Liby, pomożecie? Prawo i inne problemy.

jkruk2

A fronte praecipitium a tergo lupi
828
2 386
Jak chcecie mieć kartę + kilka dupereli w stylu doładowań PSC cz BTC to polecam Skrill/Neteller.
 

vapaus

Active Member
209
251
Mój stary ma do zapłacenia 6000 zł kary za jazdę po alkoholu.
Jedyny sposób w jaki mogą ściągnąć od niego kase to nieruchomość, którą ma we współwłasności razem z moją matką z racji małżeńskiej współnoty majątkowej.
Czy komornik ma kompetencje do wjazdu na chatę, która znajduje się w takiej współwłasności i egzekucji jakiś wartościowych ruchomości, które znajdują się w domu bez żadnego ustalania właściciela? Czy trzeba przedstawiać jakieś faktury potwierdzające do kogo należą te przedmioty, czy po prostu komornik nie ma prawa bez zgody matki na nieruchomość wejść?
Z tego co czytam komornik nie może prowadzić egzekucji z wspólnoty małżeńskiej, ale chciałbym mieć 100% pewności, że się nie myle.

EDIT
Nie czepiaj się
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 4683

Guest
Mój stary ma do zapłacenia 6000 zł kary za jazdę po alkoholu.
Jedyny sposób w jaki mogą ściągnąć od niego kase to nieruchomość, którą ma we współwłasności razem z moją matką z racji małżeńskiej współnoty majątkowej.
Czy komornik ma kompetencje do wjazdu na chatę, która znajduje się w takiej współwłasności i egzekucji jakiś wartościowych ruchomości, które znajdują się w domu bez żadnego ustalania właściciela? Czy trzeba przedstawiać jakieś faktury potwierdzające do kogo należą te przedmioty, czy po prostu komornik nie ma prawa bez zgody matki na nieruchomość wejść?
Z tego co czytam komornik nie może prowadzić egzekucji z wspólnoty małżeńskiej, ale chciałbym mieć 100% pewności, że się nie myle.

Przy egzekucji grzywny orzeczonej przez sąd w sprawie karnej jest niestety trochę gorzej niż przy egzekucji zwykłego wyroku wydanego przez sąd cywilny.
Sprawę reguluje kodeks karny wykonawczy:

Art. 28. [Egzekucja wobec małżonka pozostającego we wspólności majątkowej]
§ 1. Orzeczone w stosunku do jednego z małżonków, pozostających we wspólności majątkowej, kary grzywny, nawiązki i należności sądowe podlegają zaspokojeniu z odrębnego majątku skazanego oraz z wynagrodzenia za pracę lub za inne usługi świadczone przez niego osobiście, jak również z praw twórcy wynalazku, wzoru użytkowego oraz projektu racjonalizatorskiego. Jeżeli zaspokojenie z tych źródeł okaże się niemożliwe, egzekucja może być prowadzona z majątku wspólnego. Niemożność zaspokojenia z majątku odrębnego skazanego stwierdza się w protokole.
§ 2. Egzekucja z majątku wspólnego jest niedopuszczalna w razie skazania za przestępstwo, którym pokrzywdzony jest małżonek skazanego albo osoby, w stosunku do których małżonek ten obciążony jest obowiązkiem alimentacyjnym.
§ 3. W razie skierowania egzekucji do majątku wspólnego, małżonek skazanego może żądać ograniczenia lub wyłączenia w całości zaspokojenia należności, wymienionych w § 1, z majątku wspólnego lub niektórych jego składników, jeżeli skazany nie przyczynił się lub przyczynił się w stopniu nieznacznym do powstania tego majątku albo do nabycia określonych jego składników lub jeżeli zaspokojenie z majątku wspólnego tych należności jest sprzeczne z zasadami współżycia społecznego.
 

Finis

Anarcho-individual
439
1 922
Mam pytanie natury biznesowej, bowiem w zamyśle mam rozkręcenie własnego biznesiku (e-commerce). Czy ktoś z Was prowadzi działalność gospodarczą w Polsce, mając swoją firmę zarejestrowaną w UK jako LTD? Jeżeli tak, to jakie są plusy i minusy tego rozwiązania?

Będę bardzo wdzięczny za każdą wskazówkę, link, podzielenie się doświadczeniami.
 

tomky

Well-Known Member
790
2 036
Mam pytanie natury biznesowej, bowiem w zamyśle mam rozkręcenie własnego biznesiku (e-commerce). Czy ktoś z Was prowadzi działalność gospodarczą w Polsce, mając swoją firmę zarejestrowaną w UK jako LTD? Jeżeli tak, to jakie są plusy i minusy tego rozwiązania?

Będę bardzo wdzięczny za każdą wskazówkę, link, podzielenie się doświadczeniami.

Długie, nie oglądałem tego i w dodatku dotyczy Estonii, ale może być ok.
http://independenttrader.pl/jak-legalnie-nie-placic-podatkow-nagranie-z-webinaru.html
 

Finis

Anarcho-individual
439
1 922
@tomky
Thx. Może być i Estonia, a w ostateczności nawet Czechy (coś mi śmignęło, że tam też warto rozkręcić działalność).
 
M

marth.a65

Guest
Czy zachowanie osoby chorej psychicznie jest karalne.? Dużo ludzi mówiło mi zawsze, że takie osoby są nietykalne bo chore i mogą robić wszystko do chwili kiedy ich nie zamkną w zakładzie psychiatrycznym.Nie prawda. Chorzy podlegają pod kodeks karny.
Dobra osobiste człowieka, w tym jego cześć i zdrowie są prawnie chronione, czego przykładem jest treść art. 23 K.c. Zawsze można sięgnąć do prawa cywilnego i karnego przeciwko osobie chorej psychicznie. Naruszenie prywatności człowieka może być zawsze ścigane i karane. Należy zgłosić wniosek o ściganie w organie do tego powołanym – np. w prokuraturze.
Koleżanka w pracy mówiła nam,że kiedyś ktoś wytoczył sprawę osobie chorej psychicznie i wygrał. Wcześniej, zanim złożył wniosek do prokuratury rozmawiał z najbliższej rodziną osoby chorej ale rozmowy nie przyniosły żadnego efektu. Nękał tą osobę od dwóch lat sąsiad, który był chory psychicznie i swoim zachowaniem doprowadził do jej rozstroju zdrowia psychicznego. ( art. 190a Kodeks karny).
Zażądała zadośćuczynienia dla siebie jako ofiary, jak również zasądzenia odpowiedniej sumy pieniężnej na wskazany cel społeczny, był to wskazany przez tą osobę dom dziecka. Oskarżony, chory psychicznie osobnik nie miał dochodów, nie miał majątku ale odpowiedzialność (odszkodowawczą – majątkową) poniósł jego opiekun, który sprawował pieczę nad nim.
Jeżeli to prawda to bardzo dobrze,że tak jest.Chory psychicznie człowiek nie może nikogo narażać na utratę zdrowia,i bazować na tym,że nic mu nie zrobią bo jest chory.
 

osman

Well-Known Member
380
2 300
Mojego kuzyna syn chce sie ożenić z katoliczka ktora ma chinskie pochodzenie ale urodzila sie i wychowala w arabskim kraju i mieszka tam od urodzenia. zapytał w urzedzie stanu cywilnego jakie muszą syn i ona mieć dokumenty żeby zlożyć w urzedzie to mu urzedniczka powiedziala , ze jego syn musi złożyć pismo do polskiego sądu o pozwolenie na ślub z tą dziewczyna bo takie sa wymagania, chyba dlatego że z kraju arabskiego ona jest ?? ale mi sie wierzyć nie chce w to. może ktoś wie czy tak jest??/
 

szeryf17

"No reason it's a good reason"
797
2 745
Mojego kuzyna syn chce sie ożenić z katoliczka ktora ma chinskie pochodzenie ale urodzila sie i wychowala w arabskim kraju i mieszka tam od urodzenia. zapytał w urzedzie stanu cywilnego jakie muszą syn i ona mieć dokumenty żeby zlożyć w urzedzie to mu urzedniczka powiedziala , ze jego syn musi złożyć pismo do polskiego sądu o pozwolenie na ślub z tą dziewczyna bo takie sa wymagania, chyba dlatego że z kraju arabskiego ona jest ?? ale mi sie wierzyć nie chce w to. może ktoś wie czy tak jest??/
To jak chcą przez to wszystko przechodzić to
A- słuchać i się ganiać po urzędach
B- wynająć prawnika żeby zrobił to za nich
 

osman

Well-Known Member
380
2 300
Urzedniczka powiedziala im, że to pismo do sądu jeSt konieczne , ze sąd wydaje pozwolenie ale takie pismo musi być, bylem ciekawy dlaczego takie przepisy i czy dotyczą wszystkich tych ludzi z arabskich krajów co chcą zawierać ślub z polakiem albo polką
 

szeryf17

"No reason it's a good reason"
797
2 745
Urzedniczka powiedziala im, że to pismo do sądu jeSt konieczne , ze sąd wydaje pozwolenie ale takie pismo musi być, bylem ciekawy dlaczego takie przepisy i czy dotyczą wszystkich tych ludzi z arabskich krajów co chcą zawierać ślub z polakiem albo polką
Ja to bym to pierdolił ale fakt trochę to dziwne.
Pewnie chodzi o przyznanie obywatelstwa, trzeba tam szukać.
 

osman

Well-Known Member
380
2 300
jak chcą brać ślub w urzędzie to będą musieli im takie pozwolenie z sądu dać, wyjścia nie mają, ale to masz racje dziwne i dla mnie.
 
D

Deleted member 4683

Guest
Mojego kuzyna syn chce sie ożenić z katoliczka ktora ma chinskie pochodzenie ale urodzila sie i wychowala w arabskim kraju i mieszka tam od urodzenia. zapytał w urzedzie stanu cywilnego jakie muszą syn i ona mieć dokumenty żeby zlożyć w urzedzie to mu urzedniczka powiedziala , ze jego syn musi złożyć pismo do polskiego sądu o pozwolenie na ślub z tą dziewczyna bo takie sa wymagania, chyba dlatego że z kraju arabskiego ona jest ?? ale mi sie wierzyć nie chce w to. może ktoś wie czy tak jest??/

Jest tak rzeczywiście. Chodzi o to, że sąd ma w specjalnym postępowaniu ustalić czy po stronie obcokrajowca nie zachodzą przesłanki uniemożliwiające zawarcie małżeństwa - np. czy nie jest już w związku małżeńskim itp. Z reguły sprawa kończy się na jednym posiedzeniu ale i tak wkurwiający wymóg.
 
P

PEEGI

Guest
Drodzy forumowicze, błagam o przeniesienie tematu jeżeli jest źle usytuowany.

Chcę założyć działalność gospodarczą. Lakiernia samochodowa.

Lepiej rejestrować się jako bezrobotny i starać się o dofinansowanie 24k, czy założyć działalność i od pierwszego dnia wziąć taki kredyt?

Chcę malować samochody. Jestem samoukiem. Nie mam żadnych papierów na to, jedynie ogromne zdolności. Malowałem całkowicie amatorsko samochody znajomych, sąsiadów. Wszyscy zadowoleni.

Czy wiecie jakie są wymagania i przepisy, które utrudnią mi otworzenie tego typu działalności?

Mam do dyspozycji wielki garaż wielkości domu. Ojciec mojej panny bez problemu chce mi go udostępnić. Jest w stanie podpisać umowę na to.

Muszę kupić kompresor, kilka litrów farby, zrobić komorę bezpyłową. To najdroższe rzeczy w tym przedsięwzięciu.

Najbardziej boję się chorych wymagań. Trochę o tym czytałem. To zabija mój plan już na starcie. Przepisy środowiskowe, wywóz odpadów niebezpiecznych itp.

Jak wiemy, można farbę z podłogi zamieść, a puste puszki oddać do sklepu, ale żadnego urzędasa nie będzie to obchodzić. Co robić? Jak to obejść?

Jakieś pomysły?
 
P

PEEGI

Guest
Przepraszam za dwie wiadomości pod rząd, ale muszę odpowiedzieć na kilka pytań z usuniętego już wpisu.

1. Działalność w szarej strefie jest w porządku. Klienci z polecenia itp. Ale co w sytuacji kiedy jakiś klient nie będzie zadowolony i naśle kontrolę na mój garaż? Jak taki nalot "służb" wygląda? Czy wiecie coś o tym?
2. Będąc bezrobotnym i biorąc dofinansowanie - zobowiązuję się do przedstawienia wszystkich faktur za to co kupiłem za pieniążki naszego państwa. Jeżeli wpisałem w biznesplanie "kompresor za 10.000 o nazwie KOMPRESOR" to ma być raczej taki kupiony. Więc jak to ominąć?
 

mikioli

Well-Known Member
2 770
5 377
Przepraszam za dwie wiadomości pod rząd, ale muszę odpowiedzieć na kilka pytań z usuniętego już wpisu.

1. Działalność w szarej strefie jest w porządku. Klienci z polecenia itp. Ale co w sytuacji kiedy jakiś klient nie będzie zadowolony i naśle kontrolę na mój garaż? Jak taki nalot "służb" wygląda? Czy wiecie coś o tym?
2. Będąc bezrobotnym i biorąc dofinansowanie - zobowiązuję się do przedstawienia wszystkich faktur za to co kupiłem za pieniążki naszego państwa. Jeżeli wpisałem w biznesplanie "kompresor za 10.000 o nazwie KOMPRESOR" to ma być raczej taki kupiony. Więc jak to ominąć?
Ad. 1 Powołujesz dwie spółki zoo, lub spółkę i fundację. Fundacja statutowo zajmuje się wypożyczaniem sprzętu młodym biznesmenom, bezkosztowo i z racji wykonywania działalności statutowej nie odprowadza od tego podatków (ewentualnie druga spółka robi to w formie leasingu spółce która prowadzi działalność). Jeśli cię skontrolują i nałożą karę na spółkę (lub inne bzdury podatkowe) to ogłaszasz upadłość. Leasingowany sprzęt wraca do Fundacji/Spółki B. Dzień po rejestrujesz nową działalność.
Ad. 2 Musisz kupować, rzeczy od zaufanych ludzi... i tak kupujesz od znajomego np stolarza, wyposażenie biura za 10 000 faktura. Jego koszty z robocizną i VAT-em od 10 tys to dajmy na to 7 tys. 3 tys. daje ci do kieszeni. Wszyscy są zadowoleni, bo stolarz ma zarobek, ty masz dodatkową kasę na biznes, np na rzeczy nie przewidziane w biznesplanie, a urząd ma fakturkę.
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom