Liby, pomożecie? Prawo i inne problemy.

tomahawk

Well-Known Member
736
1 295
Podzielę się zażenowaniem. Dostałem wezwanie od straży miejskiej, w celu złożenia zeznań, kto w danym dniu kierował pojazdem zarejestrowanym na mnie. Pożyczyłem auto jednej kobiecie. Ograniczenie było 40, a ona jechała z zawrotną prędkością... 60 km/h. W liście jestem poinformowany, że nawet zapłacenie mandatu nic nie zmieni, bo i tak muszę złożyć zeznania, w celu ustalenia i ukarania właściwego sprawcy! Jestem też pouczony, że nie złożenie zeznań w wyznaczonym terminie będzie traktowane jak nie stawienie się świadka na wezwanie, co jest zagrożone jakąś tam karą z jakiegoś tam kodeksu. Oczywiście, ja bym się nie dał złapać, bo doskonale wiem, gdzie stawiają fotoradary, no ale nie każdy jest tak czujny. Widocznie bezpieka zaczyna atakować userów tego forum, dzisiaj ja, jutro to może być każdy z was... :p:D
PS. stówka i 2 punkty.
 

tomahawk

Well-Known Member
736
1 295
Tak, tylko i tak te jebane zeznania muszę złożyć. A tę stronkę mogę jedynie podać osobie, która będzie płacić mandat.
 

tomahawk

Well-Known Member
736
1 295
Kurwa, na zdjęciu z fotoradaru jest twarz kobiety, więc nie będę udawał, że to ja i że mam pasemka. Właśnie czytam, że jeżeli nie powiem, kto wtedy jechał samochodem, to wjebią mi jakąś grzywnę - nie wiem ile. Poza tym gadałem z mężem tej kobiety i mają wszystko załatwić, ale z tego, co czytam, to wychodzi, że i tak muszę złożyć te zeznania osobiście.
Edit. Doczytałem, 500 zł za nie wskazanie sprawcy.
 

tomahawk

Well-Known Member
736
1 295
Ona lub jej mąż mają to jutro zapłacić. Tylko bezsensem jest, że ja muszę później pojechać i potwierdzić te same dane, które oni jutro podadzą. Chyba że jutro załatwi, że nie będę musiał nic robić. Kurwa, koniec z tym offtopem. Chciałem tylko napisać, że jakaś banda troglodytów robi zasadzki na ludzi i grabi ich z kasy, a tutaj zrobiło się "opowiem ci historię mojego życia".
 

tolep

five miles out
8 556
15 443
W tym rzecz że niekoniecznie musisz wskazać sprawców. Wnioski z anulujmandatu są też na chomikuju.
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
piszesz na karteczce od nich że to twoja ciotka taka owaka z kapstad w rpa i chuj niech se jej tam szukają...
abo lepiej to koleżanka twojego wójka z paragwaju, zepsuło sie jej auto a musiała do szpitala i jej pożyczyłeś, nie znasz jej nazwiska nawet...
 
Ostatnia edycja:

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
można nawet powiedzieć że pożyczyło sie nieznanej totalnie kobiecie co jej sie np zepsuło auto... bo co? przecie nimo obowiązku legitymowania ludzi...
 

simek

Well-Known Member
1 367
2 120
Nie chce mi się szukać, ale były jakieś procesy w wyższych instancjach o ten obowiązek donoszenia na (potencjalnie) rodzinę, że nie można za to karać. Nie wiem jak się skończyły, ale możesz poszukać.
 

tomahawk

Well-Known Member
736
1 295
Dobra już wszystko wiem. Nie należy im odpisywać na te ich pisemka (oni tylko na to czekają), bo to są buble prawne i tylko bym się pogrążył. Jeżeli przyjdzie do mnie wyrok nakazowy, to prawnik mi pisze sprzeciw i wniosek o umorzenie i mam wygraną na 100%. Najlepsze jest to, że Straż Miejska nie może występować jako oskarżyciel publiczny, co codziennie robi, łamiąc prawo, no ale Cebulandia to nie jest normalny kraj. Żeby nie było offtopa, podzielę się zażenowaniem:

Tych wszystkich cweli, którzy piszą w komentarzach, że strażnicy miejscy dobrze zrobili i są bardzo potrzebny (pewnie wszystkie komendy SM dostały polecenie, aby spamować ten filmik, ze względu na dużą popularność) wziąłbym za fraki i napierdalał ich metalowym prętem po ryju.
 
D

Deleted member 4683

Guest
Dobra już wszystko wiem. Nie należy im odpisywać na te ich pisemka (oni tylko na to czekają), bo to są buble prawne i tylko bym się pogrążył. Jeżeli przyjdzie do mnie wyrok nakazowy, to prawnik mi pisze sprzeciw i wniosek o umorzenie i mam wygraną na 100%. Najlepsze jest to, że Straż Miejska nie może występować jako oskarżyciel publiczny, co codziennie robi, łamiąc prawo, no ale Cebulandia to nie jest normalny kraj.

Nie chcę się przypierdalać, ale w październiku 2014 r. SN podjął uchwałę ( sygn. I KZP 16/14 ) w składzie 7 sędziów zgodnie z którą straż gminna (miejska) posiada uprawnienia oskarżyciela publicznego w sprawach o wykroczenie z art. 96 § 3 KW. Uchwale nadano moc zasady prawnej - więc to raczej pewne niestety. Napisz, że nie pamiętasz z uwagi na upływ czasu i chuj :)
 

tomahawk

Well-Known Member
736
1 295
@GAZDA, a ty już robiłeś taki wałek? Bo jak tam pójdę i powiem, że to była jakaś Esmeralda z Ameryki Południowej, a oni mnie będą później ciągać po sądach, żebym składał jakieś oświadczenia, że to rzeczywiście była Esmeralda z Ameryki Południowej, to ja to pierdolę, i wolę nic do nich nie pisać i ich olać.
 

Szynka

Złota szynka wolnego rynku.
1 209
2 052
Ja bym olał, to zbyt błaha rzecz, żeby robić takie wałki. Jeśli chodzi o mandaty, to brać przykład z Kamila Cebulskiego: http://www.kamilcebulski.pl/63-listy-polecone-i-ponad-20-posiedzen-sadu-w-sprawie-o-100-zl-mandatu/
Mam pewne wątpliwości jednak, czy każdemu by tak uszło na sucho jak Kamilowi. Zastanawiam się też od kogo by komornik chciał ściągnąć kasę jeśli wciąż jestem na utrzymaniu rodziców. Niemniej kiedyś jak dostanę niewielki mandat, to też zrobię taki eksperyment.
 
Do góry Bottom