Korwin-Mikke: Chcę zlikwidować ten ustrój

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 703
whirlinurd napisał:
ja się boję Szanownego Pana Korwina jak i np. Szanownego Pana Tomasza Teluka ;) i innych tego typu także...

Przegiąłeś wymieniając JKM-a z dr. T*lukiem w jednej linijce. :)
To tak jak by wymienić w jednej linijce palec wskazujący i to co koń pod brzuchem nosi.

whirlinurd napisał:
... jak osoba która wierzy w istnienie tzw. własności intelektualnej ma stać się orędownikiem minimalizacji tej "kontroli"?

Na temat stosunku JKM-a do własności inaczej już się nie raz tu wypowiadałem. Przypomnę, że w początkach UPR-u był radykalnym anty-patentowcem i anty-copyrajtowcem. Prowadził między innymi rozmowy zjednoczeniowo-kooperacyjne UPR-u z Partią Posiadaczy Magnetowidów (była taka na początku lat 90-tych!).

Niestety nieszczęściem JKM-a jest to, że pełni w polityce często sprzeczne funkcje. Ideologa, felietonisty i polityka. Jak zachowa się jak polityk to ideologia traci spójność a jak zachowa się jak ideolog to wszyscy zaangażowani w jego wybory są wkurwieni. :( A jak do tego coś chlapnie w felietonie w niewłaściwym czasie to ma przesrane. I to wykorzystują propagandowo bardzo skutecznie jego wrogowie.
 

whirlinurd

Member
556
19
a ileż to ludzi zmienia poooglądy! ;) Prezydent JKM desygnujący Tomasza T. na premiera ... czy to byłby długo oczekiwany dzień "wolności"? uważam żeby bawić się w klocki demokratyczne trzeba mieć populistyczne zacięcie w postaci "marchewek" anty-vatowskich ;) a nie jest dla mnie interesująca idea silnego państwa policyjnego... bo silne państwo policyjne jest zaprzeczeniem wolnorynkowej usługi ochrony... a być może Tomasz T.i inni zmienią poglądy i założą prywatną agencje ochrony przed korporacjami genetycznymi .... :D
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 703
Dziś niczego wykluczyć nie można. Ale taki premier desygnowany przez JKM jest mało prawdopodobny, choć premierami, preziami i ministrami były większe tłuki.

A z tym "państwem policyjnym" JKM-a to przesadzasz. Masz na gościa alergię i tyle. Albo jesteś jasnowidz.
 

margines

wujek dobra rada
626
84
JKM jest takim półproduktem libertariańskim, takim tanim, ciepłym piwem spod Białegostoku, które kupuje się, bo innego nie ma (licząc się z konsekwencjami ewentualnego detoxu), a chęć i smaki są. Płacimy więc 1,90 i z grymasem twarzy przełykamy ciepłe siki bez gazu 4,9% w nadziei uzyskania namiastki Bischops Finger.. i choć zdajemy sobie sprawę, że to syf, łudzimy się, bo przecież innego nie ma, zostały same jabole..Tymczasem jesteśmy klientem w sile wieku o sprecyzowanym smaku i wymaganiach, a nie 16-latkiem wciągającym co popadnie byle się najebać. Obiecujemy sobie zatem, że to już ostatni raz; widzimy oczami wyobraźni piaszczystą wysepkę i drewnianą knajpkę z uśmiechniętymi kelnerkami w bikini podającymi zmrożonego Guinessa z przystawką w postaci szklaneczki 50ml gratis...i to wszystko już w przyszłym roku w tym samym miejscu..
Albo ma się klasę, albo bierze co popadnie..
Oczywiście..o gustach się nie dyskutuje...
 

Trigger Happy

Mądry tato
Członek Załogi
2 946
957
Dobre :) biorąc pod uwagę, że gdzie 2 libertarian to 3 poglądy, to wygląda na to, że takie koszerne piwko które zasmakuje wszystkim nie istnieje :)
 

Rattlesnake

Don't tread on me
Członek Załogi
3 591
1 502
Precyzyjnie i poetycko. Z tej metafory wyciągnąłbym jeszcze coś: mamy rynek, który tak wygląda, że zwykłe i normalne piwo stałoby się hitem. Zadanie domowe brzmi: co sprawia, że nikt takiego piwa nie warzy ani nie sprowadza?
 

whirlinurd

Member
556
19
łe alergie to ja mam ale na Rothbarda ;) ( he w wieku 5 lat zdjąłem jego plakat jak JKM portret Mao - podejrzewam że trzyma go jako jokera w szufladzie... ;) ) można tę dolegliwość nawet nazwać w jakiejś wikipedii lub poradniku medycznym tzw. alergia "podlaska" anty-konstytucyjna ( opcja z dziada pradziada) hm ale tylko dlatego że dookoła mnie nie widzę żadnego pisanego obiektywnego "prawa" ;)
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
7 lat na muzykę, gry i książki to jak dla mnie znaczny postęp.
BTW. USA wpisałyby nas na listę "wrogów Ameryki" :p
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 703
To jest to o czym pisałem wcześniej. Albo ktoś jest ideologiem albo politykiem w demokracji. Żaden polityk nie może głosić anty-własnościowo-inaczej poglądów nie narażając się USA. Do tego polityk musi dbać o wpływowy elektorat "twórców" którzy myślą, że dzięki własności inaczej mają się lepiej.
 

crack

Active Member
784
110
Co by nie mówić o Korwinie to ten tekst rządzi: "Blokady? Jakie blokady? Za mojej władzy żadna nie utrzymałaby się dłużej jak 5 minut. Blokadę bym rozwalił, chłopom poobijał mordy, a ciągniki spalił!" :)
 

whirlinurd

Member
556
19
a gdy wyśle swoich poborców haraczy(chroniących np.własność intelektualną) :) inni chłopi położą się plackiem bijąc dziękczynne pokłony...
 

Piter1489

libnetoholik
2 072
2 033
Wchodzę na blog JKM i co widzę?

JKM napisał:
UWAGA: "Geje" (tfu!) znów zachodzą nas od tyłu! Wystosowałem zatem:


Protest przeciwko hasłu homo-parady


Zaplanowana na 17 lipca 2010 r. euro-parada tzw. „gejów” ma się odbyć pod hasłem: "Nie lękajcie się".

Parodiowanie przez coraz bardziej agresywne środowiska „gejowskie” słów Jana Pawła II, które były drogowskazem dla Polaków walczących z socjalizmem, budzi mój zdecydowany protest. Brak uzewnętrznienia tego protestu spowoduje, że te środowiska jeszcze bardziej się rozzuchwalą –przed czym od lat przestrzegam.

Apeluję do wszystkich, którym zależy po prostu na normalności, a nie na wynaturzeniu takich wartości jak tolerancja, moralność czy rodzina, aby zdobyli się na czynny protest – lub chociaż złożyli go na ręce Prezydenta m.st. Warszawy Pani Hanny Gronkiewicz-Waltzowej

Wygląda na to, że Jan Paweł II miał monopol na używanie zwrotu nie lękajcie się. Prawa autorskie jeszcze nie wygasły, czy powinienem dopisywać R w kółeczku? :D
 
A

Antoni Wiech

Guest
Korwin ma deprechę po kolejnej przegranej, więc umysł konserwy przejął władzę nad umysłem liberała, bo Korwin ma dwa mózgi, nie wiem czy wiecie i one toczą nieustającą walkę :D
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 703
Piter1489 napisał:
Wygląda na to, że Jan Paweł II miał monopol na używanie zwrotu nie lękajcie się.
Nie pisał nic o prawach autorskich ani o zakazie używania takiego zwrotu, tylko o tym, że go to wkurwia. A każdego ma prawo "coś tam" wkurwiać. Oczywiście pisał kulturalnie - jak na człowieka w muszce przystało.
Nie wiem skąd taki nadwrażliwy "antykorwinizm".
Gdyby zorganizował kontr-manifę jakiegoś "towarzystwa gimnastycznego" pod hasłem "nie lękajcie się" i doprowadził do ostrego starcia pochodów to wtedy można by mu coś zarzucać.
 

Piter1489

libnetoholik
2 072
2 033
To nie antykorwinizm, po prostu trochę mnie to jego święte oburzenie śmieszy, może rzeczywiście źle go zrozumiałem :) .
 

crack

Active Member
784
110
Przecież wyraźnie z tej notki widać, że Korwin chce zakazu używania na paradzie słów nie lękajcie się. Apeluje o czynny protest, chyba wiadomo co to oznacza, tak samo jak jakieś podpisy do Waltzowej, przecież nie robią tych podpisów po to, żeby pokazać ze jest ich wielu tylko po to żeby Waltzowa zakazała używania tych słów, a najlepiej to by im pasowało jakby całkiem zakazali parady.

A jakby Wojtyły nie bylo to komunizm tez by upadł, nie miał żadnego udziału w tym, poza tym śmieszne jest robienie przez JKM z Wojtyły wroga socjalizmu, on po prostu chciał więcej przestrzeni dla religii której komuniści nie dawali, a to czy nazywalo sie to kapitalizm czy socjalizm to już go zbytnio nie interesowało.
 
Do góry Bottom