KORWiN, KNP, JKM, Koliber - bieżące newsy i ciekawostki

bombardier

Well-Known Member
1 413
7 090
O zagnieżdżonej w WOLNOŚCI agenturze
Wszystko chyba wyjaśnione. Mieliśmy w Partii agenturę. Wszystkie poczynania p.Roberta Anackiego i p.Przemysława Piasty były od wielu miesięcy zaplanowane – na zniszczenie WOLNOŚCI i przejęcie jej majątku przez Republikanów/Gowinowców. Nie chcę nikogo zanudzać – szczegóły tu: Ogólnie: działanie JE Jarosława Gowina to nie rekonstrukcja „Polski RAZEM”, to nie próba ograniczenia działań PiSu – tylko podjęta na zlecenie WCzc.Jarosława Kaczyńskiego próba zniszczenia jedynej prawicowej, wolno-rynkowej konkurencji.

Mamy dowody na to, że O/Kaliski nie rozwijał się nie dlatego, że p.Piasta był mało energiczny – lecz dlatego, że po prostu nie przyjmował nowych Członków, zatajał zgłoszenia i wręcz mówił kandydatom, że nie ma sensu wstępować do WOLNOŚCI. Natomiast działalność p.Anackiego sprowadzała się do paraliżowania działań Prezydium (nieustanna zgoda i jej wycofywanie w/s objęcia funkcji szefa kampanii, nieustanne domaganie się pieniędzy na wspólne projekty z Republikanami – wraz z jednoczesnym szerzeniem propagandy, że „WOLNOŚĆ nic nie robi”). To wszystko było zaplanowane od bardzo dawna – nawet propozycja pracy dla naszej Koleżanki od PRu. Przyjęła ją, bo ciekawa i dobrze płatna - w ministerstwie p.Gowina. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że na pożegnanie dostała od p.Anackiego dziwny SMS „Do zobaczenia niebawem”.

Jego sens zrozumieliśmy dopiero teraz...

Uczciwych Republikanów i Gowinowców informuję więc, w czym biorą udział.

http://korwin-mikke.pl/blog/wpis/o_zagniezdzonej_w_wolnosci_agenturze_/3002

Najgorsze, że nawet włos z głowy im nie spadnie, a powinni skończyć tak zmasakrowani, żeby rodzina nie mogła rozpoznać zwłok.
 

tolep

five miles out
8 556
15 441
O zagnieżdżonej w WOLNOŚCI agenturze
Wszystko chyba wyjaśnione. Mieliśmy w Partii agenturę. Wszystkie poczynania p.Roberta Anackiego i p.Przemysława Piasty były od wielu miesięcy zaplanowane – na zniszczenie WOLNOŚCI i przejęcie jej majątku przez Republikanów/Gowinowców. Nie chcę nikogo zanudzać – szczegóły tu: Ogólnie: działanie JE Jarosława Gowina to nie rekonstrukcja „Polski RAZEM”, to nie próba ograniczenia działań PiSu – tylko podjęta na zlecenie WCzc.Jarosława Kaczyńskiego próba zniszczenia jedynej prawicowej, wolno-rynkowej konkurencji.

Mamy dowody na to, że O/Kaliski nie rozwijał się nie dlatego, że p.Piasta był mało energiczny – lecz dlatego, że po prostu nie przyjmował nowych Członków, zatajał zgłoszenia i wręcz mówił kandydatom, że nie ma sensu wstępować do WOLNOŚCI. Natomiast działalność p.Anackiego sprowadzała się do paraliżowania działań Prezydium (nieustanna zgoda i jej wycofywanie w/s objęcia funkcji szefa kampanii, nieustanne domaganie się pieniędzy na wspólne projekty z Republikanami – wraz z jednoczesnym szerzeniem propagandy, że „WOLNOŚĆ nic nie robi”). To wszystko było zaplanowane od bardzo dawna – nawet propozycja pracy dla naszej Koleżanki od PRu. Przyjęła ją, bo ciekawa i dobrze płatna - w ministerstwie p.Gowina. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że na pożegnanie dostała od p.Anackiego dziwny SMS „Do zobaczenia niebawem”.

Jego sens zrozumieliśmy dopiero teraz...

Uczciwych Republikanów i Gowinowców informuję więc, w czym biorą udział.

http://korwin-mikke.pl/blog/wpis/o_zagniezdzonej_w_wolnosci_agenturze_/3002

Najgorsze, że nawet włos z głowy im nie spadnie, a powinni skończyć tak zmasakrowani, żeby rodzina nie mogła rozpoznać zwłok.


Szczególy gdzie?
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Uczciwych Republikanów i Gowinowców informuję więc, w czym biorą udział.
Ja pamiętam Republikanów jakieś 10-15 lat temu, gdy na portalu e-UPR próbowali budować swą partię na niechęci/nienawiści do Korwina. To już wtedy razwiedka szykowała jakiś rozłam. Teraz wiemy komu dali w prezencie wisienkę.
IMO Republikanie to sztuczny twór stworzony przez razwiedkę.
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 732
4 693
Zakończyły sie wybory w Czechach. Babisz wygrał oczywiście a Svobodni nawet ponżej zwykłych możliwości - 1.5%
Kampania którą mieli była najlepsza z tych którym sie przyglądałem. Masa bardzo dobrych, rzeczowych debat, dużo obecności w mediach, jak zwykle wszystko grzecznie, jako że to nie są konserwatyści - edit: nawet jeżeli, to w ogóle tego nie eksponują, tylko ekonomia, EU, najbliżej konserwatyzmu jest antymigracja zasiłkowa i to raczej na tyle, żadnych tyrad o gejach, kobietach do garów itp. Program bardziej socjalny od JKMa imho (to na bank nie libertarianie ani nawet ultraliberałowie w stylu JKM choć jest im blisko) Btw Mach odważnie złożył mandat PE chyba ze 2 miechy temu
Wszystko to według mnie wskazuje na absurd założenia o istnieniu "protokołu 1%" Oni mają wszystko, czego według niektórych brakuje JKMowi. I na koniec 1.5%. Ten protokół to czysty wymysł, że z tym programem można coś zmienić jeśli zmienimy oprawę.
W dzisiejszej Europie raczej nie
 
Ostatnia edycja:

inho

Well-Known Member
1 635
4 511
Zakończyły sie wybory w Czechach. Babisz wygrał oczywiście a Svobodni nawet ponżej zwykłych możliwości - 1.5%
Kampania którą mieli była najlepsza z tych którym sie przyglądałem. Masa bardzo dobrych, rzeczowych debat, dużo obecności w mediach, jak zwykle wszystko grzecznie, jako że to nie są konserwatyści - edit: nawet jeżeli, to w ogóle tego nie eksponują, tylko ekonomia, EU, najbliżej konserwatyzmu jest antymigracja zasiłkowa i to raczej na tyle, żadnych tyrad o gejach, kobietach do garów itp. Program bardziej socjalny od JKMa imho (to na bank nie libertarianie ani nawet ultraliberałowie w stylu JKM choć jest im blisko) Btw Mach odważnie złożył mandat PE chyba ze 2 miechy temu
Wszystko to według mnie wskazuje na absurd założenia o istnieniu "protokołu 1%" Oni mają wszystko, czego według niektórych brakuje JKMowi. I na koniec 1.5%. Ten protokół to czysty wymysł, że z tym programem można coś zmienić jeśli zmienimy oprawę.
W dzisiejszej Europie raczej nie

Generalnie się zgadzam, ale ponad dwukrotnie mniejsze poparcie wśród kobiet jest winą JKM (w ostatnich wyborach ponad 7% mężczyzn i mniej niż 3% kobiet głosowało na KORWINa).
 

bombardier

Well-Known Member
1 413
7 090
Zwyczajne zjawisko, wśród kobiet jest nieporównywalnie mniej osób o poglądach wolnościowych, co widać chociażby po tym forum. Nawet na taki "wolnościowy" kukiz'15 głosowało 10,6% męzczyzn i 7,5% kobiet. A w europarlamentarnych 2014 to JKM miał jeszcze gorszy stosunek: 10,8% i 3,8%. Zresztą, nawet jeśli masz rację i można wygrać wybory bez gwałcenia kelnerek, to co to za frajda?
 

tolep

five miles out
8 556
15 441
Pieniądze szczęścia nie dają.


Sommer: Problemy partii Wolność. Kryzys w ruchu wolnościowym
(...)
Gowin ma więc prawo wyciągać sobie działaczy, skądkolwiek chce, w tym z partii Wolność. Problemem tej partii nie są bowiem wcale działania Gowina, tylko to, że działacze chcą odchodzić. A dlaczego chcą odchodzić?

Niestety czy na szczęście nie trzeba tego dociekać, bo media społecznościowe ostatnio puchną od wyjaśnień tej sytuacji składanych przez byłych prominentnych działaczy Wolności. Nie ma tu oczywiście miejsca na szczegóły, ale te wyjaśnienia, pisząc w skrócie, miotają się pomiędzy określeniem „nieprawidłowości” a określeniem „spółdzielnia”.

Odchodzący działacze dają do zrozumienia, że zamiast transparentności finansowej i sprawności organizacyjnej wychodzącej na zewnątrz, partia wykształciła wewnętrzny układ, który broni swoich przywilejów finansowych przed resztą organizacji, stąd wszelka jej działalność, broniąca tego układu, skierowana jest do wewnątrz, a nie na zewnątrz. A konsekwencją są spadające notowania i brak udziału w życiu publicznym.

Mógłbym w to wszystko nie wierzyć, ale niestety sam też spotkałem się z objawami tej sytuacji. Gdy wiele miesięcy temu zalinkowałem na swojej stronie fejsbukowej zabawnego mema krytykującego nepotyzm w partii – jej szefowie, zamiast się opamiętać… zgłosili się do mnie z pretensjami. Przyznam, że byłem w niezłym szoku.

Partia wolnościowa ma na sztandarach sprawiedliwość, transparentność i uczciwość. Gdy te zasady są zawieszane we własnych szeregach, z całą pewnością nie doprowadzi to do sukcesu, tylko wręcz przeciwnie.

Oczywiście nie ma nic złego w tym, że jacyś działacze zarabiają w partii pieniądze, ale tacy ludzie nie mogą być przecież w niej decydentami, a oprócz tego ich zarobki powinny być upublicznione. Bo co robią puszczone samopas świnie przy korycie i co należy im zabrać, wszyscy przecież doskonale wiemy ze świetnego plakatu śp. Arkadiusza Gacparskiego.

Piszę to wszystko głównie dlatego, że obecny kryzys w ruchu wolnościowym jest chyba najpoważniejszym ze wszystkich dotychczasowych. A przecież przerabialiśmy już i pucze, i okupacje gabinetu, i wyrzucanie prezesów. Tyle że nigdy wcześniej nie wchodziły w grę duże pieniądze, wokół których trwa zamieszanie połączone z upublicznieniem dokumentów, którymi wolnościowcy będą bez wątpienia „grillowani”, a niektórzy z nich nawet szantażowani podczas kampanii wyborczych.

Środowisko wolnościowe ma jeszcze rok na otrzeźwienie i oczyszczenie. Tylko rok.
 

Król Julian

Well-Known Member
962
2 123
Zakończyły sie wybory w Czechach. Babisz wygrał oczywiście a Svobodni nawet ponżej zwykłych możliwości - 1.5%. Kampania którą mieli była najlepsza z tych którym sie przyglądałem. Masa bardzo dobrych, rzeczowych debat, dużo obecności w mediach, jak zwykle wszystko grzecznie, jako że to nie są konserwatyści - edit: nawet jeżeli, to w ogóle tego nie eksponują, tylko ekonomia, EU, najbliżej konserwatyzmu jest antymigracja zasiłkowa i to raczej na tyle, żadnych tyrad o gejach, kobietach do garów itp. Program bardziej socjalny od JKMa imho (to na bank nie libertarianie ani nawet ultraliberałowie w stylu JKM choć jest im blisko) Btw Mach odważnie złożył mandat PE chyba ze 2 miechy temu
Wszystko to według mnie wskazuje na absurd założenia o istnieniu "protokołu 1%" Oni mają wszystko, czego według niektórych brakuje JKMowi. I na koniec 1.5%. Ten protokół to czysty wymysł, że z tym programem można coś zmienić jeśli zmienimy oprawę.

Może po prostu zgubił ich właśnie brak ideowej wyrazistości? Przyjrzałem się tym czeskim wyborom: poza ugrupowaniem Babisza duży sukces (ponad 10% głosów) odniosła tam partia Tomia Okamury, SPD (nie mylić z niemiecką lewizną). Okamura, choć sam jest pół-Japończykiem mocno poszedł w nacjolstwo: napierdalał ostro w muzułmanów i Cyganów (których w Czechach jest dużo więcej niż u nas i robią tam syf), oraz żądał wyprowadzenia Czech z UE i chyba też z NATO. No i w ten sposób zagospodarował głosy antysystemowych wyborców. W dzisiejszych czasach bardziej się liczą emocje, a nie programy.

Zwyczajne zjawisko, wśród kobiet jest nieporównywalnie mniej osób o poglądach wolnościowych, co widać chociażby po tym forum. Nawet na taki "wolnościowy" kukiz'15 głosowało 10,6% męzczyzn i 7,5% kobiet.

To prawda i chyba też nie jest to tylko polska specyfika. Na Trumpa też głosowało mniej kobiet niż facetów. O ile można to tłumaczyć przylepieniem mu gęby mizogina i seksisty, to w zeszłorocznych wyborach prezydenckich w Austrii Norbert Hofer z Wolnościowej Partii Austrii zdobył wyraźnie mniej głosów wśród kobiet niż kandydat lewizny i establishmentu, Van der Bellen, choć takich odpałów jak Trump czy Korwin nie robił.
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 732
4 693
Może po prostu zgubił ich właśnie brak ideowej wyrazistości?
W jakimś sensie to prawda, do tego Mach kilka dni przed głosowaniem w debacie wypominał Okamurze że gdyby migracje zupełnie nie zachodziły jego matka nie poznałaby w Japonii ojca na co ten publicznie strzelił focha i przestał sie odzywać do Macha Okamura w pewnym sensie może być imo uznany za "antysystemowca" pokroju Kukiza. I też raczej głosował na niego ten elektorat - ludzi co chcą zmiany ale tak z nazwy, żeby jej nie za dużo było. W tym sensie zabrał im te same głosy o jakich odebranie JKMowi oskarża sie Kukiza.
Na pewno więcej wyrazistości nie zaszkodzi. Problem zasadniczy, to jednak nadal program, którego społeczeństwo nie chce.
JKM jest bardzo wyrazisty i to go wyróżnia równocześnie - wg wielu - mu szkodząc. Tylko że nie można być wyrazistym i nie wyrazistym jednocześnie.
Może właśnie nie w tym rzecz, a wyjaśnienie jest zastępcze bo ludzie nie chcą zaakceptować bolesnej prawdy o naszym komuszym kraju?
 
Ostatnia edycja:

bombardier

Well-Known Member
1 413
7 090
Pieniądze szczęścia nie dają.


Sommer: Problemy partii Wolność. Kryzys w ruchu wolnościowym
(...)
Gowin ma więc prawo wyciągać sobie działaczy, skądkolwiek chce, w tym z partii Wolność. Problemem tej partii nie są bowiem wcale działania Gowina, tylko to, że działacze chcą odchodzić. A dlaczego chcą odchodzić?

Niestety czy na szczęście nie trzeba tego dociekać, bo media społecznościowe ostatnio puchną od wyjaśnień tej sytuacji składanych przez byłych prominentnych działaczy Wolności. Nie ma tu oczywiście miejsca na szczegóły, ale te wyjaśnienia, pisząc w skrócie, miotają się pomiędzy określeniem „nieprawidłowości” a określeniem „spółdzielnia”.

Odchodzący działacze dają do zrozumienia, że zamiast transparentności finansowej i sprawności organizacyjnej wychodzącej na zewnątrz, partia wykształciła wewnętrzny układ, który broni swoich przywilejów finansowych przed resztą organizacji, stąd wszelka jej działalność, broniąca tego układu, skierowana jest do wewnątrz, a nie na zewnątrz. A konsekwencją są spadające notowania i brak udziału w życiu publicznym.

Mógłbym w to wszystko nie wierzyć, ale niestety sam też spotkałem się z objawami tej sytuacji. Gdy wiele miesięcy temu zalinkowałem na swojej stronie fejsbukowej zabawnego mema krytykującego nepotyzm w partii – jej szefowie, zamiast się opamiętać… zgłosili się do mnie z pretensjami. Przyznam, że byłem w niezłym szoku.

Partia wolnościowa ma na sztandarach sprawiedliwość, transparentność i uczciwość. Gdy te zasady są zawieszane we własnych szeregach, z całą pewnością nie doprowadzi to do sukcesu, tylko wręcz przeciwnie.

Oczywiście nie ma nic złego w tym, że jacyś działacze zarabiają w partii pieniądze, ale tacy ludzie nie mogą być przecież w niej decydentami, a oprócz tego ich zarobki powinny być upublicznione. Bo co robią puszczone samopas świnie przy korycie i co należy im zabrać, wszyscy przecież doskonale wiemy ze świetnego plakatu śp. Arkadiusza Gacparskiego.

Piszę to wszystko głównie dlatego, że obecny kryzys w ruchu wolnościowym jest chyba najpoważniejszym ze wszystkich dotychczasowych. A przecież przerabialiśmy już i pucze, i okupacje gabinetu, i wyrzucanie prezesów. Tyle że nigdy wcześniej nie wchodziły w grę duże pieniądze, wokół których trwa zamieszanie połączone z upublicznieniem dokumentów, którymi wolnościowcy będą bez wątpienia „grillowani”, a niektórzy z nich nawet szantażowani podczas kampanii wyborczych.

Środowisko wolnościowe ma jeszcze rok na otrzeźwienie i oczyszczenie. Tylko rok.

Odpowiedź JKM: http://korwin-mikke.pl/blog/wpis/do_ppanackiego_piasty_i_innych/3007


A jutro ma być podobno sensacja:

Różne teorie krążą; najsensowniejsze wydaje się być przedstawienie dowodu na niewiedzę Adolfa Hitlera co do Holocaustu.
 
Ostatnia edycja:

mikioli

Well-Known Member
2 770
5 377

Samolub

Member
78
13
Jak zwykle od dupy strony ruch spoleczny robia... najpierw partie potem ruch się robi spoleczny. Endecja... też mogę se zalozyc endecje
 

Hanki

Secessionist
1 525
5 088
Prawie że identyczny tekst Sommer pisał przed ostatnimi wyborami czy rok temu. Czyli te same historie w środowisku JKM powtarzają się cyklicznie.

W zasadzie to nic nowego...
 
Do góry Bottom