KORWiN, KNP, JKM, Koliber - bieżące newsy i ciekawostki

Denis

Well-Known Member
3 825
8 510
A Chojecki skąd ma pieniądze na swoją działalność? Może sam by najpierw z grzeczności odpowiedział? Bo ma miesięcznik i nawet własny Kościół, a od innych oczekuję sprawozdań. No to czekamy... Czy może się nie doczekamy, bo Chojecki nie musi się spowiadać w odróżnieniu od innych?
 

Denis

Well-Known Member
3 825
8 510
Najgorsze, że według teorii spiskowej Chojeckiego wszyscy są umoczeni. Oczywiście pastor nie rozwinął swojej myśli i jedynie zasiał ziarno wątpliwości, a żeby ludzie sami spiskowe info o tajnym miejscu (najpewniej szukając w Moskwie, ewentualnie w drukarni Wielkiego Wschodu) znaleźli. No bo pomyślcie. Korwin to nie był tylko Korwin. Początki NCz tworzył Michalkiewicz, środowisko wrocławskie (między innymi Tomasz Gabiś) i co? Wszyscy to agenci Moskwy/Paryża? Jak teraz żyć, pastorze? Niech mi Pan powie? Wszyscy agenci, tylko Macierewicz krystaliczny i oczywiście Pan?
 

kowaI

Well-Known Member
422
560
nie sądziłem, że Kowalski po operacji tak upadnie, że pokocha Pis i Chojeckiego.
Do niedawna jechał po nich równo, teraz ciśnie z innego klucza.
Podupadł pewnie finansowo i dał się skorumpować za jakieś drobne pieniążki, o które sam ładnie prosi w NTV.
No cóż.. niezłomny to on nie jest
 

Król Julian

Well-Known Member
962
2 123
Z tego, co pamiętam, to Chojecki był kiedyś w UPR i chciał się bratać z PISem, ale Korwinowi się to nie spodobało, dlatego Chojecki odszedł z UPR. Później, chyba, ogłosił się pastorem.

Oj, chyba nie tak. Na wiki pisze że tę swoją sektę założył w latach 90-tych, a konflikt z JKM to chyba pokłosie krótkotrwałego sojuszu Korwina z Giertychem w 2007 r.:

Po prostu myślę, że UPR postępuje głupio. Te elektoraty się odejmą, to raz. Giertych jest politycznym bankrytem (pisałem to dwa miesiące temu "Miałeś Chamie złoty róg"), to dwa. Korwin ma w odwodzie swoją PJKM i może jakoś przetrzyma tę kompromitację, ale obawiam się, że UPR już nie... Szkoda
Idee jednak nie zginą.
Paweł Chojecki 2007-09-10 01:45

http://podprad.org/archiwum-2.php?idg=549&tyt=UWAGA, SEKTA! - TOMASZ TELUK

EDIT: Na jego blogu znalazłem taką notkę:

Paweł Chojecki

O sobie: 50 lat, żonaty od ponad 20 lat, trójka dzieci. Z wychowania ateista, z wyboru chrześcijanin - obecnie kieruje Kościołem Nowego Przymierza w Lublinie i redakcją miesięcznika idź POD PRĄD. Na nowo narodził się w wieku 23 lat, działał w katolickim ruchu oazowym (DA AM w Lublinie na ul. Staszica) oraz w Ruchu Nowego Życia w Krakowie. W tym czasie (88’) zakłada wraz z przyjaciółmi Lubelskie Stowarzyszenie Chrześcijańskie „Pojednanie”, rozpoczyna wydawanie metodą powielaczową miesięcznika"Pojednanie" oraz druk książek chrześcijańskich. W 89’ postanawia opuścić katolicyzm. Staje na czele kościoła Wspólnota Chrześcijańska Pojednanie i kieruje Wydawnictwem Pojednanie, które zajmuje się już profesjonalnym drukiem literatury chrześcijańskiej (hit z tego okresu - Akt małżeński T. LaHay’a - rozszedł się w nakładzie 40 000 egz.). Zajmuje się także tłumaczeniem książek (np.Wieczność w ich sercach, D. Richardson; Niewidzialny Przeciwnik, J. MacArthur; Chcę być wolny, W. Backus,Psychologia biblijna, O. Chambers). W 1996 roku powołuje do życia Kościół Nowego Przymierza w Lublinie. W 2003 jako jedyny kościół w Polsce KNPoficjalnie opowiada się przeciw wstąpieniu do UE. Wtedy też rozpoczyna się wydawanie chrześcijańskiego miesięcznika społeczno-politycznegoidź POD PRĄD. W 2005 wstępuje do Unii Polityki Realnej, wchodząc na pionierską w Polsce ścieżkę łączenia działalności duszpasterskiej i politycznej. W 2008 staje na czele lubelskich struktur tej partii, a w 2009 wchodzi do władz centralnych i zostaje rzecznikiem prasowym UPR. Angażuje się także w walkę o prawa rodziców do klasycznego wychowania dzieci oraz w popularyzację edukacji domowej. Motto służby: Żarliwość o dom twój pożera mnie. Jan. 2:17 Ukończył I LO im. St. Staszica w Lublinie i Politechnikę Krakowską.

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=...i.html&usg=AFQjCNEM0tpYL2AskLEgxS3zsaTD2T07eQ
 
Ostatnia edycja:

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 703

tomahawk

Well-Known Member
736
1 295
Oj, chyba nie tak. Na wiki pisze że tę swoją sektę założył w latach 90-tych, a konflikt z JKM to chyba pokłosie krótkotrwałego sojuszu Korwina z Giertychem w 2007 r.:
Aha, ja spotkałem się z określeniem "pastor Chojecki" dopiero po tym, jak on odszedł z UPR. Pamiętam jak się kłócił z Korwinem na spotkaniach UPR , ale nie pamiętam, który to był rok. Pamiętam, że chodziło o dogadywanie się z PISem
 
A

Antoni Wiech

Guest
"A ty to skąd miałeś pieniądze na Najwyższy Czas?"



Ja jebie, uwielbiam ten styl argumentacji "wiem, ale nie powiem". I dalej pierdolenie, że jak Korwin poparł TK (wg mnie z pozycji prawa niesłusznie, ale to inna bajka) to już wypisał się z ugrupowań antysystemowych i zapisał się do KOD. No, ja pierdolę, teraz krytyka PiS to równa się KOD i systemowość? A od kiedy PiS stał się antysystemowy? Chyba coś się komuś w głowie miesza.

No i ta prowadząca dupa. Zamiast przynajmniej formalnie nawet docisnąć typa i być adwokatem diabła to przytakuje. Może od razu powinna im opierdolić lachę i nic nie mówić.

edit: Swoją drogą ona ma semickie rysy.. Czy Chojecki to w porę zauważy????????
 

Imperator

Generalissimus
1 568
3 553
78ea33562930b0c5a46bb844a283417a.jpg

Dołujące, nieprawdaż?
 

Crov

Well-Known Member
558
1 556
Dlaczego? W nastepnych wyborach wejdzie PiS, Nowoczesna, PO i Kukiz. PO i Nowoczesna zawiaza koalicje i wreszcie bedzie jakas powazna, dobra zmiana w tym kraju!
 

Król Julian

Well-Known Member
962
2 123
Dlaczego? W nastepnych wyborach wejdzie PiS, Nowoczesna, PO i Kukiz. PO i Nowoczesna zawiaza koalicje i wreszcie bedzie jakas powazna, dobra zmiana w tym kraju!

To żart prawda?

Dołujące, nieprawdaż?

Na ewybory.eu jest trochę lepiej bo 3,1%. Poza tym w marcu sondaże robiły jedynie IBRiS i CBOS, więc średnia niekoniecznie jest reprezentatywna. Mnie wyniki PiS, PO, Nowoczesnej, SLD i Razem w sumie nie zaskakują. Notowania PiS są stabilne, Nowoczesna i PO powiększyły swój elektorat kosztem lewactwa. Moim zdaniem szansa na jakiś przełom pojawi się w momencie kompromitacji PiS i jego narracji. Wątpię że rozczarowani dobrą zmianą poprą np. Petru, bo reprezentuje on inny model kulturowo-ideowy, niż ten charakterystyczny dla typowego wyborcy PiS. No i ważne jest to co się wykluje z Kukiza, bo nadal nie wierzę w długotrwałą stabilność jego klubu. Zbyt wiele, zbyt różnych stanowisk i opcji ideowych.
 
Ostatnia edycja:

Non Serviam

Well-Known Member
834
2 248
Dlaczego? W nastepnych wyborach wejdzie PiS, Nowoczesna, PO i Kukiz. PO i Nowoczesna zawiaza koalicje i wreszcie bedzie jakas powazna, dobra zmiana w tym kraju!
A pis z kurwizem i mamy kolejne cztery lata nacjobolszewizmu. No thanks.

Najlepiej jakby nowośmieszna całkowicie rozbiła PO, miała z 45% w sejmie + Kurwin 5% (albo PL jak się jakoś ogarną - o ile to możliwe w ich przypadku hehe). To jak na razie najjaśniejsza perspektywa.
 

Otwieracz_do_piwa

Active Member
50
96
Dołujące, nieprawdaż?
Dlaczego? To świadczy o inteligencji polaków, racjonalny wyborca nie zagłosuje na partię wolnorynkową. To znaczy jak są np. trzy partie: partia młodych(500+, mieszkanie dla młodych itd), partia starych(wysoka emerytura, darmowe leki itd) i partia wolnorynkowa, to każdemu opłaci się zagłosować na partie socjalistyczną. Młodemu na partie młodych, starszemu na partię starych, bo jeśli młodzi zagłosują na wolnorynkowców, a starsi na partię starych to młodzi nie zyskują nic, a starsi dużo. Żeby wszyscy zyskali to młodzi i starzy by musieli zagłosować na wolny rynek, ale nigdy nie ma pewności, że druga grupa zrobi to samo. Dlatego jest dylemat więźnia i chuj, socjaliści prawie zawsze wygrają w demokracji, nie dlatego, że ludzie są głupi(jak mówi Korwin) ale dlatego, że działają czasem racjonalnie. Jedyna opcja żeby wygrać w demokracji to stworzenie w ludziach silnej potrzeby wolności, czegoś w rodzaju religii, kultu wolności, gdzie ludzie będą głosować na wolnościowców nie dla kasy, ale po to żeby była wolność.
 

Król Julian

Well-Known Member
962
2 123
To świadczy o inteligencji polaków, racjonalny wyborca nie zagłosuje na partię wolnorynkową.

Tak, to rzeczywiście świadczy o inteligencji Polaków-że są po większej części kompletnymi debilami. Za jakieś dwa lata możliwości beztroskiego zadłużania, stworzone dzięki skokowi Tuska i Rostowskiego na OFE w 2013, się skończą i PiS będzie musiał ze wstydem zwijać te swoje żałosne komusze programy: 500+, Plan Morawieckiego itd. Tylko matematyczny analfabeta głosuje na partię która składa takie obiecanki, a nie wyjaśnia dokładnie jak i z czego je pokryje. Ja nie zagłosowałbym na PiS, nawet jakbym był socjaluchem.

I jeszcze raz powtórzę: młodzi ludzie nie mają dużo dzieci bo po prostu nie chcą, a nie nie mają pieniędzy. W znacznie bogatszych Niemczech i Japonii dzietność nie odbiega od poziomu naszej. To taki nowoczesny model kulturowy.
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom