Korea Północna i Korea Południowa

C

Cngelx

Guest
Czy wiesz (z pamięci, bez sprawdzania gdziekolwiek) kto jest przywódcą Korei Południowej?
Czy wiesz (z pamięci, bez sprawdzania gdziekolwiek) kto jest przywódcą Korei Północnej?

Która Korea dysponuje bronią jądrową: Północna czy Południowa?
Naukowcy z którego odkryli dowód na istnienie jednorożców?

Znalazłoby się jeszcze wiele takich pytań. Wystarczy sobie na nie odpowiedzieć, by odpowiedź na inne pytanie: Która Korea to najlepsza Korea? Stała się oczywista.


---
A Koreańczycy - nawet ci z południa, sprawiają wrażenie zaszczutych. Sprawdzone i potwierdzone niezależnymi badaniami prowadzonymi przez wybitnego badacza pLT na terenie skupisk Koreańczyków w Londynie.
 

Caleb

The Chosen
511
271
Korea Północna jest krajem w Sieci niemal nieobecnym. Nawet na mapach Google'a przez 8 lat nie można było podejrzeć dróg i obiektów w tym kraju, na HERE Nokii można zobaczyć tylko największe miasta i główne drogi, Bing nie prezentuje się lepiej. Obywatelom Korei Północnej tak bardzo to nie przeszkadza, gdyż dostęp do Internetu jest tam bardzo ograniczony („zwykli” obywatele mogą korzystać tylko z niepołączoną ze światową infrastrukturą siecią Kwangmyong), zaś telefon komórkowy ma około 5% osób zamieszkujących ten kraj.

Mapa, nadal uboga w porównaniu z innymi krajami, powstała przy pomocy Map Makera i głównie w oparciu o zdjęcia satelitarne. Prace nad nią trwały kilka lat, a zajmowali się tym głównie obywatele Korei Południowej, będącej pod wieloma względami przeciwieństwem Północnej. Wiele osób ma rodzinę na drugiej części półwyspu lub stamtąd pochodzi, oni więc najwięcej skorzystają ze stworzonej przez siebie mapy. Jednym z aktywniejszych działaczy jest Sebastiaan van Oyen, Australijczyk, który po prostu marzy o poznaniu bliżej tego terenu. Koreańska Republika Ludowo-Demokratyczna jest poza tym krajem, o którym na zewnątrz wciąż wiadomo niewiele. Brązowe obszary wielkości miast na mapie to mające opinię najbardziej nieludzkich więzień na świecie obozy pracy.
Źródło: dobreprogramy.pl
 

Kacper Rupiński

Laureat Pokojowej Nagrody Nobla
100
34
Co oni odpierdalają? :)

44685410.png
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 851
12 246
Ostatnio tak się nad tym zastanawiałem też trochę w kontekście akapu i tej koncepcji kupienia progu w drzwiach, czy też innego krawężnika aby pobierać opłaty od wychodzących z domu - czy w takiej sytuacji byłoby się agresorem jakby się takiego cwaniaczka zwyczajnie odjebało lub też przynajmniej olało?

Analogicznie, czy kraj, na który nałożono sankcje i odcięto mu możliwość wymiany gospodarczej tak by sobie ludzie w środku zwyczajnie zdechli można nazwać agresorem jeśli będzie się starać odgryźć?

Trzecia kwestia jest natury organizacyjnej - czy dane terytorium może funkcjonować bez wymiany handlowej z terytoriami sąsiednimi, a jeżeli tak to właściwie jak, od jakiej powierzchni, ludności, poziomu zasobów itp.? Jeśli na jakimś obszarze udałoby się zorganizować jakiś mały akap to przecież najoczywistszą reakcją sąsiedztwa byłoby odgrodzenie się drutem kolczastym od strony akapowa. Więc klasyczne pytanie "I co teras???" w takiej sytuacji?
 

Trigger Happy

Mądry tato
Członek Załogi
2 946
957
Aż tak wszyscy zlewają groźby Korei Północnej? :)

Wg Stratforda : "Stennis" wpłynął do Singapuru ale cała reszta lotniskowców i grup uderzeniowych marines albo w portach albo w remontach. Co prawda do zmiecenia gułagu wystarczy to co mają na ziemi, ale zawsze ... Kryzys na półwyspie koreańskim jest na rękę USA, właśnie rozmieścili wyrzutnie THADD dookoła Chin (np. Guam) i mają ku temu dobry powód ...



Jakiś czas temu czytałem, że Korea Połudiowa i Japonia oficjalnie przymierzają się do budowy swoich atomówek, (Japonia musi zmienić konstytucje, ale właśnie doszła tam do władzy "narodowa prawica") , timing mają dobry ...
 

vapaus

Active Member
209
251
Przecież próba jebnięcia w Ameryke z atomówki równa sie z zmiecieniem Korei Płn z powierzchni świata. Co oni myślą że Chiny, czy Rosja będą ich bronić? Nie wydaje mi się.
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
Załóżmy realistycznie, że władza w Korei Północnej to sami agenci Rosji, USA i Chin i nie ma czegoś takiego jak interes Korei Północnej. USA zajmą Koreę a Chiny będą wspomagać komunistycznych partyzantów? O to chodzi?
 

military

FNG
1 766
4 727
A ja oficjalnie ogłaszam, że zatwierdzam atak laserowy na Dżibuti. Może dziś, może jutro - mój Laser Śmierci już się grzeje.
 
D

decha_131

Guest
ja se wymyśliłem że za tym stoi iran, bo pewnie zauważyli nadciągające ciemne chmury demokracji i dali kimowi troche gadżetów ryzu i kasy by narobił szumu coby amerykańce odciągneli swe wojenne zabawki z okolicy zatoki...

Dokładnie też o tym pomyślałem. Zapewnie Syrii pewnie Iran opłaca obie strony konfliktu, aby jak najdłużej z sobą walczyły. Mówi się, że USA nie zaatakuje na Iran jak nie rozwiąże się sprawa syryjska. Jeszcze rozpali się dodatkowy ogień w Palestynie i Iran będzie spokojny.
Chyba jedynie porozumienie pokojowe Iran-USA może tą część globu.
 
Do góry Bottom