Kasa od państwa

Non Serviam

Well-Known Member
834
2 247
Imo, system jest tak skonstruowany, że trudno nic nie brać, trudno też ustalić kto pasożytuje, a kto nie, trudno również ustalić potencjalne zyski, które dana osoba by uzyskała gdyby np. system nie istniał (np. ile każdy z nas miałby teraz kasy gdyby powiedzmy pracował od 12 roku życia zamiast chodzić do państwowego zwierzyńca). Właśnie dlatego socjalizm jest zły - socjalista zawsze może rzucić ci w twarz, że korzystasz z systemu, jednocześnie nie sposób przedstawić wyliczeń (nie opierających się na domysłach), które by temu przeczyły. Zabranianie (a w zasadzie uznanie go za agresora) komuś odzyskania części hajsu władowanego w system poprzez branie socjalu też jest debilizmem, chyba, że masz 100% pewności, że dana osoba (albo jacyś bliscy krewni tej osoby..) nic w niego nie wpakowała, a taką pewności możesz mieć jedynie przy imigrantach.

Jeżeli ktoś natomiast popiera utrzymanie takiego systemu, zwłaszcza poprzez głosowanie w wyborach to można go moim zdaniem odjebać bez wyrzutów sumienia.
 
OP
OP
Rattlesnake

Rattlesnake

Don't tread on me
Członek Załogi
3 591
1 502
cały czas odpowiadam ale ty nie kumasz, nie kumasz nawet jak sam odpowiedziałeś na to pytanie kurwa...

wstaw w twoją wypowiedź gadanie w miejsce naciskanie...

jak teroz powiem że chciałbym mieć merca abo chciałby coby szlacheckiemu pedałowi wybuchł telewizor to nic z tego nie wynika...
gadanie nie łamie napu, wydnie polecenia komuś coby zajebał komuś merca abo podłożył bombe w telewizorze enesia to co innego...

Na złodziejskiej ulicy są złodzieje, jak przychodzisz do nich i mówisz "chcę telefon" wiedząc doskonale, że on pójdzie, zajebie ten telefon komuś i sprzeda tanio Tobie, to to jest "gadanie" czy polecenie?
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
W złodziejskiej ulicy są złodzieje, jak przychodzisz do nich i mówisz "chcę telefon" wiedząc doskonale, że on pójdzie, zajebie ten telefon komuś i sprzeda tanio Tobie, to to jest "gadanie" czy polecenie?

a jak dres zajebie ci radio z auta i widziałeś to z okna, łapiesz go ale radio już opchnął, więc gados mu że chcesz kase za radio i rozjebaną szybe to co bedzie wtedy?
 

Norden

Well-Known Member
723
900
4, member: 4"]no i tyle wystarczy... reszte bełkotu mogłeś se darować bo nie zmienia to tego faktu...
Argumenty się skończyły? Napisałem o skutkach, a Ty nie odniosłeś się do niczego.
A kto najpierw zajął Jerozolime nakładając podatki dla niewiernych dla chrześcijan i żydów?
tekst był raczej skierowany do inteligentnych ludzi którzy wiedzą co mam na myśli...
Napisałeś to jasno i klarownie. To że nie potrafisz precyzyjnie przekazać nawet swoich myśli to nie moja wina.
 
OP
OP
Rattlesnake

Rattlesnake

Don't tread on me
Członek Załogi
3 591
1 502
Na złodziejskiej ulicy są złodzieje, jak przychodzisz do nich i mówisz "chcę telefon" wiedząc doskonale, że on pójdzie, zajebie ten telefon komuś i sprzeda tanio Tobie, to to jest "gadanie" czy polecenie?

@GAZDA - tak brzmiało pytanie. Zgodnie z regułami logiki odpowiedź może brzmieć: "to polecenie", "to gadanie", "to ani polecenie, ani gadanie".

Odpowiedź nie padła. Możesz wkleić sobie mema.
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
Jeżeli przyjeżdżają tutaj drenować system do którego się nigdy nie dorzucali to dużo mi do tego, bo zmniejszają pulę hajsu, którą ludzie których ten system okrada, mogą od systemu sami wydrenować z powrotem.
aha czyli po prostu martwisz sie że dla ciebie zabraknie...
Poza spamem nie uzyskałem żadnej sensownej odpowiedzi.
a zadałeś jakieś pytanie bo ja ino jakiś bełkot widziałem...

jeszcze raz powoli i po raz ostatni bo zaczynacie przynudzac swoją głupotą
weźmy jako przykład jakieś miasto np aleppo, mieszkaja se tam ludzie, nadchodzi jakaś armia rozjebuje ludziom domy, biznesy życia, przejmuje miasto, nadciąga imperium rzymskie, rozjebuje ludziom domy, biznesy, zycia, przejmuje miasto, nadciąga saladyn, rozjebuje ludziom domy, biznesy, życia, przejmuje miasto, nadciągają krzyżowcy, rozjebują ludziom domy, biznesy, zycie, przejmują miasto, nadciągają turcy, rozjebują ludziom domy, biznesy, życie, przejmują miasto, nadciągają anglicy i francuzi, rozjebują ludziom domy, biznesy, życie, przejmują miasto, syria jest francuzkim protektoratem, europejskie państwo gado ludziom co i jak mają robić i płacą podatki, potem władze przejmuje jakiś lokalny dyktator wspierane przez jakieś europejskie paśńtwa, potem europejskie państwa organizują rewolucje przeciwko temu dysktatorowi, przy okazji rozjebywane są ludziom domy, biznesy, życia...
jeśli sie nie zapala lampka to juzraczej nic wam nie pomoże...
@GAZDA - tak brzmiało pytanie. Zgodnie z regułami logiki odpowiedź może brzmieć: "to polecenie", "to gadanie", "to ani polecenie, ani gadanie".

Odpowiedź nie padła. Możesz wkleić sobie mema.
odpowiedziałem juz wcześniej na podobne pytanie, co bedziesz teroz je zadawał co chwile i myślisz że inaczej odpowiem?
gadanie to gadanie, o ile nie wydajesz komu polecenia by zlamał nap to sam napu nie łamiesz...

ty odpowiedz jak postąpisz w przypadku dresa co ci radio zajebał...
 
OP
OP
Rattlesnake

Rattlesnake

Don't tread on me
Członek Załogi
3 591
1 502
odpowiedziałem juz wcześniej na podobne pytanie, co bedziesz teroz je zadawał co chwile i myślisz że inaczej odpowiem?
gadanie to gadanie, o ile nie wydajesz komu polecenia by zlamał nap to sam napu nie łamiesz...

ty odpowiedz jak postąpisz w przypadku dresa co ci radio zajebał...

Ja chętnie wrócę do Twojego pytania, ale moje nie doczekało się odpowiedzi, ani wcześniej, ani teraz, a jest istotne dla całego Twojego toku rozumowania.

Teraz odpowiedziałeś na pytania, które nie padło: "czy nie wydając polecenia możesz złamać NAP?". Pytanie było inne: czy opisana sytuacja zawierała w sobie polecenie czy nie?

Unikasz jak ognia odpowiedzi wprost, bo odpowiedź - jakakolwiek by ona nie była, jest dla Ciebie niewygodna. Delikatnie markujesz, że w opisanej sytuacji nie było polecenia, ale boisz się powiedzieć to otwarcie.
 

Norden

Well-Known Member
723
900
aha czyli po prostu martwisz sie że dla ciebie zabraknie...
jeszcze raz powoli i po raz ostatni bo zaczynacie przynudzac swoją głupotą
weźmy jako przykład jakieś miasto np aleppo, mieszkaja se tam ludzie, nadchodzi jakaś armia rozjebuje ludziom domy, biznesy życia, przejmuje miasto, nadciąga imperium rzymskie, rozjebuje ludziom domy, biznesy, zycia, przejmuje miasto, nadciąga saladyn, rozjebuje ludziom domy, biznesy, życia, przejmuje miasto, nadciągają krzyżowcy, rozjebują ludziom domy, biznesy, zycie, przejmują miasto, nadciągają turcy, rozjebują ludziom domy, biznesy, życie, przejmują miasto, nadciągają anglicy i francuzi, rozjebują ludziom domy, biznesy, życie, przejmują miasto, syria jest francuzkim protektoratem, europejskie państwo gado ludziom co i jak mają robić i płacą podatki, potem władze przejmuje jakiś lokalny dyktator wspierane przez jakieś europejskie paśńtwa, potem europejskie państwa organizują rewolucje przeciwko temu dysktatorowi, przy okazji rozjebywane są ludziom domy, biznesy, życia...
jeśli sie nie zapala lampka to juzraczej nic wam nie pomoże...
To niech przyjeżdżają pracować, a nie z roszczeniami jak jakieś komuchy i zamiarem wprowadzania jakiegoś szariatu. Co ma do tego Rzym i Saladyn?
Masz jeszcze raz:
Będą mieli pomniejszoną kwotę o te 1200 przez jakiś czas potem podwyższą podatki żeby to sobie zrekompensować - pisałem o tym procent/wpływy do budżetu rosną z roku na rok.
Załóżmy, że mamy jedna grupe ludzi A - osadę, którą zaczyna atakować inna grupa B (atakująca) zabierając kasę/zasoby.
Trzecia grupa C (będąca jednocześnie podatnikami jak i częściowymi beneficjentami zrabowanych dóbr) żebrze o więcej. Chcąc zrealizować żądania grupa A atakuję ze zwiększoną częstotliwością - to zlecenie agresji i łamanie NAP.
Teraz masz analogiczną sytuację z roszczeniowymi uchodźcami w Niemczech - widmo grabieży prywatnych nieruchomości dla nierobów przez państwo - rozumiesz co jest przyczyną?
 

vast

Well-Known Member
2 745
5 808
Według tego pierdolenia gazdy żydowskie roszczenia są uzasadnione... co to kurwa za argument że kogoś zajebali w wojnach krzyżowych. To było wieki temu i obecne generacje syryjczykow nie są przez te wojny poszkodowane.

A jeżeli chodzi o obecną sytuację, to Niemcy na przykład gówno zrobiły w tamtym regionie. Więc nie są niczego winni. W dodatku syryjczycy sami chcieli powstania i obalenia assada, przecież jest info że w tych grupach uchodźców są rebelianci. A jak spierdalaja przed isis, to niech odbierają co stracili od państwa islamskiego.
 
OP
OP
Rattlesnake

Rattlesnake

Don't tread on me
Członek Załogi
3 591
1 502
@GAZDA - nie doczekałem się - wbrew temu, co napisałeś, na odpowiedź, więc możemy zamknąć ten temat.

Pozostaje odpowiedź na Twoje pytanie. Czy możesz żądać kasy od kogoś, kto ukradł Ci radio i już go nie ma. Często tak. Czy zawsze? Nie. Np. jeśli złodziej zaoferuje Ci, że skroi za chwilę kilka osób i zwróci kasę, a Ty się na to zgodzisz, nawet milcząco, i weźmiesz kasę - jesteś współwinny. W sposób dorozumiany (tak, jest takie słówko), zlecasz kradzież, żeby pokryć swoją stratę.

Nie ma potrzeby, żebyś mówił "ukradnij". Tak jak w NKWD nie mówili wykonawcom "zabijcie". Rozpatrywanie winy / niewinności w oparciu o to, czy zlecenie zbrodni nastąpiło literalnie, czy poprzez użycie kodu, czy w sposób dorozumiany - jest infantylne.

Zwróć uwagę, że w organizacjach zbrodniczych bardzo często unika się jednoznacznych stwierdzeń. Np. "ostateczne rozwiązanie" w Wansee - zamiast określenia "eksterminacja" używano określenia "ewakuacja", w taki sposób, że wszyscy wiedzieli o co chodzi (o ile to nie literacka fikcja).

Na pewno nie jest tak, że każdy może sobie przyjść do złodzieja i bez weryfikacji swoich roszczeń dostawać z marszu dolę z kasy kradzionej na bieżąco innym ludziom.

Dlatego libertarianie powinni zwalczać socjal, bo socjal to kooperacja beneficjentów i władzy przeciw żywicielom.

Z mojej strony EOT z prostej przyczyny - nie odnosisz się, do tego co pisze rozmówca, nie odpowiadasz na pytania i próbujesz sprawić wrażenie, że odpowiadałeś już wielokrotnie. Przetykasz to inwektywami, które sprzyjają zamianie w dyskusji w pyskówkę. Zamiast zamknąć kwestię w szybkiej i sprawnej wymianie argumentów, robi się z tego mało treściwy, emocjonalny tasiemiec bez perspektyw na jakąkolwiek konkluzję.

Krótko pisząc: w temacie desantu islamskiego niedaleko pada Gazdownia od Gazowni.
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom