Kapitalizm, czyli - muszę to, kurwa, mieć ...

Cptkap

Well-Known Member
700
3 225
giphy.gif
 

tolep

five miles out
8 555
15 441
Wyspa u wybrzeży Belize ponownie wystawiona na sprzedaż (poprzednio nie było chętnych). To w takim razie mam pytanie:

Załóżmy że jesteś biedystą albo przeciętnie zarabiającym Polakiem szarakiem. Ile pieniędzy musiałbyś wygrać na loterii, by chcieć wydać 3 miliony złotych na tę wyspę?

http://www.ebay.pl/itm/182446584785

Aktualna kumulacja (jakieś 7 milionów złotych netto) w Lotto by wystarczyła? Wydalibyście na tę wyspę 43% swojego majątku? Weźmy pod uwagę, że to może nie jest inwestycja która przyniesie zysk, ale z drugiej strony można przypuszczać, że jako lokata w nieruchomość raczej nie straci na wartości.
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 851
12 246
Załóżmy że jesteś biedystą albo przeciętnie zarabiającym Polakiem szarakiem. Ile pieniędzy musiałbyś wygrać na loterii, by chcieć wydać 3 miliony złotych na tę wyspę?
Za 3 miliony jesteś w stanie zorganizować sobie całkiem przyzwoitej jakości jacht zdatny do zamieszkania na okrągło i pływać sobie po świecie od wyspy do wyspy, co jakiś czas osiadając gdzie ci się spodoba. Jacht byłby wyposażony w ładownię na tyle dużą, żeby w niej zmieścić elementy konstrukcyjne pawilonu ze ścianami z płótna (namiot, ale na bogato) jeśli by ci się znudziło kołysanie i reflektowałbyś sobie pospać na stałym lądzie.

Na świecie jest całe mnóstwo mniejszych i większych niezamieszkanych wysepek, gdzie możesz sobie przybić i mieć wyjebane na wszystko i nic nie trzeba nabywać. 400 tys. funciaków za lekko powyżej hektar gruntu okraszony drewnianą chatką to wydaje mi się być bardzo dużo i odnoszę wrażenie, że ktoś chce się znacznie tym sposobem wzbogacić.

Wydalibyście na tę wyspę 43% swojego majątku?
Nic bym na nią nie wydał.
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 851
12 246
E, jacht do mnie nie przemawia.
Czemu?
Stały ląd to co innego.
Dlatego uprzedziłem fakty i napisałem o tym namiocie :) Wieczorem poszukam linka do producentów takiego sprzętu, bo to bardzo ciekawa sprawa jest i z tym co człowiek sobie wyobraża na hasło "namiot" niewiele ma wspólnego oprócz tego, że da się to spakować i zabrać ze sobą.
 

tolep

five miles out
8 555
15 441
Nie przemawia, bo się buja, bo jest mały i w ogóle służy do podróżowania a nie do mieszkania.
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 851
12 246
Nie przemawia, bo się buja, bo jest mały i w ogóle służy do podróżowania a nie do mieszkania.
http://www.therichest.com/luxury/yachts-luxury/10-luxury-yachts-for-under-1-million/ Pierwsze co mi z google wyskoczyło tak na szybko. Nie wyglądają na małe, mieszka się wygodnie i nic nie buja. Ponadto taka zabawka przy pewnej dozie wyobraźni może na siebie zarobić. Wyspa nie. Ja bym wolał żaglowe, ale mi się nie chce szukać.

BTW, na tej wyspie masz drewnianą altankę, z przestrzenią życiową na oko nie większą niż 50m2.
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 851
12 246
No jak wysiądziesz z jachtu na ląd to masz tyle samo miejsca jak po wyjściu z altanki, z tym, że jachtem popłyniesz w inne miejsce jak ci się znudzi obecne, a altankę będziesz musiał wystawić na ebayu gdzie nikt jej nie kupi (rynek zdecydował).
 

tolep

five miles out
8 555
15 441
Nienie. Jak będę chciał się przemieścić poza moją hektarową przestrzeń lądu (+ wody przybrzeżne), to sobie na małą motorówkę wsiądę i popłynę do Belize City.
 

mikioli

Well-Known Member
2 770
5 377
Wyspa u wybrzeży Belize ponownie wystawiona na sprzedaż (poprzednio nie było chętnych). To w takim razie mam pytanie:

Załóżmy że jesteś biedystą albo przeciętnie zarabiającym Polakiem szarakiem. Ile pieniędzy musiałbyś wygrać na loterii, by chcieć wydać 3 miliony złotych na tę wyspę?

http://www.ebay.pl/itm/182446584785

Aktualna kumulacja (jakieś 7 milionów złotych netto) w Lotto by wystarczyła? Wydalibyście na tę wyspę 43% swojego majątku? Weźmy pod uwagę, że to może nie jest inwestycja która przyniesie zysk, ale z drugiej strony można przypuszczać, że jako lokata w nieruchomość raczej nie straci na wartości.
Jak na cenie nie straci, jak na razie nikt tego nie chce kupić? Znaczy, że aktualna rynkowa cena nie wynosi 3mln.
 

tolep

five miles out
8 555
15 441
Jak na cenie nie straci, jak na razie nikt tego nie chce kupić? Znaczy, że aktualna rynkowa cena nie wynosi 3mln.

Albo za mało odpowiednio bogatych ludzi obejrzało tę ofertę. Gość albo nie chce wydawać na reklamę albo nie spieszy mu się ze sprzedażą. 3 miliony dałem przykładowo.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736
Może niekoniecznie zgodnie z duchem tego tematu, bo osobiście czegoś takiego nie potrzebuję i nie chcę, ale cieszę się, że kapitalizm (nawet jeśli kompradorski) egalitaryzuje dostęp do takich zabawek, do tej pory dostępnych jedynie dla specjalistów...

Full HD i tysiąc FPS – tak będą nagrywać smartfony z nową matrycą Sony
08.02.2017 17:53
Czeka nas rewolucja w smartfonowej kinematografii. Sony zaprezentował matrycę dla aparatów w smartfonach, zdolną rejestrować filmy z prędkością prawie tysiąca klatek na sekundę w rozdzielczości Full HD. Daje to ogromne możliwości nagrywania filmów „w zwolnionym tempie” sprzętem dostępnym dla zwykłych zjadaczy chleba. Filmy będzie można zwolnić nawet 64 razy i wciąż uzyskać świetne efekty.


Sony pracuje nad 3-warstwową matrycą CMOS z własną pamięcią DRAM. Poza dwiema znanymi dobrze warstwami, które znajdziemy w każdej matrycy CMOS, w układzie umieści także cienką płytkę z komórkami pamięci (rysunek po prawej). Znajdzie się ona między warstwą rejestrującą obraz (naświetlaną od tyłu, jak we wszystkich matrycach Exmor) i warstwą z elektroniką do przetwarzania sygnału. DRAM będzie buforem na kolejne ramki, rejestrowane przez matrycę i przechowywane do późniejszego przetworzenia. W założeniu bowiem matryca ma nagrywać klatki filmów z taką prędkością, że konwencjonalna elektronika nie zdąży ich przetwarzać.

Nowy projekt ma też zredukować efekt „galaretki” przy filmowaniu szybko poruszających się obiektów (jak na tym filmie), od którego niestety nie są wolne urządzenia bez mechanicznej przysłony, bez względu na cenę. To możliwe dzięki skróceniu czasu odczytu każdej linii pikseli. Prototypowa matryca pozwala odczytać 19,3-megapikselowy obraz w czasie 1/120 sekundy – 4 razy szybciej niż obecnie produkowane układy, a im mniejsza rozdzielczość obrazu, tym czas będzie krótszy.

Sony słynie z tego, że dba o minimalny szum na zdjęciach. Tak jest również w tym przypadku – konstruktorzy robią wszystko, by zakłóceń było jak najmniej.

Matryca jeszcze nie weszła do masowej produkcji i nie wiadomo kiedy wejdzie, mam jednak nadzieję, że nie trzeba będzie czekać na nią długo. Na początku zapewne znajdzie się we flagowcach (iPhone'y, najdroższe Samsungi i Xperie) i być może trochę podratuje reputację Xperii. Trzeba bowiem dodać, że o ile matryce Sony sprzedają się świetnie, z aparatami i smartfonami nie jest tak różowo.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736
Wreszcie ktoś w tym kapitalizmie wymyślił... ... ... ... pudełka separacyjne dla introwertyków!!!

The Box
Zaprojektowaliśmy ją z myślą o Tobie i Twoich potrzebach. THE BOX to budka, która pozwala odizolować się akustycznie od warunków otoczenia zewnętrznego i skoncentrować na ważnej rozmowie telefonicznej lub istotnym zadaniu, do wykonania którego potrzebny jest spokój i cisza. Budka zajmuje niewiele miejsca (1m2) i może być ustawiona w bezpośrednim sąsiedztwie stanowiska pracy. Akustyka, jaką zapewnia gwarantuje, że żadne odgłosy dochodzące z zewnątrz, jak również rozmowy prowadzone wewnątrz nie będą zakłócać pracy innym osobom.
Nie trać czasu na opuszczanie biura, nie trać pieniędzy na tworzenie kosztownych sal konferencyjnych. THE BOX zapewni Ci świetne wyciszenie, a jednocześnie zajmie niewiele miejsca.
Dla Twojego komfortu budkę wyposażyliśmy w siedzisko i stolik, a także gniazdko wtykowe 230V. W standardzie THE BOX posiada też wentylację zapewniającą dopływ świeżego powietrza oraz oświetlenie konieczne do pracy chociaż dzięki podwójnemu przeszkleniu w budce będzie dużo światła zewnętrznego. Wentylacja i oświetlenie włączają się automatycznie dzięki czujnikowi obecności zamontowanemu wewnątrz budki. THE BOX może być indywidualnie konfigurowany kolorystycznie, a na życzenie może także być oklejony grafiką o dowolnej treści – do uzgodnienia.


DSC_6389.jpg
DSC_6099.jpg
DSC_6289.jpg
DSC_6245.jpg

DSC_6236.jpg
 
Do góry Bottom