Janusz Korwin-Mikke to rosnące zagrożenie dla wolności

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 712
Publicysta, bloger może sobie pozwolić na takie rzeczy, ale nie polityk. Nie można stawiać takich hipotez nie mając żadnych twardych dowodów, bo wtedy można się łatwo zdyskredytować i zrobić z ciebie idiotę, a jeśli okaże się, że nie miałeś racji to oddajesz się przeciwnikom na tacy.
A skąd wiesz, że nie ma na to/tamto dowodów?
Grałeś kiedyś w pokera? Nie zawsze trzeba sprawdzać.

Co do kwestii cenzury. Ty nie rozróżniasz wolności słowa, od swobody wszelkiej propagandy i swobody uprawiania prowokacji. Nie oznacza to, że my się z JKM zgadzamy, bo tak nie jest, jednak to co podałeś to nie żadne zarzuty, dotyczące braku spójności poglądów JKM.

...Rzucacie jakieś oskarżenia nie posiadając ŻADNYCH dowodów...
Czy masz może dowód na 6 milionów ofiar holokaustu? Jakieś metody pomiaru, dokładność pomiaru?

Widzę, że bliżej wam do pisowców niż do prawdziwych libertarian. Spiski, agenci, agenci, spiski.
Czyli nie ma spisków, co?
A globalne ocieplenie? Walka z CO₂ nie istnieje? Mam wyliczać?

Korwin powiedział więc będzie strzelał bo on nigdy nie kłamie?
Nie musi strzelać. Wystarczy, że nie będzie przeszkadzał. Ja chętnie postrzelam do ludzkiego bydła. Jak jacyś eko-popierdoleńcy zaczną blokować rzeźnię, tuczarnie gęsi/kaczek czy hodowlę lisów na futra, bo będą próbować narzucić właścicielowi swoją zasraną eko-religię, to chętnie do tego bydła postrzelam. Jak jacyś eko-debile będą wkładać ryja do ścinania drzewa przez właściciela na jego prywatnym terenie, to chętnie będę zabijał to bydło. Jak komuchy będą się domagać jakiegoś durnego zakazu, przymusu czy obowiązku i będą blokować drogi lub posesje, to chętnie do nich postrzelam, a jak wezmą na ręce małe dzieci bo będą myśleć, że do dzieci się nie strzela, to poważę tę mrzonkę.
To jest moja oferta publiczna.

Widzisz tu już wchodzi kwestia priorytetów. Gospodarka czy wolność osobista?
No właśnie... W kwestii wolności osobistych, rozumiem że jesteś za:
- spożywaniem alkoholu w miejscach publicznych
- legalizacją narkotyków
- nie wtrącaniem się w to, czy restauratorzy mogą pozwalać w swych lokalach palić czy nie
- zniesieniem obowiązku jazdy w pasach i kaskach
- zniesieniem praw jazdy
- zniesieniem przymusu edukacji
- zniesieniem obowiązku ubezpieczeń
- ....
Ja tak. A TY?

Zgodzę się, że jest mało wolności w naszym systemie, ale można sobie bez obawy krytykować władzę, protestować, wyśmiewać, z czego ja nie raz korzystałem i Korwin też.
Można krytykować? Gdzie Ty żyjesz?
Nie słyszałeś o przypadkach najazdów psiarni na małe redakcje czy portale, za wytykanie nieprawidłowości władzom lokalnym?
Nie słyszałeś o prowokacjach i pobiciach?

W chinach stawianych jako wzór przez niektórych ludzi, takich rzeczy nie mógłbyś robić, a te forum zostałoby prawdopodobnie zablokowane (jeśli odważyłoby się krytykować władzę).
W Chinach nie ma forów, tam są blogi i mikroblogi. O większości przypadków łamania prawa przez władze, czy niesprawiedliwości dowiadujemy się z ocenzurowanego chińskiego internetu. Tam cenzura nie jest ostrzejsza niż tu. Tam cenzura jest inna. Narzucanie Chinom naszych zdegenerowanych wzorców, to agresja w wewnętrzne sprawy Chin, to agresja wymierzona przeciw ich cywilizacji.

Dostęp do broni jest akurat plusem bo ludzie mogliby go i jego ludzi zastrzelić gdyby mu coś odbiło.
Między innymi temu służy powszechny dostęp do broni palnej.
 

father Tucker

egoista, marzyciel i czciciel chaosu
2 337
6 516
Nie, ale dobrobyt nie musi się brać z całkowitej liberalizacji czego przykładem jest korea południowa.

no nie, kolejny czebol. o_O

8de.gif
 

dataskin

Well-Known Member
2 059
6 141
Widzę, że bliżej wam do pisowców niż do prawdziwych libertarian. Spiski, agenci, agenci, spiski. Korwin może mieć 10%, choć ostatnio jakiś sondaż mówił o 5% w głosowaniu do europarlamentu i już system zaczyna się go bać wysyłając swoich agentów, by szerzyli dezinformację.

Nic dziwnego że ludzie tak reagują i podejrzewają cię o działalność dla jakiejś agencji social media (mało kreatywny nick, założenie konta dziś i wypowiedź od razu w tematach o Korwinie), na FB Korwina już dziś od rana zaczął się spam podobnymi tekstami z różnych, dziwnych kont, w mediach otwarcie zaś piszę się o:

"Sztabowcy PO opracowali i rozdystrybuowali wśród medialnych twarzy partii kilkunastostronicowy materiał z najbardziej kontrowersyjnymi wypowiedziami JKM. Ma im on służyć do przywoływania cytatów z JKM przy okazji medialnych dyskusji o wzroście Nowej Prawicy."

http://300polityka.pl/news/2014/05/...ilizacji-elektoratu-i-zwiekszenia-frekwencji/
co jest zresztą - zbieżne z tym co klepiesz na tym forum.

a w fakty po faktach, co dzień, od paru dni - obrabiają mu zadek.

"Ogladam sobie powtorke Faktow po Faktach.
Redaktor Kajdanowicz otwarcie mowi, ze Korwin bedzie kompromitacja w Europarlamencie.
Paweł Śpiewak mowi, ze KNP jest calkowicie antysemicki. Elektorat KNP to male miasteczka i wsie, czyli elektorat Samoobrony.
Urbański mówi, ze Tusk powinien pomyslec w przyszlosci o okraglym stole z pozostalymi mainstreamowymi partiami, jezeli KNP bedzie roslo jako duza sila, potrzebna do ewentualnej koalicji."
 

Hitch

3 220
4 876
Nie wiem jakim trzeba być cymbałem by zmontować taką wymiocinę. Na dodatek na końcu dał fragment filmu, w którym jedyną sensownie działającą i myślącą postacią był "korwinista" :)
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 750
Może i zagrożenie dla wolności, ale gdyby Korwin rządził, pewnie nie byłoby tego obowiązku zapinania pasów, a wtedy...

Znów tragiczna śmierć dziecka w samochodzie
Wczoraj, 27 czerwca (12:20)
Przyczyną śmierci 5-letniej dziewczynki z Łomnicy Zdroju, było uduszenie pasami bezpieczeństwa w samochodzie. Tak wynika z przeprowadzonej sekcji zwłok.

Dziś wyniki otrzymała prokuratura.

Do tragedii doszło we wtorek. Nieprzytomną Magdę z zaplatanymi pasami wokół szyi znalazła w samochodzie babcia dziecka. Przyczyny zgonu zostały potwierdzone w Zakładzie Medycyny Sądowej Collegium Medicum UJ.

"Wszczęliśmy już śledztwo w tej sprawie pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci" - mówi prokurator Ludwik Huzior z Prokuratury Rejonowej w Muszynie. Niewykluczone, że śledztwo będzie również prowadzone pod kątem czy opieka nad dzieckiem była należycie sprawowana". Babcia, która w tym czasie opiekowała się Magdą nie została do tej pory przesłuchana, bo była w szoku - dodaje prokurator.

Śledczy badają również stan techniczny samochodu, w tym sprawność pasów.

Dziewczynka po odnalezieniu w zaparkowanym w garażu samochodzie była przez godzinę reanimowana. Ratownikom udało się przywrócić dziecku oddech i pracę serca. Następnie dziewczynka została śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportowana do krakowskiego szpitala. Niestety, nie udało się jednak jej uratować, zmarła w szpitalu kilkanaście godzin później.

... może to dziecko by nie zginęło. Jeżeli wyborem Korwina można uratować chociaż jedno dziecko, to wiadomo, że ryzyko bycia przez niego zagrożeniem dla wolności jest nieistotne.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 750
Wpadła mi w ręce ostatnio dziwaczna publikacja Political Capital Institute (czymkolwiek to jest)
The Weaponization of Culture: Kremlin’s traditional agenda and theexport of values to Central Europe

W skrócie, dotyczy to tematu aksjologicznego pivotu państw Zachodu i Rosji. Należy się przyzwyczaić, że każdy konserwatysta będzie teraz nazywany agentem Putina, odkąd ten postawił na ukonserwatywnienie swojej soft power i eksport wartości konserwatywnych oraz wspieranie konserwatystów w krajach zdemoralizowanego Zachodu.

Oczywiście Korwin też został ujęty w opisie polskich VIPów rusoentuzjastycznych. (s. 56)

Another important pro-Russian political personality is MEP Janusz Korwin-Mikke, who used to be the leader of the ultraconservative party Congress of the New Right, which is particularly popular among the youth and earned 7.15% of the votes, and, consequently, four seats in the European Parliament.227In January, 2015 Korwin-Mikke founded his new formation named The Coalition for the Renewal of the Republic–Liberty and Hope (Koalicja Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja KORWiN) as a right-libertarian and Eurosceptic political party. He voiced many controversial traditionalist views: women should not have the right to vote, women are less intelligent than men, and other similar statements.228

In an interview with the Russian RIA Novosti, Krowin-Mikke referred to the annexation of Crimea as “completely natural.”229It comes as no surprise that the Kremlin-affiliated media frequently quotes him, and that he was invited – although in the end he did not attend – tothe “Russia, Ukraine, Novorossiya: global issues and challenges” conference held on August 20, 2014, whose special guest was the U.S. sanctioned Sergey Glazyev, an advisor close to Putin. In one of his latest statements, Korwin-Mikke condemned the EU-Ukraine Association Agreement, and referred to it as having no purpose other than provoking Russia. He also added that Ukraine needs a dictator much like Augusto Pinochet or Deng Xiaoping, who could solve its problems; furthermore, he claimed that Poland should not intervene in the Russia-Ukraine conflict, since “it’s not [our] war.”230


Zrzut ekranu z 2018-08-29 23-30-22.png
Zdecydowanie najciekawsze są jednak rozdziały wcześniejsze, a nie omawianie konkretnych krajów...


Russia’s Soft Power in Europe: Channels of Ideological Influence and Russia’s Geopolitical Role
Look Inside: Russia’s moral triumph, Western moral degradation and political decline
Promoters outside: Promoting and spreading non-liberal values in Europe

The core of Russia’s soft power, according to Andrey Kortunov, the director of the Russian International Affairs Council and president of the New Eurasia Foundation in Moscow, is the promotion of conservatism, traditionalism, and family values.18

In the international arena, Russia has defined its position as a moral fighter against Western amoralism, ideological decay and overall social chaos, as it is popularly seen in Russia.19Moralism and traditionalism a laRussia convey not only conservative ideals, but also religiosity, anti-Westernism, illiberal values, and a broad spectrum of illiberal social values.Moral superiority of Russia over the West as the cornerstone of ideology has gradually seeped into political discourse, justifying, criticizing, and evaluating actions. Western attempts to “falsify history” of World War II20were deemed by Putin as attempts to “deprive Russia of her moral authority”21;

[...]

Conservative values in the public opinion

In order to assess the receptiveness to the values of the ideological export, we examined the extent of three values in these societies: tradition, conformity and security. All of these values are related to the “Conservation” orientation in the Schwartz universal values scale, one of the best scientifically grounded models for human values (see the Figure 1 below).69

The most important findings are the following

1)The population of Poland and Slovakia might be the most receptive to the traditionalist, anti-gender and ultra-conservative messages;
2)The populations of all the countries under examination are strongly receptive to security-based messages, with Hungary, Poland and Slovakia showing notably high figures in this respect;
3)Austria and Hungary are less receptive to ideologies based on traditionalism and conformity;
4)Czech public opinion seems to be receptive to security and securitization, but non-traditionalist and non-conformist tendencies are also strong here.
5)Interestingly, the values that the Putin regime emphasizes and strives to export are not dominant values in Russian society, which is neither strongly conformist, nor traditionalist, nor strongly concerned with security in international comparison.
Technicznie rzecz biorąc wszyscy ci, którzy mają Korwina za pożytecznego idiotę Kremla, mają rację. Ale takie to czasy, cóż poradzić, że Rosji się zachciało występować z pozycji konserw? Jeśli Zachód stał się tak odpychający dla mieszkańców Europy Środkowej i stracił cały blask swojej dawnej soft power, nic dziwnego, że Ruscy kombinują grać na tych właśnie strunach i starają przyciągnąć na nowo do siebie utracone wcześniej tereny...

Tak przy okazji można odpowiedzieć na Wiechowe: po co państwom ideologia / a Stalinowi komunizm? Właśnie po to; do lepszego smarowania.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 750
Tym lepiej, bo to oznacza, że oni w to naprawdę wierzą i unijne środowiska które obsługują, również.

Z tego względu mają wygodną pozycję do atakowania konserw, jako kogoś wyznającego wrogą ideologię. W USA pewnie działa to na podobnej zasadzie. Trump jest pro-putinowski, bo wszyscy konserwatyści są i nic więcej w temacie tłumaczyć nie trzeba. Tak orientują się państwa, więc podległe im jednostki są oceniane przez pryzmat przyjętej ideologii i propagandy. Swój - obcy.

Stąd tak się walczy z prawicą w mediach społecznościowych; z tego samego powodu, dla którego McCarthy walczył z komunistami. Po prostu wroga ideologia...

Aktualizacja:

Płaczę ze śmiechu, ale żenada...

Ponadto, uczniowie jednego z polskich liceów wzięli udział w wycieczce na Krym62, co było nagrodą za wygraną w konkursie z języka rosyjskiego.
Ja bym pojechał po krzysiowemu (w sensie; orgiastycznie) i domagał się za wygraną w konkursie z języka rosyjskiego nowiutkiej Łady Niwy wypełnionej kałachami, wódką i jakąś modelką w futrze z niedźwiedzia (i w walkonkach!) do wychędożenia. Potem, niech mnie wiozą na jakieś porządne koncerty Czajkowskiego, albo jeszcze lepiej - balet, najlepiej pociągiem pancernym po szerokich torach.

Wycieczka na Krym, dobre sobie...

Ale dziś tę agenturę łatwo zaspokoić... A tu trzeba krzyczeć: "Panie Putin, pan mi tu nie doważył, za mój trud promocji wielkorusiej kultury!"
 
Ostatnia edycja:

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 750
Adam Wielomski: W Średniowieczu możemy wyróżnić dwa typy państwowości. Do XIII-XIV wieku mamy monarchię patrymonialną, czyli taką, w której władca jest właścicielem życia, wolności i mienia swoich poddanych. Terytorium i ludzie traktowani są jako prywatna własność, dlatego państwa można zapisywać w spadku, dzielić między synów, etc. Cały porządek oparty jest na prawie prywatnym, czyli na umowach dwustronnych wasal-senior. Właściwie nie ma czegoś takiego jak ustawy obowiązujące powszechnie. Od XIII-XIV wieku dopiero powstaje państwo w naszym rozumieniu tego słowa, oparte nie na prawie prywatnym (umowy dwustronne), lecz na prawie publicznym. Państwo określane jest mianem „korony”, która posiada swoje terytorium, podatki, porządek prawny. Władca jest tylko jej administratorem. Lojalność należy się najpierw państwu (instytucji), a dopiero potem osobie władcy. Jeśli ten ostatni nadużywa władzy, wydaje pieniądze publiczne na cele prywatne, nie przestrzega praw, to staje się tyranem, którego w skrajnych sytuacjach można obalić. Innymi słowy, następuje rozdział państwa od osoby nim rządzącej.
Piszę o tym dlatego, że po wyborach kandydata na Prezydenta RP przez Konfederację w partii KORWiN rozpoczęła się dyskusja kto kogo zdradził: Janusz Korwin-Mikke i Konrad Berkowicz Artura Dziambora, przerzucając głosy na Brauna, czy odwrotnie? Janusz Korwin-Mikke to klasyczny prezes partii typu „patrymonialnego”, który uważa się za jej właściciela. Dlatego coraz to porzuca stare partie, stare szyldy i starych działaczy, aby założyć nową strukturę, złożoną z oddanych mu fanatycznych zwolenników i członków własnej rodziny. Uważa, że wyrzucić z niej należy każdego, kto neguje jego patrymonialne przywództwo; nie pozwala jej rozrosnąć się, ponieważ boi się, że straci kontrolę nad zbyt liczną strukturą. Słowem, gra zawsze i wyłącznie na siebie (na osobę), nie dbając o interes partii (instytucji). Po prawyborach w jednej z telewizji zapowiedział już „czystkę” w partii, czyli usunięcie z niej wszystkich, którzy dogadują się z narodowcami, a którzy poparli Dziambora.
Magdalena Ziętek-Wielomska: Janusz Korwin-Mikke to taki wolnościowiec na niby. Zakładane przez siebie partie traktuje jak prywatny folwark, na którym – i to za darmo – pracują jego zwolennicy. Analogicznie wyobraża sobie państwo, jako własność monarchy absolutnego. Podobnie ma wyglądać struktura gospodarcza: firmy mają należeć do „właścicieli absolutnych”. Tak samo oczywiście układać mają się relacje rodzinne: dzieci i żona to także własność mężczyzny. Jednym słowem: całe społeczeństwo zbudowane jest tylko i wyłącznie w oparciu o jedną instytucję prawną: własności absolutnej. Struktura patrymonialna ściśle powiązana jest z wszechobecnym patriarchalizmem. Gdzie jest miejsce na wolność? Ano wolność ma sprowadzać się do tego, żeby silniejsi mogli rozpychać się łokciami, bo to rzekomo ma sprzyjać „postępowi”. Bo patriarchowie-właściciele rzekomo są racjonalni i będą tak używać swojej absolutnej władzy, by czerpać z tego jak największe korzyści. Nie będą więc „głupio” łupić poddanych, wyzyskiwać pracowników czy maltretować dzieci. Logiczne? Logiczne! Rzecz w tym, że teoria ta ma tyle wspólnego z rzeczywistością, co marksistowska wizja nieuchronności rewolucji socjalistycznej. A jeśli teoria nie pasuje do rzeczywistości, to należy zmienić tę drugą… Człowiek jest dużo mniej racjonalny, niż to opisują odseparowani od świata intelektualiści. To JKM traktuje życie jako partię szachów, w której wszyscy inni są tylko pionkami i figurami na szachownicy a on głównym rozgrywającym. Normalni ludzie patrzą na swoje życie zupełnie inaczej, czego JKM nie jest w stanie zrozumieć. Jego sposób patrzenia na świat został doskonale opisany w pracy Andrzeja M. Łobaczewskiego „Ponerologia polityczna: Nauka o naturze zła w adaptacji do celów politycznych”. Rzekomy arystokratyzm Korwina to tylko i wyłącznie patokracja, i to w czystej formie.
Myśl Polska, nr 5-6 (2-9.02.2020)
:)

OK, to jest już jakiś powód, aby popierać pana Janusza. Jako propertarianin widzę w tym jego patrymonializmie jakieś styczne punkty. Tylko ta państwowość jednak dalej przeszkadza...

Ład oparty w całości na prawie prywatnym należy propsować w ramach Rozumu i Godności Człowieka.
 
D

Deleted member 6341

Guest
"Dziś dla mnie wielki dzień: poślubiłem moją ukochaną Karinę. Nie informowałem o niczym wcześniej ponieważ chcieliśmy zachować prywatny charakter wydarzenia, jednak media i tak od tygodni nie dawały nam spokoju" - napisał na Facebooku Krzysztof Bosak.

1581252040029.png
Krzysztof Bosak, kandydat Konfederacji na prezydenta, w sobotę wziął ślub. Jego żoną została Karina Walinowicz, która z wykształcenia jest prawnikiem, a pracuje jako ekspert w Instytucie Ordo Iuris.


Niech im szczęście sprzyja.
 
Do góry Bottom