1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Janusz Korwin-Mikke to rosnące zagrożenie dla wolności

Temat na forum 'Kolibry' rozpoczęty przez Alu, 12 Kwiecień 2014.

 1. Alu

  Alu Well-Known Member

  Posty:
  3 978
  Polubienia:
  7 140
  Ostatnio na tym forum zauważyłem sporo pro-korwinowskiej propagandy.
  Z kolei na Facebooku Jacek Sierpiński napisał:
  Zgadzacie się?
   
  Ostatnia edycja: 12 Kwiecień 2014
 2. Troglodytka

  Troglodytka dama ze wsi

  Posty:
  58
  Polubienia:
  182
  Szczerze mówiąc nie bardzo wiem, od której strony ugryźć Korwina. Chyba jednak wolę wcale nie gryźć, takie to nieapetyczne. Na PiS bym nie zagłosowała, bo to banda debili z moherową armią, stawiająca pomniki swojej głupocie. A Kaczuś jest hipokrytą. Podsumowując: egzorcyzmy dla wszystkich.

  Byłoby fajnie jakby ktoś mógłby mi skrótowo przybliżyć Korwina i to, jak on się ma do libertarianizmu. Jakiś link, cokolwiek.
   
 3. GAZDA

  GAZDA EL GAZDA

  Posty:
  7 714
  Polubienia:
  9 705
  ino niewolnicy wybierają se nowego pana...
   
 4. Denis

  Denis Well-Known Member

  Posty:
  3 839
  Polubienia:
  7 716
  Nie.

  Korwin nie jest zagrożeniem dla wolności, bo jej zwyczajnie nie ma. Jeśli chodzi ci natomiast o ośmieszanie idei to cóż... Uważam, że Korwin bardziej ją popularyzuję niż ośmiesza w obecnej chwili.

  Zobacz, jakie ma teraz poparcie? Dużo młodych przekonuję się do wolnego rynku i zresztą duża część na tym forum zaczynała od Korwina. Tyle, że wszyscy poszli o krok dalej w kierunku wolności. Korwin może niecelowo wykonuję bardzo dobrą robotę, bo otwiera ludziom umysły i przy tym uczy ich wolnościowego patrzenia na świat.

  Wizja anarchii jest dla ludzi w większości niestrawna i potrzeba czasu, aby do niej dojrzeć. Dobrym początkiem jest właśnie Korwin, który jest za państwem ograniczonym z dużą wolnością i swobodą. Jak człowiek przekona się do państwa ograniczonego to już zacznie stawiać sobie pytania dotyczące sensu ogólnego istnienia państwa. A wtedy to już wszystko z górki...
   
  Ostatnia edycja: 12 Kwiecień 2014
  Xynoslav i piezol lubią to.
 5. Ciek

  Ciek Miejsce na Twoją reklamę Członek Załogi

  Posty:
  4 519
  Polubienia:
  10 561
  Hm, a co właściwie cię urzekło w PiSie, liczysz na jedno z 3 milionów mieszkań? :)
   
  wah, luke27, fds oraz 4 uzytkowników lubi to.
 6. tomislav

  tomislav Rasa: biała, profil klimatyczny: śródziemnomorski

  Posty:
  4 782
  Polubienia:
  11 843
  @GAZDA, nie chodzi o wybór pana, ale o zluzowanie więzów. Korwin to REALNIE mniejsze zło, niż banda pokurwieńców z post-ubecko-okrągłostołowego układu. Mi bardziej chodzi o rozwianie pewnych wątpliwości, chciałbym się przekonać jak Korwin zadziała w praktyce. Tylko tyle.

  @aluzci203 , po co zakładasz wątek z tak absurdalną tezą? Uważasz, że komuch Jarkacz jest bardziej wolnościowcem niż Korwin? Uzasadnij to.
   
  luke27, fds, deith oraz 3 uzytkowników lubi to.
 7. Eli-minator

  Eli-minator zdrajca świętych dogmatów

  Posty:
  698
  Polubienia:
  1 528

  Obywatele Watykanu?
   
  wah lubi to.
 8. pikol

  pikol Od humanitarystów nie biorę.

  Posty:
  1 006
  Polubienia:
  1 587
  Dla mnie te zarzuty, że Korwin kompromituje ideę są na wyrost. Po pierwsze: jaką ideę? Korwin nie jest libertarianinem, a prezentuje swoją własną ideologię zwaną konsewatywnym liberalizmem. Jego ideologia to niech robi sobie co chce. Korwina jak na polityka który od ponad 20 lat wszystko przegrywa bardzo często pokazują w telewizji. Powód jest jeden, Korwin to błazen i dostarczyciel lolkontentu. Każda okazja jest dla niego dobra by powiedzieć coś głupiego, ale nie znaczy to, że spada mu przez to poparcie. Planktonu politycznego pełnego racjonalnych i kulturalnych mówców jest od cholery i mogą sobie oni pomarzyć o popularności Korwina. Zobaczycie, że Korwina zabraknie, to ten cały konserwatywny liberalizm się rozpadnie, wielu zwolenników Korwina zostanie przejętych przez narodowców, już tak zaczyna dziać się z UPR-em. Jeżeli Korwin kompromituje ideę, to pokażcie mi jakiegoś polityka w innym kraju ( nie licząc USA), który ma tak samo radykalny program ( całkowita likwidacja socjalu, emerytur,państwowej edukacji i służby zdrowia) i jest u siebie tak samo popularny jak Korwin u nas.
   
 9. dataskin

  dataskin Secesyjny Panarchista

  Posty:
  2 055
  Polubienia:
  5 835
  Póki nie przekonasz ludzi do poszanowania wolności gospodarczej, w tym podstawy - czyli prawa do własności - nie będziesz miał wolności osobistej.
   
  wah i workingclass lubią to.
 10. GAZDA

  GAZDA EL GAZDA

  Posty:
  7 714
  Polubienia:
  9 705
  w watykanie są powszechne wybory?
   
 11. Denis

  Denis Well-Known Member

  Posty:
  3 839
  Polubienia:
  7 716
  W Wielkiej Brytanii był Bloom, ale on się wycofał z polityki i to chyba tyle. Polska jest na tle wymarłej pod względem wolnościowym Europy czymś wyjątkowym, bo tylko właśnie UK ma pewien zasób myśli konserwatywno-liberalnej i to wszystko. W Rosji byłaby jeszcze szansa, gdyby Bukowski wziął się na całego za politykowanie. Ogólnie jednak Europa jest wymarła i niegdyś Zachód szczególnie wolnościowy również, a to przecież tam wszystko się zaczęło.

  U nas tradycja wolnościowa jest jeszcze żywa i Korwin ją w pewien sposób obudził w niektórych. Przede wszystkim trafił na podatny grunt, bo mimo lat propagandy jesteśmy dość buntowniczym narodem i nadal cenimy sobie wolność w wielu aspektach. Szczególnie nadzieją napawa młode pokolenie, które nie pamięta już czasów komuny i nie widzi różnicy pomiędzy rządami Tuska i Kaczyńskiego... To pokolenie najzwyczajniej w świecie łaknie wolności i jest niepoprawne politycznie.
   
 12. tomislav

  tomislav Rasa: biała, profil klimatyczny: śródziemnomorski

  Posty:
  4 782
  Polubienia:
  11 843
  Dokładnie, Korwin nie może kompromitować idei wolnościowej z prostej przyczyny: jest konserwą liberalną.

  ps: Przypomniałem se na marginesie, jak to sporo ludzi notorycznie kwiczy do rządu o legalizację np. zioła. Korwin jest tu bardziej wolnościowy od wielu libów, ponieważ odrzuca w tym kontekście pojęcie legalizacji, uważając, że to co kto jara, żre, posuwa, hoduje i kupuje, jest jego prywatną sprawą i państwu wara od tego. Widzę, że sam sobie zrobiłem kolejną okazję do agitki mojego hasełka, że legalizacja to skomlenie o wprowadzenie określonego towaru lub usługi na etatystyczny rynek, w celu przejęcia jej przez państwo za pomocą kontroli fiskalnej. Krócej mówiąc: wołając o legalizację, wołasz o opodatkowanie :D
   
  Ostatnia edycja: 12 Kwiecień 2014
 13. Eli-minator

  Eli-minator zdrajca świętych dogmatów

  Posty:
  698
  Polubienia:
  1 528
  >>ino niewolnicy wybierają se nowego pana<<

  No przecież jasne, że w Watykanie!

  A nie w tak pięknych, demokratycznych, wolnych krajach jak Republika Chińska czy Nowa Zelandia. W tych krajach wolni ludzie wybierają sobie tylko, jeśli im się zachce, tymczasowego lidera. Są wolni, więc mogą to zrobić. Optymalnie jest wtedy, gdy (tak jak z prawnego punktu widzenia w USA) wybór taki jest przedstawicielsko zapośredniczony. Bezpośrednie wybory prezydenta kraju to dobre dla brudnych socjalistów z zasiłkowych, arabskich dzielnic francuskich miast - efekt wszyscy znamy, chyba nikomu tutaj nie podoba się japa Hollande'a.
   
 14. GAZDA

  GAZDA EL GAZDA

  Posty:
  7 714
  Polubienia:
  9 705
  w watykanie to ino kilka osób wybiero papieża a nie obywatele...
  a ja poza tym miałem na myśli wybieranie jakiejkolwiek władzy nad sobą...
   
 15. Eli-minator

  Eli-minator zdrajca świętych dogmatów

  Posty:
  698
  Polubienia:
  1 528
  >>ja poza tym miałem na myśli wybieranie jakiejkolwiek władzy nad sobą<<

  No to jest dokladnie ten przypadek. W Watykanie obywatelstwo jest funkcyjne, podwładni są w ogromnym stopniu zalezni od PANA, to są funkcyjni. Jakby równocześnie połaczyć monarchię, etatystyczne państwo i korporację. No i odwołać go już nie mogą, moga się tylko słuchac swojego pana. A nawet muszą wierzyć w jego objawienia, nie ma nie tylko wolności slowa, ale nawet wolnosci mysli. No i przepraszam Cie GAZDA, ale albo nie masz pojęcia o Watykanie, albo nie rozumiesz wyrazenia "kilka osób". Jesli to metafora, to tam w ogole tylko "kilka osób" jest obywatelami.

  Natomiast zgoda, wybory rzeczywiście nie sa powszechne, ale i w demokracji nie kazdy obywatel może brać udział w wyborach. Np. jak ma za mało lat, to nie może.
   
  wah lubi to.
 16. GAZDA

  GAZDA EL GAZDA

  Posty:
  7 714
  Polubienia:
  9 705
  co nie zmienia faktu że władze nad sobą wybieraja se ino niewolnicy...
   
 17. Eli-minator

  Eli-minator zdrajca świętych dogmatów

  Posty:
  698
  Polubienia:
  1 528
  Czytałem tutaj, że Twoje stanowisko jest może i nietrafne, ale za to imponuje wewnętrzną spójnością. Pewnie sobie jakos zasłużyleś na takie komplementy, ja jednak niestety nie mogę się do nich przyłączyć.
  Jak dla mnie Twoje stanowisko jest wewnętrznie sprzeczne, istotnie narusza prawidłowy sposób użycia polskich słów. Jest przeciez dokładnie odwrotnie:
  To właśnie niewolnicy nie wybierają sobie władzy nad sobą. To pan wybiera im władzę nad nimi, ponieważ najpierw zatrudnia nadzorcę, a potem sprzedaje niewolnika, a gdy potencjalny nabywca mu się nie spodoba, to może odmówić sprzedaży. Istotą niewolnika jest dokładnie to, że nie wybiera władzy nad sobą. Dlatego kardynałowie jednak nie są niewolnikami, choć jako obywatele Watykanu mają NIEPORÓWNYWALNIE mniej wolności niż obywatele Republiki Chińskiej czy Nowej Zelandii.
   
  wah lubi to.
 18. GAZDA

  GAZDA EL GAZDA

  Posty:
  7 714
  Polubienia:
  9 705
  po pierwsze to pisze po swojemu a nie po polsku
  po drugie gdy niewolnicy wybierają władze nie przestają być niewolnikami ino świnie przy korycie sie zminiają a ich panem nadal jest państwo...
   
  fds lubi to.
 19. tomislav

  tomislav Rasa: biała, profil klimatyczny: śródziemnomorski

  Posty:
  4 782
  Polubienia:
  11 843
  Ci, co dobrowolnie wybierają nad sobą władzę, są bardziej przecweleni, niż odmawiający tego wyboru. Tyle w temacie. Fakt, że dany psychopata uzurpuje sobie prawo władania, zwykle nie oznacza, że podwładni temu przyklaskują.
   
 20. Piter1489

  Piter1489 libnetoholik

  Posty:
  2 075
  Polubienia:
  1 828
  Niby gdzie? Ja raczej zauważyłem, że sporo tu beki z Korwina od jakiegoś czasu :p.

  Ja tam specjalnym fanem Korwina nie jestem, ale przyznam, że jeśli będzie taka możliwość, to chyba pójdę na jego partię zagłosować, tylko i wyłącznie po to, żeby zobaczyć jeszcze większy ból dupy w mediach, że mu poparcie rośnie i więcej artykułów w stylu: "niepokojące faszystowskie poglądy Korwin-Mikkego" :).
   
  fds, luke27, Zbyszek_Z oraz 1 użytkownik lubi to.

Poleć forum

 1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.