1. Informujemy, iż na naszym forum korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z forum, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje Politykę Prywatności
  2. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Jakbym chciał zostać programistą...

Dyskusja w 'Komputery i technika' zaczęta przez Antoni Wiech, 26 Listopad 2014.

1. Finis

Finis Anarchoindywidualista

321
    735
    @kompowiec
    Tak już bywa. Każdy jest inny. Myślę, że jak będziesz miał już co najmniej 5-6 letnie doświadczenie z komercyjnym kodem, gdzie jest kilkanaście subsystemów, kilkaset klas/pakietów i kilkadziesiąt tysięcy linii kodu, to żadna technologia nie będzie dla Ciebie stanowiła problemu z ogarnięciem.

kompowiec likes this.
  2. Doman

Doman Well-Known Member

354
    953
    Bo jak na język powstały dość późno, ma kilka głupich wad. Pewnie też nie grzeszy wydajnością (ale to nie wina samego języka). Choć przyznam, że w mairę przyjemnie mi się w nim pisało. Takie rozchodzone buty.

3. piezol

piezol Jebać życie

1 073
    3 367
    Ok, trochę temat smutno/śmieszny.
    Koleś jest chory na schizofrenie paranoidalną, nagrywa 'webinary' w szpitalu psychiatrycznym.
    Chce przy pomocy c# uruchomić potencjał człowieka do telepatii i odrastania kończyn.
    Telepatia będzie śmigała po wi-fi, a w przyszłości na zasięgu LTE.

Mad.lock, kr2y510 and FatBantha like this.
  4. Finis

321
    735
    ^UP
    W pierwszym momencie myślałem, że to materiał naszego kolegi fizyka87.

kompowiec likes this.
  5. kompowiec

kompowiec Open Source Boy

1 289
    1 013
    w końcu ruszył portal typu CodeCademy po polsku! Oczywiście Open Source:
    apki.org

Brehon likes this.
  6. PiotrusPan

PiotrusPan New Member

20
    5
    W sumie to wiele osob zaczyna po 30, nawet po 40 roku życia I wcale nie trzeba chodzić na studia. W sieci jest bardzo wiele blogów o programowaniu .Sporo forow i stron, na których można znaleźć wiedzę.

Ważna jest jedynie motywacja. Początki mogą byc trudne.

7. Finis

321
    735
    Zgadzam się. Sam zaczynałem około 30-stki :) Tylko co potem?

Studia rzeczywiście nie są potrzebne, aczkolwiek dużo się traci. Z tego, co pamiętam, to we wszystkich kursach programistycznych dla początkujących nie było np. mowy o algorytmice, wydajności aplikacji, optymalizacji itp., itd. Przykłady, nawet całkiem fajne i mające zastosowanie praktyczne, nie poruszały tych zagadnień. Efekt? Nabieranie złych nawyków polegających np. na tym, że człowiek w każdym wypadku szukania danych, niezależnie od wielkości zbioru tych danych, wykorzystuje przeszukiwanie liniowe :p, czyli:

for (var x = 0; x <= bigList.size; x++) {
    var data = bigList[x];

if (data == "FAOP") {
    console.log("FAOP found!");
    break;
    }
    }

Last edited: 20 Kwiecień 2017
  8. piezol

piezol Jebać życie

1 073
    3 367
    Witamy w XXI wieku, dzisiaj większość rzeczy, których się nauczysz na studiach, możesz nauczyć się na różnych darmowych MOOCach (a studia to i tak na tyle spory koszt, że i tak taniej wyjdą nawet wersje z certyfikatami, chociaż nie wiem, kto na nie patrzy).

W sumie więcej z uczelni wyniosłem z dostępu do biblioteki niż z samych zajęć...

9. Mad.lock

Mad.lock barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm

5 125
    4 078
    Na studiach też wcale nie powiedzą ci od razu o indeksowaniu, tylko będą uczyć właśnie takich podstaw.
    Można też znaleźć odwrotne przykłady. Czytałem podręcznik niby dla studentów o bazach danych i był tam duży nacisk na spójność danch, unikanie redundancji, a szybkość działania bazy nie ważna. I nikt dziś tak nie programuje, bo nie dałoby się używać żadnej bazy przez wielu użytkowników na raz.

Udostępnij Tą Stronę