1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Jakbym chciał zostać programistą...

Temat na forum 'Komputery i technika' rozpoczęty przez Antoni Wiech, 26 Listopad 2014.

1. deith

deith Active Member

Polubienia:
    142
    Dostanie pracy developera to nie jest sukces. Obecnie pewnie dużo trudniej jest zostać spawaczem niż programistą.

Edit// Poza tym - poważnie, nauka Haskella czy odmian Lispa to nawet nie jest poziom zwykłego klepacza kodu, raczej coś dla pasjonatów.

Ostatnia edycja: 22 Grudzień 2017
    kr2y510 lubi to.
  2. tolep

tolep ChNiNK! ChP!

Polubienia:
    12 636
    Od czasów dzieciństwa, kiedy byłem cudownym dzieckiem, nie słyszałem o grze Life. Nagle natknąłem się na nią wczoraj. Pewnie wszyscy programiści o niej słyszeli. Pytanie edukacyjne: w jakim języku ją byście napisali i dlaczego? Odpowiedź proszę uzasadnić, liczę że z odpowiedzi da się wyciągnąć sporo wskazówek i wniosków.

https://en.wikipedia.org/wiki/Conway's_Game_of_Life

3. GAZDA

GAZDA EL GAZDA

Polubienia:
    9 665
    miałeś sie chyba pythona uczyć

4. tosiabunio

tosiabunio Grand Master Architect Członek Załogi

Polubienia:
    12 750
    Dla mnie nie ma to znaczenia. Tutaj liczy się przede wszystkim reprezentacja tego świata w strukturach danych, a dalej to już z górki. Jak wymyślisz jak to reprezentować (a to chyba proste), to algorytm zachowania się komórek jest trywialny i nie trzeba tu żadnych specyficznych dla języka konkretnego rozwiązań, może poza APL:

5. Doman

Doman Well-Known Member

Polubienia:
    3 845
    Dobre kursy.

Nauczyłem się już wszystkich możliwych języków, protokołów i algorytmów.

co prawda motywem były podniety
    Ale i tak opanowałem sokety
    mogę rozpisać wielodziedziczenie
    na jedno tej laski skinienie
    za jeden uśmiesz szczery
    implementuję szadery
    Wątki, wyjątki, semafory
    jestem z tego zadowolony
    Nie jest obcy temat złożoności obliczeniowej
    gdy myślę o niej jako narzeczonej

fds, xawas i inho lubią to.

Poleć forum

1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.