Jakbym chciał zostać programistą...

deith

Active Member
230
169
Pytanie: do kogo był skierowany ten post Tosi. Osób zainteresowanych programowaniem na tym forum jest więcej niż tylko tolep i niektórzy mają spore sukcesy w nauce programowania takie jak np dostanie pracy developera.
Dostanie pracy developera to nie jest sukces. Obecnie pewnie dużo trudniej jest zostać spawaczem niż programistą.

Edit// Poza tym - poważnie, nauka Haskella czy odmian Lispa to nawet nie jest poziom zwykłego klepacza kodu, raczej coś dla pasjonatów.
 
Ostatnia edycja:

tolep

five miles out
8 556
15 441
Od czasów dzieciństwa, kiedy byłem cudownym dzieckiem, nie słyszałem o grze Life. Nagle natknąłem się na nią wczoraj. Pewnie wszyscy programiści o niej słyszeli. Pytanie edukacyjne: w jakim języku ją byście napisali i dlaczego? Odpowiedź proszę uzasadnić, liczę że z odpowiedzi da się wyciągnąć sporo wskazówek i wniosków.

https://en.wikipedia.org/wiki/Conway's_Game_of_Life
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 142
Pytanie edukacyjne: w jakim języku ją byście napisali i dlaczego?

Dla mnie nie ma to znaczenia. Tutaj liczy się przede wszystkim reprezentacja tego świata w strukturach danych, a dalej to już z górki. Jak wymyślisz jak to reprezentować (a to chyba proste), to algorytm zachowania się komórek jest trywialny i nie trzeba tu żadnych specyficznych dla języka konkretnego rozwiązań, może poza APL:
 

Doman

Well-Known Member
1 221
4 052
Dobre kursy.


Nauczyłem się już wszystkich możliwych języków, protokołów i algorytmów.

co prawda motywem były podniety
Ale i tak opanowałem sokety
mogę rozpisać wielodziedziczenie
na jedno tej laski skinienie
za jeden uśmiesz szczery
implementuję szadery
Wątki, wyjątki, semafory
jestem z tego zadowolony
Nie jest obcy temat złożoności obliczeniowej
gdy myślę o niej jako narzeczonej
 
Do góry Bottom