[humor] Różne ROTFLE ...

Gość niedzielny

Well-Known Member
968
2 124
13c4d6cfbd73.jpg


eb143bd1d33f.jpg
 
D

Deleted member 4151

Guest
Ten obrazek przypomniał mi jak ktoś próbował mi wytłumaczyć dlaczego akap jest zły na przykładzie bioshocka :D
 

telpeloth

państwosceptyk
256
292
Ten obrazek przypomniał mi jak ktoś próbował mi wytłumaczyć dlaczego akap jest zły na przykładzie bioshocka :D
Ale o ile wiem, Bioshock trochę kontestował idee okołoaynrandowe. Podobnie jak Infinite ma krytykować utopie nacjonalistyczne.
Nie grałem, nie znam się (wstyd), ale czytałem ciekawy art kiedyś:)
 
D

Deleted member 4151

Guest
Pozwól ,że zacytuje z Wikipedii:
Przez kilka lat Rapture było tym, czym miało być w zamierzeniu swojego stwórcy: rajem wolności i dobrobytu. Ostatecznie jednak powody, dla których Andrew Ryan zbudował podwodne miasto – niechęć dla jakiejkolwiek władzy – spowodowały upadek metropolii, a wartości, którymi kierował się jej założyciel zaprzepaszczone i odeszły w zapomnienie.
Ale z drugiej strony:
Dla utrzymania swojej utopii w sekrecie Ryan ustalił tylko jedno prawo: wszelkie kontakty z resztą świata zostały zabronione. Zakaz ten sprawił, że wyjątkowo opłacalny stał się przemyt, to natomiast doprowadziło do utworzenia czarnego rynku. Kontrolę nad nim sprawowała osoba równie zdeterminowana, jak założyciel miasta, Frank Fontaine, który jednak w przeciwieństwie do Ryana chciał władzy. Bogactwo Fontaine'a połączone z kontrolą nad badaniami dr. Tennenbaum z czasem dały byłemu gangsterowi wystarczające wpływy i tylu zwolenników, że mógł podjąć próby przejęcia Rapture.
Też w grę nie grałem ale słyszałem o niej sporo. Zresztą nie ważne jakie idee potępia ale ważne ,że ktoś użył jej jako argumentu przeciw akapowi :D
 

military

FNG
1 766
4 727

Gość niedzielny

Well-Known Member
968
2 124
Oprócz tego podanego przez ciebie, the best of padły w komentarzach:
Mam przyjaciela, co uciekł do Estonii. Wysłał list, że teraz to pracuje 18 godzin dziennie na farmie rzepy. Śpi na miękkim błocie. Nie ma niedożywienia z kradzioną rzepą. Wielki sukces.
Zazdroszczę. Zakładam własną farmę, żeby robić rzepę. Patykiem oram ziemię. Nie ma nadzieji, rosną tylko kamienie.
Politbiuro każe zapłacić podatek za farmę kamieni. Teraz jestem winien dużo kamieni. Próbuję, ino mam tylko kilka małych kamyków. Nie płacę, więc politbiuro mówi "kapitalistyczny zdrajca". Chcą mnie bić, ale biorę patyk i mały kamień.
Nie ma żadnego kamienia ani patyka. Tylko zimno. Próbuję znaleźć list od przyjaciela. Nie ma listu, tylko halucynacje z niedożywienia. Jedyna ucieczka z Łotwy to śmierć.

Łotysz idzie ulicą. Szczęśliwy dzień, ma monetę, bo sprzedał ostatnią żonę. Z Politbiura wydobywa się zapach chleba. Chłop zatrzymuje się, gdy wyczuwa smakowity zapach. Długo już wącha, gdy oficer politbiura wychodzi. Mówi "za wąchanie mojego chleba- płać". Łotysz jest mądry więc wyciąga monetę z kieszeni. Bierze ją i rzuca na ziemie. To powoduje brzęknięcie jak odległe wspomnienie przemysłu. Brzdęk! Chłop mówi: "Wącham chleb, ale nie jem. Ty słyszysz moją monetę, ale jej nie masz". Zabili go i wzięli monetę.

Chłop ukradł zimnioka. Przychodzi do chałupy, a tam całej rodziny ni mo, bo ich Politbiuro na Sybir wywiozło.
Chłop się cieszy. Cały zimniok dla niego

:D
 

Till

Mud and Fire
1 070
2 287
Rozmowa Mazurka z poseł PO Lidią Krajewską (fregment):

Mam przed sobą program PiS, który obiecuje wielką modernizację Polski: 50 nowych mostów...

... A trzy miliony mieszkań też dołoży? I jeszcze prezes obiecał, że urodzi się 200 tysięcy dzieci. Te wszystkie obietnice są na takim poziomie, że brakuje słów. To kpiny z ludzi!

... Na samej Wiśle powstanie 15 mostów.

(śmiech) I gdzie oni je wszystkie postawią?

Zmodernizują 11 lotnisk, wybudują dziewięć nowych...

A może od razu 49 lotnisk? W każdym byłym mieście wojewódzkim po jednym.

... Powstaną między innymi lotniska w Olsztynie i Białymstoku.

Jakie uzasadnienie ekonomiczne ma port lotniczy w Olsztynie i Białymstoku? I proszę mi powiedzieć, jak oni chcą te wszystkie lotniska utrzymać, z czego je zbudować?

„Środki będą pochodzić z budżetu (32 proc.), pieniędzy unijnych 
(39 proc.) i kapitału prywatnego 
w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego (29 proc.)".

Życzę PiS powodzenia w realizacji tych cudów, ale to się nie nadaje do poważnej rozmowy.

Dlaczego?

Bo to zupełnie nierealne pomysły. Czyste chciejstwo. Człowiek składający takie obietnice okłamuje Polaków!

Ten człowiek to Donald Tusk.

Słucham?

Zanim pani powie za dużo i napyta sobie biedy, przyznam się do manipulacji. Cytowałem „Narodowy program wielkiej budowy" Platformy Obywatelskiej z 2007 roku.
No tak... (cisza).
Przyzna pan, że w odniesieniu do PiS te plany brzmią bardzo nierealnie, a dokument, na który się pan powołuje, prezentował całość, czyli projekty i sposób ich finansowania. Tym różnimy się od PiS. Poza tym powstał w innej sytuacji gospodarczej.

http://www.rp.pl/artykul/10,1014916-Pochodnie-przeciw-ludziom.html
 
Do góry Bottom