Hulaj dusza – piekła nie ma, czyli na drodze i bezdrożu.....

ernestbugaj

kresiarz umysłów
837
2 739
jest teoria, ze to policyjny kierowca prowadzi, w związku z akcja zabierania prawo jazdy, psychopatyczny kierowca miał pokazać szaleńca na drodze, któremu powinno odebrać się prawko:rolleyes:
Dla mnie to nie jest przypadek, że filmik tego gościa nagle trafia do tvn24 akurat chwilę po tym jak minister i szef policji zapowiedzieli surowsze karanie kierowców. Idealne wyczucie chwili i podstemplowanie akcji policjantów.

I autentycznie bawi mnie oglądanie tej całej histerii w mediach. A potem tej ulgi i samozadowolenia, jak już gościa ukarzą i dziennikarze powrócą do domów w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku. Tak, Polskie drogi bez tego pirata w końcu będą bezpieczne, a normalni kierowcy nie będą jeździli z duszą na ramieniu, nerwowo oglądając się wszystkie strony, czy aby skądś nie nadciąga białe bmw.
 

GAZDA

EL GAZDA
7 694
10 237
hehe też mam filmik z paryża...
no ok, jest chujowy, ale kurwa nimom bmw m3 z prawdziwym dashcamem...
 
OP
workingclass

workingclass

Well-Known Member
1 868
3 669


C'était un rendez-vous – krótkometrażowy film w reżyserii Claude'a Leloucha z 1976 roku.

Historia powstania filmu
W 1976 roku gdy Claude Lelouch skończył zdjęcia do filmu Si c'était a refaire zostało mu ok. 300 metrów taśmy filmowej (prawie 10 minut filmu). Postanowił wtedy nakręcić film krótkometrażowy o kochanku spieszącym się na drugi koniec Paryża, na spotkanie z dziewczyną.

Samochód
W filmie Lelouch jechał swoim własnym Mercedesem 450 SEL 6.9. Spekuluje się, że prowadził któryś z ówczesnych kierowców F1, lecz Lelouch przyznał w jednym z wywiadów, że to on był za kierownicą. Na paryskich bulwarach osiągnął prędkość 200 km/h. Po nakręceniu został podłożony dźwięk silnika z Ferrari 275 GTB, dlatego mówi się że to auto występuje w filmie. Kamera była zamontowana na przednim zderzaku, a całe ujęcie jest kręcone na jeden raz i bez przycinania.

Premiera
Po nieoficjalnej premierze film poruszył opinię publiczną. Sam Lelouch podobno nawet trafił do więzienia za tak ryzykowną jazdę w ruchu miejskim. Film do dziś uznawany jest za kultowy, a pokazany w nim wyczyn jest do dzisiaj podziwiany przez rzesze fanów.
za Wikipedią
 
Ostatnia edycja:
K

Kurier

Guest
A tam, to był dobry wariat, też beemka.


PS. Nie żyje, jako pasażer u ziomka zginął.
 
OP
workingclass

workingclass

Well-Known Member
1 868
3 669
I autentycznie bawi mnie oglądanie tej całej histerii w mediach. A potem tej ulgi i samozadowolenia, jak już gościa ukarzą i dziennikarze powrócą do domów w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku. Tak, Polskie drogi bez tego pirata w końcu będą bezpieczne, a normalni kierowcy nie będą jeździli z duszą na ramieniu, nerwowo oglądając się wszystkie strony, czy aby skądś nie nadciąga białe bmw.
http://www.tvn24.pl/policjanci-real...ch-praw-jazdy-w-ostatnim-czasie,439645,s.html
A normalni kierowcy będą jeździć bez prawo jazdy:

Komenda Główna Policji wyjaśnia, że realizuje po prostu wytyczne, a akcja zapewnić ma większe bezpieczeństwo na drogach. - Komendant główny wskazał, aby częściej korzystać z tego przepisu w momencie, kiedy czyn kierowcy stanowi zagrożenie w ruchu drogowym. I to policjant na miejscu takiego zdarzenia ocenia, czy wystarczy mandat - wytłumaczył Krzysztof Hajdas z KGP.
Zgodnie z treścią załącznika do rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów, w którym zostały określone wysokości grzywien za poszczególne wykroczenia, za kierowanie pojazdem silnikowym (pojazd wyposażony w silnik, z wyjątkiem motoroweru i pojazdu szynowego) przez osobę niemającą uprawnień do kierowania pojazdami grozi kara grzywny w wysokości 500 zł.

W przypadku, gdy osoba prowadząca pojazd nie posiada uprawnień wymaganych dla danego rodzaju pojazdu, grzywna wyniesie 300 zł.
Natomiast kierowanie bez uprawnień rowerem lub pojazdem zaprzęgowym karane jest grzywną w wysokości 100 zł.
 
OP
workingclass

workingclass

Well-Known Member
1 868
3 669
Nie wymaga się uprawnienia do kierowania rowerem, motorowerem lub pojazdem zaprzęgowym od osoby, która ukończyła 18 lat oraz do prowadzenia kolumny pieszych, jazdy wierzchem lub pędzenia zwierząt.
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 347
4 052
Na motorower musisz mieć uprawnienia od zeszłego roku - dyrektywa unijna wprowadzająca najniższą kategorie, chyba że w dniu wprowadzenia tego przepisu tj bodajże 1 stycznia 2013 miałeś ukończone 18 lat.
 

GAZDA

EL GAZDA
7 694
10 237
zaś ta dyrektywa unijna... o której ino w rzeczpospolitej pojebanej słyszano...
w niemczech czy belgii jedziesz rowerem z silnikiem po kilku pifkach i jest ok...
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 347
4 052
Ta dyrektywa - wprowadzająca nakaz posiadania prawa jazdy kategorii AM czyli de facto posiadania czegoś w rodzaju karty motorowerowej niezależnie od wieku, obowiązuje (jak każda dyrektywa) w całej Unii... Jedyny wyjątek to ci którzy w dniu jej wprowadzenia mieli 18 lat bo oni zachowują nabyte prawo jazdy na podstawie dowodu. Obecnie oczywiście jest to większość.

A propos nasz bohater zatrzymany. Ale NIE za szybką jazdę
http://www.tvp.pl/warszawa/aktualno...o-warszawie-zatrzymany-przez-policje/15631928
 
Ostatnia edycja:
OP
workingclass

workingclass

Well-Known Member
1 868
3 669
No gościu jak Al Capone, nie udało się za jazdę to mu coś innego wygrzebali.
I sorry ze znowu z tvn ale jak przeczytałem to z tvp to nie wiem gdzie on się ukrywał przed ta policja?
tvp:
...poinformował rzecznik Komendanta Głównego Policji Mariusz Sokołowski.
Jak dodał podstawą zatrzymania było m.in. podejrzenie o oszustwa. Sokołowski podkreślił, że do zatrzymania doszło w mieszkaniu koło Mielna, gdzie mężczyzna ukrywał się przed policją.
tvn:
Robert N. został zatrzymany na plaży w Mielnie około godz. 14. U "Froga" znaleziono broń palną, kajdanki, kominiarkę i sprzęt do zatrzymywania samochodów. W tym samym momencie, gdy go zatrzymywano na plaży, policjanci przeszukiwali należące do niego mieszkanie w Krakowie. Znaleźli tam dokumentację finansową prowadzonej przez niego działalności gospodarczej.
http://www.tvn24.pl/przed-policja-u...pirat-z-bmw-zatrzymany-na-plazy,439807,s.html

Ciekawe czy zakopał się w piasku w ramach ukrywania na tej plaży i czy jak go zatrzymywali na plaży to mu tam te gadżety podrzucili do mieszkania.
Nie znam tego faceta, ale jakoś to mi grubymi nićmi szyte.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 502
22 943
Ano szyte grubymi nićmi.
Znaleźli tam dokumentację finansową prowadzonej przez niego działalności gospodarczej.
No właśnie. Czy posiadanie dokumentacji własnej firmy jest obowiązkiem, czy przestępstwem?

Taka propaganda mediów. Broń, kajdanki, dokumentacja firmy - wszystko zapewne wymienione jednym tchem. Prowadzisz firmę - jesteś bandytą - przesłanie dla lemingów.
 
OP
workingclass

workingclass

Well-Known Member
1 868
3 669
Afera Bogusia tvn ciąg dalszy:
http://www.tvn24.pl/frog-juz-na-wol...wlaszczal-poswiadczal-nieprawde,440415,s.html
prawnik Froga
"Reakcja policji na sprawę "Froga" to cuda niewidy"
- Zatrzymali go bez jakiegokolwiek listu gończego, przeszukali samochód. Znaleźli broń i koszulkę z nadrukiem "policja". Mimo że ten sprzęt był kupiony zupełnie legalnie, koszulka to przebranie na imprezę, a broń zwykła, hukowa, to zrobili z Roberta bossa mafijnego - komentuje adwokat. Jak dodaje, reakcja policji na sprawę "Froga" to "cuda niewidy". - Zagrał im na nosie, więc kombinują, postanowili ostro zareagować i chcą na nim ugrać medialny sukces - mówi.
 
Do góry Bottom