Grzegorz Braun kandydatem na prezydenta

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Gdyby w drugiej turze na listach byli JKM i Braun, to zagłosowałbym na Brauna. On nie ma takich obciążeń jak JKM. Problem jest inny, Braun nie jest tak znany jak JKM. Sorki, mamy demokrację, więc wybieramy mniejsze zło.
 

tolep

five miles out
8 555
15 441
Tylko niech ten Braun (i to samo dotyczy np. Deski) najpierw jakimś radnym zostanie czy coś. Albo posłem. Bo jednak od wewnątrz to wszystko inaczej wygląda.
 

libertarianin.tom

akapowy dogmatyk
2 697
7 101
Gdyby w drugiej turze na listach byli JKM i Braun, to zagłosowałbym na Brauna. On nie ma takich obciążeń jak JKM. Problem jest inny, Braun nie jest tak znany jak JKM. Sorki, mamy demokrację, więc wybieramy mniejsze zło.

Ja mam takie serio pytanie: kim jest ten Braun i dlaczego jest wedlug ciebie lepszy od JKM-a? Prawde mowiac nigdy faceta na oczy nie widzialem (5 minut temu w necie wyszukalem) i jego imie tez nie wiele mi mowi. Ja od 6 lat nie mieszkam w Polsce wiec moglibyscie mnie nieco uswiadomic. Przedewszystkim: czy jest on kolejnym patriotyczno-niepodleglosciowym pieknoduchem a la RN czy moze zna sie one jednak choc troche na gospodarce? Jakie ma poglady na przestrepstwa bez ofiary? Co on do tej pory robil? Jaki jest jego stosunek do libow? etc. Bo JKM to przynajmniej jest mi dobrze znany wiec znam jego wady i zalety, a ten Braun to dla mnie enigma.
 

father Tucker

egoista, marzyciel i czciciel chaosu
2 337
6 516
Z tego co słuchałem i czytałem Brauna to na temat jego poglądów, to mogę powiedzieć tyle:
- jest wolnorynkowcem w stopniu podobnym do JKM, był nawet w starym UPRze
- jest zwolennikiem posiadania broni; jest przeciwny istnienia państwowego rejestru cywilnej broni
- jest twardogłowym, konserwatywnym katolem
- przeciwnik państwowej edkacji; prowadzeniem szkół powinny zajmować się kościoły/NGO/firmy prywatne etc;
- radykalny antykomunista, nie wydaje się, żeby miał opory przed Dniem Sznura
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
To znaczy, że popiera działania polityczne frakcji zwanej KK i chce, by miała ona większą potęgę. Arabów nawracać nie pojechał, majątku nie rozdaje chyba.
 

father Tucker

egoista, marzyciel i czciciel chaosu
2 337
6 516
Dokładnie. Chce, żeby Kościół ( rozumiany jako hierarchiczna instytucja, nie jako zgromadzenie wiernych ) miał realny, silny wpływ na życie polskiego społeczeństwa. Taki anarcho-teokratyzm
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
Dokładnie. Chce, żeby Kościół ( rozumiany jako hierarchiczna instytucja, nie jako zgromadzenie wiernych ) miał realny, silny wpływ na życie polskiego społeczeństwa. Taki anarcho-teokratyzm
czyli jest ino antykomunistą jeśli chodzi o komuchów z pod pewnych symboli, sam narzuciłby wszystkim katolicki kolektywizm...
czyli po prostu komuch...
 

tomahawk

Well-Known Member
736
1 295
sam narzuciłby wszystkim katolicki kolektywizm
Z tego co słuchałem Brauna, to nic takiego nie mówił. Uważa, że lepsze wyparłoby gorsze. Czyli katolicyzm, głoszący wolny rynek i równe traktowanie wszystkich ludzi, wyparłby wszystkie inne ideologie/religie - na zasadach wolnej konkurencji. Nigdy nie słyszałem, żeby Braun chciał coś zakazywać, ale może za mało go słuchałem, chociaż sam siebie określa państwowcem...
 

mikioli

Well-Known Member
2 770
5 377
To znaczy, że popiera działania polityczne frakcji zwanej KK i chce, by miała ona większą potęgę. Arabów nawracać nie pojechał, majątku nie rozdaje chyba.
Teoretycznie tak ale tę "potęgę" kościoła o ile ja wiem rozumie troche inaczej niż wszyscy by mogli się spodziewać ,bo o ile pamiętam to chce on oddzielenia kościoła od państwa senso stricte gdyż, sądzi ,że jak kościół bierze kase od państwa to jest na jego postronku i się sam wewnętrznie deprawuje ,tzn zamiast dbać o owieczki ,który kasę powinny dawać na kościół to bierze kasę od państwa i często bywa ,że poświęca ideały dla kasy.

Chciałbym podkreślić ,że rzeczywiście Braun jest zajebiście liberalny gospodarczo. O ile pamiętam to nawet gardzi walutą fiducjarną i gdzieś mówił ,że 100x wolałby jako walutę zaborczego rubla w 100% z pokryciem w złocie niż jakieś śmieszne papierki z orłem w koronie.

Mimo to ja choć faceta szanuje i cieszę się jak ora własne środowisko PiS-uarów pod względem ekonomicznym, jak pokazuje im jakimi są lewakami, to uważam ,że te jego katolstwo i spora propaństwowość + dziwny nadmierny judeosceptyzm :p stawia go jako kandydata za krulem zdecydowanie. Krul ma poglądy ekonomiczne praktycznie takie same ,a sądzę ,że jego patrzenie na państwo w sense prawa itd byłoby znacznie bardziej liberalne niż Brauna.
 

Liberbarian

Member
64
45
Sumując gościa: ustrojowo to jeden z klubu 'wziac za morde i wprowadzic liberalizm'. Ciekawy i mądry facet, niestety wydaje się mieć dość wąskie horyzonty intelektualne. Patriotyzm poziomu alarmującego - tacy ludzie często zapominają o różnicach między narodem czy krajem a państwem, do tego dziura w mózgu w kształcie krzyża - pamiętam z jakiejś wypowiedzi nawet, że 'Kościół wymyślił wolność' - naprawdę? Istnieli kiedyś wynalazcy wolności?
Jest ciągle targany po sądach z tego co pamiętam. Po wyborach samorządowych był jednym z przywódców puczu pod PKW. Widziałem film o Bolku - fajny, a wywiad pod koniec legendarny. Ostry progunner. No i jest za Dniem Sznura - ogólnie myślę, że swój chłop, mimo że trochę zalatuje fanatykiem:>
Jakbym miał wybór między nim a Korwinem, to bym się zastanowiał dość długo. W zwykłej sytuacji głosuję na tego co ma większe szanse.
 

tolep

five miles out
8 555
15 441
Ktoś kto nie był nawet gminnym radnym, odpada jako powazny kandydat na prezydenta. Ponadto nie wiadomo jak się zachowuje w politycznych sytuacjach stresowych. A i tak dla mnie numer 2 na liście.
 

Morwin Kike

Active Member
38
121
Braun to całkiem mądry gość, ale odpierdala strasznie. Nie wiem po co kolejny kandydat z prawej strony, skoro jest ich już tam paru. Jeszcze niech wystartuje redaktor Michalkiewicz, bo przecież za mało kandydatów wystawili. Oczywiście Kowalskiego nie licze z RN, bo na fb też go zaliczają do kandydatów z prawej strony, a wiadomo że to lewacka spierdolina. Co do Brauna, to polecam cały cykl "Transformacji" tak na marginesie, bo to zajebista seria. Ale ni chuja na niego nie zagłosuje. Głos idzie na JKM i mam nadzieje, że kuce pójdą solidarnie za JKM, zamiast rozbijać głosy na różnych kandydatów. Chociaż chuj ich wie, bo już można poczytać, że jeden pójdzie na Brauna a drugi na JKM. Nikt nie potrafi się sam tak unicestwić jak prawica w Polsce.
 

Morwin Kike

Active Member
38
121
Bo to koleś od narodowców, a oni jak wiadomo idą w stronę narodowego socjalizmu. Oczywiście widać, że ma raczej wolnorynkowe podejście do gospodarki, ale na papierze program partii jest lewicowy. Skoro on się pod tym programem podpisuje, to jest dla mnie lewusem. Teoretycznie skręca w prawo, a w praktyce bierze udział w lewicowym projekcie.
 
Do góry Bottom