Główny temat o broni palnej

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 717
13 758
Jest na liście do bana. I już producent podniósł cenę, aby odrobić R&D, bo to dość nowa rzecz. Ale trzeba ręcznie przełączać magazynki, a jest już podobna, gdzie sama przełącza magazynki.
 
OP
D

Deleted member 427

Guest
Jakby co - hickok45 też walnął recke tej giwery, 35 minut:

 
OP
D

Deleted member 427

Guest
A może popyt jest spory? W każdym razie nie zdziwiłbym się, gdyby ta giwera wylądowała na liście do bana - w końcu może pomieścić 15 naboi, a to już kwalifikuje taką strzelbę do kategorii groźnie wyglądających.
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 717
13 758
Tak napisał Kel-Tec, może to wymówka, ale jest trochę sensu w tym, bo tworząc tę strzelbę, pewnie liczyli, że mają więcej czasu na odrobienie kosztów R&D, a tak to się może nie udać.
 

Tandor92

Active Member
338
154
Jak jest z tymi banami? Konkretne modele będą zakazywać czy po prostu ustalają parametry dyskwalifikujące jak pojemność i coś podpada to nielegalne? Pierwsza opcja daje spore pole do popisu łapówkarzom i lobbystom, w końcu można pozbyć się modeli konkurencji samemu zostając na rynku.

Na moje strzelba ma 2 magazynki po 7 a nie 1 po 14, w końcu trzeba przełączyć, ale to już sprawa dość subiektywna i pewnie jakiś urzędas ustali zasady co jest co (a i tak zostanie sporo nieścisłości). Swoją drogą fajny model, dość innowacyjny. Połączyli układ bullpup z podwójnym magazynkiem, przez co jest bardzo kompaktowa i jednocześnie mieści 2x tyle naboi co starsi kuzyni.
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 717
13 758
Ma ma objąć 100+ konkretnych modeli broni, plus wszystkie inne, które posiadają jedną z zdefiniowanych cech (jeszcze nie wiadomo jakich). Oczywiście, zależy co tam z tej koncepcji zostanie.
 

father Tucker

egoista, marzyciel i czciciel chaosu
2 332
5 816
W końcu jakiś gliniarz i naukowiec w Polsce, którzy są pro-gun:


mój ulubiony cytat: "Przestępstwo skarbowe nie wywołuje żadnych etycznych emocji wśród 90% społeczeństwa" :)
 
OP
D

Deleted member 427

Guest
Za każdym razem jak oglądam tego typu nagrania, mam mega banana na twarzy. Amerykański odpowiednik naszego TVN-u powinien zrobić z tego show - tylko zamiast "Jak oni śpiewają" powinno być "Jak oni spierdalają".
 

Hitch

3 150
4 498
Ekspert dziewulski by powiedział, że napastnicy powstali w efekcie połączenia krwiożerczego kapitalizmu z bronią palną leżącą na ulicach. To pewnie była grupka biednych studentów przed tym jak zostali zmienieni w agresorów przez ową broń. On wie, przecież tyle lat był policjantem!
 
Do góry Bottom