Główny temat o broni palnej

tolep

five miles out
8 555
15 441
Mnie pokazuje takie rzeczy bez żadnego spizgu. przy RÓŻNYCH (w sensie typu) fanpejach. Bo ja mam RÓŻNE zainteresowania

Facebook po prostu poinformował że jest nowy fjuczer, nie wybierając fanpeja kawadora z rozysłem.
 

Pestek

Well-Known Member
688
1 876
Muzyka transformersowa, parę znanych twarzy, oburzone twarze lewaków i dobre teksty. Wychodzi niezły film o drugiej poprawce.



*sory jak było
 

bombardier

Well-Known Member
1 413
7 090
Przesadza. Jeszcze zależy czy granat zaczepny, czy obronny. Czytałem kiedyś w jakieś książce (nie mogę niestety sobie przypomnieć tytułu), jak specjalsi SAS testowali nowe granaty zaczepne - w dużym pomieszczeniu z kilkoma manekinami. Po niektórych próbach nawet połowa manekinów miała nie mieć obrażeń od odłamków.

 

inho

Well-Known Member
1 635
4 511
w dużym pomieszczeniu z kilkoma manekinami. Po niektórych próbach nawet połowa manekinów miała nie mieć obrażeń od odłamków.
Jeśli już traktujemy temat poważnie, to duże pomieszczenie, a tym bardziej otwarta przestrzeń, robi ogromną różnicę. Sporą część szkód w ograniczonej przestrzeni sprawiają odłamki rykoszetujące np. od ścian i twardej podłogi, przedmioty wprawione w ruch. Jest różnica w sile fali uderzeniowej (i dźwiękowej), urywającej wprawione w ruch kończyny, uszkadzającej miękkie tkanki, płuca, błony bębenkowe itp.
 

Pestek

Well-Known Member
688
1 876
Ogółem 2014 - 197 tys.
Ogółem 2016 - 197 tys.

Może po prostu bierą skąd indąt.
 

bombardier

Well-Known Member
1 413
7 090
Brazylia. Rabuś wpada do sklepu, z klamką w ręce. Wszyscy klienci wyciągają broń. Wyjątkowy zły wybór czasoprzestrzeni przez agresora czy normalka w tamtych stronach? @kawador @nuri

Embedded media from this media site is no longer available

_______________________________________________________________________


Po prostu esbecy i milicjanci wymierają.
Też. Ale nie jest to decydujący czynnik. Zobacz, oni nawet posłom partii rządzącej odbierają pozwolenia:
https://vod.tvp.pl/video/warto-rozmawiac,14062016,25503627
 
Ostatnia edycja:

vast

Well-Known Member
2 745
5 808
http://trybun.org.pl/2017/06/28/czechy-parlament-wpisuje-prawa-wlascicieli-broni-do-konstytucji/

Czechy, Parlament wpisuje prawa właścicieli broni do konstytucji
Niższa izba parlamentu Czech uchwaliła w środę nowelizację konstytucji, uwzględniającą prawa właścicieli broni palnej do obrony, mimo że UE po terrorystycznych atakach uzbrojonych islamistów ma na celu ograniczenie dostępu do broni.

Jak podało Radio Praha, legalni posiadacze broni palnej będą mogli niedługo zrobić z niej użytek w razie ataku terrorystycznego lub innej sytuacji zagrażającej bezpieczeństwu państwa.

Za nowelizacją głosowało 139 ze 168 obecnych na sali deputowanych, więcej niż wymagana większość konstytucyjna wynosząca 120. Przeciwko było dziewięciu posłów.

Nowelizację przygotowali deputowani z rządzących Czeskiej Partii Socjaldemokratycznej i ruchu ANO 2011 oraz opozycyjnych partii komunistycznej i Obywatelskiej Partii Demokratycznej (ODS). Jak podkreślili poprawka nie ma na celu uznania prawa do posiadania broni za prawo fundamentalne.

Nowelizacja trafi do Senatu, gdzie poprzeć ją muszą przynajmniej trzy piąte senatorów, zanim zostanie podpisana przez opowiadającego się za nią prezydenta Milosza Zemana.

Gdyby Senat nie przegłosował nowelizacji, wróciłaby ona do niższej izby parlamentu z proponowanymi przez senatorów poprawkami do zatwierdzenia.

Czeski minister spraw wewnętrznych Milan Chovanec powiedział, że nowelizowane przepisy wskazują na zaufanie do legalnych posiadaczy broni. Jego zdaniem okazałaby się przydatne w takich przypadkach, jak ataki w Nicei i Berlinie, gdzie nie było uzbrojonej policji. “Nie chcemy rozbrajać własnego narodu w czasach pogarszającego się bezpieczeństwa” – oznajmił.

Nowelizacja uważana jest za reakcję na zaostrzenie przez Unię Europejską restrykcji dotyczących broni.

W Czechach zarejestrowanych jest ponad 800 tys. sztuk broni palnej, przy czym spora jej część to egzemplarze muzealne. Według unijnych dyrektyw około połowa ze wszystkich zarejestrowanych sztuk broni palnej wymaga zezwolenia i może być użyta do obrony – mówi zaaprobowana przez deputowanych nowelizacja. (PAP)

No i stało się. Wobec Czech staliśmy się krajem niecywilizowanym, bez wątpienia zacofanym, nie inaczej i to w czasie gdy w Polsce rządzi tzw. #dobrazmiana. Czeska ustawa podkreśliła nasz postkomunizm. Wobec rządu Czech nasz rząd – w obliczu tej doniosłej zmiany – okazał się rządem strachliwym, podejrzliwie i spode łba spoglądającym na współobywateli. Rządzący Polską PiS beztrosko nie zwraca uwagi na pryncypia. Nie wiem co mógłbym jeszcze więcej napisać. Po prostu, państwo z PiSu wstyd, jesteście nieudacznikami. Nie mam innych słów, a te traktujcie jako stonowane.

My Polacy mamy powód zazdrościć Czechom ich władzy, a szczególnie Ministra Spraw Wewnętrznych Milana Chovanec. Ten facet jest kapitalnym ministrem. Co zapowiada to robi. Sprawia fakty, a nie tylko stara się mądrze mówić.

Może po tym co zrobili Czesi zrobi się PiSowi wstyd, może ktoś tam się czeskim przykładem zainteresuje.

Zastanawiam się ile można bez echa pisać o sprawach fundamentalnych? Ile można przekonywać, do zupełnie oczywistej sprawy? Ile można czekać, aż łaskawie ktoś z rządu RP zrozumie, że Polacy nie są mordercami in spe?

Jak tu się nie emocjonować, skoro za naszą południową granicą mamy dowód na to, że można nawet w Europie zapisać prawo do broni w konstytucji? U nas niemoc, u nas ciągle coś… O polskim pawie pisałem dzisiaj wpis, że Polska w sprawach broni palnej jest w roku 1947. W stalinowskim roku 1947. Nijak nie mogę zrozumieć, z jakiego powodu polskiemu rządowi pasuje ten stan.

Proszę o rozpowszechnianie wpisu. Niech niesie się w Polskę informacja, że Czesi mają mądry rząd, a my…, a my mamy po prostu rząd, niech będzie rząd, bez przymiotnika.
 

vast

Well-Known Member
2 745
5 808
Laska z Kanady odkryła, że w jej kraju jak chcesz mieć licencję na broń musisz dać swoje foto, ale... muslimy nie muszą :eek:


Po pierwsze - to w praktyce dotyczy tylko kobiet, po drugie - bardzo dobrze, można teraz kombinować i zapisywać się do różnych "fejkowych" wspólnot religijnych aby z tego skorzystać.

No i jeszcze ten przykład fajnie pokazuje jak postępacki etatyzm wykoleja się od zderzenia z religią.
 

tolep

five miles out
8 555
15 441
Jak darknet handluje bronią
2 godz. temu | Ciekawostki

RAND Corporation opublikowała pierwszy raport dotyczący czarnorynkowego obrotu bronią w internecie. Stanowi on dobry przegląd obecnej sytuacji, stwierdził Julio Hernandez-Castro z University of Kent.

Z raportu dowiadujemy się, że większość sprzedawców działających w tzw. darknecie pochodzi z USA, są gotowi wysyłać broń na cały świat, a najlepsze zyski zapewnia sprzedaż do Europy. Liberalne amerykańskie prawo dotyczące obrotu bronią utrudnia więc kontrolę broni w krajach o bardziej restrykcyjnych przepisach.

Broń stanowi mniej niż 1% przedmiotów sprzedawanych na internetowym czarnym rynku. Jednak oferta jest znacznie bogatsza niż tylko możliwość zakupu broni i otrzymania jej za pośrednictwem poczty. W darknecie znajdziemy podręczniki budowy bomb czy też instrukcje w jaki sposób rozłożyć broń, ukryć ją i przesłać do różnych krajów. Eksperci zwracają uwagę, że dostępne technologie i informacje znakomicie ułatwiają działalność tzw. samotnych wilków, osób, które z własnej inicjatywy decydują się na przeprowadzanie ataków.

cd. http://kopalniawiedzy.pl/nielegalna-bron-darknet-USA-Europa,26755

Źródło: https://www.newscientist.com/articl...unrunners-covertly-ship-us-weapons-to-europe/
 
Do góry Bottom