Drony mordulce będą latać nad USA

Polacco

Active Member
132
76
Już bym chyba wolał żeby mnie dron pierdolnął niż wariant drugi - czyli ABW z pomocą usłużnych mediów odstawia Brunona K. - niebezpiecznego terrorystę z kilkoma tonami wirtualnego trotylu / morderce teściowej.
 

Brehon

Well-Known Member
555
1 483
Powstają już człekopodobne mordulce:
944767001374064025.jpg


http://www.bostondynamics.com/robot_Atlas.html
 

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
12 985
Wygląda na to, że amerykańska firma zaopatrzy w drony przestrzeń powietrzną nad Europą. Tego chcą ministrowie Francji i Niemiec.
http://www.tvn24.pl/berlin-i-paryz-chca-dronow-na-europejskim-niebie,344650,s.html
Samoloty bezzałogowe to ważny z punktu widzenia bezpieczeństwa europejskiego rodzaj broni - napisali ministrowie obrony narodowej Niemiec i Francji w liście do szefowej unijnej dyplomacji Catherine Ashton. Tym samym wezwali do ogólnoeuropejskiego rozwiązania kwestii dopuszczenia tych maszyn do lotów.

edit: co do foty powyżej. Jaeger z "Pacific Rim". Takie luźne skojarzenie.
pacific-rim-gipsy-danger-jaeger-toy-preview.jpg
 

military

FNG
1 766
4 727
Jeśli kiedykolwiek jakikolwiek rząd skonstruuje Jaegera, to przepraszam was, libowie - staję się etatystą, popieram aktualny rząd i zapisuję się do armii żeby kierować tym gównem.
 

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
12 985
Military, to jest niemal pewne, choć kłóciłbym się co do wymiarów. Idea połączenia umysłu ludzkiego z maszyną, ma swoje miejsce w świecie naukowym. Gdy to się stanie, spełnią się marzenia Davida Cronenberga.
 

military

FNG
1 766
4 727
Ale ja nie mam na myśli sterowanych zdanie maszyn, takich jak samoloty. Mam na myśli Jaegera - stumetrowego skurwysyna z mieczem i laserami.:)
 

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
12 985
Wtedy każdy Twój krok generowałby zniszczenia infrastruktury i własności prywatnej. Libowie rzuciliby się na Ciebie z kosami, widłami i worami z wapnem ;)
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736
Dokładnie. Zresztą military mógłby sobie dewastować miasta i wsie, ale ujebalibyśmy go gdyby wyszedł z tego żelastwa na siusiu, kupę albo amciu-amciu. Nie można przecież w tym tkwić w nieskończoność - a wtedy odwet za ogrom szkód mógłby być bardzo wysublimowany i przedłużany w nieskończoność.
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 851
12 246
O to bym się nie martwił. Idea człekokształtnych mechów jest tak głupia i z punktu widzenia mechaniki i sztuki wojennej tak niewydajna, że jeśli ktoś to zbuduje, to będzie to rząd.
Możesz rozwinąć myśl czemu? Czy dla człowieka bardzie optymalnie byłoby posiadać 4 nogi albo 6 albo ... (kurde, znów ta ludzka stonoga ;) )? Myślę, że człekokształtny robot ma większy wpływ psychologiczny niż robot wyglądający jak ... ??? ... cholera wie co. Ten pierwszy wydaje się być o wiele bardziej zaawansowany technologicznie, co ma szczególne znaczenie np. jeśli by go używać na patrolach na okupowanym terytorium by pacyfikować tubylców.
 

Brehon

Well-Known Member
555
1 483
Możesz rozwinąć myśl czemu? Czy dla człowieka bardzie optymalnie byłoby posiadać 4 nogi albo 6 albo ... (kurde, znów ta ludzka stonoga ;) )?

Człowiek ma dwie nogi nie dlatego, że tak jest optymalnie, tylko dlatego, że wyewoluował z organizmów czworonożnych, dla których posiadanie czterech kończyn było najprawdopodobniej optymalne.

Dla człowieka ( a już tym bardziej dla np. stepowego konia) najoptymalniej byłoby posiadać kółka, bo poruszanie się na kołach jest znacznie mniej energochłonne niż poruszanie się jak zwykłe organizmy lądowe, ale niestety, ewolucja była w stanie wymyślić koło (a raczej -śmigiełko) tylko na poziomie organizmów jednokomórkowych.
 

Cptkap

Well-Known Member
700
3 225
Jeśli kiedykolwiek jakikolwiek rząd skonstruuje Jaegera, to przepraszam was, libowie - staję się etatystą, popieram aktualny rząd i zapisuję się do armii żeby kierować tym gównem.

A Ty myślisz sobie że co? Akapowcy nie będą mieć swoich mechów?

Mech będzie stał w każdym gospodarstwie domowym zaraz obok silosów z bronią atomową...
Z powodu braku dróg w akapie, maszyny kroczące będą jedynym sensownym środkiem transportu.

nArCNJC.jpg
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 851
12 246
Kółka? A jak droga się skończy, to co? Na jazdę poza drogami trzeba mieć w chuj mocny napęd, wystarczy spróbować przejechać się rowerem w głębszej trawie, a gdzie jeszcze dygać z tymi kółkami na drzewo albo po górach, czy tam jeszcze gdzie :) Myślę, że w trudnym terenie najlepiej by się sprowadzały właśnie maszyny kroczące, tylko posiadające więcej niż 1 parę nóg. Można się zastanowić nad napędem gąsienicowym, ale on też ma swoje ograniczenia.

ciekawa hybryda.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736
W sumie się nie znam na tym, bo jestem zaledwie skromnym luddystą na starym kompie, który nie odbiera nikomu miejsc pracy, a nawet je przysparza, ale postanowiłem wrzucić to wiekopomne oświadczenie:



Nie wiem, czy to podpada pod mecha, power-armor czy innego drona, no ale niech będzie. Eksperci mogą zabrać głos. Etatyzm się zbroi, niebawem czeka nas falloutowy scenariusz...
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
dlatego trza sie zbroić i uczyć różnych pożytecznych rzeczy a nie jakieś pitologie...
czas totalnej wojny sie zbliża, abo 1984 abo coś...
 
Do góry Bottom