Drony mordulce będą latać nad USA

pawel-l

Ⓐ hultaj
1 861
7 111
Chcemy być pionierami
Chyba nie zdążą:
Dubai to Launch Self-Flying Air Taxi by July
Dubai officials say they plan to use Chinese-made drones to launch a self-flying air taxi as soon as July.

The Chinese-made EHang 184 drone has four propeller wings. It is designed to carry one passenger - weighing up to 100 kilograms - and a small piece of luggage.

The head of Dubai’s Roads and Transportation Authority says the autonomous taxi has already been tested in the city-state. He said regular service is expected to begin by July.

The egg-shaped aircraft can reach a top speed of 160 kilometers per hour. It can operate for up to 30 minutes on a single battery charge, with a flying range of 50 kilometers.

Officials in Dubai have not outlined special regulations for the air taxi system. Currently, people who operate drones are required to register the aircraft.
 

Doman

Well-Known Member
1 221
3 948
Idea człekokształtnych mechów jest tak głupia i z punktu widzenia mechaniki i sztuki wojennej tak niewydajna, że jeśli ktoś to zbuduje, to będzie to rząd.
Możesz rozwinąć myśl czemu? Czy dla człowieka bardzie optymalnie byłoby posiadać 4 nogi albo 6 albo ... (kurde, znów ta ludzka stonoga ;) )? Myślę, że człekokształtny robot ma większy wpływ psychologiczny niż robot wyglądający jak
Dla człowieka ( a już tym bardziej dla np. stepowego konia) najoptymalniej byłoby posiadać kółka, bo poruszanie się na kołach jest znacznie mniej energochłonne niż poruszanie się jak zwykłe organizmy lądowe

W trudnym terenie to akurat kółka mogą być nieprzydatne. Ja bym zwrócił uwagę na aspekt wielkości mechów. One są niepotrzebnie wysokie, widać je z daleka, wystawiają się na cel. Lubię klimaty Warhammera 40K itp. ale mechy to faktycznie głupia idea. Współczesne czołgi projektuje się tak by nie wystawały niepotrzebnie nad ziemię, a tu miałby powstać regres?
Ja widzę tylko jedno zastosowanie dla mechów. Cofnąć się w czasie i podać w Starożytności za boga. Mech wzbudzi większy szacunek niż czołg :D. Efektywność nie idzie niestety z efektwonością. Jak wygląda dowódca klasycznego czołgu na wieżyczce? Jak Władca. Hans w Tgrysie jadący na Kursk. Władca. A teraz zobaczcie Igora w T14 gdzie wieża jest bezzałogowa. Igor wygląda jak dupa zza krzaka.
 

NoahWatson

The Internet is serious business.
1 032
2 383
Connecticut may become first U.S. state to allow deadly police drones

Connecticut would become the first U.S. state to allow law enforcement agencies to use drones equipped with deadly weapons if a bill opposed by civil libertarians becomes law.
The legislation, approved overwhelmingly by the state legislature's judiciary committee on Wednesday, would ban so-called weaponized drones in the state but exempts agencies involved in law enforcement. It now goes to the House of Representatives for consideration.
The legislation was introduced as a complete ban on weaponized drones but just before the committee vote it was amended to exclude police from the restriction.
Connecticut Governor Dannel Malloy, a Democrat, was reviewing the proposal, "however in previous years he has not supported this concept," spokesman Chris Collibee wrote in an email.
Civil libertarians and civil rights activists are lobbying to restore the bill to its original language before the full House vote.
 
OP
kr2y510

kr2y510

konfederata targowicki
12 502
22 943
Chińskie drony, które w przyszłości mają być dronami wojskowymi, latają sobie nad Chinami. Na razie Chińczycy ustanowili rekord, nad Chinami latało sobie stadko 119 dronów i wykonywało zadania. Drony komunikowały się ze sobą (sieć mesh lub jak kto woli kratowa) i miały świadomość pozycji sąsiadów.
 

Pestek

Well-Known Member
688
1 743
Przypominają mi się wrony Saurona z LoTR :) W rękach rządu to może być kolejny poziom w inwigilacji.
Jestem ciekawy jak to wpływa na żywe ptaki. Czy widzą w nich konkurencje i zagrożenie, czy po prostu obiekty martwe w powietrzu?
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
7 858
21 997
GPS dla każdego: terroryści zaatakowali bazę lotniczą rojem dronów-bombowców
11.01.2018 14:51
Trwająca wciąż w Syrii wojna domowa dobrze pokazuje, że we współczesnych konfliktach zbrojnych obok siebie występować może sprzęt i uzbrojenie, które dzielą całe dekady. Z jednej strony walczący używają pamiętających jeszcze I Wojnę Światową karabinów maszynowych Maxim. Z drugiej nie zdziwmy się, jeśli partyzanci użyją roju załadowanych materiałami wybuchowymi dronów, sterowanych za pomocą „zaawansowanej elektroniki”, z nowoczesnymi odbiornikami GPS. Taki właśnie atak, po raz pierwszy na świecie, przeprowadzony miał zostać przez jedną z antyrządowych grup przeciwko rosyjskim bazom w Syrii.

Rosyjskie ministerstwo obrony poinformowało, że nocą z 5 na 6 stycznia br. systemy radarowe wychwyciły 13 niewielkich obiektów latających nieznanego pochodzenia. 10 z nich zbliżało się po trajektorii prowadzącej do bazy lotniczej Humajmim, trzy odłączyły w stronę bazy zaopatrzenia w mieście Tartus.

Obrona bazy podobno zdała egzamin. Sześć dronów zostało przechwyconych przez systemy walki radioelektronicznej (prawdopodobnie te słynne Krasuchy-4), z czego trzy zostały zmuszone do lądowania na kontrolowanym terytorium poza bazą, a trzy zniszczone wskutek zderzenia z ziemią. Pozostałą siódemką zajął się system obrony przeciwlotniczej Pancyr-S1, zestrzeliwując je wszystkie.Najwyraźniej więc Rosjanom wpadły w ręce trzy wykorzystane w ataku drony – i już teraz przedstawiają pierwsze wnioski na temat tego pierwszego realnego użycia takiej broni. Najciekawszy jest zasięg użytych dronów: po odczytaniu ich zapisów nawigacyjnych okazuje się, że wszystkie obiekty miały wystartować z lokalizacji oddalonej co najmniej 50 km od ich celu, a według Rosjan, ich maksymalny zasięg wynosił 100 kilometrów.Wszystkie drony napędzane były śmigłowo, miały też mieć nowoczesne, dostarczone spoza Syrii systemy sterowania i nawigacji, czujniki wysokości i serwomechanizmy. Co warte podkreślenia, najwyraźniej nie były to drony „kamikadze”, lecz raczej lekkie bombowce, załadowane przeznaczonymi do zrzutu we wskazanym miejscu bombami samodzielnej konstrukcji. Ponownie jednak Rosjanie zwracają uwagę na zagraniczne pochodzenie zapalników bomb.Rosyjskie ministerstwo obrony ogłosiło też, że prowadzi śledztwo mające ustalić, w jaki sposób terroryści uzyskali dostęp do takich technologii i urządzeń. Odpowiedź na to pytanie jest jednak wtórna. Jeśli w rękach grup uczestniczących w wojnie domowej w Syrii znalazła się tego typu broń, to można śmiało założyć, że wkrótce podobne systemy pojawią się w rękach komórek terrorystycznych operujących np. w Europie. Nie trzeba drogich kwadro- czy oktokopterów, taką konstrukcję z silnikiem spalinowym można zrobić ze sklejki.

Łatwo sobie wyobrazić, jak katastrofalne byłyby konsekwencje ataku takiego zmilitaryzowanego drona na cywilny, najpewniej przecież nie chroniony systemami walki radioelektronicznej, a tym bardziej obrony przeciwlotniczej. Możemy mieć tylko nadzieję, że nigdy nie usłyszymy modulowanego przez trzy minuty dźwięku syreny, zapowiadającego alarm powietrzny – w większości państw Europy nie tylko nie ma co liczyć na sprawną obronę przeciwlotniczą, ale też nie bardzo wiadomo, gdzie jest najbliższy schron, i kto ma do niego klucze.
Skoro tak, to teraz pójdzie ban na wszelkie drony. I wprowadzi się obowiązek wyrabiania licencji i pozwolenia.
 
OP
kr2y510

kr2y510

konfederata targowicki
12 502
22 943
Ostatnia edycja:

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 747
13 896
Przecież ten dron wygląda jak taki typowy dron zabawkowy ze sklepu. Gdzie tu sensacja? Że ludzie latają dronami w dziwnych miejscach? Przecież to nie był Predator wyposażony w pociski Hellfire.
 
OP
kr2y510

kr2y510

konfederata targowicki
12 502
22 943
Departament Spraw Wewnętrznych USA uziemił wszystkie chińskie drony, będące jego własnością. Te drony służą głównie do walk z pożarami i powodziami. Względy kontrwywiadowcze. Amerykanie teraz nagle się połapali i się boją.
Dokładniej to uziemiono nie tylko chińskie drony, ale wszystkie drony zawierające jakiekolwiek chińskie komponenty.
 
Do góry Bottom