Donald Trump: nadzieja libertarian...czy Amerykanski Kukiz?

Czy Donald Trump jest nadzieja na libertarianskie zmiany w USA?


  • Total voters
    120

Pestek

Well-Known Member
688
1 829
Donek też myśli, że podniesienie stop to zło. Jeśli chodzi o efekty, to rzeczywiście spowodowałoby to niewypłacalność państwa, które nie mogłoby opłacić odsetek z długu, ale jeśli chodzi o zasady, to utrzymywanie stóp na niskim poziomie jest niemoralne, bo niszczy ono oszczędności i napędza konsumpcjonizm/branie kredytów, co na dłuższą metę jest fatalne.
 
Ostatnia edycja:

Hanki

Secessionist
1 402
4 430
Wiele można o Prezydencie Donaldzie Trumpie powiedzieć, różne można mieć zdanie na temat jego osoby i prowadzonej przez niego polityki, niemniej jednak jedno muszę przyznać: to, w jaki sposób potrafi prowadzić różnego rodzaju osobiste "gierki" z politykami z Partii Demokratycznej jest wprost nietuzinkowe!

 

kr2y510

konfederata targowicki
12 509
23 615
Stare bo z listopada 2015.
We Francji nie lubią Trumpa. W pewnej restauracji w Paryżu jego japa zdobi męską toaletę.

someone-added-donald-trump-to-the-wall-of-this-restroom-in-paris__700.jpg


https://www.boredpanda.com/donald-trump-restroom-paris/
 
Ostatnia edycja:

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 413
23 643
Trump: USA nałożą dodatkowe cła na towary z UE
32 minuty temu
USA nałożą cła na warte 11 mld dolarów towary importowane z UE - poinformował we wtorek prezydent USA Donald Trump na Twitterze.

Dzień wcześniej przedstawiciel USA ds. handlu zaproponował listę takich towarów w reakcji na unijne dotacje dla Airbusa. - Światowa Organizacja Handlu uznaje, że dotacje Unii Europejskiej dla Airbusa niekorzystnie wpłynęły na Stany Zjednoczone, które w związku z tym nałożą cła na produkty UE o wartości 11 miliardów dolarów! - napisał Trump.

Na taką sumę USA szacują roczne szkody ponoszone przez siebie w związku z unijnymi dotacjami dla Airbusa. Jak dodał, "UE przez wiele lat wykorzystywała USA w handlu". "Wkrótce to się skończy!" - zapowiedział.

W poniedziałek wieczorem biuro przedstawiciela USA ds. handlu Roberta Lighthizera opublikowało wstępną listę sprowadzanych z UE produktów, które zamierza obłożyć dodatkowymi cłami w odwecie za unijne subwencje dla Airbusa.

Na liście tej obok produktów związanych z branżą lotniczą znajdują się także inne towary, w tym wybrane rodzaje sera, olej z oliwek, pomarańcze, wino, owoce morza i odzież.

Spór amerykańsko-unijny o subwencje dla przemysłu lotniczego trwa od ponad dekady. Zarówno USA, jak i Unia Europejska twierdzą, że druga strona udziela niedozwolonego wsparcia finansowego gigantom lotniczym: Bruksela - Airbusowi, a USA - Boeingowi.

Waszyngton i Bruksela złożyły na siebie nawzajem skargi w Światowej Organizacji Handlu (WTO). Ta wykryła nieprawidłowości po obu stronach i w zeszłym roku uznała, że dotacje dla Airbusa mają niekorzystne skutki dla USA. WTO nie orzekła jednak konkretnej wysokości powodowanych nimi strat, co - jak się oczekuje - ma uczynić latem.

Sprawa ta i wtorkowa zapowiedź Trumpa najprawdopodobniej zaostrzy napięcia w relacjach handlowych USA i UE.

Trump od dłuższego czasu grozi nałożeniem dodatkowych ceł na europejskie samochody importowane do USA, aby w ten sposób wyrównać deficyt w handlu z UE. Komisja Europejska zapowiedziała, że jakiekolwiek kroki zmierzające do wprowadzenia dodatkowych ceł na te towary spotkają się z unijną reakcją.

Trump i szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker uzgodnili w 2018 roku, że Waszyngton nie będzie na razie wprowadzał nowych taryf, a UE zobowiązała się do pewnych ustępstw na rzecz administracji Trumpa, w tym zwiększenia importu do Europy amerykańskiej soi.
 

T.M.

antyhumanista, anarchista bez flagi
1 311
4 107
Bałem się, że tego nie wyciągną. Myślicie, że hamburgery się tym przejmą, czy wybiorą potusa pedo po showmanie?
 
Do góry Bottom