1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Donald Trump: nadzieja libertarian...czy Amerykanski Kukiz?

Temat na forum 'Nierząd' rozpoczęty przez libertarianin.tom, 10 Lipiec 2015.

Czy Donald Trump jest nadzieja na libertarianskie zmiany w USA?

 1. Zdecydowanie tak

  1,8%
 2. Tak, ale...

  12,6%
 3. Nie, ale...

  23,4%
 4. Zdecydowanie nie

  62,2%
 1. mikioli

  mikioli Well-Known Member

  Posty:
  2 543
  Polubienia:
  4 132
  Akurat nie patrzyłbym na statystyki prętów zbrojeniowych bo to dobra służy gównie do karuzel VAT-owskiech ;)

  Wojna Celna to pierwszy krok do wojny globalnej. To pierwsza i ostatnia kadencja Trumpa... no chyba, że wypowie gdzieś wojnę...
   
 2. Doman

  Doman Well-Known Member

  Posty:
  1 203
  Polubienia:
  3 732
  Song Hongbing w Wojnie o pieniądz 3 apelował o transformację gospodarki Chin z eksportowej na opartą o popyt wewnętrzny. Uznał wysoki udział eksportu (rzędu 1/4 gospodarki) za niebezpieczny, ponieważ decyzje polityczne w USA mogą łatwo zdestabilizować chińską gospodarkę. Ciekawe czy Chińczycy przygotowali się do wojny handlowej. Jestem też ciekaw kto teraz kupi od Amerykanów obligacje, bo kupowanie obligacji wg. Hongbinga było formą haraczu płaconego Ameryce jako rekompensata za nadwyżki handlowe Chin. Wojna handlowa zniechęci Chiny do płacenia tego haraczu.
   
 3. libertarianin.tom

  libertarianin.tom akapowy dogmatyk

  Posty:
  2 487
  Polubienia:
  5 149
  Od 5 lat o tym gadaja ale eksport wciaz jest dla Chinczykow bardzo wazny.
   
 4. Doman

  Doman Well-Known Member

  Posty:
  1 203
  Polubienia:
  3 732
  Trump walczy z usługami seksualnymi w internecie
  http://www.prawica.net/10108

  Tacy jak Trump mają utrzymanki, więc sprawa ich nie obchodzi, a zawsze mogą dzięki temu wyjść na świętojebliwego.

  A tutaj seria niespójnych pierdnięć szaleńca z 11 kwietnia w odstępach rzędu kilku godzin. Huśtawka nastrojów? Najprawdopodobniej kilka osób ma dostęp do konta. W ogóle twittujący prezydent to już jawne idiocracy.   
 5. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  Posty:
  7 385
  Polubienia:
  12 095
  Rak...

   
  wah lubi to.
 6. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

  Posty:
  6 792
  Polubienia:
  17 032
  No i już się zaczęło protekcjonistyczne wymachiwanie politycznymi kutasami.

  USA nakładają na UE, Kanadę i Meksyk cła na stal i aluminium
  ŚWIAT
  52 minuty temu
  Minister handlu USA Wilbur Ross oświadczył w czwartek, że jego kraj nakłada 25-proc. cła na stal i 10-proc. cła na aluminium na Unię Europejską, Kanadę i Meksyk. Taryfy będą obowiązywać od północy w piątek czasu w USA (godz. 6 rano w Polsce).

  Podczas briefingu telefonicznego Ross cytowany przez agencję Reutera oznajmił, że gdy któraś ze stron podejmie kroki odwetowe, nie oznacza to, że nie będzie dalszych negocjacji. Minister dodał, że w czasie rozmów z europejskimi przywódcami osiągnięto w tej sprawie postęp, jednak niewystarczający, by UE nadal była wyłączona z wprowadzonych w marcu ceł.

  "Czekamy na dalsze negocjacje, z jednej strony z Kanadą i Meksykiem, z drugiej z Komisją Europejską, ponieważ są inne sprawy, które również trzeba rozwiązać" - mówił Ross.

  Wartość europejskich ceł nałożonych na produkty z USA ma wynieść 3 miliardy 300 milionów dolarów. Stany Zjednoczone importują z Europy 5 milionów ton stali rocznie. Amerykańskie cła zaporowe najbardziej uderzą w Niemcy, które eksportują do USA stal o wartości 1,8 miliarda dolarów. Skutki ceł odczują także Włochy, Wielka Brytania, Francja i Holandia. Eksport polskiej stali do USA jest niewielki i wynosi zaledwie 10 milionów dolarów rocznie.

  UE zapowiada odwet po decyzji USA o nałożeniu ceł
  ŚWIAT
  30 minut temu
  Szef Komisji Europejskiej skrytykował zapowiedź Stanów Zjednoczonych dotyczącą nałożenia ceł na stal i aluminium z Europy. „To absolutnie niedopuszczalne. To zły dzień dla światowego handlu” - skomentował Jean-Claude Juncker i zapowiedział odwet ze strony Unii Europejskiej.
  Zapewnił, że unijne interesy będą chronione "w pełnej zgodności z międzynarodowym prawem handlowym".

  Minister handlu USA Wilbur Ross oświadczył w czwartek, że jego kraj nakłada 25-proc. cła na stal i 10-proc. cła na aluminium z Unii Europejskiej, Kanady i Meksyku. Taryfy będą obowiązywać od północy w piątek czasu w USA (6 rano w Polsce).

  Do dziś Unia jest wyłączona czasowo i próbowała przekonać USA do wyłączenia z taryf na stałe, ale negocjacje nie przyniosły rezultatu. To oznacza, że Stany Zjednoczone nałożą 25-procentowe cła na stal i 10-procentowe na aluminium.

  IAR/PAP
   
 7. Avx

  Avx Active Member

  Posty:
  822
  Polubienia:
  138
  Protekcjonistyczny, narcystyczny (najmniej szkodliwa cecha z wymienionych, sam miewam tą wadę) kretyn; zadłużający państwo jeszcze bardziej od Obamy.

  Republikanie są konserwatywni fiskalnie tylko wtedy, gdy są w opozycji. Już się zastanawiam, czy najlepszą opcją nie byłoby coś w stylu Republikańskiego kongresu i Demokratycznego prezydenta, żeby blokowali nawzajem swoją DURNOTĘ i robili mniej.
   
  Sorasil, wah, Redrum oraz 2 uzytkowników lubi to.
 8. Staszek Alcatraz

  Staszek Alcatraz Tak jak Pan Janusz powiedział

  Posty:
  2 486
  Polubienia:
  6 659
  Niemcy i Francja to protekcjonistyczne skurwysyny. Chętnie zobaczyłbym listę na co UE stosuje taryfy, a na co USA. Bez ceł i przy uczciwej konkurencji wiele branż w Europie by zdechło.
   
  wah i inho lubią to.
 9. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  Posty:
  7 385
  Polubienia:
  12 095
  Tama dla Executive Orders została przerwana. Nie jestem pewien, czy nawet konserwatywny Sąd Najwyższy byłby zaporą dla nowego Obamy.
   
 10. The Silence

  The Silence Well-Known Member

  Posty:
  296
  Polubienia:
  1 583
  Ktoś tutaj mówił, że etatyzm to nie religia? :rolleyes:

   
 11. pawlis

  pawlis Samotny wilk

  Posty:
  2 003
  Polubienia:
  6 796


  W komentarzach mówią, że to już trzeci raz.

  A kiedy zniszczenie gwiazd H. Weinsteina, Spacey'ego i Cosby'ego :)?
   
  Pestek lubi to.
 12. Staszek Alcatraz

  Staszek Alcatraz Tak jak Pan Janusz powiedział

  Posty:
  2 486
  Polubienia:
  6 659
  To jest genialne :D
   
 13. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

  Posty:
  6 792
  Polubienia:
  17 032
  :( Chyba się pospieszę ze swoimi zakupami, zanim mi zwiną produkty sprzed nosa, pojebańcy.

  Tak wygląda wojna handlowa Chin z USA. Już wkrótce chiński sprzęt może zniknąć i z naszego rynku
  29.07.2018 12:03
  Adam Golański
  @eimi
  Jeszcze kilka tygodni temu wydawało się, że zagrożenie totalnej wojny handlowej między USA i Chinami rozejdzie się po kościach. Prezydent Donald Trump zdołał przecież na przekór i Demokratom i Republikanom zmusić Departament Handlu do ograniczenia sankcji wymierzonych w chińskiego producenta sprzętu mobilnego i telekomunikacyjnego ZTE, w szczególności drakońskich kar nałożonych na firmy, które ośmieliłyby się z ZTE współpracować. Ta kara za współpracę Chińczyków z Iranem uderzyła jednak Amerykanów rykoszetem, pokazując, że chiński partner nie wybacza łatwo takich zagrywek. Qualcomm, czołowy producent mobilnych mikroprocesorów i modemów LTE, będzie musiał się pożegnać z planami przejęcia holenderskiego producenta NXP Semiconductors, a w dodatku przyjdzie mu zapłacić 2 mld dolarów za nic.

  Będący niegdyś częścią Philipsa NXP Semiconductors jest dziś piątym co do wielkości producentem układów półprzewodnikowych z wyłączeniem pamięci oraz wiodącym dostawcą takich rozwiązań dla branży motoryzacyjnej, osprzętu sieciowego, bezpiecznego uwierzytelniania i biometrii. To właśnie NXP stoi za powszechnie używanym standardem NFC, elektronicznymi paszportami i systemami zbliżeniowych płatności, w swoim portfolio własności intelektualnej mając ponad 9 tysięcy patentów.

  Policzek dla Amerykanów: ustępstwa za nic
  Qualcomm przymierzał się do kupienia holenderskiej firmy za oszałamiające 44 miliardy dolarów – byłoby to największe przejęcie w historii branży półprzewodnikowej. W tym celu potrzebował jednak uzyskać zielone światło od urzędów regulacyjnych dziewięciu kluczowych rynków. Amerykanom wszędzie poszło dobrze, powodzenie w Unii Europejskiej, Korei i na Tajwanie pozwoliło im wierzyć, że transakcja zostanie sfinalizowana lada moment. Pozostał jedynie chiński SAIC. Wstępne rozmowy w Pekinie były obiecujące.

  Jeszcze kilka tygodni temu media biznesowe rozpisywały się więc o korzyściach z przejęcia NXP Semiconductors przez Qualcomma. Wall Street Journal i Bloomberg sugerowały, że to właśnie dlatego, aby nakłonić Chińczyków do zgody, prezydent Trump osobiście interweniował w sprawie chińskiego ZTE Corp. Chińska firma została przyłapana na naruszeniu sankcji wymierzonych w Iran i Koreę Północną, ukarana siedmioletnim zakazem transferu technologii i produktów z jej amerykańskimi partnerami.

  Chiński regulator rynku ogłosił jednak niespodziewanie dla wszystkich, że nie wydaje zgody na przejęcie NXP przez Qualcomma. Przewodniczący Xi Jinping jedną reką wykorzystał poczynione wobec chińskiej firmy ustępstwa Trumpa, drugą wymierzył amerykańskiej firmie upokarzający policzek. Tym bardziej upokarzający, że Qualcomm będzie musiał teraz zapłacić 2 mld dolarów opłaty za umorzenie transakcji.

  Czerwony smok idzie na wojnę
  Zablokowanie Qualcomma to tylko symptom znacznie większego zwrotu w polityce ChRL. Oczywiście trudno będzie teraz zachodnim firmom zaufać Pekinowi w sprawach antymonopolowych, ale przede wszystkim widzimy, że to już jest więcej, niż tylko wojna celna. Analitycy mówią dla Wall Street Journal otwarcie – na naszych oczach rozpoczyna się otwarty ekonomiczny konflikt między najpotężniejszymi gospodarkami planety.

  I trudno się z tą opinią nie zgodzić. Jeśli tak daleko idące ustępstwa ze strony prezydenta Trumpa nie pomogły złagodzić postawy przewodniczącego Xi, to po prostu dla Zachodu nie ma sensu iść wobec Chin na jakiejkolwiek inne ustępstwa. Piszemy „dla Zachodu”, ponieważ po zaskakująco pozytywnym dla Ameryki wyniku ostatniej wizyty Trumpa w Brukseli, jasne jest, że Unia Europejska staje po stronie Stanów Zjednoczonych.

  A skoro nie ma sensu iść na jakiekolwiek ustępstwa, to możliwa jest jedynie dalsza eskalacja konfliktu. Chińczycy już niebawem posmakują amerykańskiego odwetu. Nie tylko zresztą ZTE się oberwie, przypomnijmy że całkiem niedawno Departament Sprawiedliwości rozpoczął śledztwo w sprawie interesów, jakie Huawei prowadziło z Iranem.

  Całe lata pomyślnej współpracy zachodniego biznesu z Chinami kończą się więc na naszych oczach. Jeśli nie dojdzie do gwałtownego zwrotu sytuacji, produkowany w Państwie Środka sprzęt elektroniczny może po prostu zniknąć z europejskich i amerykańskich rynków, prowadząc do zmniejszenia konkurencji, wzrostu cen i co nieuniknione – zapaści gospodarczej po obu stronach.

  Amerykańscy analitycy oczywiście wskazują na związane z taką ekonomiczną wojną problemy gospodarcze Chin, zapominają jednak w tej analizie, jak bardzo ich własna gospodarka jest zależna od Państwa Środka. Tylko od woli przewodniczącego Xi zależy, czy w końcu nie zostanie użyty główny instrument nacisku na Amerykanów: ponad 1,17 biliona dolarów w amerykańskich obligacjach skarbowych. Pójście w ślady Rosji i wymiana przez Chińczyków tych papierów na złoto będą dla USA gospodarczym szokiem, odstraszając globalnych inwestorów w amerykański dług, wymuszając podniesienie dochodu z obligacji i znacznie utrudniając dalsze finansowanie amerykańskiej władzy federalnej.
   
 14. Staszek Alcatraz

  Staszek Alcatraz Tak jak Pan Janusz powiedział

  Posty:
  2 486
  Polubienia:
  6 659
 15. rawpra

  rawpra Well-Known Member

  Posty:
  2 678
  Polubienia:
  4 547
  co planujesz kupić?
   
 16. Staszek Alcatraz

  Staszek Alcatraz Tak jak Pan Janusz powiedział

  Posty:
  2 486
  Polubienia:
  6 659
  Czemu JE Donald Trump szkaluje Animalsów?

   
  Claude mOnet i pawlis lubią to.
 17. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

  Posty:
  6 792
  Polubienia:
  17 032
  Protekcjonizm z akcentami wolnorynkowymi to jak trucizna wymieszana ze zdrową żywnością...


  Donald Trump namawia Apple do przeniesienia produkcji na teren USA

  09.09.2018 09:01
  Piotr Urbaniak
  @gtxxor
  Wojna handlowa pomiędzy Chinami i USA zbiera żniwa. Jak się okazuje, do grona produktów objętych 25. proc cłem dołączyć ma również elektronika użytkowa. To z oczywistych przyczyn nie spodobało się amerykańskim przedsiębiorstwom technologicznym, które większość towarów sprowadzają właśnie z Państwa Środka. Ale Donald Trump ma dla nich rozwiązanie.

  W minioną środę Apple wysłało do Biura Przedstawiciela Handlowego USA oficjalne pismo, w którym uskarża się na nadchodzące rozporządzenie o cłach. Firma z Cupertino uważa podwyżkę ceł za bezpośrednie uderzenie w swój interes, ponieważ znacząco zwiększy to koszty ponoszone przy produkcji urządzeń. Jako szczególnie narażone na podwyżki wskazano produkty takie jak Apple Pencil, AirPods, Apple Watch, HomePod oraz Mac Mini – wszystkie są w całości wytwarzane w Chinach, z również produkowanych tam podzespołów. Co oczywiste, korporacja wskazuje przy tym, że zwiększone opłaty celne zostaną przerzucone bezpośrednio na klientów. Innymi słowy: popularne urządzenia Apple'a widocznie zdrożeją.

  Spośród całej oferty producenta jedynie komputery Mac Pro w większym stopniu składane są na terenie Stanów Zjednoczonych, choć także korzystają z importowanych komponentów bazowych, chociażby procesorów, płyt głównych i pamięci.

  A jednak Apple nie poczuwa się do odpowiedzialności za rzekome bagatelizowanie krajowego przemysłu. Jak wskazują, tylko w ubiegłym roku zainwestowali 1 mld dolarów w nowojorską firmę Corning, która produkuje powłoki ochronne dla ekranów LCD, używane m.in. w iPhone'ach. Tim Cook, CEO firmy Apple, obiecał także Trumpowi otwarcie trzech nowych fabryk i wielomiliardowe inwestycje w pracowników. Mało tego, jeden z głównych partnerów rzeczonego przedsiębiorstwa, Foxconn, założył niedawno siedzibę w amerykańskim Wisconsin. Będą tam ponoć opracowywane i częściowo wytwarzane ekrany ciekłokrystaliczne.

  Prezydent Trump w klasycznym dla siebie stylu skomentował sprawę na Twitterze. – Ceny (urządzeń - przyp. red.) Apple'a mogą wzrosnąć z powodu ogromnych podatków, jakie możemy nałożyć na Chiny, ale istnieje proste rozwiązanie, w którym obowiązywałby zerowy podatek, a także ulgi. Twórzcie produkty w Stanach Zjednoczonych zamiast w Chinach – napisał.
  Oni wybudują te fabryki, Trump przegra kolejne wybory i wtedy im dowalą podatkami, taki biznes będzie.
   
 18. The Silence

  The Silence Well-Known Member

  Posty:
  296
  Polubienia:
  1 583
  Lubię kiedy lewacy protestują w taki właśnie sposób.

  Professor Shoots Himself with .22 Pistol to Protest Donald Trump

  A sociology professor at the College of Southern Nevada shot himself in the arm with a .22 pistol in protest of President Donald Trump.

  The professor’s wounds are not life-threatening, but he now faces multiple charges for bringing the gun onto campus to carry out the protest.

  The Las Vegas Review-Journal reports that the professor, Mark J. Bird, shot himself in a bathroom on campus, then stumbled out, “bleeding, before he collapsed.”

  Bird taped a $100 bill to the mirror prior to shooting himself as a tip to the janitor for cleaning up the mess.

  Bird was hired by the college in 1993 and is currently a professor emeritus.

  The police report on the incident notes that “Bird said he had shot himself in protest of President Donald Trump.”

  Bird faces charges for firing a gun in a gun-free zone and also for “carrying a concealed weapon without a permit and possessing a dangerous weapon on school property.”

  AWR Hawkins is an award-winning Second Amendment columnist for Breitbart News, the host of the Breitbart podcast Bullets with AWR Hawkins, and the writer/curator of Down Range with AWR Hawkins, a weekly newsletter focused on all things Second Amendment, also for Breitbart News. He is the political analyst for Armed American Radio. Follow him on Twitter: @AWRHawkins. Reach him directly at awrhawkins@breitbart.com. Sign up to get Down Range at breitbart.com/downrange.

  https://www.breitbart.com/big-gover...-trump/?utm_medium=social&utm_source=facebook
   
 19. snajper

  snajper Well-Known Member

  Posty:
  374
  Polubienia:
  1 023

Poleć forum

 1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.