1. Informujemy, iż na naszym forum korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z forum, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje Politykę Prywatności
 2. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Dobre wiadomości

Dyskusja w 'Wiadomości' zaczęta przez Trigger Happy, 20 Grudzień 2012.

 1. tosiabunio

  tosiabunio Grand Master Architect Obsługa Forum

  Posty:
  5 982
  Otrzymane Polubienia:
  11 000
  Mam ten model: GW-M5610-1ER

  [​IMG]

  Używam go w podróżach, bo to G-Shock, relatywnie tani, ma 2 strefy czasowe i łatwo je zmieniać. Nie ma baterii, bo jest na słońce, więc będzie działał także w akapie. Synchronizuje czas w domu, ale nie we wszystkich miejscach. Nie synchronizował w USA, może coś trzeba było ustawić.
   
  lernakow, kr2y510, FatBantha and 2 others like this.
 2. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów

  Posty:
  5 545
  Otrzymane Polubienia:
  12 557
  W akapie to jednak lepiej postawić na odporność na elekromagnetyzm... :) Słońca może nie być przez długi czas...

  Rosyjski zegarek, który przetrwa wojnę atomową
  Piątek, 13 października (11:03)
  Koncern Rostech poinformował, że jednym z elementów rosyjskiego systemu żołnierza przyszłości Ratnik będzie rodzina zegarków wojskowych 6E4. Czasomierze mają działać bezawaryjnie i bez zakłóceń odmierzać czas niezależnie od burz magnetycznych wywołanych promieniowaniem słonecznym, silnych zakłóceń elektronicznych, a nawet impulsu elektromagnetycznego, generowanego przy wybuchu bomby atomowej.

  Nowe modele opracowało moskiewskie przedsiębiorstwo MFSCz (Moskowska Fabrika Specijalnych Czasow) Wostok-Dizajn. Zaprojektowano je w ramach serii wojskowych mechanicznych zegarków naręcznych AMNCz (Armiejskije Mechaniczieskie Narucznyje Czasy) w dwóch odmianach: 6E4-1 (pierwotnie nazywany AMNCz-2 Ratibor) i 6E4-2 (AMNCz-3 Czernomor Amfibija).

  Dyrektor generalny spółki, Eduard Kogtenkow, poinformował, że prace badawczo-rozwojowe oraz doświadczalno-konstruktorskie nad nowymi czasomierzami trwały 7 lat. Rozpoczęto je jeszcze na etapie tworzenia systemu wyposażenia Barmica. Zatwierdzenie zegarków dla Ratnika miało miejsce w 2014. Dostarczone przez MFSCz modele były już używane podczas rosyjskiej misji w Syrii, jak też testowane w rozmaitych warunkach m.in. podczas wspinaczki na najwyższy szczyt Kaukazu - Elbrus.

  Rosyjskie ministerstwo obrony odebrało już pierwszą partię zegarków - 15,7 tys. 6E4-1 dla wojsk lądowych oraz 3 tys. 6E4-2 dla piechoty morskiej. Kolejna transza obejmuje dostawy 40 tys. zegarków z dostawą do 2019. Łącznie w ciągu sześciu lat planowane są zamówienia na 300 tys. czasomierzy rodziny 6E4.

  Zegarki zostały wyposażone w mechanizm samonakręcania 26/16 WD, wykorzystujący ruch ręki. To co wyróżnia modele AMNCz 6E4 to ulokowanie koronki po lewej stronie, a nie po prawej, jak w większości czasomierzy mechanicznych. Czasomierz dostosowany jest do działania w trudnych warunkach klimatycznych w temperaturze od -40 °C do + 50 °C. Jest antyoblaskowy, z obudową wykonaną z antymagnetycznego mosiądzu z pokryciem z azotkiem tytanu.

  Koperta i mechanizm są wodoszczelne, w przypadku modelu 6E4-1 do 3 atmosfer/20 m, co zabezpiecza zegarek przed deszczem czy przypadkowym zamoczeniem. Wersja morska 6E4-2 jest wykonana ze stali nierdzewnej i odporna do 10 atmosfer/200 m co oznacza, że można z nim pływać, a nawet nurkować. Całkowita masa zegarka z bransoletą nie przekracza 100 g, a jego żywotność szacowana jest na minimum 10 lat działania lub 61 tys. godzin (43 tys. godzin do naprawy głównej)


  Analiza

  W 2017 roku rozpoczęły się dostawy seryjnych zestawów Ratnika drugiej generacji. Zestaw wyposażenia rosyjskiego żołnierza przyszłości obejmuje indywidualną broń strzelecką, ochronę balistyczną, środki rozpoznania i łączności, łącznie dziesięć różnych podsystemów.

  Integrator, Centralny Instytut Mechaniki Precyzyjnej (CNIITOCzMasz), jednocześnie rozwija kolejną, trzecią generację systemu. Prace naukowo-badawcze nad wyposażeniem bojowym Ratnik-3 obejmują szeroki zakres przedsięwzięć, w tym stworzenie hełmu bojowego z systemem kierowania i rozpoznania (Hełm dla Ratnika-3, 2017-09-01). Na kolejnym etapie prób jest egzoszkielet i obuwie przeciwminowe, a także inne podsystemy w tym uzbrojenia (Koniec prób AK-12 i AK-15?, 2017-05-04).

  Elementy Ratnika sprawdzono bojowo podczas konfliktu w Syrii, co podkreśla dyrektor generalny CNIITOCzMasz Dmitrij Semizarow. Wspomniał on także, że wyposażeniem opartym o rosyjski system zainteresowana jest armia egipska.

  Dariusz Borkowski
   
  Madmar318, lernakow, ultimate and 2 others like this.
 3. MaxStirner

  MaxStirner Well-Known Member

  Posty:
  2 225
  Otrzymane Polubienia:
  2 953
  lernakow, Brehon, kompowiec and 5 others like this.
 4. rawpra

  rawpra Well-Known Member

  Posty:
  2 070
  Otrzymane Polubienia:
  3 583
  Brave Arab doctor who hid Jews in Hitler's Berlin posthumously honoured by Yad Vashem

  [​IMG]

  The award comes years after attempts were made to contact members of the Helmy family.

  After years of delays, an Egyptian doctor is set to receive a posthumous award for his part in saving the lives of Jews during the Second World War.

  Mohammed Helmy will be presented the "Righteous Among the Nations" medal and certificate at a ceremony in Berlin later today (26 October).

  The doctor who saved several Jews from persecution during the war, was awarded the honour in 2013, but the Israel's Yad Vashem Holocaust memorial were unable to contact surviving family members.

  Members of the Helmy family were uneasy about accepting the award because of the connections it has to Israel, following years of conflict between Egypt and the state.

  http://www.ibtimes.co.uk/brave-arab...n-posthumously-honoured-by-yad-vashem-1644668
   
  lernakow, MaxStirner and FatBantha like this.
 5. MaxStirner

  MaxStirner Well-Known Member

  Posty:
  2 225
  Otrzymane Polubienia:
  2 953
 6. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów

  Posty:
  5 545
  Otrzymane Polubienia:
  12 557
  Nuri wreszcie jakąś inbę rozkręcił po drugiej stronie globu...

  Brazylia: Poszukiwacze złota zaatakowali budynki rządowe
  Świat 51 minut temu
  500 garimpeiros, nielegalnych poszukiwaczy złóż złota i kamieni szlachetnych, zaatakowało i podpaliło w brazylijskim stanie Amazonas budynki organizacji rządowych czuwających nad ochroną tych złóż. Był to odwet za niedawne zamknięcie nielegalnej kopalni złota.

  Do ataku doszło w piątek na terenie gminy Humaita, leżącej 800 kilometrów od stolicy Amazonii, Manaos.

  Napastnicy podpalili budynki, w których mieściły się biura Brazylijskiego Instytutu Ochrony Środowiska oraz pokrewnych organizacji rządowych. Nielegalna kopalnia złota eksploatowana przez garimpeiros znajdowała się na brzegu rzeki Madeira.

  "Zniszczone zostały budynki, dokumentacja, archiwa oraz sprzęt, ale na szczęście nasi pracownicy nie ucierpieli" - stwierdza ogłoszony w sobotę komunikat rządowy.

  Brazylijscy garimpeiros, to na ogół biedacy lub awanturnicy zajmujący się w Amazonii poszukiwaniem złota i cennych kamieni, a wielu z nich ginie w zaimprowizowanych sztolniach i wykopach. Często są wykorzystywani przez gangi wyspecjalizowane w nielegalnej eksploatacji bogactw mineralnych.
   
  Madmar318, nuri, lernakow and 2 others like this.
 7. bombardier

  bombardier Well-Known Member

  Posty:
  851
  Otrzymane Polubienia:
  2 650
  Szok! Pierwszy przeszczep głowy jeszcze w tym roku?

  Dwa lata temu włoski neurochirurg Sergio Canavero zaszokował świat zapowiadając, że dokona pierwszego przeszczepu ludzkiej głowy. Nikt chyba nie przypuszczał, że operacja może odbyć się jeszcze w tej dekadzie. Tymczasem Canavero kompletuje zespół lekarzy i twierdzi, że zabieg przeprowadzi w grudniu tego roku.

  Operacja wymaga odcięcia głów dwóch osób. Pacjent ze sparaliżowanym ciałem otrzyma „nowe” od osoby zmarłej lub takiej, u której nastąpiła śmierć mózgu. Będzie to więc właściwie przeszczep ciała.

  Pierwszym pacjentem miał być 31-letni Rosjanin Walerij Spiridonow, cierpiący na zanik mięśni. Jednak Canavero nie udało się przekonać rosyjskich inwestorów, by sfinansowali zabieg. Dlatego przeszczep głowy odbędzie się w Chinach i stamtąd będzie pochodził pacjent. Rząd ChRL zgodził się wesprzeć przedsięwzięcie pod warunkiem, że operację przeprowadzi dr Xiaoping Ren, a włoski neurochirurg będzie doradzać i asystować.

  Neurochirurg uważa, że jest całkowicie przygotowany do przeprowadzenia zabiegu. Twierdzi, że rozdzielił i zespolił już rdzeń kręgowy psa. Temat przeszczepu głowy nie jest również obcy dr. Renowi, który podobne zabiegi przeprowadzał na myszach. Operacja ma potrwać 36-72 godziny. Weźmie w niej udział 150 lekarzy. Koszt przedsięwzięcia to ok. 15 mln euro.

  Jak przebiegnie operacja? Najpierw temperatura ciała pacjenta zostanie obniżona do 10 stopni Celsjusza. Później odseparowane zostaną obie głowy, cięciem między kręgami C5 i C6. Jako pierwsze chirurdzy połączą tętnice, by do mózgu jak najszybciej dotarła krew. Canavero podkreśla, że kolejne elementy, jak tchawica, przełyk, kręgosłup, zespolą inni lekarze. Jego zadaniem będzie połączenie rdzenia kręgowego. Neurochirurg uważa, że uda się tego dokonać stymulując rdzeń elektrowstrząsami o niskim natężeniu. Części zostaną połączone klejem PEG, wykorzystywanym w innych operacjach.

  Po zabiegu pacjent będzie w śpiączce przez 3 tygodnie. Później przejdzie kilkumiesięczną rehabilitację, by przyzwyczaić się do nowego ciała. Sergio Canavero zapewnia, że pacjent ma 90 proc. szans na przeżycie. Po roku ma zacząć chodzić o własnych siłach. Włoch jest bardzo pewny siebie: „Przez następne 100 lat będą to pokazywać w telewizji. To będzie coś więcej niż lądowanie na Księżycu, jestem tego prawie pewien. To będzie największa rewolucja w historii ludzkości. Jeśli się nie powiedzie, na to też jestem przygotowany”.

  Nie znam się na transplantologii, ale dr Canavero wygląda mi na odpowiedniego człowieka do tej roboty:

  [​IMG]

   
  kompowiec, lernakow, Racibor and 10 others like this.
 8. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów

  Posty:
  5 545
  Otrzymane Polubienia:
  12 557
  Islam ma dobrą wiadomość dla kapłonów!

  Egipt: „Mężczyzna może poślubić córkę, jeśli ta jest z nieprawego łoża”
  6 listopada 201
  Prominentny salaficki duchowny z Egiptu stwierdził, że islam daje mężczyznom prawo uprawiać seks z nieślubnymi córkami, a nawet żenić się z nimi.
  Swoje wywody duchowny Mazen al-Sersawi wygłaszał na najważniejszej uczelni muzułmańskiej w Egipcie Al-Azhar. Jego wypowiedzi zostały nagrane podczas jednej ze swoich lekcji. Nagranie pochodzi z 2012r., jednak teraz ujrzało światło dzienne.

  Islamski duchowny tłumaczy, że islam pozwala mężczyznom współżyć z ich nieślubnymi córkami i poślubić je.

  Al-Sersawi powołuje się na słowa imama Al-Shafi’i, podkreślił, że dziewczyna urodzona w wyniku cudzołóstwa „nie jest do końca jego córką”, dlatego można ją poślubić.

  niezalezna.pl

  Według NŚ to miała być religia prawdziwych, agresywnych mężczyzn... a tu proszę... dajesz żonę do wychędożenia jakiemuś przystojniakowi - dobre geny, lepsze od twoich, dadzą im nieślubne potomstwo w postaci córki - być może atrakcyjniejszej od twojej żony - za kilkanaście lat mięsko gotowe do ruchania = profit. ;)
   
 9. tosiabunio

  tosiabunio Grand Master Architect Obsługa Forum

  Posty:
  5 982
  Otrzymane Polubienia:
  11 000
  Ale czy tu nie chodzi o córki biologiczne tychże mężczyzn, tyle że nieślubne (nie z żoną)? Takie kazirodztwo za przyzwoleniem?
   
 10. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów

  Posty:
  5 545
  Otrzymane Polubienia:
  12 557
  Powinno dać się w obie strony, ale to zależy już od interpretacji. W przypadku zdrady żony tym bardziej nie mamy do czynienia z kazirodztwem. A skoro gość utrzymuje cudze dziecko, to niech sobie podupczy w rekompensacie...
   
 11. bombardier

  bombardier Well-Known Member

  Posty:
  851
  Otrzymane Polubienia:
  2 650
  Mowa o bękarcicach własnych. Inny przypadek nie wymaga komentarza imama.
   
  lernakow and Eli-minator like this.
 12. GAZDA

  GAZDA EL GAZDA

  Posty:
  8 258
  Otrzymane Polubienia:
  9 369
  chińszczyzna dawno już wygrała w niemczech, made in germany już nie jest nic warte
  w duisburgu w halach rhenusa montowane są dyski twarde i odtwarzacze mp3, podzespoły przychodzą z chin, taiwanu, filipin, tam sie ino składa całość do kupy i pakuje w kartonik, montowali to litwini i bośniacy, na gotowy produkt nakleja sie made in china...
  widziałem na własne oczy
   
 13. Norden

  Norden Well-Known Member

  Posty:
  701
  Otrzymane Polubienia:
  742
  @GAZDA - zgadza się jeżeli chodzi o elektronikę użytkową. Na tym polu żadna firma europejska nie jest w stanie konkurować z Chinami.
  Maszyny, roboty przemysłowe, automatyka czyli tu gdzie jakość i niezawodność jest ważna to produkty krajowe.
  Co nie oznacza, że część podzespołów do wykonania powyższych nie jest z Dalekiego Wschodu.
   
  mikioli likes this.
 14. GAZDA

  GAZDA EL GAZDA

  Posty:
  8 258
  Otrzymane Polubienia:
  9 369
  tak ale coś montowanego z różnych części w niemczech jest podpisywane nie, made in germany mimo że tam jest produkowane, a to mówi coś na temat tego znaku markowego made in germany
  akurat maszyny przemysłowe to lemingi rzadko kupująby gadać tu o patriotyźmie gospodarczym
  w sklepach masz warzywa w kenii czy maroka, kiełbasy z polski, buty z wietnamu, auta z rumunii, motorynki chińskie
  w codziennym życiu leminga w niemczech, made in germany nie istnieje praktycznie
   
  lernakow and Eli-minator like this.
 15. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  Posty:
  6 303
  Otrzymane Polubienia:
  9 913
  Szeroka koalicja PO-PiS-Kukiz'15 dla sędziów pokoju
  14 listopada 2017, 19:12 | Aktualizacja: 14.11.2017, 19:13
  źródło:Dziennik Gazeta Prawna
  [​IMG]
  Sędziowie pokoju - sondażźródło: Dziennik Gazeta Prawna

  To obecnie jedyny pomysł zmian w wymiarze sprawiedliwości, który może liczyć na porozumienie najważniejszych sił politycznych. Z sondażu dla DGP wynika, że ma on również poparcie społeczeństwa


  – Cieszy mnie wyraźna przewaga zwolenników tego pomysłu – mówi Piotr Apel z Kukiz 15, który forsuje tę koncepcję od początku kadencji Sejmu. – Wyniki sondażupotwierdzają intuicję, że społeczeństwo oczekuje, by proste sprawy były załatwiane w prosty sposób, praktycznie od ręki – podkreśla Bartłomiej Wróblewski z PIS.

  (...)
   
 16. Jaranek

  Jaranek Made in heaven - inspired in Hell

  Posty:
  1 743
  Otrzymane Polubienia:
  5 038
  Przecież to już było. Nazywało się kolegium do spraw wykroczeń.
   
  GAZDA likes this.

Udostępnij Tą Stronę