Dobre wiadomości

simek

Well-Known Member
1 367
2 121
http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,44...zetoczenia_krwi__Uszanowac_wole_pacjenta.html

Kobieta nie chciała mieć przetoczonej jakiejś plugawej krwi od innowiercy, lekarze uszanowali jej wolę, zmarła - wszystko w porządku. Tylko zastanawiam się, że skoro można powiedzieć lekarzom, żeby czegoś tam nie robili i oni są prawnie zobowiązani do tego, żeby nie robić, to przecież właściwie jest to fajna furtka dla eutanazji: mówisz, albo deklarujesz wcześniej na piśmie, że nie chcesz być trzymany pod respiratorem i oni powinni uszanować, ja bym dla świętego spokoju dodał, że z powodów religijnych, coby nie mieli się jak przyczepić do takiej deklaracji.
 
OP
OP
Trigger Happy

Trigger Happy

Mądry tato
Członek Załogi
2 946
957
Fajna strona promująca fajną książkę http://www.orbooks.com/wp-content/uploads/2014/07/wikileaks2.html

WhenGoogleMetWikileaks_3D_CVR_040114smaller.jpg
 

ernestbugaj

kresiarz umysłów
851
3 040
Wszczęliśmy śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez prezesa Rady Ministrów, ministra spraw wewnętrznych i prezesa Narodowego Banku Polskiego. Przekroczenia te miały polegać na naruszeniu niezależności NBP poprzez zawarcie w lipcu 2013 przez prezesa Rady Ministrów z prezesem NBP nieformalnego porozumienia za pośrednictwem ministra spraw wewnętrznych - tłumaczy Przemysław Nowak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

http://wgospodarce.pl/informacje/15...fb&utm_content=06-08&utm_campaign=prokuratura

Wrzucam do dobrych wiadomości, chociaż stawiam dolary przeciw orzechom, że za parę dni podobna notka pojawi się we wkurzających newsach z adnotacją, że prokuratura nie dopatrzyła się znamion przestępstwa. Ale trzeba cieszyć się chwilą..
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 713
Podobno Fedzie nie miały nakazu jak szły po Rossa, idzie do "dobrych wiadomości" bo w USA to poważny fuck-up dla sprawy karnej.
Tych nieprawidłowości jest więcej. Jak tak dalej pójdzie to dostanie kilka lat, lub będą musieli go wypuścić i zapłacić mu odszkodowanie za zagrabione BTC.
 
P

Przemysław Pintal

Guest
Gamma International producent orogramowania szpiegującego dla rządów, został wczoraj wyhaczony (;) ) na 40GB materiałów, które latają sobie po necie (łącznie z binarkami). Zainteresowanym tym przemysłem polecam Buggedplanet.info (http://6sgjmi53igmg7fm7.onion), orazy cykl SpyFiles od Wikileaks. W Polsce też mamy wszy np. http://www.macrosystem.pl/.

Przypominam, że czym innym jest sprzedaż np. komputerów urzędom i dojenie państwa, a czym innym jawna kolaboracja. Firmy i osoby (głównie hackerzy) które opracowały technologie wymierzone w wolne społeczeństwo i dostarczyły gotowe rozwiązania państwu, a konkretniej tajnym służbom, a nie zostały szantażem, siłą do tego zmuszone. Zostaną rozliczone gdy libertarianie będą wprowadzać wolnorynkowe reformy.
 
OP
OP
Trigger Happy

Trigger Happy

Mądry tato
Członek Załogi
2 946
957
Ci żyjący z pieniędzy przetransfrowanych z kieszeni podatników ? Też. Polecem poczytać Rothbarda i nie rozmywać ;)
 
P

Przemysław Pintal

Guest
Ci żyjący z pieniędzy przetransfrowanych z kieszeni podatników ? Też. Polecem poczytać Rothbarda i nie rozmywać ;)

To, że ktoś wysępił dopłatę (robią to prawie wszyscy), to trochę inna liga niż aktywny lobbing na rzecz pakietów stymulacyjnych. To jest jak z zasiłkiem dla bezrobotnych w Polsce. Żeby go dostać musisz co najmniej dwa lata pracować na umowie i dostajesz go na np. pół roku i to tylko parę stówek. Odbierasz swoje podatki w jakiejś części.
 

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
12 989
Firmy i osoby (głównie hackerzy) które opracowały technologie wymierzone w wolne społeczeństwo i dostarczyły gotowe rozwiązania państwu, a konkretniej tajnym służbom, a nie zostały szantażem, siłą do tego zmuszone. Zostaną rozliczone gdy libertarianie będą wprowadzać wolnorynkowe reformy.
Jako żywo ten fragment kojarzy mi się ze Snowdenem. Najpierw dobrowolna kolaboracja z państwem (służbami), a potem nagły ból dupy, że podsłuchy TAK, ale wypaczenia NIE!
 
P

Przemysław Pintal

Guest
Jako żywo ten fragment kojarzy mi się ze Snowdenem. Najpierw dobrowolna kolaboracja z państwem (służbami), a potem nagły ból dupy, że podsłuchy TAK, ale wypaczenia NIE!

Wytłumaczę to inaczej. Jesteś sobie szaraczkiem, państwo ostro Cię łoi podatkami i ustawami. Pojawia się możliwość np. budujesz drogę dla gminy, albo bierzesz dopłatę za koszenie łąk. I w jaki sposób kogoś takiego rozliczysz? Jak rozliczysz siebie za to, że zapłaciłeś VAT kupując chleb? Twój podatek poszedł na utrzymanie aparatu represji!

I teraz przeciwstaw temu komuś grubego kocura w postaci korporacji motoryzacyjnej, która lobbowała za pakietem stymulacyjnym. Nie widzisz różnicy? Kto tu działał na szkodę innych? Ten kto wydębił kasę od urzędu na jakieś gówno, bo wystarczyło zgromadzić kilka papierków i swoje odstać w kolejce? Czy ten kto poszedł do posłów i im powiedział, że ta gałąź przemysłu (czyli duże firmy motoryzacyjne) musi dostać zastrzyk gotówki, co prowadzi do opodatkowania na ten cel?

Spróbuje jeszcze inaczej. Żyjemy w czasach gdzie wszystko jest przesiąknięte państwem i uregulowane do granic wytrzymałości. Nie da się inaczej. Trzeba ustalić kto naprawdę szkodził, a kto po prostu starał się funkcjonować uczciwie.
 

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
12 989
Chyba nieporozumienie, bo ja się zgadzam z tym co napisałeś, a co zacytowałem.
 
P

Przemysław Pintal

Guest
Chyba nieporozumienie, bo ja się zgadzam z tym co napisałeś, a co zacytowałem.

Hmm możliwe. Chodziło mi o to, że nie można wrzucać wszystkich do jednego wora. Zwłaszcza gdy te dwie sprawy różni mocno kaliber (wydębienie czegoś od lobbingu w celu złupienia). Krzysiek opowiadał kiedyś historię bodajże Ericssona i szantażu służb amerykański (kondensatory tantalowe i firmy trzecie które je produkowały, za ich pomocą wpływano). Wtedy to zmuszono firmę do kolaboracji i jest to okoliczność łagodząca, nawet uniewinniająca (w tym konkretnym przypadku).

Jako żywo ten fragment kojarzy mi się ze Snowdenem. Najpierw dobrowolna kolaboracja z państwem (służbami), a potem nagły ból dupy, że podsłuchy TAK, ale wypaczenia NIE!

Samo istnienie podsłuchów na rynku jest OK. Czasem trzeba monitorować co robi opiekunka z dzieckiem, lub dziadkiem. Wypaczeniem jest podsłuch w rękach państwa. :p
 
D

Deleted member 4683

Guest
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/przedsiebiorcy-pisza-do-tuska-jestescie-gorsi-od-mafii/fnpv0

"Z naszego punktu widzenia jesteście gorsi od mafii. Mafia żąda płatności od dziś. Wy od dziś i 5 lat wstecz - pisze w liście otwartym skierowanym do Donalda Tuska Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców."
"Chciałbym Panu uświadomić, że jak już wyrżniecie cały sektor MSP, to korporacje nie będą w stanie zarobić na wasze kolacje z winami po 800 PLN, bo jest ich zwyczajnie za mało. To sektor MSP tworzy 67 procent PKB, daje pracę dla 3/4 Polaków. 99,8 proc. firm w Polsce to sektor MSP. Nie ryzykujcie aż tak" - apeluje.
 
Do góry Bottom