Czy? Jak? Czym? Co? - różne problemy i porady komputerowe

tolep

five miles out
8 556
15 443
Przyszedł czas na wymianę sprzętu sieciowego w domu. Stary ruter TP-Link 150Mb/s Wifi N zostanie przeznaczony do poszerzenia zasięgu na ogrodzie, a ja muszę kupić coś szybszego, bo wyciągam na kablu 100Mb/s a internet na światłowodzie mam 150 :D

I teraz pytanie: czy jest sens wydawać więcej niż 140 złotych? Bo za tę kasę mam Netis 2780 http://www.netis-systems.com/Home/detail/id/52.html
IEEE 802.11b/g/n 2.4GHz​
IEEE 802.11a/n/ac 5GHz
Up to 300Mbps2.4GHz
Up to 867Mbps 5GHz​
Do tego dwa kabelki cat.6 i wszystko będzie śmigać jak pojebane.

Pytanie wytłuszczone wyżej. Czego w specyfikacji by Wam brakowało?
 
Ostatnia edycja:

tolep

five miles out
8 556
15 443
No wiem, że jakoś daje rade. Właśnie przeczytałem że...

Netis System jest częścią Grupy Netcore, z siedzibą w Shenzhen w Chinach. (...) Firma powstała w 2000 r. jako producent OEM/ODM na markowych chipsetach Realtek i Broadcom. (...) Produkty pochodzące z fabryki Netcore są sprzedawane na rynku krajowym m. in. pod marką D-Link, 8Level, Planet, Edimax, Sitecom, Reportec. „Brandowane” logo Orange, znane są również użytkownikom Neostrady.


Braku USB raczej nie poczuje, bo w aktualnym routerze ani razu go nie użyłem. Więc raczej nie widzę sensu dopłacać. Jeśli zdecyduję się na jakiś sieciowy magazyn, to i tak go LANem podłączę.
 

ernestbugaj

kresiarz umysłów
851
3 037
W styczniu będę w Polsce i kupuję tego Lenovo 510s-13. Wersję z i3, poza tym reszta identyczna jak w twoim. Jest 200 pln tańsza od tego z i5, a myślę, że zauważalnej różnicy w wydajności nie będzie. I tak w żadne wymagające gry nie gram i nie będę, poza Football Managerem, ale tam ważniejszy jest szybki dysk i dużo RAM-u.
 

tolep

five miles out
8 556
15 443
W styczniu będę w Polsce i kupuję tego Lenovo 510s-13. Wersję z i3, poza tym reszta identyczna jak w twoim. Jest 200 pln tańsza od tego z i5, a myślę, że zauważalnej różnicy w wydajności nie będzie. I tak w żadne wymagające gry nie gram i nie będę, poza Football Managerem, ale tam ważniejszy jest szybki dysk i dużo RAM-u.

Też mam i3. Wiadomo, bateria w tak tanim sprzęcie dupy nie urywa, nie osiągniesz 10 godzin tylko 4-5, ale coś za coś.

A i jeszcze jedno. Nie wiem gdzie będziesz zamawiał, ale w x-komie mimo że produkt był opisany jako "w magazynie" to okazało się że nie mają tej akurat wybranej przeze mnie konfiguracji i czekałem bodaj 4 dni na przesyłke. Zrobili mi tę konfigurację na miejscu, wstawiając odpowiedni SSD i odpowiednie kości RAM. Okazuje się to jest normalna praktyka Lenovo, że duzi dystrybutorzy robią takie rzeczy. Nie narzekam. Z drugiej strony, niewykluczone jest, że inni, jak powiedzmy Morele czy tam Komputronik też tak robią i warto ich zapytać jeśli jest taka potrzeba.
 

tolep

five miles out
8 556
15 443
POMUSZCIE!

Zapytał mnie kolega, który w życiu nie pobierał muzyki z internetu (No zacofany taki), skąd sobie ściągnąć np. Led Zeppelin w dobrej jakości. Bo chce sobie posłuchać w samochodzie.

I co ja mam teraz zrobić? Oczywiście znalazłem, który z popularnych klientów torrent nie wciska crapware przy instalacji (qBittorrent) żeby kolega sobie nie zaszkodził. W dodatku domyślne ustawienia instalacji qBittorrent są w sam raz. Pół problemu rozwiązane.

Teraz druga połowa problemu. Jakiś mirror TPB, wpisanie "led zeppelin discography" no i kliknięcie w podkówkę za którą jest magnet link. Mnie wyskakują co prawda popupy mimo ublocka, nie wiem jak tam u tego kolegi, czy uda mu się przedrzeć. Ale załóżmy że tak i nie kliknie w jakieś gówno tylko będzie się trzymał podkówki. qBittorrent jako domyslny klient przejmie magneta, pobierze.

led zeppelin tpb.JPG

Problem solved? A gówno.

Bo tak naprawdę - jak się domyślam - kolega nie chciał sobie posłuchać dyskografii Led Zeppelin, tylko jakiejś fajnej muzy tego rodzaju.

Tak więc właściwym rozwiązaniem jest włączenie sobie w Spotify "radia wykonawcy Led Zeppelin" i jedziemy z tym koksem. Trzeba mieć tylko konto premium i jakiś rozsądny pakiet danych w abonamencie. Konto premium, rodzinne, kosztuje tyle co nic. A jeśli ma sie abo w Play, to zdaje się że wciąż jeszcze dają Tidala na dwa lata w cenie. Ale nie wiadomo jak długo, poza tym Tidal zdaje się więdnąć. (Hm... w T-mobile chyba dają Spotify Premium do abonamentu)

I to dopiero rozwiazuje problem. Więc co, mam kolegę przekonywać do instalacji Spotify, odpalenia 30-dniowego testowego Premium (z podaniem numeru karty)?

spotify led zeppelin.JPG

PS. Jak przenieść playlisty ze Spotify do Google Play Music? Próbowałem appki STAMP która to robi, ale się pluje że do Google Play Music nie zaloguje się jeśli mam 2FA włączone. To już przerosło moją cierpliwość. A właśnie włączyłem sobie 90-dniowy okres testowy Google Play Music.
 

kompowiec

freetard
2 568
2 622
ale nie trzeba kupować spotify premium to ty to wiedz - na aptoide znajdziesz na pewno jakąś wersję pro...

Zapytał mnie kolega, który w życiu nie pobierał muzyki z internetu (No zacofany taki), skąd sobie ściągnąć np. Led Zeppelin w dobrej jakości. Bo chce sobie posłuchać w samochodzie.
Zakładam że chce nagrać sobie na płytę. Kiedyś pisałem o tym wpis na bloga ale gdzieś mi zaginęło i nie wkleję - jeśli chce DOBREJ JAKOŚCI to:

chomikuj (ograniczyć wyniki do formatu flac) ale niestety coraz częściej jest pod opieką różnych terrorystów z IP
rutracker
soulseek
w ostateczności zostaje jeszcze NZBsearch czyli usenet, którego twój kolega pewnie za chuja nie obsłuży więc będzie się musiał obejsć smakiem :mad:
jeszcze jest GNUnet, nie testowałem ale jest to najpopularniejszy anonimowy P2P

Bo tak naprawdę - jak się domyślam - kolega nie chciał sobie posłuchać dyskografii Led Zeppelin, tylko jakiejś fajnej muzy tego rodzaju.
ale to nie problem ściągnąć pojedynczy utwór spośród wszystkich plików z torrenta, prawda? Torrent z flacem zespołu ARIA ważył jakieś ponad 20 GB, zaznaczyłem tylko ten folder który mnie interesował i wsio.
 

kompowiec

freetard
2 568
2 622
już dawno mam umiejętności daleko wykraczające po za przeciętność, więc może to dlatego. To trochę tak jakby laik pytał się specjalistycznego fizyka. Ale ty też nie jesteś laikiem to może mu wytłumaczysz :p
 

tolep

five miles out
8 556
15 443
już dawno mam umiejętności daleko wykraczające po za przeciętność, więc może to dlatego. To trochę tak jakby laik pytał się specjalistycznego fizyka. Ale ty też nie jesteś laikiem to może mu wytłumaczysz :p

Nos dla tabakiery. On sobie chce muzyki posłuchać i wie że kiedyś robiło się to tak, że pobierało się mp3jki. Przegra je na pendrive i wsadzi do USB radia. To nie przekracza jego możliwości. Wytłumaczyłem mu krok po kroku, ok, dał radę. Jeszcze mu po drodze Norton zablokował qbittorrenta (on ma Nortona, ale i tak ma popupy....)

Dla zwykłego usera 1) przy szukaniu torrentów i pobieraniu ich cała masa rzeczy może pójść źle, 2) poza tym nie wszystko już znajdziesz łatwo na torrentach 3) no i on po prostu chciał klasycznego rocka w samochodzie.

Jebanie się z torrentami to głupi pomysł. Hej, jest 2016. 19,90 na miesiąc za usera lub 29,90 za konto rodzinne do 5 userów i masz 50 milionów utworów pogrupowanych w gotowe playlisty zawsze przy sobie, A w dodatku Spotify uczy się czego lubisz i proponuje Ci coraz bardziej pasującą muzykę.
 

ernestbugaj

kresiarz umysłów
851
3 037
Też mam i3. Wiadomo, bateria w tak tanim sprzęcie dupy nie urywa, nie osiągniesz 10 godzin tylko 4-5, ale coś za coś.

A i jeszcze jedno. Nie wiem gdzie będziesz zamawiał, ale w x-komie mimo że produkt był opisany jako "w magazynie" to okazało się że nie mają tej akurat wybranej przeze mnie konfiguracji i czekałem bodaj 4 dni na przesyłke. Zrobili mi tę konfigurację na miejscu, wstawiając odpowiedni SSD i odpowiednie kości RAM. Okazuje się to jest normalna praktyka Lenovo, że duzi dystrybutorzy robią takie rzeczy. Nie narzekam. Z drugiej strony, niewykluczone jest, że inni, jak powiedzmy Morele czy tam Komputronik też tak robią i warto ich zapytać jeśli jest taka potrzeba.
Zauważyłem, że robi się z tego popularna praktyka - możliwość częściowej konfiguracji laptopa. Trochę jak składanie swojego PC-ta, co jest zajebiste, bo możesz sobie pozwolić na większą elastyczność w ramach budżetu.
4-5h to tyle ile trzyma mój obecny netbook. Za zdecydowanie większą wydajność jestem w stanie to zaakceptować. :)
 

kompowiec

freetard
2 568
2 622
Hej, jest 2016. 19,90 na miesiąc za usera lub 29,90 za konto rodzinne do 5 userów i masz 50 milionów utworów pogrupowanych w gotowe playlisty zawsze przy sobie, A w dodatku Spotify uczy się czego lubisz i proponuje Ci coraz bardziej pasującą muzykę.
W dupe sobie wsadź te 50 mln piosenek, jak pierwszy raz założyłem konto, pierwsze co wpisałem to było kola kid, nie było w ogóle tego wykonawcy. W dodatku nie mogę ściągnąć tych piosenek na dysk. Jedyna zaleta to właśnie nauka naszego gustu, ale to samo mam na last.fm w którym mam przeogromną bazę muzyczną w porównaniu to srajtify.
 

tolep

five miles out
8 556
15 443
kola kid, nie było w ogóle tego wykonawcy. W dodatku nie mogę ściągnąć tych piosenek na dysk.

No sorry, 50 milionów to nie wszyscy, zwłaszcza bardzo bardzo bardzo indie. Ale zasada jest taka sama, ściągasz appkę BandCamp i masz ich przy sobie. W Spotify oczywiście mozna pobrać muzykę do słuchania offline.
 

kompowiec

freetard
2 568
2 622
na spotify jest niemal wyłącznie muzyka popularna.
"W Spotify oczywiście mozna pobrać muzykę do słuchania offline."
ta, ale tylko bezpośrednio przez aplikację. Nie mogę tych piosenek np. skatalogować sobie czy przerzucać pomiędzy urządzeniami bez synchronizacji.
"Ale zasada jest taka sama, ściągasz appkę BandCamp i masz ich przy sobie"
SoundScrape i jedziesz ;) i nie muszę mieć nic innego.
 

tolep

five miles out
8 556
15 443
Już widzę jak targam ze sobą całą muzykę. Mam w tej chwili Spotify na laptoku, pececie, tablecie i telefonie, a dodatkowo bardzo często siadam przy cudzych komputerach.

btw. do Spotify nie, ale do Google Play Music możesz załadować własne mp3jki ściągnięte skąd tam chcesz. I masz je w chmurze.
 

kompowiec

freetard
2 568
2 622
też mi targać, wystarczy karta pamięci lub chmura co wspomniałeś, w moim wypadku to MEGA, choć gdybym miał darmowy prąd to bym założył OwnCloud ;)
 
Do góry Bottom