Czego nie rozumieją antysemici (dekonstrukcja narracji o "żydowskim spisku")

pawlis

Samotny wilk
2 420
10 187
Popraw mnie, jeżeli się mylę, ale wyczuwam w twoich komiksach bardzo silne wpływy Roberta Crumba…

Nie mylisz się! Kocham jego prace i nie ukrywam inspirowania się nim. Wszystko, co narysuje Crumb, wygląda, jakby było pełne życia. Nawet głupia filiżanka kawy. Jest w tym coś panteistycznego i ochoczo to od niego pożyczyłem. Później, gdy dojrzałem jako rysownik, mój zachwyt Crumbem wprawił mnie w zakłopotanie. Zrobiłem krok w tył i ograniczyłem te wpływy. Ale nigdy się ich całkiem nie pozbyłem.

Najnowszym „wynalazkiem” mediów na całym świecie jest nowe określenie na kłamstwa – postprawda. Myślisz, że naprawdę żyjemy w świecie postprawdy?


Zawsze żyliśmy w świecie postprawdy. Historycznie rzecz biorąc, kłamstwa zawsze odgrywały olbrzymią rolę w debacie publicznej i ludzie musieli odsiewać od nich prawdę. Książki historyczne, gazety, nawet dokumenty – wszystkie pełne były kłamstw, często fabrykowanych w bezczelny sposób.

Dotarcie do prawdy nigdy nie było łatwe. Jeżeli więc nasze czasy są pod tym względem wyjątkowe, to tylko dlatego, że kłamstwa są powielane i mnożone w mediach społecznościowych. Ale z drugiej strony media społecznościowe potrafią też kolportować prawdę. To jedynie instrumenty.

Nie wyglądasz na wystraszonego. Nie wydaje ci się, że dziennikarstwo pożera kryzys?


Dziennikarstwo od zawsze jest pożerane przez jakiś kryzys. Przecież właśnie kryzys dziennikarstwa skłonił mnie do narysowania Palestyny. Gdybym mógł znaleźć w amerykańskich mediach rzetelne artykuły na temat konfliktu izraelsko-palestyńskiego, nigdy nie przyszłoby mi do głowy, by samemu go relacjonować. Fake newsy nie pojawiły się wczoraj. Nie stworzył ich Donald Trump. Fake newsy istniały od zawsze. To one sprawiły, że zostałem dziennikarzem.

Dziękuję Tomkowi Zającowi za pomoc w redakcji wywiadu

Joe Sacco, jeden z czołowych światowych rysowników komiksów, nazywany jest często twórcą komiksu wojennoreportażowego. Jest autorem między innymi książek: Palestyna, za którą otrzymał nagrodę American Book Award, i Strefa bezpieczeństwa Goražde – ta druga zdobyła nagrodę Eisnera oraz została uznana za ważną książkę (Notable Book) przez „New York Timesa” i za najlepszy komiks roku 2000 przez magazyn „Time”. Książki Joego Sacco wydano już w czternastu językach. Reportażowe komiksy jego autorstwa ukazywały się w magazynach „Details”, „New York Times Magazine”, „Time” i „Harper’s”. Joe Sacco mieszka w Portland w amerykańskim stanie Oregon (bio ze strony wydawcy Joe Sacco w Polsce – Timof Comics).
 

Doman

Well-Known Member
1 221
4 052
Rabi trochę przedobrzył chwaląc judaizm za nienarzucanie się z promowaniem własnych rytuałów. Judaizm generalnie nie uprawia prozelityzmu. Im wystarczy zrobić Chanukę w sejmie aby pokazać kto tu rządzi. W czasie tej Chanuki w jarmułkach biegali najwięksi zwolennicy rozdziału krzyża od państwa, np. Biedroń. Krzyż oddzielają (pochwalam) ale menorę wiążą z państwem? Po co?
Po co amerykańscy żydzi pchali się do tworzenia kolęd? Jednak zależało im jak będzie wyglądał klimat świąt u goja. btw. to ja wolę te żydowskie kolędy niż polskie, ale intrygę widzę.

A to... to są fałszywki?

https://pl.wikiquote.org/wiki/Goj
http://www.fronda.pl/blogi/ciekawostki-o-zydach/malzenstwa-z-niezydami,20382.html

Gdy jakiś rabin za dużo wychlapie to się tłumaczy, że to "margines", że co innego miał na myśli. Już swego czasu dowiadywałem się, że Engelking Boni też została opacznie zrozumiana. Złap mnie za rękę, a powiem, że nie moja :). I na koniec masz perfekcyjny wręcz przykład talmudyzmu w praktyce i w pigułce.

1. muzeum Polin zbudowane za pieniadze gojów gdzie Żydzi uprawiają swoją propagandę (np. o tym, że goje ich krzywdzili).
2. brednie o wejściu Żydów 1000 lat temu na dziewicze tereny nad Wisłą
3. klechę z programu "Ziarno" który przyprowadził małe dzieci by słuchały rabina
4. jedno z polskich dzieci jest mieszańcem (pół negrem) - czyli idealnym "europejczykiem" jak to postulował ojciec duchowy Unii Europejskiej Richard Coudenhove-Kalergi który sam nie był Żydem, ale żonę miał Żydówkę (jak Duda, Gomułka, Radek Sikorski, Komorowski...). No i ten Kalerga, sk.. do 5 potęgi pisał, że Europę zasiedlą negrowie rządzeni przez żydowską arystokrację już 100 lat temu.





czyli jesteśmy spoko, tacy fajni, ale w sumie macie nam służyć i mieszać się z murzynami, a jak ktoś nas rozpracowuje to "mowa nienawiści". Na razie taki rabin ma 30tys wyświetleń, a kanał Usziego dostaje "ten film jest nieodpowiedni dla..." już po minucie od uploadu. Srogie algorytmy Sebastianie.
 

pawlis

Samotny wilk
2 420
10 187
NYT oskarżony o antysemityzm z powodu tej oto karykatury:
adsadasdsadsd-1-e1556383284568-640x400.png


https://www.timesofisrael.com/ny-ti...g-netanyahu-cartoon-with-anti-semitic-tropes/
 

Non Serviam

Well-Known Member
834
2 247
A ja szczerze mówiąc nie rozumiem czemu ludzie się przypieprzają do tej wypowiedzi. Ja to zrozumiałem tak że ona mówi o tym jak śmierć żyda postrzegają sami żydzi a jak goje. Żyd śmierć swojego współparcha w ciemiężeniu gojów postrzegał jako metafizykę, a goj do tej śmierci żyda podchodził beznamiętnie, jak do rozjechanego ptaka, bo w sumie co miałoby go to obchodzić? Kupi marchewkę gdzie indziej i tyle.
 

Doman

Well-Known Member
1 221
4 052
Wypowiedź brzmi dwuznacznie, ale każda interpretacja jest ofensywna.

interpretacja 1. Goje to bezlitosne, niewspółczujące Żydom kanalie.
interpretacja 2. Goje są jak zwierzęta, i to stojące jeszcze niżej np. od słoni, bo słonie po stracie bliskich rozpaczają i szanują kości.

Jeśli skłaniasz się do wersji nr. 1, to zauważ, że byli Polacy ratujący z narażeniem życia Żydów, w tym nawet judeosceptycy z lat 30. Boni ich olała i dopuściła się generalizacji podpartej domysłami. W ogóle to jest jakiś absurd, takie żydocentryczne psychoanalizy po 70 latach. Równie dobrze można było odwrócić sytuację i zapytać co czuł Żyd na myśl o śmierci Polaka, ale ona z jakiegoś tajemniczego powodu tego nie zrobiła.
 

Non Serviam

Well-Known Member
834
2 247
Interpretacja 1.2. śmierć żyda to nie ich problem bo goje i żydzi po prostu żyli w dwóch równoległych światach, nie implikuje to wcale jakichś negatywów, jest to po prostu stwierdzenie faktu w kwestii realiów historycznych.
 

MasterKutach

New Member
11
15
To teraz sobie wyobraz odwrotna sytuacje, to by dopiero byla gownoburza.

Sprawa jest prosta jak jebanie, jak ktos siebie uwaza za czlonka narodu wybranego i od malego ma prany mozg w tej sprawie to sila rzeczy bedzie szowinista gardzacym gojami i traktujacych ich jak ludzi gorszej miary.

Syjonizm to taki koszerny Nazizm w wersji light, patrzac co tam Zydzi odpierdalaja na swoim podworku i okolicy, nie powinno byc co do tego watpliwosci.
 
Ostatnia edycja:

alfacentauri

Well-Known Member
1 164
2 172
@MasterKutach
Trafiłeś na libertariańskie forum i zaczynasz od pisania o Żydach. Stąd pytanie czy zamierzasz tu głównie pisać o nich i tym podobnych sprawach, bo nie wiem czy w ogóle poświęcać na Ciebie czas czy od razu walić ignora.
 
  • Like
Reactions: Alu

MasterKutach

New Member
11
15
Hmm, to mogles napisac na priva, a nie pytasz sie dlaczego pisze o Zydach...w temacie o Zydach :)

Zamierzam pisac o wszystkim co jest interesuje i godne dyskusji, takze o Zydach. Wiecej, tutaj o Zydach pisze sie sporo, a wiec nie wiem w czym problem - co, nie mozna o nich mowic, bo to, sam nie wiem...jakis Narod Wybrany, czy cos? :)

Na powaznie, to wydaje mi sie dziwne, zeby na forum libow, ktorzy z zasady cenia sobie indywidualizm, nie pisac np. o Syjonistach, ktorzy jak malo kto uprawiaja i wykorzystuja do politycznych celow skrajny trybalizm.

Wiecej, nie da sie pisac o rzeczywistosci politycznej Zachodu, zwlaszcza USA, bez brania pod uwage Zydow/Syjonistow jako osobnej sily polityczno/ideologicznej majacej wlasne wplywy i cele - inaczej nie ma co w ogole wchodzic na temat amerykanskiej polityki.

Odpowiadajac jednak na pytanie: Nie, nie zamierzam pisac glownie o Zydach...bede tez pisac o ludziach jaszczurach, Anunaki oraz Illuminati :)

Zart, zart.
 
Ostatnia edycja:

alfacentauri

Well-Known Member
1 164
2 172
Założyciel tego tematu miał w dupie libertarianizm. Przylazł tu by pisać w kółko o Żydach. On znikł i ktoś na swoje dzień dobry odświeża ten temat. Budzi to niepokój i chcę wiedzieć z kim mam do czynienia. Żydzi nie są żadnym tematem tabu, jednak jak na forum, którego tematyka jest zupełnie inna, moim zdaniem zbyt często goszczą w jego zawartości. Podobnie jest z innymi tematami. Islamizacje, negroidyzacje, wymierania rasy białej. Zupełnie jakby to było forum ONR. Nawet nie ma sensu liczyć tematów, bo jeśli nawet jak dyskusje są o czym innym to i tak wyskakuje coś z tych zagadnień, więc nawet jakbym chciał omijać te tematy to nie jest to takie proste. Łatwiej jest omijać osoby skupione na tych tematach. Dlatego warto jak ktoś z góry określi czy będzie się poruszać głównie w tych rejonach, czy sprawy typowo libertariańskie też go interesują.
 
  • Like
Reactions: Alu

MasterKutach

New Member
11
15
No spoko. Pisac zamierzam akurat o wszystkim, o ideach, o polityce, o dupie Maryni i karpiu po zydowsku :)

Umowmy sie, ze o Zydach bede pisac tylko w tematach temu poswieconych.

Ps. Temat zalozyl akurat Kerev

Ps. 2. Nie wykluczam, ze swiry z ONR wszedzie widzace wplywy Zydow maja racje. Tzn. Nie wiem, w mysl zasady, ze poza smiercia i podatkami nie ma pewnikow.
 

alfacentauri

Well-Known Member
1 164
2 172
No to w takim razie będę z chęcią czytać:)
PS. Pomylił mi się ten co tu najwięcej pisał z założycielem tematu.
 
Ostatnia edycja:

MasterKutach

New Member
11
15
No by dopiero byl antysemityzm :)

Do tego nalezy wziac pod uwage fakt, ze NYT naszpikowane jest koszernymi - lewakami, ale zawsze.

Gdyby to byla gazeta w 100% wypchana gojami (np. gdzies w Polsce) to gownoburza trwalaby przez miesiac i oficjalnie interweniowac by musial Morawiecki...na twitterze :)
 

Non Serviam

Well-Known Member
834
2 247
Żydzi nie są żadnym tematem tabu, jednak jak na forum, którego tematyka jest zupełnie inna, moim zdaniem zbyt często goszczą w jego zawartości. Podobnie jest z innymi tematami. Islamizacje, negroidyzacje, wymierania rasy białej. Zupełnie jakby to było forum ONR.
A to już libertarianom nie może przeszkadzać, to że piękno białej aryjskiej kobiety zniknie z powierzchni Ziemi? ;)
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Żydzi nie są żadnym tematem tabu, jednak jak na forum, którego tematyka jest zupełnie inna, moim zdaniem zbyt często goszczą w jego zawartości.
Problem jest zupełnie inny. Żydzi nie są normalnym narodem jak każdy inny. Żydzi są problemem politycznym. Przy czym nie chodzi tu o zwykłych Żydów, którzy pracują lub robią jakiś biznes, a po robocie lubią zeżreć, wypić, zakąsić, zaruchać i się zabawić, tak jak każdy normalny człowiek na tej planecie. Tu chodzi o ich wierchuszkę, która sprowadziła istnienie tej nacji (lub grupy religijnej, etnicznej) do problemu politycznego. Ich żądania w stosunku do świata są zdecydowanie antywolnościowe i antycywilizacyjne.
 
Do góry Bottom