1. Informujemy, iż na naszym forum korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z forum, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje Politykę Prywatności
  2. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Czego nie rozumieją antysemici (dekonstrukcja narracji o "żydowskim spisku")

Dyskusja w 'Nierząd' zaczęta przez kawador, 21 Sierpień 2017.

1. Doman

Doman Well-Known Member

Otrzymane Polubienia:
    2 170
    Można wylewać kubły pomyj na Reptilian, Iluminatów, globalistów i "elity". I to się na szczęście nie zmieni. :D

http://wprawo.pl/2018/05/10/nowe-pr...akazuje-krytyki-izraela-bez-wzgledu-na-fakty/
    Natomiast w Polsce podświetlono niektóre eksponowane budynki w barwy Izraela.
    https://www.wykop.pl/link/4312583/h...rocznicy-gdy-izrael-zabija-51-palestynczykow/

kr2y510, Gekon, Claude mOnet and 3 others like this.
  2. Doman

Doman Well-Known Member

Otrzymane Polubienia:
    2 170
    Musisz to wiedzieć (316) LOT wspiera paradę Izraela w Nowym Yorku

Jako, że wątek jest o dekonstrukcji narracji o "żydowskim spisku", to chciałem napisać, że absolutnym zbiegiem okoliczności jest to, że Polak wyznania mojżeszowego wspiera innego Polaka (który okazuje się Polakiem żydowskiego pochodzenia) i tak wspierając się, z czasem osiągają wpływ na działanie rządu, spółki skarbu państwa, gazety itd. W tym przypadku antysemicka teoria powiedziałaby, że LOTem trzęsą Żydy i po prostu platformę pożyczyły swoim ziomkom po znajomości.
    Zapewne historia tej platformy była prostsza. Czasem widujemy wszak bezdomnych z wózkami sklepowymi. Czy to oznacza, że hipermarkety ekwipują bezdomnych? Nie towarzysze! Bezdomni znajdują porzucone wózki i po prostu ich używają. Najwidocznej uboga społeczność żydowska z Nowego Jorku znalazła taką porzuconą platformę LOTu i użyła jej w skromnej paradzie. Nie warto było platformy przemalowywać, bo kolory zgadzają się. Poza tym farba kosztuje. Jednak obłąkany antysemita wyciąga z widoku takiej platformy absurdalny wniosek jakoby ta platforma nie znalazła się na paradzie przypadkiem. Są to z pewnością urojenia i trzeba będzie je obowiązkowo leczyć.

Frosty2 and kr2y510 like this.
  3. rawpra

rawpra Well-Known Member

Otrzymane Polubienia:
    3 776
  4. Doman

Doman Well-Known Member

Otrzymane Polubienia:
    2 170
    Na tym forum są osoby bardziej oblatane w sprawach amerykańskich, może one trafią na dalsze losy tego pomysłu.

Dziś przeglądałem strony ze śmiesznymi obrazkami i trafiłem na coś takiego:

https://i1.jbzdy.pl/contents/2018/06/0d3db8e04732d86fa37fad79ee802546.mp4

przyznaję, że nie wiem co to za serial. Nie jestem na bieżąco. Zwróciłem uwagę, bo to nie pierwszy raz gdy do amerykańskiego serialu komediowego/animowanego wciska się "negowanie holokaustu" jako przysłowiowy przykład głupoty, aberracji i niedopasowania społecznego.

i jeszcze 2 typowe dla Izralea newsy:

Izraelczycy kontestowali sprzedaż domu Arabom
    http://www.autonom.pl/?p=22547

Izraelski polityk mówi o „dominacji rasy żydowskiej”
    http://www.autonom.pl/?p=22529

W pierwszym newsie mowa o sprzedaży i to najpewniej tubylcowi. Tymczasem w Europie nie wolno protestować nawet gdy rząd w sposób systematyczny osiedla gołodupnych "uchodźców". W drugim newsie jest otwarty tekst o supremacji rasowej. Tymczasem tubylcy w Europie stale są rozliczani z rasizmu.
    W dodatku UE nie nakłada z tego tytułu żadnych sankcji, nie ma tematu.

Nieco światła na ten kontrast być może rzuca książka Kevina Mcdonalda
    http://lubimyczytac.pl/ksiazka/152573/kultura-krytyki

i jeszcze na koniec mała uwaga z przypadkowego trafienia na publicystykę w TVP kilka tygodni temu. Nie oglądałem, ale przebywałem w pomieszczeniu zajmowanym przez człowieka uzależnionego od promieniowania telewizyjnego i pewną dawkę również przyjąłem jako bierny słuchacz. Program wspominkowy tt. okrągłego stołu. Generalnie jak przystało na TV a TVP w szczególności, kupa zakłamanego gówna. Prowadzący przyznali, że po 89 było oszustwo i ustawka, ale
    • jakoś tego nie powiązali z ogólną konstrukcją systemu demoliberalnego którego istotą jest ustawka udająca demokrację.
    • nie było odniesień do reszty Europy Wschodniej, a przecież podobna ustawka miała miejsce wszędzie. Nie tylko w Polsce!

a gdzie są Żydzi? Jeden z gości mocno zaskoczył mówiac, że w okrągłym stole Żydzi byli nadreprezentowani . tzn. fakt nie jest zaskakujący, bo nawet na znanym filmiku z Magdalenki na stole stoi menora, ale zaskakująca była szczerość tego gościa. Na 100% już go nie zaproszą :)
    No i jak prowadzący usłyszał co ten gość mówi, to na oczach mu momentalnie wybiła nieopisana panika. Ten wyraz paniki mówi po prostu wszystko o stosunkach władzy w Polsce. Po prostu każdy jako tako kumaty człowiek wie przed kim trzeba mieć respekt. Po grzyba mi się babrać w jakiś bzdetach typu Protokoły Mędrców Syjonu. Wystarczy popatrzeć na przestraszone, zalęknione twarze.
    btw. to izraelscy komandosi ćwiczyli niedawno w Polsce zajmowanie lotniska.

5. tolep

tolep ChNiNK! ChP!

Otrzymane Polubienia:
    10 436
    Zapytałbyś pod postem na jbzd zamiast hotlinkować filmik tutaj, to by Ci może odpowiedzieli. A że Żydzi są prawdopodobnie najsilniej reprezentowaną nacją w amerykańskim show-businessie, to nie żadna tajemnica ani odkrycie.

Po prostu ktoś po znajomości pożyczył jakieś wózki, bo pasowały kolorystycznie. I co z tego? Były tez napisy "Boeing" i "787" co sugeruje, że pochodziły z jakiegoś jednorazowego eventu związanego z zakupieniem przez LOT jako pierwsza linia lotnicza w Europie samolotów typu Dreamliner (kilka lat temu). LOT ma rzecznika prasowego, wystarczyło go zapytać. Albo jakiegoś przedstawiciela w NY. Każdy by tak zrobił, z wyjątkiem gości którzy już z mordy wyglądają na chorych psychicznie półmózgów.

6. wah

wah Well-Known Member

Otrzymane Polubienia:
    268
    Nie rozumiem. Kto wygląda z mordy na półmózga?

7. tolep

tolep ChNiNK! ChP!

Otrzymane Polubienia:
    10 436
    Ten w czarnym na pewno.

Udostępnij Tą Stronę