Cytaty

ckl78

Well-Known Member
1 881
2 035
1648069803691.png

Najważniejszym elementem wolnego społeczeństwa, w którym indywidualne prawa są zachowane w najwyższym stopniu, jest odrzucenie inicjacji aktów przemocy. Każda inicjacja siły stanowi naruszenie praw innych osób, niezależnie od tego, czy jest to inicjowane przez jednostkę czy państwo, z korzyścią dla jednostki lub grupy osób, nawet jeśli ma to być na korzyść innej osoby lub grupy osób. Legalne użycie przemocy może być tylko to, co jest wymagane w obronie własnej.
 

hrab

Well-Known Member
246
438
" Każdego, kto dokonuje agresji na inną osobę lub na wytworzoną przez nią własność, można zdefiniować jako przestępcę. Przestępcą jest każdy, kto inicjuje używanie przemocy wobec drugiego człowieka i jego własności: każdy, kto używa przymusowych „środków politycznych” do nabywania dóbr i usług"

Etyka wolności (Murray Rothbard).
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736
Józef Mackiewicz napisał:
Katastrofa to nie śmierć połowy ludzkości w wojnie atomowej. Katastrofa to życie całej ludzkości pod panowaniem ustroju komunistycznego.

Józef Mackiewicz napisał:
Komuniści, jeszcze z doświadczenia wojny domowej wiedzą, że niczym tak się nie przyciąga i nie wiąże ze sobą nacjonalizmu, jak popieraniem jego nienawiści do innego narodu.
Rosjanie chyba jednak tę lekcję zdążyli zapomnieć.
 

ckl78

Well-Known Member
1 881
2 035
(...) - Zaiste - przemówił po chwili Samson Miodek, swym łagodnym i spokojnym głosem. - Widzę to oczyma duszy mojej. Masowa produkcja papieru, gęsto pokrytego literami. Każdy papier w setkach, a kiedyś, jakby śmiesznie to nie zabrzmiało, może i w tysiącach egzemplarzy. Wszystko po wielokroć powielone i szeroko dostępne. Łgarstwa, brednie, oszczerstwa, paszkwile, donosy, czarna propaganda i schlebiająca motłochowi demagogia. Każda podłość nobilitowana, każda nikczemność oficjalna, każde kłamstwo prawdą. Każde świństwo cnotą, każda zapluta ekstrema postępową rewolucją, każde tanie hasełko mądrością, każda tandeta wartością. Każde głupstwo uznane, każda głupota ukoronowana. Bo wszystko to wydrukowane. Stoi na papierze, więc ma moc, więc obowiązuje. Zacząć to będzie łatwo, panie Gutenberg. I rozruszać. A zatrzymać? (...)

Andrzej Sapkowski, Narrenturm.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736

ckl78

Well-Known Member
1 881
2 035
Henry Louis Mencken

Rząd jest w rzeczywistości najgorszą porażką cywilizowanego człowieka. Nigdy nie było dobrego rządu, a nawet te, które są najbardziej tolerancyjne są arbitralne, okrutne, zachłanne i niemądre .
 

noniewiem

Well-Known Member
611
969
Źródło: 2:01


View: https://twitter.com/ZelenskyyUa/status/1514244427476344838

Właściwie to powiedział, że powinna być uzbrojona lepiej, ale onetowskie tłumaczenie jest bardziej wyrafinowane i lepiej nadaje się na pamiętny cytat.

Tak mi napisał Ukrainiec z internetu zapytany o libertarianizm Zełeńskiego: "Libertarian? Zelens'kyi and his party has no strict ideological affiliation. They've been switching their declared ideology a number of times. I'm not sure Zelens'kyi and the vast majority of his party even held to any ideology at any point of their life."
 

ckl78

Well-Known Member
1 881
2 035
Mary J. Ruwart


Libertarianizm jest prostą moralnością, której nauczyliśmy się jako dzieci:
- nie uderzaj pierwszy
- nie kradnij ani nie oszukuj
-dotrzymuj swoich obietnic
Te proste zasady działają między grupami i osobami, i tworzą pokojowy i dostatni świat.
 

ckl78

Well-Known Member
1 881
2 035
Hans-Hermann Hoppe

Nie może być socjalizmu bez Państwa, i tak długo, jak jest Państwo jest socjalizm. Państwo jest więc instytucją, która wprowadza socjalizm; i ponieważ socjalizm opiera się na agresywnej przemocy skierowanej przeciwko niewinnym ofiarom, agresywna przemoc jest naturą każdego państwa.
 

ckl78

Well-Known Member
1 881
2 035
„Najlepszym gwarantem mojego bezpieczeństwa, a w tym mojej rodziny i mojego świata wartości, jest własność prywatna. To dlatego najlepszym rozwiązaniem jest prywatna ochrona zdrowia. Używanie terminu 'służba’ wprowadza nas w błąd, że ktoś robi coś dla nas za darmo, a w rzeczywistości co miesiąc musimy płacić na ten cel składki”

Ks. Jacek Gniadek.
 

Hanki

Secessionist
1 525
5 088
„Gospodarka dekretowa polega na tym, że RZĄDZĄCY DRUKUJĄ PIENIĄDZE i następnie rozdają je tym, którzy pomogli im dojść do władzy, dzięki czemu może istnieć cały kompleks – nazywam to KARTELEM DEKRETOWYM”. – Saifedean Ammous

FdNCKWCXoAMA73G.jpg
 

ckl78

Well-Known Member
1 881
2 035
George Carlin : Planuję kupić broń, jak przestępczość się pogorszy. Wierzę, że moim pierwszym obowiązkiem jest przetrwać. I nie mówię tu tylko o bandziorach włamujących mi się do chaty. Kiedyś na serio rozważałem kupno broni do obrony przed policją. Jeśli będę potrzebował broni, żeby przeżyć, zdobędę ją. I użyję.
 

Staszek Alcatraz

Tak jak Pan Janusz powiedział
2 790
8 462
jezeli-idziesz-przez-pieklo.jpg
 
Do góry Bottom