Chiny nigdy nie przestaną mnie zadziwiać

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736
We Francji przecież żaby stały się przysmakiem kulinarnym po rewolucji, gdy panował głód. Nikomu wcześniej nie przychodziło do głowy by jeść płazy.
 
N

nowy.świt

Guest
We Francji przecież żaby stały się przysmakiem kulinarnym po rewolucji, gdy panował głód. Nikomu wcześniej nie przychodziło do głowy by jeść płazy.
Tak ale kto nie odróżnia jedzenia żaby od jedzenia człowieka - chyba tylko fanatyczni weganie zabarwieni na czerwono.
 
M

Matrix

Guest
N

nowy.świt

Guest
Problem w tym że łożysko nie jest istotą żywą.

Tak po przełamaniu tabu nic nie jest straszne - ale co z tego? - dlatego mamy dziś 80 % stopę podatkową od przełamywania granicy bezczelności - małymi kroczkami na przestrzeni wieku.

A zarówno jak i w kwestiach obyczajowych tak i podatkowych wszystko zaczyna się od małych kroków.

Kanibalizm zawsze w cywilizacji był czymś odrażającym i niech tak już pozostanie.

Poza tym nie uważam aby zjedzenie ofiary aborcji było uhonorowaniem - zwłaszcza biorąc pod uwagę motywacje (afrodyzjak) - szczególnie że tutaj mamy do czynienia z sytuacją w której dostajesz 4000 $ (niezła kwota dla Chińczyka) za wyskrobany płód - to aż zachęca do tego procederu - więc wybacz, ale nie widzę tu chwały - to jest biznes nakręcający aborcje.

Wolę aby zostało to spuszczone do ścieków po kryjomu - bo to oznacza, że żyjemy w normalnym społeczeństwie, gdzie należy się ukrywać z takimi rzeczami w obawie przed potępieniem - a nie sprzedawać martwe płody do restauracji zwiększając popyt na aborcje. - wiem że w Chinach to jest też ukryty proceder - ale to był mój głos odnośnie przesuwania granic tabu.


A teraz pytanie z innej beczki - zjadłabyś własne łożysko ?
 
N

nowy.świt

Guest
no to matrix jak jest ?

84ab4b978fea51b11cfcbfa639c50f35_original.gif


NOm Nom NOm Nom czy nie?
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736
Tak po przełamaniu tabu nic nie jest straszne - ale co z tego? - dlatego mamy dziś 80 % stopę podatkową od przełamywania granicy bezczelności - małymi kroczkami na przestrzeni wieku.
Gdzie Rzym, gdzie Krym? Bardzo ładnie wymieszałeś jeden obyczaj z drugim, ale dopuszczenie wyższych stóp procentowych godzi w wolność, a kanibalizm czy jedzenie łożysk jako dodatkowe preferencje - nie, bo wzbogacają rynek o kolejne produkty (wolność obyczajowa przenosi się na wolność ekonomiczną).

A zarówno jak i w kwestiach obyczajowych tak i podatkowych wszystko zaczyna się od małych kroków.
[...]
Kanibalizm zawsze w cywilizacji był czymś odrażającym i niech tak już pozostanie.
[...]
Wolę aby zostało to spuszczone do ścieków po kryjomu - bo to oznacza, że żyjemy w normalnym społeczeństwie, gdzie należy się ukrywać z takimi rzeczami w obawie przed potępieniem - a nie sprzedawać martwe płody do restauracji zwiększając popyt na aborcje. - wiem że w Chinach to jest też ukryty proceder - ale to był mój głos odnośnie przesuwania granic tabu.
No i to jest głos analogiczny do głosu jarosza. Niech ludzie nie jedzą mięsa.

Tabu towarem, a nie prawem! :)
 
M

Matrix

Guest
Wolę aby zostało to spuszczone do ścieków po kryjomu - bo to oznacza, że żyjemy w normalnym społeczeństwie, gdzie należy się ukrywać z takimi rzeczami w obawie przed potępieniem - a nie sprzedawać martwe płody do restauracji zwiększając popyt na aborcje. - wiem że w Chinach to jest też ukryty proceder - ale to był mój głos odnośnie przesuwania granic tabu.

Tylko, że my jesteśmy tacy wrażliwi nie zmienimy tamtego świata. Dlaczego te zwierzęta są obdzierane ze skóry na żywo ? Dlatego, żeby uzyskać lepszej jakości futro ?A kto określa o jakości ? Konsument. Czyżby ci Chińczycy nie mieli sumienia ? Wiele pytań się ciśnie. Jeżeli oni są tacy źli to dlaczego my- dobry świat nie zrobiliśmy z nimi porządku, ze strachu, z bezsilności ? A może ich dziwactwa tak straszne dla nas białych tak na prawdę dla nich są czymś normalnym. Chyba tylko spokój nas może pogodzić, Nie róbmy zatem nie potrzebnej sensacji.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Z tego co się orientuję, to kolejny nadmiarowy bachor jest w Chinach legalny, ale trzeba za niego wnieść opłatę. Można też wybrać inną możliwość, wynieść się na wieś na której nie ma limitów dzieci.
Więc czemu przeciwnicy aborcji zamiast krytykować "chińską dzicz" nie robią składek dla Chińczyków, którzy chcą mieć nadmiarowe dzieci? Dlaczego nie robią programów, przenoszenia na wieś?
Jeszcze jedno.
Czy w Chinach jest więcej aborcji na kobietę niż w Szwecji czy w Rosji?
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
Bo się pogubiłem, to polityka rodzinna w China dobra jest czy zła? Mam ich popierać, czy ganić? To poważna dyskusja czy lolcontent tak sobie generujemy?
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Bo się pogubiłem, to polityka rodzinna w China dobra jest czy zła? Mam ich popierać, czy ganić?
To jest inna cywilizacja, więc dopóki oni nie wkładają ryja tu, to nie należy wkładać ryja tam. Tam jest inna czasoprzestrzeń, inne tam są znaczenia dobra, zła i tyle. Więc nich żyją u siebie po swojemu. Jak płaszczki na torusie.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Tylko, że my jesteśmy tacy wrażliwi nie zmienimy tamtego świata. Dlaczego te zwierzęta są obdzierane ze skóry na żywo ? Dlatego, żeby uzyskać lepszej jakości futro ?A kto określa o jakości ? Konsument. Czyżby ci Chińczycy nie mieli sumienia ? Wiele pytań się ciśnie.
Jednym się ciśnie wiele pytań, a innym w głowie rodzi się wiele pomysłów.
Może by tak zatrudnić tych Chińczyków, by obdzierali na żywca skórę ze złapanych komuchów i ich przydupasów. Wtedy abażury z ludzkiej skóry będą trwalsze i będzie można w lampach stosować żarówki 100W. ;)
Mało tego. Skóra na abażury będzie wtedy miała lepszy certyfikat pochodzenia.
 
M

Matrix

Guest
To jest inna cywilizacja, więc dopóki oni nie wkładają ryja tu, to nie należy wkładać ryja tam. Tam jest inna czasoprzestrzeń, inne tam są znaczenia dobra, zła i tyle. Więc nich żyją u siebie po swojemu. Jak płaszczki na torusie.

Są na własnym dość dużym terenie, dbają o to aby się nie przeludnić, są może trochę odrażający i źli, ale która rasa nie ma swoich wad. Prawa człowieka ? Prawa zwierząt ? Mają po prostu inny system wartości i dobrze, że sobie radzą i nie głodują,ale są coraz bogatsi. Dobrze, że cywilizacja zmierza w dobrym kierunku, chce się przynajmniej żyć.:)
 
M

Matrix

Guest
No tak, my też mamy po prostu inną cywilizację. Lubimy oddawać na dobro wspólne 3/4 swoich dochodów, wysyłać dzieci do szkoły, wsadzać do wiezień za narkotyki. Nie lubimy broni ani wolności, chcemy być trzymani na smyczy. Mamy po prostu inny system wartości i tak już powinno być.

o_O
Taką cenę zapłaciliśmy za oburzanie się na odrażających i złych, biednych, dziwacznych, niepokornych. zabroniliśmy im właśnie czasoprzestrzeni. A mnie ich jest brak. ;)
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
No tak, my też mamy po prostu inną cywilizację.
Nie chodzi o podatki czy regulacje, a o inne wartości. Wystarczy jak sobie pooglądasz procesy sądowe w Chinach (są z napisami po angielsku, rusku i czasem po polsku), to załapiesz w małym procencie o co tam biega.
- Sędzia wyrażający współczucie rodzinie ofiary.
- Rodzina ofiary występująca w roli oskarżyciela.
- Sędzia ogłaszający przerwę, by rodziny bandytów mogły dobić targu z rodzinami ofiar, by te udobruchane gotówką odstąpiły od żądania kary śmierci w zamian za minimalny państwowy wymiar kary za wielokrotne morderstwo ze szczególnym okrucieństwem, który wynosi według taryfikatora 8-lat.
- Sędzia wypraszający adwokata z sali, bo ten zaczął pieprzyć bez logiki.
itd.

Katole i inni nie rozumieją, że żądania wobec Chin uznania płodów za istoty żywe, są tratowane zarówno przez Chiny jak i większość Chińczyków, jako inicjowanie agresji. A co by było gdyby Chiny zaczęły żądać uznania w Europie swojego systemu wartości?

W sumie to dobrze, że są Chiny, Indie i inne cywilizacje, bo dzięki nim widać, że katole nie mają współczesnemu światu nic sensownego do zaoferowania.
 

Zbyszek_Z

Well-Known Member
1 021
2 463
No dobra, ale co to w ogóle ma wspólnego z limitem na dzieci? To chyba Chiny powinny znieść limit a nie oczekiwać, że ludzie będą za nich opłacać nadwyżkę, nieprawdaż?
Jakby wyłapywali turystów i wsadzali ich do więzień czekając aż wykupią ich rodziny, to też zamiast narzekać powinienem siedzieć cicho i co najwyżej robić zbiórki?

Katole i inni nie rozumieją, że żądania wobec Chin uznania płodów za istoty żywe, są tratowane zarówno przez Chiny jak i większość Chińczyków, jako inicjowanie agresji. A co by było gdyby Chiny zaczęły żądać uznania w Europie swojego systemu wartości?
To samo można powiedzieć o systemie podatkowym. Lubimy być ruchani przez rząd i taki jest porządek rzeczy.
Rząd =/= mieszkańcy, w każdym razie nie do końca.
 
Do góry Bottom