Całun Turyński - wyniki najnowszych badań

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
Źródła!

Reżimowi naukowy, z czegoś co nazywa się National Agency for New Technologies, Energy and Sustainable Economic Development (Enea), czyli Narodowa Agencja Nowych Technik i Energii oraz Zrównoważonego Rozwoju Gospodarczego, po 5 latach badań powiedzieli coś takiego:
The results show that a short and intense burst of UV directional radiation can colour a linen cloth so as to reproduce many of the peculiar characteristics of the body image on the Shroud of Turin,
[...]
This degree of power cannot be reproduced by any normal UV source built to date.
Czyli laser potrzebny byłby im do odtworzenia pewnych specyficznych cech na całunie. W końcu badali głębokości barwienia co do nanometra. Mojej plamy na gaciach, gdyby zmierzyć ją tak jak ten całun, też pewnie nie dałoby się odtworzyć idealnie.

Szef ekipy Dr Paolo Di Lazzaro:
If our results prompt a philosophical or theological debate, these conclusions we'll leave to the experts; to each person's own conscience,
Czyli w sumie nic nie powiedział, tylko odciął się od ewentualnych debat filozoficznych i teologicznych.

A to cytat, który był w artykule, ale nie wiem czy ten człowiek był w ekipie badającej, czy to tylko jakiś losowy autorytet (tzw. niezależny ekspert).
Luigi Garlaschelli, a professor of chemistry at Pavia University, told The Independent:
The implications are... that the image was formed by a burst of UV energy so intense it could only have been supernatural. But I don't think they've done anything of the sort.
Ale tamci mówili o odtwarzaniu, a nie o tworzeniu.
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Mojej plamy na gaciach, gdyby zmierzyć ją tak jak ten całun, też pewnie nie dałoby się odtworzyć idealnie.

Gdybym był etatystą, zasugerowałbym, żebyś udostępnił im te gacie do zbadania. Po 5 latach pracy na koszt podatnika mogliby wydać ekspertyzę. Ale jako że jestem libem i wariant anarchokapitalistyczny badań nad całunem jest mi bliższy, sugeruję, żebyś zlecił to jakiejś prywatnej instytucji i sam zapłacił ;)
 
Do góry Bottom