Breaking Bad

dataskin

Well-Known Member
2 059
6 141
OK, to teraz się chyba za Breaking Bad wezmę.

Jak tam wrażenia po ostatnim odcinku ?.

Dzisiaj specjalnie ograniczyłem FB w pracy z obawy przed spoilerami.
BB - ostatni sezon + dobre zakończenie, nie rozczarowało jak w przypadku Dextera. Ale do poziomu scenariuszy The Shield, włączając w to arcygenialny finał, który po prostu wyrwał z butów, a szczęka opadła na parter - i tak nie ma startu. Spodziewałem się, że Gillian wyciśnie nieco więcej. Może trzeba było pociągnąć jeszcze 1 sezon i dorzucić parę watków, względnie - nie zamykać tak szybko, hurtem, na przestrzeni ostatniego sezonu - wątków istniejących (przez co - niewiele pozostało w finale).

Póki co, nadal - The Shield, Babylon 5 (wyłączając 1 sezon, który jest relatywnie słaby a przez który, niestety - trzeba się na chama przegryźć) prowadzą w moim, prywatnym rankingu tzw "seriali kompletnych". Dobrze też rokuje House of Cards

Potem długo, długo nic..Następnie: BB, Profit, Nowhere Man, Space: Above & Beyond, Deadwood, Firefly.. potem dopiero reszta..
 
Ostatnia edycja:

Liberte

Member
34
36
To co mnie najbardziej rozpierdoliło w ostatniej serii to jak łatwo jest się dostać do domu będącego pod ścisłą obserwacją policji (czy tam DEA) - i mam na myśli zarówno scenę z Waltem, jak i wpadnięcie gangu nazioli do jego żonki.
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
Mnie zawsze wkurza takie naciąganie, że plan udaje się zawsze, byle był super widowiskowy. A czy sensowny i że wiele rzeczy może pójść nie tak, to już nie ważne.
 

Piter1489

libnetoholik
2 072
2 033
To jest tylko film, nigdy nie aspirował do bycia mega realistycznym, nie o to w nim chodzi. Jak dla mnie super zakończenie i wcale nie cukierkowe, właściwie cała historia zakończyła się na Ozymandias, a dwa ostatnie odcinki to taki epilog. Walt wiedział, że i tak pożegna się z życiem, więc pożegnał się z klasą, ta zemsta po prostu musiała się udać. Zakończenie wątku Pinkmana też ok, Walt jemu trochę spieprzył życie, trochę napsuł Jesse przez swoją głupotę. Wyrównali rachunki, Walt go uwolnił, a on pozwolił mu umrzeć w spokoju, żadnego ckliwego wybaczania sobie, po prostu męskie skinienie głową i ich drogi się rozchodzą po raz ostatni.

W ogóle cieszy mnie, że nie było, żadnego taniego moralizatorstwa na koniec, żadnego żalu, że narkotyki są złe i jak Walt bardzo żałuje, że to dla rodziny itd. Bardzo podobało mi się jak w końcu przyznaje przed żoną, że robił to głownie dla siebie, bo lubił to i był w tym dobry :) .

No i perełka, Badger i Skinny Pete z laserkami, miazga :D .
 

Alu

Well-Known Member
4 629
9 677
Oglądając finał trochę byłem zaskoczony, bo spodziewałem się czegoś bardziej przewrotnego.
Niemniej uważam, że i tak zakończenie było super, takie trochę westernowe.
Jestem usatysfakcjonowany.
 
Ostatnia edycja:

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
Damn, mail od zakładów bitcoin
SPOILER:
Unfortunately, you have lost a bet! Hopefully next time. Details are below: Statement: Jesse will kill Walt by the end of Breaking Bad TV Series.
Your side: Agree

XD
 
Do góry Bottom