Bitcoin

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
Na polskim forum bitcoinowym piszą, że ci co wypłacili kasę w listopadzie dostali ją w lutym, ale też ktoś co wypłacał w końcówce listopada czeka do dziś. Ja robiłem w grudniu i styczniu :/
 

simek

Well-Known Member
1 367
2 119
Kasa kasą, ale ja tam BTC trzymałem, teraz się zastanawiam czemu go nie przeniosłem w pewniejsze miejsce. Przysłowie mądry Polak po szkodzie w końcu pasuje do mnie :p
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Do cholery jasnej. Ja rozumiem, że jakiś serwis BTC padł i kasa przepadła. Ale trzymać kasę (gotówkę, BTC, cokolwiek...) nie u siebie? Gdzieście się tak nauczyli? Jak nie ma obowiązku trzymać, to nie trzymać.
Zaufaniem można obdarzać wyłącznie konkretnych ludzi, a nie firmy, które muszą działać wyłącznie na warunkach podyktowanych przez państwo. Jak Kowalski zajebał kasę to wiadomo, że należy zajebać Kowalskiego.
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
no właśnie po to został stworzony by można było dowolną ilość mieć u siebie i nie było potrzeby korzystania z jakichkolwiek banków czy innych instytucji...
ale to chyba ten komuszy bakcyl, zaszczepiony wielu osobą podczas przymusowej edukacji, sie czasami aktywuje i podpowiada, że jak to, że przecie ino w dużej instytucji bedzie bezpiecznie i inne komusze bzdury...
 

pampalini

krzewiciel słuszności, Rousseaufob
Członek Załogi
3 585
6 850
Ale sobie wszyscy po simku jeżdżą. Zaraz się do odjebki zakwalifikuje, ni chybi, taki z niego komuch. ;) Co on sobie myślał!
 

simek

Well-Known Member
1 367
2 119
Zgadzam się z wami - zjebałem, że tam trzymałem Bitcoiny, mój błąd - moja strata. Całe szczęście, że zainwestowałem w to niezbyt wiele.
 

Rattlesnake

Don't tread on me
Członek Załogi
3 591
1 502
Niewykluczone, że Gox zwróci środki. Był już precedens jak padł Bitomat, serwis z Polski. Wtedy klientów przejął Gox właśnie i wypłacił im należności Bitomatu.
 

Alu

Well-Known Member
4 629
9 677
Niewykluczone, że Gox zwróci środki. Był już precedens jak padł Bitomat, serwis z Polski. Wtedy klientów przejął Gox właśnie i wypłacił im należności Bitomatu.

Raczej można się nie łudzić, skala strat jest nieporównywalna. Bitomat stracił 17 000 BTC, przy ówczesnym kursie to było około 220k USD. Straty MtGoxa - 750k BTC, czyli przy obecnym kursie ponad 400 milionów USD.
 
Ostatnia edycja:

Szynka

Złota szynka wolnego rynku.
1 209
2 052
Ale jak stracił? Ktoś zajebał czy wyparowały? Ktoś streści co się stało?
 

Alu

Well-Known Member
4 629
9 677
Z opisów wynika, że MtGox miał dziurę w swoim systemie obsługi transakcji. Złodzieje fałszowali ID transakcji i wg MtGoxa wpływały do nich bitcoiny i wszystko było OK, gdy tymczasem żadnych bitcoinów nie dostawali. W ten sposób przez lata stopniowo ich okradano. MtGox miał zapas bitcoinów w osobnym portfelu, z którego uzupełniane były braki w portfelu giełdy (podejrzewam, że automatycznie), dlatego zorientowano się dopiero gdy prawie nic nie zostało.
 
Ostatnia edycja:

raiden00

megazord
160
278
Ciągle nie mogę zrozumieć, jak można być takim nieogarem żeby przepierdolić taką kasę. Co oni żadnych audytów nie mieli ? Nic ? Przez tyle lat?
Chociaż patrząc na historię firmy... sam nie wiem czy się dziwić :)

Co do trzymania kryptowalut na giełdach, wielu trudni się day traidingiem, więc trzymanie kasy na giełdzie jest dla nich jedyną opcją. Ryzyko duże, ale taki już urok tej zabawy. Reszta nie spekulująca jest delikatnie mówiąc nierozsądna.

Ciekawe czy ktoś zaryzykuje i wykupi goxa z długami. W sumie poważny inwestor mógłby rozbujać interes na nowo.
 

Alu

Well-Known Member
4 629
9 677
Chyba jedyny łakomy kąsek jaki ma MtGox to trademark "Bitcoin", ale raczej nie jest wart 400 milionów.
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 142
1947424_10201670412586530_836241508_n.jpg
 

raiden00

megazord
160
278
Chyba jedyny łakomy kąsek jaki ma MtGox to trademark "Bitcoin", ale raczej nie jest wart 400 milionów.
Myślę, że znajdą się inne łakome kąski:
-ponad 1 mln zarejestrowanych kont w tym duża część poddana weryfikacji
-nowy silnik giełdy, który to niby już jest gotowy, ale czy to prawda - cholera wie
-ciągle jest to najbardziej rozpoznawalna giełda w świecie BTC, teraz będą mieli dodatkową "reklamę"

Jeśli znalazł by się chętny mógłby interes odbudować. Jak wiadomo w świecie BTC są ludzie z dużą kasą, więc kto wie jak się sprawa potoczy ;)
 
Do góry Bottom