Bazarek

C

Cngelx

Guest
Proponuję utworzenie działu na forum z ogłoszeniami dot. kupna/sprzedaży itd..

Możliwe, że spowoduje to zasyp forum przez różnych naciągaczy, dlatego też np. możliwość umieszczenia ogłoszenia po napisaniu 5 postów. Tematy natychmiast zamykane, a kontakt oczywiście przez wiadomości prywatne - w każdym bądź razie na forum tylko ogłoszenie (aby nie robić bałaganu).

Ogłoszenia najlepiej jakby były otagowane: np.: [A][sprzedam]Fiat 126p - 600 PLN, gdy ogłoszenie stanie się nieaktualne to zamiast usuwania jedynie zmieniony powinien zostać tag np. A na N.

Być może rozwinie się to kiedyś w wolnościowy marketplace :p

Wiem, że istnieje już dość zakurzony wątek: http://libertarianizm.net/thread-100.html, ale tutaj raczej chodzi mi o dział na forum w Gadulcu.

To taka moja mała propozycja discuss ;)
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736
Ja jestem jak najbardziej za. Ale żeby to był naprawdę wolnościowy bazar, to fajnie byłoby, gdyby jego część była też na onionie.
 

Trigger Happy

Mądry tato
Członek Załogi
2 946
957
Tak samo wszyscy byli "za" anglojęzycznym forum.

Proponuje ogłoszenia dawać w HP, jak będzie ich za dużo to administracja zareaguje.
 

Kimono

Active Member
163
30
Dlaczego zamykane? Lekki „bałagan” nie zaszkodzi. Jak na przyzwoitym bazarze.

Ja chętnie kupowałbym dobrą literaturę za bitcoiny.
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
Hej, jest tu może 5 chętnych do kupowania i pewnie tylu do sprzedawania. Po zbója robić im forum specjalne? Śmietnik jest od tego, można tam wsadzać dowolne ogłoszenia.
 

kran

Well-Known Member
703
698
Wspaniały pomysł.
Niech o tym, jaki to wspaniały jest pomysł świadczy to, że pierdolnąłeś posta po 11 latach ciszy w wątku
patszpan, a co się stało ??? komu wolno a komu nie wolno pisać w starych wątkach , he??

tu są wyciągniete i nie widziałeś ?
no patszpan??


2012- 2021
https://libertarianizm.net/threads/...izm-i-teorie-spiskowe.3532/page-2#post-272295
2009-2022
https://libertarianizm.net/threads/czemu-usa-zaatakowaly-irak.590/#post-271635

pewnie więcej by się znalazło ale nie będę szukał.
 

piezol

Jebać życie
1 257
4 229
patszpan, a co się stało ??? komu wolno a komu nie wolno pisać w starych wątkach , he??

tu są wyciągniete i nie widziałeś ?
no patszpan??


2012- 2021
https://libertarianizm.net/threads/...izm-i-teorie-spiskowe.3532/page-2#post-272295
2009-2022
https://libertarianizm.net/threads/czemu-usa-zaatakowaly-irak.590/#post-271635

pewnie więcej by się znalazło ale nie będę szukał.
Patszpan, zesrało się gówno i płacze.
Po pierwsze - nie jestem fatbanthą, w tematach typu grobbing jestem raczej jego antytezą.
Po drugie - posty fatbanthy zakładam, że były raczej "wnoszące coś do tematu", anie typowe "+1".
Po trzecie - nikt nikomu nie broni pisać, ale w miarę racjonalne spojrzenie każe stwierdzić, że "ja też popieram" po 11 latach bez odzewu jest bardziej masturbacją nad swoim "genialnym" pomysłem, niż faktycznym pomysłem "ku lepszemu".
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736
Nigdy nie kupowałem idei jakoby necroposting miał specjalnie uderzać w netykietę, bo lepsze jest odświeżenie starego, istniejącego już jakiegoś wątku na dany temat, niż jego dublowanie. Ostatecznie to tytuł tematu powinien dyktować zakres tego, o czym się gada, a wiek i daty postów to tylko liczba.

Przypomnienie, że ktoś już poruszał dany temat wcześniej i okazja do zapoznania się z opiniami ludzi, których może już nie być w środowisku, też są cenne, bo pozwalają sobie wyrobić zdanie na temat tego, jaką perspektywę mieliśmy w przeszłości i pokazują trwałość niektórych trendów. Ułatwia to też ocenę, czy niektóre spostrzeżenia są jakoś specjalnie odkrywcze i sensacyjne, czy wręcz przeciwnie, mówią o jakiejś normie.

Forum jako długowieczna forma, idealnie nadaje się do zachowywania i odświeżenia wątków o długim okresie do spożycia. Kiedy na przykład za jakieś 10-15 lat odtajnione zostałyby informacje z detalami dotyczącymi sprawy w rodzaju ataków na WTC, odświeżylibyśmy stary temat o zamachu na WTC. Bo śmierć informacyjna wątku może być spowodowana, albo brakiem nowych wiadomości w temacie, albo brakiem zainteresowania. Nowe, "insiderskie" doniesienia na dany temat mogą ponownie rozpalać leżące odłogiem, zapomniane wątki.

Tak jest też z oceną wojny amerykańsko-irackiej, o którą prościej, gdy przestaje być ona bieżącym interesem i politycy po latach mogą przestać się zasłaniać tajemnicami i powiedzieć jak było czy spojrzeć na swoje i cudze decyzje z dystansu. Zyskujesz więc odpowiedzi, o których wcześniej mogłeś tylko spekulować bez uzyskania potwierdzenia.

Natomiast kwestia forumowego Bazarku raczej nie ma większych szans powodzenia jako inicjatywa - jeśli nie wypaliła w czasach największej popularności forum ze szczytową frekwencją, to jak miałaby wypalić teraz, z kilkunastoma userami na krzyż?
Czym i z kim chciałbyś się tu wymieniać, @kran?
 

Alu

Well-Known Member
4 629
9 677
Nie jest potrzebny cały dział na to, a wątek już jest i w dodatku odkopałem go kiedyś po 8 latach.


Zresztą widzę, że był wspomniany.

Ten dział nie ma sensu. Gdyby wspomniany wątek był zawalony ofertami to wtedy należałoby o tym pomyśleć, a nie tworzyć pusty dział bez wyraźnej potrzeby.

Co do nekromancji całkowicie się zgadzam z Panem FatBanthą. Jak najbardziej wskrzeszać, ale z głową.
 
Ostatnia edycja:

kran

Well-Known Member
703
698
Natomiast kwestia forumowego Bazarku raczej nie ma większych szans powodzenia jako inicjatywa - jeśli nie wypaliła w czasach największej popularności forum ze szczytową frekwencją, to jak miałaby wypalić teraz, z kilkunastoma userami na krzyż?
Czym i z kim chciałbyś się tu wymieniać, @kran?
Ja kupuje na allegro, ale są ludzie co może by chcieli w tym miejscu?
A to dziwi kogoś,że mało ludzi na forum pisze? Tolep i ten drugi gościu co ma Alexa J w awatarze, oni chcą wywalać ludzi z forum bo im nie pasują, a ja czekam kiedy będę mógł coś mądrego przeczytać od tych dwóch wymienionych, jakie dyskusje i gdzie oni prowadzą bo nie widzę teraz ???Podałem kiedyś na Interii adres tego forum ,że dobre wolnościowe forum żeby ludzie zakładali konta i pisali, ale moderator szybko usunął bo to reklama i nie wolno. Tu dużo dyskusji przeczytalem co pisał Alfa, Krzys, Inho, Gazda, Fatbantha, ten skoczek Pampalini,Tomislaw ale teraz nie piszą, tylko moderator dużo pisze i teraz Frosty2 tez pisze często widze i jeszcze Hanki, kompowiec, Lachickipodziemny i MaxS
 
Do góry Bottom