1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Argumenty przeciwko kapitalizmowi (i libertarianizmowi)

Temat na forum 'Nierząd' rozpoczęty przez stereoid, 4 Luty 2013.

1. Jaranek

Jaranek Made in heaven - inspired in Hell

Polubienia:
    7 597
    No widzisz - wcześniej się zastanawiałeś jaki sens ma rozbijanie głowy komuś kto sięga po cudza własność. Teraz sam sobie odpowiedziałeś. Sens polega na tym, że psychopata nie szanujący cudzej własności kalkuluje, że nie opłaca mu się kraść bo spotka go represja.

Brehon lubi to.
  2. mikioli

mikioli Well-Known Member

Polubienia:
    4 348
    Nie mam korzyści z twojej własności, więc jej nie uznaję i rozumiem, że będąc konsekwentny nie będziesz się bronił gdy po nią przyjdę.

3. pawel-l

pawel-l Ⓐ hultaj

Polubienia:
    6 344
    Własność to wykonana praca przekształcona w trwałe dobro.
    Jeśli chcesz ją opodatkować to znaczy, że chcesz korzystać z czyichś owoców pracy. Czyli jesteś pasożytem społecznym.

4. workingclass

workingclass Well-Known Member

Polubienia:
    2 749
    Ja nie zaakceptuje twoich komuszych pomysłów i nie widzę możliwości wspólpracy, zresztą dlaczego mialbym to zrobić, ze strach że będziesz ze mna walczył.

Gdzie to wyczytaleś, coś ci się plącze w łepetynie.

Chcesz żeby ludzie się tobie podporządkowali i jeszcze uwierzyli, że to dla nich dobre być pod twoim porządkiem, witamy w Korei Północnej.
    Co zrobisz jak się ktoś nie podporządkuje?

5. pawel-l

pawel-l Ⓐ hultaj

Polubienia:
    6 344
    I dlatego należy powołać monopolistyczną organizację z prawem do stosowania przemocy i dowolnego opodatkowania poddanych.
    Czy tylko ja widzę tu brak logiki?

6. workingclass

Polubienia:
    2 749
    Zapytam setny raz.
    Jak mnie zapiszesz do swojej ksiegi bez użycia przemocy?
    I znowu zaczynasz rozsiewać swoją komuszą propagandę poza swój kącik.
    I jeszcze raz zapytam bo nie odpowiedzialeś tylko zacząłeś swoje.
    Co zrobisz jak się ktoś nie podporządkuje?

7. workingclass

Polubienia:
    2 749
    Oi, bro
    Wydaję mi się że już to do mnie napisaleś kiedyś w twoim kąciku, nie chcę mi się szukać. A skoro już się powtarzasz to ja też się powtórzę.
    GP.jpg

piezol lubi to.
  8. kr2y510

kr2y510 konfederata targowicki

Polubienia:
    19 801
    Naturalna solidarność międzyludzka.
    To tak jak stawanie w obronie cudzego dziecka przed dzikim zwierzęciem, bandytą czy zwyrolem.

Gdyby własność (taka jaką ją znamy z burżuazyjnej cywilizacji zachodniej) nie była znana, to wcześniej czy później zostałaby odkryta/wynaleziona.
    Tam gdzie własność jest święta, panuje dobrobyt i rozkwita cywilizacja. Tam gdzie święta nie jest następuje rozkład.

Tego nie zrozumieją nigdy. Prędzej zastąpią roboli/najemników robotami przemysłowymi i AI.

Zaproponowałeś naruszenie prywatności, które nie jest do zaakceptowania dla żadnego normalnego człowieka.
    Co to kogo obchodzi ile kto i czego ma, oraz co z tym czyni?
    Chcesz włożyć świński ryj jakiegoś kolektywu w życie prywatne?

Na jednym terenie zazwyczaj obowiązują jedne wartości. W przeciwnym razie wcześniej czy później będzie to powodem wojny.

pampalini i aluzci lubią to.

Poleć forum

1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.