A to tak ta Norwegia działa...

OP
OP
tosiabunio

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
Bardziej chodziło mi o źródło oryginalne. Data nie ma znaczenia w gruncie rzeczy.
 

workingclass

Well-Known Member
2 131
4 151
Norweski korespondent portalu Gates of Vienna pisze o trudnym wręcz dramatycznym położeniu norweskiej młodzieży w dzielnicach Oslo zdominowanych przez muzułmanów. Przeczytaj koniecznie!

Bogaci Norwegowie mogą sobie pozwolić na przeprowadzkę w bezpieczną okolicę ze szkołami, do których uczęszczają w większości mówiące po norwesku dzieci. Ich gorzej sytuowani krajanie nie mają tyle szczęścia i muszą na co dzień zmagać się z upokorzeniami oraz społeczną degradacją, jaką zafundowali im politycy tworzący multikulturalny ściek.

Gazeta “Finansavisen”, w której ukazał się oryginalny artykuł jest jedną z niewielu, które w Norwegii nie otrzymują subsydiów. Każdy z dziennikarzy w Norwegii pracujący w subsydiowanej przez rząd gazecie otrzymuje 75.000 dolarów rocznie. Co może też być powodem dlaczego żadna z gazet głównego nurtu nie podjęła tego tematu.

https://gloria.tv/article/spT1YgkphzzX3hfkospHSEST3

@workingclass na ile to wiarygodne źródło?

Nie wiem na ile ta gazeta Finansavisen jest wiarygodna, znam ją i czytałem kiedyś ten artykuł, jeszcze do tego był gdzieś drugi artykuł, w którym było podane w liczbach migracja rodowitych norwegów z dzielnic do których wprowadzają się emigranci, w sensie ilu norwegów się przeniosło a ile w tym czasie wprowadziło się przybyszów do dzielni. Nie mogę teraz tego znaleźć a jestem w podróży.
Ogólnie, to większość norweskich gazet wygląda dla mnie mało wiarygodnie. :)
 

workingclass

Well-Known Member
2 131
4 151
Zwróciłem uwagę na to już wcześniej, że często ta gazeta jest wystawiana w zestawieniu z lewicową gazetą "Klassekampen" i to nie tylko w kioskach ale i kupowana do sekretariatów/recepcji przedsiębiorstw, dla każdego coś miłego:)
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736
Norweski rząd skrytykowany za to, że jest „zbyt biały”
20 lutego 2018

Norweskie Centrum Przeciwko Rasizmowi skrytykowało gabinet nowego rządu premier Erny Solberg za niedostateczną liczbę osób o innym kolorze skóry niż biały.

Rune Berglund Steen, szef organizacji Centrum Przeciwko Rasizmowi stwierdził, że brak różnorodności świadczy o „problemach z demokracją”.

„Nawet gabinet Trumpa ma więcej osób z mniejszości etnicznych niż norweski rząd” – powiedział Steen w telewizji NRK.

Spośród 68 ministrów i sekretarzy stanu norweskiego rządu, tylko dwoje wywodzi się z mniejszości etnicznych. Lewicowi aktywiści twierdzą, że proporcje są dalece niewłaściwe. „Ci którzy są u władzy muszą odzwierciedlać populację”– tłumaczył Steen.

Jan Tore Sanner, minister edukacji i integracji, stwierdził, że krytyka jest bezzasadna. „Wiele rzeczy musi być wziętych pod uwagę, gdy powstaje nowy rząd. Najważniejsze są cele i zasady, które będą przestrzegane, niezależnie od pochodzenia” – przekonywał.

thelocal.no

Poważna krytyka. A może wypadałoby sprawdzić, czy Norweskie Centrum Przeciwko Rasizmowi nie jest zbyt białe?
 

workingclass

Well-Known Member
2 131
4 151
https://www.nrk.no/ostfold/xl/et-dokkehjem-1.14447650

Małżeństwo po 40stce, problem z posiadaniem własnych dzieci rozwiązało kupując lalki i traktując je jak żywe dzieci, karmi je, zabiera na spacery, dziecko jednego z nich z poprzedniego małżeństwa opiekuje się nim w domu ale nie chcę wychodzić z nimi na spacery (ach te rodzeństwo), lalka ma akt urodzenia a przy wysyłaniu jej paczką do lalkarza mama ma łzy w oczach.
Specjalne dzieci lalki można zamówić przez internet.
Gz5m2Tx9HADfVXzvP3NRmg7k-aElJ_a3a3_GGg6nmx6Q
 
Ostatnia edycja:

workingclass

Well-Known Member
2 131
4 151
https://www.mojanorwegia.pl/zycie-w...parl-kary-za-przymusowe-malzenstwa-18131.html

"Komisja Sprawiedliwości Stortingu poparła prawo, które ochroni przede wszystkim muzułmańskie kobiety. Członkowie instytucji przychylnie ocenili zakaz aranżowanych małżeństw w rodzinie oraz zakaz przymuszania do wyjścia za mąż. Domagają się również działań, które zapobiegną okaleczaniu żeńskich narządów płciowych."
 
Do góry Bottom