A to tak ta Norwegia działa...

OP
tosiabunio

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 660
13 417
Bardziej chodziło mi o źródło oryginalne. Data nie ma znaczenia w gruncie rzeczy.

workingclass

Well-Known Member
1 841
3 088
Norweski korespondent portalu Gates of Vienna pisze o trudnym wręcz dramatycznym położeniu norweskiej młodzieży w dzielnicach Oslo zdominowanych przez muzułmanów. Przeczytaj koniecznie!

Bogaci Norwegowie mogą sobie pozwolić na przeprowadzkę w bezpieczną okolicę ze szkołami, do których uczęszczają w większości mówiące po norwesku dzieci. Ich gorzej sytuowani krajanie nie mają tyle szczęścia i muszą na co dzień zmagać się z upokorzeniami oraz społeczną degradacją, jaką zafundowali im politycy tworzący multikulturalny ściek.

Gazeta “Finansavisen”, w której ukazał się oryginalny artykuł jest jedną z niewielu, które w Norwegii nie otrzymują subsydiów. Każdy z dziennikarzy w Norwegii pracujący w subsydiowanej przez rząd gazecie otrzymuje 75.000 dolarów rocznie. Co może też być powodem dlaczego żadna z gazet głównego nurtu nie podjęła tego tematu.

https://gloria.tv/article/spT1YgkphzzX3hfkospHSEST3

@workingclass na ile to wiarygodne źródło?
Nie wiem na ile ta gazeta Finansavisen jest wiarygodna, znam ją i czytałem kiedyś ten artykuł, jeszcze do tego był gdzieś drugi artykuł, w którym było podane w liczbach migracja rodowitych norwegów z dzielnic do których wprowadzają się emigranci, w sensie ilu norwegów się przeniosło a ile w tym czasie wprowadziło się przybyszów do dzielni. Nie mogę teraz tego znaleźć a jestem w podróży.
Ogólnie, to większość norweskich gazet wygląda dla mnie mało wiarygodnie. :)

workingclass

Well-Known Member
1 841
3 088
Zwróciłem uwagę na to już wcześniej, że często ta gazeta jest wystawiana w zestawieniu z lewicową gazetą "Klassekampen" i to nie tylko w kioskach ale i kupowana do sekretariatów/recepcji przedsiębiorstw, dla każdego coś miłego:)

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
7 581
20 457
Norweski rząd skrytykowany za to, że jest „zbyt biały”
20 lutego 2018

Norweskie Centrum Przeciwko Rasizmowi skrytykowało gabinet nowego rządu premier Erny Solberg za niedostateczną liczbę osób o innym kolorze skóry niż biały.

Rune Berglund Steen, szef organizacji Centrum Przeciwko Rasizmowi stwierdził, że brak różnorodności świadczy o „problemach z demokracją”.

„Nawet gabinet Trumpa ma więcej osób z mniejszości etnicznych niż norweski rząd” – powiedział Steen w telewizji NRK.

Spośród 68 ministrów i sekretarzy stanu norweskiego rządu, tylko dwoje wywodzi się z mniejszości etnicznych. Lewicowi aktywiści twierdzą, że proporcje są dalece niewłaściwe. „Ci którzy są u władzy muszą odzwierciedlać populację”– tłumaczył Steen.

Jan Tore Sanner, minister edukacji i integracji, stwierdził, że krytyka jest bezzasadna. „Wiele rzeczy musi być wziętych pod uwagę, gdy powstaje nowy rząd. Najważniejsze są cele i zasady, które będą przestrzegane, niezależnie od pochodzenia” – przekonywał.

thelocal.no

Poważna krytyka. A może wypadałoby sprawdzić, czy Norweskie Centrum Przeciwko Rasizmowi nie jest zbyt białe?

workingclass

Well-Known Member
1 841
3 088
https://www.nrk.no/ostfold/xl/et-dokkehjem-1.14447650

Małżeństwo po 40stce, problem z posiadaniem własnych dzieci rozwiązało kupując lalki i traktując je jak żywe dzieci, karmi je, zabiera na spacery, dziecko jednego z nich z poprzedniego małżeństwa opiekuje się nim w domu ale nie chcę wychodzić z nimi na spacery (ach te rodzeństwo), lalka ma akt urodzenia a przy wysyłaniu jej paczką do lalkarza mama ma łzy w oczach.
Specjalne dzieci lalki można zamówić przez internet.

Ostatnia edycja:

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
7 581
20 457
W Norwegii żyje kobieta udająca konia. Skacze nawet przez przeszkody. Nie wiadomo czy robi odgłos paszczą.

Ja bym ogólnie tej Skandynawii nie napadał, bo mają tam chyba sprawne Ministerstwo Głupich Kroków powiązane z aktywną hiszpańską szkołą jazdy.

Do góry Bottom