Zwierzęta

ckl78

Well-Known Member
1 881
2 036

ckl78

Well-Known Member
1 881
2 036
Dziki cętkowane jak dalmatyńczyki.

1643471854780.png

Leśniczy z Nadleśnictwa Opole, nagrał nietypowe zwierzęta. W sumie było ich 7, ale tylko 4 z nich wyróżniały się nietypowym wyglądem. Miały białe umaszczenie i czarne cętki.

"Skąd to umaszczenie? – Są dwie możliwości. Pierwsza to kwestia "mezaliansu", jaki mógł powstać kilkadziesiąt lub kilkanaście lat temu pomiędzy dzikiem a świnią domową. Druga możliwość jest taka, że prawie biała sierść z takimi łatkami to tzw. forma leucystyczna, która jest efektem mutacji genetycznej. Obie są prawdopodobne, ale z doświadczenia bardziej przychylamy się do te pierwszej – wyjaśnia leśnik"

 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 712
Od dwóch tygodni opiekuję się dwoma kotami sąsiadki. Staruszkiem (19) Tito i 5-6 letnim Rudim. Sąsiadka miała wrócić do domu za tydzień, ale zdarzył się wypadek. W szpitalu spadła z łóżka i się bardzo, bardzo mocno potłukła. Nie wiadomo czy z tego wyjdzie i czy wróci do domu. Rodzina która jest w Gdańsku i Niemczech postanowiła, że koty trzeba dać w dobre ręce. Oczywiście nie azjatyckiego szefa kuchni, a kociarza. Jak z Katowic lub okolicy jest ktoś zainteresowany, to proszę o kontakt. Zdjęcia kociaków są na Fb, ale ja nie mam tam konta więc nie linkuję, a zainteresowanemu podam stronę sąsiadki.
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom