Zwierzęta

U

ultimate

Guest
Missionarycrop.jpg


Zjawisko prostytucji zwierzęcej występuje m.in. wśród pingwinów, szympansów oraz makaków.Stwierdzono na przykład, że niektóre samice pingwinów oferują usługi seksualne obcym samcom w zamian za kamienie potrzebne do zbudowania gniazda. Z kolei szympansice oddają się za mięso.
 

Imperator

Generalissimus
1 569
3 555
http://gadzetomania.pl/514,z-zycia-delfina-wojny-gangow-narkotyki-i-gwalty-na-pletwonurkach

Delfiny mają opinię niezwykle inteligentnych i przyjaznych dla ludzi zwierząt. Okazuje się jednak, że inteligencja idzie w parze z kontrowersyjnymi zachowaniami. Delfiny tworzą walczące miedzy sobą gangi, świadomie się odurzają, a niektóre z nich usiłują gwałcić zarówno przedstawicieli swojego gatunku, jak i płetwonurków. Poznajcie mroczne oblicze delfinów!

Delfiny cieszą się wyjątkowo dobrą opinią. Ich inteligencja i wizerunek towarzyskich, szukających kontaktu z ludźmi zwierząt sprawiły, że pojawiły się głosy, by przyznać im specjalne prawa. Orędownikiem takiego rozwiązania jest m.in. Thomas White, profesor etyki z kalifornijskiego Loyola Marymount University. Postuluje on wprowadzenie Karty praw waleni, zrównującej zabicie morskiego ssaka z zabiciem człowieka.

Okazuje się jednak, że inteligencja i bogate życie społeczne delfinów mają swoją mroczną stronę. Po przyjęciu czysto ludzkich kryteriów można stwierdzić, że delfinypotrafią być wyjątkowo wrednymi stworzeniami.

Przykładem tego mogą być choćby zbiorowe gwałty organizowane przez grupy delfinów butlonosych. Kilka samców odizolowuje wybraną samicę od reszty stada, robiąc z niej na wiele tygodni niewolnicę seksualną i karząc ją za próbę ucieczki uderzeniami ogonów. Znane są również przypadki prób podtapiania i zgwałcenia płetwonurków.

Co więcej, delfiny organizują się w grupy nazywane obrazowo przez zoologów gangami – takiej terminologii używa m.in. zespół profesora Richarda Connora z Uniwersytetu Massachusetts w Dartmouth. Cele gangów są zróżnicowane: ataki na inne stada, porywanie samic, nękanie starszych delfinów przez młodsze (i na odwrót) lub zabijanie dla zabawy młodych delfinów innego gatunku. Badacze zauważyli przy tym, że niektóre delfiny pełnią funkcję mediatorów łagodzących konflikty pomiędzy zwalczającymi się gangami.

Ciekawe, czy tworzą państwa?
 

pawlis

Samotny wilk
2 420
10 189
Bociek? Jeden z bardziej przereklamowanych ptaków. Co roku zmienia partnera, jak pisklę jest za słabe albo martwe to zjada albo wywala z gniazda i będzie chciał przejąć cudze gniazdo. Wg Taczanowskiego zaskakująco w XIX w. wcale nie był taki hołubiony i pospólstwo się wkurzało jak robił szkody w inwentarzu.

Jak jesteśmy przy bocianie to ostatnio natrafiłem na taki filmik. I gdzie ci miłośnicy śpiewających ptaszków, co domagają tępienia drapoli i krakulców?
 

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
13 001
ad bociek.
Kurcze, zeżarł ptaka, jeśli wróbla to akurat ok, a potem posłał strugę gówna z moczem na własne gniazdo. Obrzydliwy ptaszor i do tego brzydki jak cholera. Kiedyś widziałem czarnego, ale jakoś nie zrobił najmniejszego wrażenia live. Poza nawet dość licznymi wyjątkami (małe śpiewające i duże drapieżne), nie lubię ptaków.
 

Kelsi

Well-Known Member
1 040
19 939
Bociany, zwłaszcza czarne

MTAyNHg3Njg,12232446_12232487.jpg


i ich klekot, lubię słuchać;)


Podobają mi się też inne ptaszki, radują moje serduszko, jak nie wiem co:)
Na przykład taka mała, zwinna bogatka, pięknie śpiewa.
52f75debdac9a.jpg



I derkacz z charakterystycznym głosem

4443__282%20derkacz.jpg



I piękny kos

Kos-forma-leucystyczna_max.jpg


I szczygieł

fb4b99459bSzczygiel151107_2L8C5371.jpg


Ale też i drapieżne ptaki , które często były łączone z Bogami: Mitrą, Odynem, Zeusem i innymi.Na przykład orzeł

136247_ptak-orzel.jpg

był w średniowieczu symbolem ducha, który wznosił się do niebios
W mitach często przedstawiano go jako szlachetnego, nieustraszonego wojownika, walczącego z wężem, lwem
W naszej literaturze staropolskiej biały orzeł ma również swoją legendę związaną z Lechem i grodem Gniezno, którą na pewno wszyscy znają.
Na koniec dodam kreatywnego, inteligentnego kruka,
Kruk8.jpg

którego Indianie i Eskimosi uważają za bohatera, który nauczył ludzi jak maja przetrwać w trudnych warunkach. Rzymianie uważali go za symbol nadziei. W naszej kulturze jest symbolem śmierci. Jest też legenda krucza, dotycząca Londynu i zamku Tower. Natomiast Biblia raczej negatywnie przedstawia kruka, a był taki czas, kiedy Eliaszowi przynosił pożywienie na pustynię.Mogłabym pisać jeszcze o ptakach, i nie wiem dlaczego mnie tak bardzo fascynują? może w poprzednim wcieleniu ptakiem byłam?;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
13 001
Niedobrze. Kosy akurat bardzo lubię, choć nie przeszkadzam kotom, kiedy czają się do ataku. Nie rozpoznałem biedaka na filmiku. Gdyby pochwycił go kot, spoko, ale bocian - ta pokraka jakoś mi nie pasuje.
 
Do góry Bottom