Złoto-czarna rewolucja w Brazylii?

rawpra

Well-Known Member
2 741
5 407
Ma ktoś statystyki jak Brazylijczycy głosowali w wyborach według grup etnicznych?
właśnie o to miałem zapytać
i według zarobków
znajomego brazylijczyka polskiego pochodzenia zapytałem i to i on napisał że bogatych w brazylii jest malutko więc ten co wygrał nie obiecał ukrócenia socjalu bo by na niego biedaki nie głosowali, a najwidoczniej głosowali, w części
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Wystarczy prześledzić ranking książek sprzedawanych na brazylijskim portalu Amazon. Takich książek, jak mi oświadczyła kiedyś prof. Urszula Grzelońska z PAN, polscy ekonomiści nie czytają w ogóle. Tymczasem w Brazylii, napisana w ponad pół wieku temu, książeczka Misesa, wydana w Polsce pod tytułem, Ekonomia i polityka, znajduje się na trzecim miejscu najlepiej sprzedających się książek ekonomicznych. Inna praca tego samego autora, Mentalność antykapitalistyczna, jest na miejscu jedenastym. Książka Fernando Ulricha na temat Bitcoina jest na pozycji czternastej, a Murraya N. RothbardaZłoto, banki, ludzie na 15. Tuż za nią plasuje się, znane w Polsce jedynie w kręgach libertarian, Ludzkie działanie

Ten książkizm mnie wkurwia.
Jak nie ma w książce, to czegoś nie ma, lub jest to niemożliwe.
Skąd u tych jełopów takie pierdolone przekonania?
Czy ruski generał który zajmował Francję po klęsce Napoleona, czytał jakieś książki Misesa, Rothbarda, Bastaita, czy Hoppego z wydań wielko-nakładowych dla mas? Nie! On powiedział: "laissez faire, laissez aller", czy coś podobnego i tyle. I potem już się rozlało w inne miejsca.
 

Doman

Well-Known Member
1 221
4 052
Oglądałem kiedyś wykład Tomasza Grygucia w ktorym powołał się na oficjalne dane rządu US, że ich służby zatrudniają 800 tłumaczy języka portugalskiego. Słownie: OSIEMSET. Jak na razie pierwsze konkretne posunięcie brazylisjkich "libertarian" to przeniesienie ambasady do Jerozolimy. IMHO cały ten rzekomy libertarianizm brazylijski sprowadzi się do podporządkowania Brazylii amerykańskim korpo i stworzenia politycznej tamy dla ekspansji Chin. Libertarianizm to będzie po prostu ideologiczna podkładka pod politykę, np. wyciągnie się z kosza "przewagę komparatywną" jako uzasadnienie utrzymania kraju jako surowcowego shithole którego gospodarka zależy od wahań np. cen kawy oraz bęknięć banku światowego. Co zasadniczo nie zmieni losow kraju, bo za socjalistów to też był surowcowy shithole, była koprupcja i budowano infrastrukturę na igrzyska.

Obym się mylił i oby pojawiły się info o wyjątkowo dobrym klimacie dla biznesu* w Brazylii a za kilka lat pojawiły się konkretne info makroekonomiczne. Chętnie poczytałbym za kilka lat w tym wątku jak bardzo się myliłem.

_____________________________
* czyli zakładam firmę i nie jestem nękany, a nie że Gringo pokazuje lokalnemu kacykowi paluchem jakie ma dostać koncesje, przywileje, Boeing dostaje za pół darmo Embraera (i teraz Embraer będzie lepszy, bo prywatny) itd. bo tych 800 tłumaczy musi się przecież zwrócić z nawiązką.

PS. wytłumaczę się z tej przewagi komparatywnej. Oto wnuk Miltona Friedmana

https://pl.wikipedia.org/wiki/Patri_Friedman

bawi się w budowanie mikronacji na morzu. Kiedyś byłem mocno podjarany jego osobą, ale do czasu. Uderzyło mnie szczególnie gdy wyjaśniał ekonomiczny sens miast na morzu właśnie przez przewagę komparatywną - ale nie siląc się słówkiem z czego konkretnie ma takie miasto żyć skoro jego koszty będą niebagatelne, a co większa korpo z lądu i tak nie płaci podatków. Czym on więc zamierza konkurować pomijając burdele, narkotyki itp. Zero konkretów. Takie myślenie hasłowe.
 
Ostatnia edycja:

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Jak na razie pierwsze konkretne posunięcie brazylisjkich "libertarian" to przeniesienie ambasady do Jerozolimy.
To nie libertarianie, a syjonistyczne prawactwo. W Paragwaju się mówi, że partia Colorado została przejęta przez syjonistycznych Amerykanów. Amerykanie i Żydzi powoli przejmują chińskie aktywa w Ameryce Południowej. Przejęli też Argentynę, Chile i Peru.
 

libertarianin.tom

akapowy dogmatyk
2 697
7 101
Oglądałem kiedyś wykład Tomasza Grygucia w ktorym powołał się na oficjalne dane rządu US, że ich służby zatrudniają 800 tłumaczy języka portugalskiego. Słownie: OSIEMSET. Jak na razie pierwsze konkretne posunięcie brazylisjkich "libertarian" to przeniesienie ambasady do Jerozolimy. IMHO cały ten rzekomy libertarianizm brazylijski sprowadzi się do podporządkowania Brazylii amerykańskim korpo i stworzenia politycznej tamy dla ekspansji Chin. Libertarianizm to będzie po prostu ideologiczna podkładka pod politykę, np. wyciągnie się z kosza "przewagę komparatywną" jako uzasadnienie utrzymania kraju jako surowcowego shithole którego gospodarka zależy od wahań np. cen kawy oraz bęknięć banku światowego. Co zasadniczo nie zmieni losow kraju, bo za socjalistów to też był surowcowy shithole, była koprupcja i budowano infrastrukturę na igrzyska.

Obym się mylił i oby pojawiły się info o wyjątkowo dobrym klimacie dla biznesu* w Brazylii a za kilka lat pojawiły się konkretne info makroekonomiczne. Chętnie poczytałbym za kilka lat w tym wątku jak bardzo się myliłem.

_____________________________
* czyli zakładam firmę i nie jestem nękany, a nie że Gringo pokazuje lokalnemu kacykowi paluchem jakie ma dostać koncesje, przywileje, Boeing dostaje za pół darmo Embraera (i teraz Embraer będzie lepszy, bo prywatny) itd. bo tych 800 tłumaczy musi się przecież zwrócić z nawiązką.

PS. wytłumaczę się z tej przewagi komparatywnej. Oto wnuk Miltona Friedmana

https://pl.wikipedia.org/wiki/Patri_Friedman

bawi się w budowanie mikronacji na morzu. Kiedyś byłem mocno podjarany jego osobą, ale do czasu. Uderzyło mnie szczególnie gdy wyjaśniał ekonomiczny sens miast na morzu właśnie przez przewagę komparatywną - ale nie siląc się słówkiem z czego konkretnie ma takie miasto żyć skoro jego koszty będą niebagatelne, a co większa korpo z lądu i tak nie płaci podatków. Czym on więc zamierza konkurować pomijając burdele, narkotyki itp. Zero konkretów. Takie myślenie hasłowe.

Przewaga koparatywna to nie mit tylko podstawa wolnego handlu. I nie prowadzi ona do utrzymywania sie stanu "shithole'ow" ale do akumulacji kapitalu, ktory moze zostac wykorzystany do unowoczesnienia istniejacych galezi przemyslu/rolnictwa jak i do tworzenia nowych.

A ty co bys wolal? Cla zaporowe i quotas?

P.S. Bolsanaro to anty-narkotykowy i anty-imigracyjny prawak pro-syjonistyczny a nie libertarianin. Acz lepszy od komuchow oczywiscie.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Przewaga koparatywna
Zafrapowało mnie to z czym @Doman ma problem.
Zajrzałem do Wiki, by odświeżyć sobie pamięć i odkryłem źródło problemu:

Polski matematyk Stanisław Ulam poprosił pewnego razu Paula Samuelsona – ekonomistę i laureata nagrody Nobla – by ten wymienił choć jedną teorię sformułowaną na polu nauk społecznych, która byłaby prawdziwa i jednocześnie nie byłaby banalna lub oczywista. Po kilku latach Samuelson w odpowiedzi wymienił teorię kosztów komparatywnych Davida Ricardo ze stosownym komentarzem:
"O tym, że jest logicznie prawdziwa – matematyka przekonywać nie trzeba; o tym, że nie jest oczywista zaświadczają tysiące ważnych i inteligentnych ludzi, którzy nie potrafili jej sami pojąć lub w nią uwierzyć, nawet gdy im ją wytłumaczono."

Niestety, większość prawackich komentatorów w Polsce, to humanistyczne warzywka i mimo tego, że są inteligentne, to nie są w stanie tego pojąć. A Doman za bardzo się ich naczytał i nasłuchał.
 
Ostatnia edycja:

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 851
12 246
co większa korpo z lądu i tak nie płaci podatków.
Citation needed. Z samego faktu, że internetowi giganci w stylu FB czy Google nie chcą płacić CIT w Polsce czy innych zadupiach nie wynika jeszcze, że nie płacą nic. Internety wskazują, że w 2017 r. rząd federalny w USA ściągnął około 300 mld dolarów CITu z korporacji. Rozumiem, że to tylko z tych mniejszych?

W bardzo dużym uproszczeniu, konstrukcja CIT przy specyfice osób prawnych sprawia, że zawsze wpływy z niego są mniejsze niż z PIT (tak jest też w PL gdzie wpływy z CIT za zeszły rok to tylko około 1/3 wpływów z PIT) z tego prostego powodu, że człowiek (osoba fizyczna) potrzebuje dochodu by żyć, natomiast osobie prawnej dochód co do zasady nie jest prawie wcale potrzebny - gdy osiągnęła X przychodu i wydała tyle samo X, w tym na rozwój to kwota do opodatkowania to 0.

Oto wnuk Miltona Friedmana

https://pl.wikipedia.org/wiki/Patri_Friedman

bawi się w budowanie mikronacji na morzu. Kiedyś byłem mocno podjarany jego osobą, ale do czasu. Uderzyło mnie szczególnie gdy wyjaśniał ekonomiczny sens miast na morzu właśnie przez przewagę komparatywną - ale nie siląc się słówkiem z czego konkretnie ma takie miasto żyć skoro jego koszty będą niebagatelne, a co większa korpo z lądu i tak nie płaci podatków. Czym on więc zamierza konkurować pomijając burdele, narkotyki itp. Zero konkretów. Takie myślenie hasłowe.
Informacja nieprawdziwa.
http://www.econtalk.org/patri-friedman-on-seasteading/ 8:35 "We get no comparative advantage in growing things ...", a później wymienia obszary, które mogą mieć sens przy eksterytorialności - turystyka (ciekawe co do zwiedzania...), eutanazja, dragi itp. itd. :) Faktycznie, dla niektórych dragi, burdele i pływające kliniki aborcyjno - eutanazyjne to obszary niegodne by się do nich zniżać, ale dla innych to potencjalnie zyskowne obszary działalności, które na obszarach regulowanych nie mają racji bytu.
 
Ostatnia edycja:

tolep

five miles out
8 555
15 441
Hehe

upload_2018-12-26_14-2-36.png

Teams of police marksmen will patrol swathes of Rio de Janeiro with high-powered weapons and a license to KILL suspects in a crackdown on gangs
 

nuri

Well-Known Member
301
2 168
Ricardo Salles, libek z Novo30, które dobrze poprowadziło negocjacje z konserwatystami Bolso został ministrem środowiska. Myślę, że może być zabawnie :D

Głosuj .30-06 (numer w maszynce do głosowania)
- przeciw pladze dzików
- lewactwu i rolniczym squattersom z MST
- kradzieży traktorów, bydła i zaopatrzenia
- bandytom niszczącym środowisko

Z9iswgj.png
 

Non Serviam

Well-Known Member
834
2 247
- lewactwu i rolniczym squattersom z MST

Z tego co jest napisane na wikipedii wynika że to MST chce po prostu prawa do pierwotnego zawłaszczenia ziemi
"The MST differs from previous land reform movements in its single-issue focus; land reform for them is a self-justifying cause. The organization maintains that it is legally justified in occupying unproductive land, pointing to the most recent Constitution of Brazil (1988)"

IMHO póki squattują na państwowym to nie ma problemu.
 
Ostatnia edycja:

nuri

Well-Known Member
301
2 168

Dobra propaganda. Praktyka jest taka, że działają jak mob. Dostajesz ofertę wykupnego, jak się nie wykupisz to przychodzą na farmę i rozpierdalają na podobieństwo szarańczy. Jak już wszystko jest zniszczone i obsrane to przenoszą się na nowe. Znamienite jest też jak bardzo lubują się też w perspektywicznych gruntach pod budowę hoteli czy innych kurortów na terenie rezerwatów, gdzie żaden z drapieżnych kapitalistów nie odważyłby się podjąć ryzyka budowy.

Za PT często zasiedlali w asyście przyjezdnej policji, jak lokalny delegado nie był w stanie wystawić lokalnych glin w dostatecznej ilości. W mieście MTST działa podobnie, tylko z budynkami. Zasiedlenie pustostanu na tydzień przed oddaniem do użytku, ale gdy już z punktu widzenia prawa nie jest budową. Legalna procedura wywalenia to minimum 5 lat procesowania.

Dlatego jak pan Ricardo mówi 30-06 i kompostowanie to rewolucyjna technologia przyszłości ochrony środowiska.

 
Ostatnia edycja:

The Silence

Well-Known Member
429
2 591
Bolsonaro zapowiada zwolnienia "lewicowych urzędników"

Rząd radykalnego prezydenta Brazylii Jaira Bolsonaro zapowiedział w czwartek "czystkę ideologiczną" w administracji oraz sprzedaż znacznej części spośród 700 tys. budynków publicznych. Na początek ogłosił listę 300 "lewicowych urzędników" do zwolnienia.

Szef gabinetu prezydenta Onyx Lorenzoni oświadczył na konferencji prasowej: "zrewidowanie struktury administracji publicznej i zwolnienie urzędników niepopierających idei prezydenta Bolsonaro to wypełnienie jego obietnic z kampanii wyborczej (...) Społeczeństwo ma dość idei komunistycznych i socjalistycznych, które w ciągu ostatnich 30 lat doprowadziły do obecnego chaosu".

Decyzja w sprawie przeprowadzenia czystki w administracji rządowej, jak podkreśla Lorenzoni, zostanie wcielona w życie we wszystkich jej sektorach. Jako jeden z przykładów zmian w tej dziedzinie wymienił likwidację "departamentu różnorodności" w Ministerstwie Edukacji, który wdrażał programy nauczania szkolnego dotyczące poszanowania praw człowieka i walki z rasizmem, krytykowane przez Bolsonaro w toku jego kampanii prezydenckiej.

Powołany przez długoletniego członka parlamentu, kapitana rezerwy, 63-letniego Jaira Bolsonaro rząd, w którego skład wchodzi m.in. siedmiu wojskowych, zapowiada, że będzie wierny obietnicom składanym przez tego polityka w kampanii wyborczej.

Bolsonaro już na kilka godzin przed pierwszym posiedzeniem swego gabinetu zapowiedział na Twitterze sprywatyzowanie na początek dwunastu brazylijskich portów lotniczych i czterech portów morskich.


Wielki zwolennik masowej prywatyzacji, minister gospodarki Paulo Guedes obiecał zmniejszenie składek na "kosztowny system ubezpieczeń społecznych" wprowadzony przez lewicową administrację Partii Pracujących oraz "zredukowanie protekcjonizmu państwowego w gospodarce i bankowości".(PAP)

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Bo...CnPlg1939IqKYzCVdzuiUD48NHROQFoKuhNjD4BgYbkQg
 

zoozgive

Well-Known Member
93
312
Brazylia: Ustawowa gwarancja bezkarności dla policji w przypadku zabijania.

Nowy prezydent Brazylii przedstawił projekt ustawy, w której chce zagwarantować policjantom bezkarność w przypadku zabicia kogoś w czasie służby. Jego zdaniem, nie da się inaczej walczyć z bandytyzmem, bo przepisy prawa i skrupuły tylko krępują siły porządku, a rozzuchwalają bandytów.

Prezydent Jair Bolsonaro zamierza też rozszerzyć prawo do posiadania broni, żeby obywatele sami mogli się bronić przed bandytami. Uchwalenie ustawy o prawie do noszenia broni zapowiada jeszcze w styczniu.

Już kilka dni po zaprzysiężeniu prezydent wysłał do stanu Ceará 300 ciężkozbrojnych policjantów szturmowych do walki z gangami narkotykowymi. W ciągu ostatniego tygodnia bandyci przeprowadzili w 13 miastach tego stanu 40 zamachów na autobusy i budynki publiczne. W jego stolicy, Fortalezie, jeździ tylko jedna trzecia autobusów, a część sklepów została zamknięta.

Co roku w Brazylii ginie śmiercią gwałtowną ok. 64 tys. osób, w tym co najmniej jedna czwarta z rąk policji lub wojska używanych do walki z przestępczością zorganizowaną.
98936c5d1d611da9ba3a08e7db09611d.jpg


https://ochrona24.info/12347,nowy-p...f2DQOFVSFQO5Zu2AHO_gE9s1GZP6hC65fg09NONe-sWJk

Średnio to wygląda..:mad:
 

pawel-l

Ⓐ hultaj
1 912
7 920
160 ataków na rządowe budynki i infrastrukturę. A rządzenie miało być takie proste...

"Complete Chaos" As Brazil's Gangs Go Ballistic Over Bolsonaro Crackdown
Security forces say three rival drug gangs have come together to carry out more than 160 attacks in retaliation for a proposal to end the practice of separating gang factions inside Brazil’s prisons.

Buses, mail trucks and cars have been torched. Police stations, city government buildings and banks have been attacked with petrol bombs and explosives. On Sunday, criminals blew up a telephone exchange, leaving 12 cities without mobile service. Other explosions have damaged a freeway overpass and a bridge. -Guardian
bus%20bike.jpg


DwU3EBkW0AAFdwr


https://www.zerohedge.com/news/2019...s-gangs-go-ballistic-over-bolsonaro-crackdown
 

inho

Well-Known Member
1 635
4 511
Bolsonaro dekretem poluzował dostęp do broni palnej. Wcześniej obywatele musieli uzasadnić potrzebę posiadania broni i byli zależni od decyzji policji federalnej. Obecnie będą musieli przejść testy psychologiczne i szkolenie, mieć co najmniej 25 lat i nie mieć kryminalnej przeszłości. Ponadto dwukrotnie wydłużył ważność rejestracji każdej broni - z 5 do 10 lat oraz zwiększył maksymalną ilość posiadanej broni z 2 do 4 sztuk. W dalszych planach jest zmiana prawa umożliwiająca noszenie broni w przestrzeni publicznej.

https://abcnews.go.com/amp/Internat...naro-loosens-gun-laws-expected-moves-60392025
 
Do góry Bottom