Złoto-czarna rewolucja w Brazylii?

D

Deleted member 427

Guest
Temat dojrzał do osobnego wątku. Miliony anarchokapitalistów ulicach Brazylii to prawacki mit czy obiektywny fakt?

Wielkie wydarzenie o którym nie słychać ani w polskich ani w zachodnich mediach głównego ścieku. Ponad milion osób protestuje na terenie całej Brazylii. Ale czy to znowu komunistyczne masy domagające się pieniędzy pracujących ludzi? Czy to narodowi socjaliści walczący o abstrakcyjny dobrobyt państwa kosztem dobrobytu mieszkańców? Czy to konserwatywni liberałowie proszący pokornie o zabieranie im trochę mniej pieniędzy? Nie! Większość z miliona protestujących to anarchokapitaliści i minarchiści! Impulsem do wyjścia na ulice było ujawnienie korupcji, jakiej dopuszcza się rządząca prezydent Dillma Rouseff i jej socjalistyczna Partia Pracujących.

Oto postulaty jakie ludzie niosą na sztandarach:

1. Komuchy - wypierdalać, a co większe okazy do celi lub do odjebania
2. Państwowemu systemowi kradzieży (podatkom) przebić serce, by nigdy się już nie odrodził
3. Powszechny dostęp do broni palnej
4. Urzędnicy na bruk, szukać uczciwej pracy
5. Zasiłki i inne systemy przekupywania wyborców - do zaorania

tekst z Fijora: http://www.fijor.com/mises-pod-krzyzem-poludnia/
cytat za:
 

ernestbugaj

kresiarz umysłów
850
2 912
Jakim cudem komuchy do tego dopuściły? Pytam serio. Stracili media, tv, gazety? Internety tak urosły w siłę, że bunt wylał się na ulice? Kluczem byłoby prześledzenie jak do tego doszło, że teraz widzimy tłumy na ulicach.
 

mikioli

Well-Known Member
2 735
5 226
Rzeczywiście, media się nawet nie zająknęły u nas o protestach... Na wiki też nic oprócz...
Aprova%C3%A7%C3%A3o_da_presidente_Dilma_Rousseff.png

Czerwone Przeciwnicy, Niebiescy zwolennicy...
Na tej podstawię śmiem twierdzić, że protesty są doraźne związane jedynie z konkretną aferą korupcyjną, a ich kapitalistyczny charakter to jedynie efekt nastrojów, nie poparty "rozumnym" poparciem idei. Nie zapominajmy, że rządząca partia pani prezydent to praktycznie marksiści, co automatycznie krótkotrwale "propsuje" kapitalizm. No ale na zachętę...
6X3zZwNTI-HSK1-2996578-A_demonstrator_carries_a_poster_during_a_protest_against_the_gov-a-12_1426501964459.jpg
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Też mam wątpliwości odnośnie charakteru i trwałości tego ruchu/buntu. Kol. nuri jest na miejscu, mógłby coś więcej napisać, ale nie wiem, jak często zagląda tu na forum.
 

nuri

Well-Known Member
300
2 025
Też mam wątpliwości odnośnie charakteru i trwałości tego ruchu/buntu. Kol. nuri jest na miejscu, mógłby coś więcej napisać, ale nie wiem, jak często zagląda tu na forum.

Do pełnego ankapu to jeszcze trochę wody (krwi?) będzie musiało w Amazonce upłynąć ;) Ja też jestem sceptyczny, ale coś jest na rzeczy. Nastąpiła jakaś zmiana świadomości, czy coś. Jeszcze niedawno wszystkiemu była winna korupcja i "brak edukacji". I ten brak edukacji w kółko do usrania. To właściwie kończyło wszelkie dyskusje polityczne w miejskim towarzystwie. Teraz, że to podatki, bo jak nie będzie podatków to nie będzie korupcji :) I że rząd federalny to chuje, 3000 km stąd w Brasilii i nawet nie wiadomo komu spuścić wpierdol. Nie wiem co to za masoni im przeszczepili ten ferment, ale miłe dla ucha. Co do samego ruchu, to raczej nie jest ruch, ale z pewnością dilma jest symbolem uniwersalnym. Brazol nie kiwnie palcem bez jakiegoś 7-1 dokonanego przez jakiegoś germańskiego oprawcę; a ostatnio była kumulacja; susza, podatki w górę, paliwo w górę, dolar w górę, ceny energii elektrycznej w górę, etc.

Jakim cudem komuchy do tego dopuściły? Pytam serio. Stracili media, tv, gazety? Internety tak urosły w siłę, że bunt wylał się na ulice? Kluczem byłoby prześledzenie jak do tego doszło, że teraz widzimy tłumy na ulicach.

Jak na mój gust facebook. Po pierwsze skala; 2 miliony to pi razy drzwi jeden procent tutejszej populacji. Ale sam chciałbym wiedzieć kto to odpalił. Masoni? ;)

Oni tu mają Globo, mega koncern medialny (drugi albo trzeci największy na świecie?). Macki rodziny, która trzyma Globo sięgają wszędzie. W Brazylii do tej pory nic nie działo się bez przyklepania przez Globo. Ja pokazują ostatni odcinek jakieś telenoweli to zamiera ruch. Nawet chyba słynny Lula tak tak na serio zaistniał dopiero jak Globo dało mu się pokazać w debacie. Jak zrobią taką z propsem ankapu to może coś z tego będzie na poważnie.

Globo nie mogło zupełnie tego zignorować, ale w BBC widziałem więcej niż w miejscowej telewizji. Dla porównania jak protestowali przeciw podwyżce cen biletów autobusowych to był przekaz non-stop na żywo z takim podnieconym spoconym grubasem a'la Tropa de Elite i kamery z iluś tam helikopterów na każdym kanale. O tym ledwo wspomnieli.

Inna ciekawa technika socjotechniczna przeciwników, głównie na FB, to zdjęcia demonstrantów z transparentami nawołującym do interwencji militarnej. Coś jak "dyktaturo wróć". Może nie wychodzę ze swojej piwnicy zbyt często, ale jeszcze nie udało mi się spotkać takiego Brazola. W dumi demo w Sao Paulo przeszedłem Avenida Paulista tam i z powrotem (4 godziny?) specjalnie patrząc na hasła na transparentach i taki widziałem tylko raz wydrukowany na kratce A4. To musiał być jakiś troll z PT.

Późno więc dodam jeszcze pocztówkę São Paulo, a już wkrótce São Ancap :D

aoVkAIN.jpg
 
Ostatnia edycja:

kr2y510

konfederata targowicki
12 509
23 617
Wszedłem na ich stronę, na której jest ich manifest. Przetłumaczyłem tłumaczem Google ich postulaty. Oto tłumaczenie:
Co chcemy osiągnąć?
Wolnej prasy i NIEZALEŻNIE
bez funduszy lub regulacji rządowych, które wpływają na ich pozycji;
Wolność gospodarcza, wolny przepisy nadużyć na rynku i podatków;
Podziału władzy, niezależnych instytucji, wolnych od dusznej ingerencji partii totalitarnych;
Wolne wybory i właściwe, przejrzysty proces wyborczy i bezpłatne ograniczenia stroną;
KONIEC przyznaje prawa i pośrednich dyktatur, brazylijski ludzi pobierana podatki powinny być inwestowane w Brazylii.
Niestety nie ma po angielsku, więc tłumaczenie jest z automatu.
Może @nuri się odezwie i powie co tam jest grane.
Movimento Brasil Livre ma stronę na Fb, gdzie jest więcej zdjęć, filmów i informacji niż na Tw: https://www.facebook.com/mblivre
Jest też kanał na YT: https://www.youtube.com/channel/UC8QAdpiEWAOg3AOCCFDCOYw

Jakiś czas temu było na ulicach ostro. Podobno ten kopany został uznany za żandarma z Policji Militarnej. Ale nie wiem dokładnie o co poszło.
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom