Zapodaj coś ciekawego

MaxStirner

Well-Known Member
2 694
4 668
" Kiedy przeprowadziłem się do Polski byłem przyjemnie zaskoczony różnorodnością publicznego transportu.
Jest wygodny, szybki a co najważniejsze - jest ekologicznym wzorem. Jednak Polacy nie zawsze podzielają moją opinię, więc w dzisiejszym odcinku Kult America przez 48 godzin będę podróżować wyłącznie środkami komunikacji publicznej żeby sprawdzić, czy naprawdę polski transport jest do dupy?"View: https://www.youtube.com/watch?v=utwJS-6PDMw&t=188s

Może dlatego, że czesto slysze, że tam w ogóle go nie ma poza dużymi miastami. Jest kolej czy na najwiekszych trasach te Greyhound busy, a tak to tylko samolot, a miejskiej komunikacji czesto nie ma wcale. Wiec moze mu chodzi o to, że w ogole jest.
 

noniewiem

Well-Known Member
599
946
Szwajcaria rządzi!
"According to the Food Safety and Veterinary Office, the sale of dog or cat meat is not allowed, but it is legal for people to eat their own animals.[51][52] The Swiss parliament rejected changing the laws to protect dogs and cats from human consumption in 1993.[53] An animal-rights group collected 16,000 signatures in 2014 to outlaw the consumption of cat meat in Switzerland, a traditional although today uncommon practice.[54]"
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 694
4 668
Dwie mniej znane w Polsce inspirujące historie o ludzkiej wytrwałosci:
a) Juliane Koepcke jako nastolatka przeżyła katastrofe samolotu w peruwianskiej dżungli i upadek z 3 km. Wszyscy pozostali, w tym jej matka zginęli. Po 11 dniach bląkania sie trafiła na misjonarzy, którzy ją odratowali

b) Morderstwa na jachcie Bluebelle - w latach 60tych pewien facet czarteruje jacht na wakacje z rodziną po karaibach. Szyper jachtu, (na którym była także jego żona) morduje w trakcie rejsu całą rodzine oprócz kilkuletniej dziewczynki, którą omyłkowo zostawia ogłuszoną pod pokładem. Wskakuje do szalupy po podziurawieniu jachtu i chce wyludzic ubezpieczenie za swoją żonę. Okazuje sie jednak, że dziewczynka przeżyła 4 dni w małym pontonie, po.czym uratował ją jakis statek. Morderca dowiedziawszy sie o tym, popelnia samobojstwo. 
Ostatnia edycja:

NoahWatson

Well-Known Member
1 297
3 188
Guz jajnika, proszę wszystkich. Dorosłego akurat, choć tego typu niespodzianki zdarzają się i w młodszych grupach wiekowych. Osoby regularnie tu zaglądające na pewno są w stanie i bez podpowiedzi postawić rozpoznanie wstępne, prawda? Bujna czupryna i wyszczerzone zęby w tej lokalizacji? To oczywiście potworniak (teratoma).
Patolodzy na klatce FB
guz_jajnika.jpg
 
Do góry Bottom