Zaoranie JOW

tolep

five miles out
8 560
15 464
We Francji i w USA też, gdzie system nie jest parlamentarno-gabinetowy?

Sprawność państwa (fsęsie zachodniej demokracji) dobrze określają słowa "Tyrania status quo"
 

Lancaster

Kapłan Pustki
1 167
1 115
JOWy poza jednym przypadkiem wyborów w UK, zawsze gwarantują samodzielność rządzenia. Co przekłada się na sprawność państwa.

Dyktatura też gwarantuje sprawne rządy, no i dyktator się nie musi z nikim dzielić władzą. A jak chcecie to łączyć z demokracją to proponuję monarchię absolutną elekcyjną. Od kiedy libom zależy na sprawności państwa?
 
P

Przemysław Pintal

Guest
Dyktatura też gwarantuje sprawne rządy, no i dyktator się nie musi z nikim dzielić władzą. A jak chcecie to łączyć z demokracją to proponuję monarchię absolutną elekcyjną. Od kiedy libom zależy na sprawności państwa?

Prędzej z gówna wyjdzie UK niż Polsza. Ustroje autorytarnie nie są nigdy wolnościowe. Wolnościowość wzmaga oddolność inicjatyw i brak strachu. JOWy masz też w USA. I teraz na które właśnie kraje patrzymy? Skąd się spodziewamy jakiejś nadziei?
 

Staszek Alcatraz

Tak jak Pan Janusz powiedział
2 793
8 465
JOWy poza jednym przypadkiem wyborów w UK, zawsze gwarantują samodzielność rządzenia. Co przekłada się na sprawność państwa.
Coraz większy zamordyzm, coraz większe podatki, coraz mniej wolności, zakazy i nakazy. Tak jest w każdym kraju z JOW-ami. Żeby to zmienić w krajach z systemem proporcjonalnym może wystarczyć nawet kilka-kilkanaście procent poparcia dla partii anty-systemowej i koalicja z rządzącymi. Tam gdzie są JOW-y 15% poparcia społecznego możesz sobie w dupę wsadzić, bo ci to nic nie da, trzeba wygrać wybory, mieć co najmniej 35%, co jest awykonalne w świecie gdzie rządzą media ignorujące partie pozaparlamentarne.

Jaka sprawność państwa? Chyba w coraz większym kontrolowaniu i inwigilowaniu ludzi, w tworzeniu państwa policyjnego. Ja wolę jak najmniej sprawne państwo, takie które można łatwiej obalić lub zmienić na wolnościowe.
 
P

Przemysław Pintal

Guest
Mam przyjaciółkę. Organizowała w Krakowie protesty przeciwko ACTA. Marsz 20000 ludzi. Gadałem jej o policyjnych wtykach, etc. O tym jakimi opowieściami się karmimy. Myślę, że po drugiej stronie ekranu patrzyła na mnie z politowaniem. I w sumie wszedłem w rolę Mance'a. Robili to apolitycznie, ponad podziałami. Wywalała Korwina spod ratusza bo zaczął agitować, a miał powiedziane jaka jest formuła. Dogadali się z policją, organizowali odczyty w szkołach, etc.

W UK i w Kanadzie były referenda. Społeczeństwo odrzuciło zmianę JOWów na system proporcjonalny. JOWy to indywidualizacja wyborów, proporcjonalność to kolektywizacja.
 

Staszek Alcatraz

Tak jak Pan Janusz powiedział
2 793
8 465
JOWy to indywidualizacja wyborów, proporcjonalność to kolektywizacja.
Gadasz głupoty. W UK, USA, WSZĘDZIE głosuje się na partie, nie na ludzi. Farage przegrał z jakimś nołnejmem, a ty twierdzisz, że wyborcy głosują na ludzi. Nie wiem, czy jesteś tak naiwny, czy chcesz wierzyć, że jest tak jak powinno być w teorii i idealnym świecie.

CEgHCLlWAAAxRBc.jpg
 

tomahawk

Well-Known Member
736
1 296
Gadałem jej o policyjnych wtykach, etc. O tym jakimi opowieściami się karmimy. Myślę, że po drugiej stronie ekranu patrzyła na mnie z politowaniem.
Powiedz to kolesiowi, który siedzi w psychiatryku za próbę zamachu krzesłem na prezydenta... W ogóle nie wiem, co chciałeś pokazać poprzez tę wypowiedź? Swoją głupotę, ignorancję? To że nic nie znaczysz dla policji i służb, bo nie jesteś im w stanie w żaden sposób zagrozić, nie znaczy, że one nie istnieją i nie uciekają się do pomówień, kłamstw, oszczerstw, a nawet do mordowania.
 
P

Przemysław Pintal

Guest
Gadasz głupoty. W UK, USA, WSZĘDZIE głosuje się na partie, nie na ludzi. Farage przegrał z jakimś nołnejmem, a ty twierdzisz, że wyborcy głosują na ludzi. Nie wiem, czy jesteś tak naiwny, czy chcesz wierzyć, że jest tak jak powinno być w teorii i idealnym świecie.

CEgHCLlWAAAxRBc.jpg

UKIP z tego co wiem ma kiepskie struktury terenowe. Kto to jest Farage? Etatysta z antyimigracyjnymi poglądami.

Powiedz to kolesiowi, który siedzi w psychiatryku za próbę zamachu krzesłem

Zamachu dokonuje się bombą lub rewolwerem.

A na serio, to broniłem tego kolesia przed paroma dniami, jak znajomy wprost nazywał go kretynem. Trzeba nagłaśniać.

Swoją głupotę, ignorancję?

Nie jestem ignorantem politycznym. Libertarianizm musi wejść do mainstreamu. Trzeba to robić metodami demokratycznymi.
 
P

Przemysław Pintal

Guest
Jako pojęcie? Bo coś co ma nazwę, łatwo szufladkować, atakować czy dokonać wrogiego przejęcia - vide "liberalizm"

Coś co będzie w sejmie, w mediach, w think tankach. Podobnie jak w USA.

Co to kurwa ma w ogóle znaczyć? Co to za metody?

Jestem cierpliwym ojcem, więc wytłumaczę kolejny raz. Działania w granicach prawa, bez przypału i oszołomstwa.

BTW nawoływanie do mordów to jedno, ale znalezienie ludzi gotowych na to, to drugie.
 
P

Przemysław Pintal

Guest
I to jest definicja "demokratycznych" rozwiązań? Podaj jakiś libów którzy działają poza granicami prawa. Chyba że chodzi ci o to że mamy zacząć płacić podatki? Przemyt = niedemokratyczny = zły? Przypał, oszołomstwo? Czyli co, popieranie Wilka w wyborach? Oszołomstwo jak na razie prezentujesz ty.

Każdy sposób jest dobry aby obalić państwo.

Chodzi mi o włączenie się w jakiejś struktury i konstruktywne rady.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 773
A do jakiej struktury Ty się włączyłeś lub masz zamiar włączyć?
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 983
15 147
Przypominam, że najbardziej znany polski "wolnościowiec" nie wygrał żadnych większościowych wyborów, w których startował (do Senatu). Mimo że jest znaną postacią, pokonywali go jacyś kolesie z POPiSu, których nikt teraz nie pamięta. Sam kiedyś twierdził, że on bez problemu zdobędzie mandat w przypadku JOWów, ale przepowiednia się nie sprawdziła (zajął 2. 4. i 6. miejsce).
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 149
5 109
1991 rok. UPR zdobywa 2,26% głosów. Wprowadza do Sejmu trzech posłów, m.in. Korwina. Jak na 3 posłów, to nieźle wtedy namieszali.
1993 wprowadzono próg wyborczy. W wyborach parlamentarnych w tamtym roku UPR zdobywa 3,2% i nie dostaje się już do Sejmu.

Rok 2014. KNP zdobywa w wyborach do Europarlamentu 7,15% i wprowadza 4 posłów, w tym Korwina.
Rok 2015 KORWiN w sondażach przed wyborami do parlamentu ma nawet w porywach do 8%.
Temat JOW-ów nagle stał się modny.
 
Ostatnia edycja:

Rattlesnake

Don't tread on me
Członek Załogi
3 591
1 504
1991 rok. UPR zdobywa 2,26% głosów. Wprowadza do Sejmu trzech posłów, m.in. Korwina. Jak na 3 posłów, to nieźle wtedy namieszali.
1993 wprowadzono próg wyborczy. W wyborach parlamentarnych w tamtym roku UPR zdobywa 3,2% i nie dostaje się już do Sejmu.

Rok 2014. KNP zdobywa w wyborach do Europarlamentu 7,15% i wprowadza 4 posłów, w tym Korwina.
Rok 2015 KORWiN w sondarzach przed wyborami do parlamentu ma nawet w porywach do 8%.
Temat JOW-ów nagle stał się modny.

U Korwina był proces odwrotny - każdemu koszula bliższa ciału :)
 

Cptkap

Well-Known Member
701
3 228
1991 rok. UPR zdobywa 2,26% głosów. Wprowadza do Sejmu trzech posłów, m.in. Korwina. Jak na 3 posłów, to nieźle wtedy namieszali.
1993 wprowadzono próg wyborczy. W wyborach parlamentarnych w tamtym roku UPR zdobywa 3,2% i nie dostaje się już do Sejmu.

Rok 2014. KNP zdobywa w wyborach do Europarlamentu 7,15% i wprowadza 4 posłów, w tym Korwina.
Rok 2015 KORWiN w sondażach przed wyborami do parlamentu ma nawet w porywach do 8%.
Temat JOW-ów nagle stał się modny.

Coś w tym może być:
 
Do góry Bottom