Zachwyt nad instytucją UE i zmianą pieniądza.

piterssson

New Member
5
1
Hej,

Przeraża mnie taki zachwyt wsród ludzi jeśli chodzi o przynależćność do UE i odnośnie tego, że wprowadzenie euro nas uratuje... cały czas jak słyszę, że gdyby nie UE to byśmy biegali pół nadzy po lasach. Jeszcze nie tak dawno ludziom się podobało, że dostają kasę za siedzenie w domu (bo straszny wirus), rząd drukował na potęgę... a teraz ? no złotówka jest słaba i trzeba ją zamienić...
 

ckl78

Well-Known Member
1 881
2 035
Adam Glapiński: jesteśmy jak pendolino.

W ciągu 10 lat nasz PKB wzrósł o 40 proc., a w strefie euro o 6 proc. Im bogatszy jest kraj, tym mniejsze jest tempo wzrostu, ale generalnie jesteśmy pendolino, które macha stojącym po drodze. Minęliśmy Grecję, mijamy Portugalię i gonimy Włochy.
 
OP
OP
piterssson

piterssson

New Member
5
1
Adam Glapiński: jesteśmy jak pendolino.

W ciągu 10 lat nasz PKB wzrósł o 40 proc., a w strefie euro o 6 proc. Im bogatszy jest kraj, tym mniejsze jest tempo wzrostu, ale generalnie jesteśmy pendolino, które macha stojącym po drodze. Minęliśmy Grecję, mijamy Portugalię i gonimy Włochy.

Ja wiem, że Glapiński jest nie poważny, ale bardziej dążyłbym do ochrony tej waluty niż oddanie jej w ręce wariatów a późńiej dać narzędzie do sterowania z zewnątrz....
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 851
12 246
a czyli euro już nie drukują na potęgę :p ?

Druk się stopniuje. Ogólnie pokładam większą ufność w niemieckim sposobie zarządzania niż polskim. Ten pierwszy pokazał, że raczej nie zależy mu na pozbawieniu ludzie oszczędności. Drugi za każdym razem pokazuje, że działa według zasady "po nas choćby potop" i tylko w perspektywie do najbliższych wborów.
 
OP
OP
piterssson

piterssson

New Member
5
1
Druk się stopniuje. Ogólnie pokładam większą ufność w niemieckim sposobie zarządzania niż polskim. Ten pierwszy pokazał, że raczej nie zależy mu na pozbawieniu ludzie oszczędności. Drugi za każdym razem pokazuje, że działa według zasady "po nas choćby potop" i tylko w perspektywie do najbliższych wborów.

Ja to rozumiem. Tylko bardziej zastanawia mnie fakt dlaczego sami nie chcemy tego uzdrowić tylko w kolejnym aspekcie chcemy być uzależnieni z zewnątrz.
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 851
12 246
zastanawia mnie fakt dlaczego sami nie chcemy tego uzdrowić
Jaki masz realny pomysł na uzdrowienie obecnej sytuacji? Pod pojęciem realnego pomysłu mam na myśli pomysł, który po pierwsze jest dobry, a po drugie, przede wszystkim, miałby szansę przejścia przez ścieżkę legislacyjną.
 
Do góry Bottom