Zabytki architektury

OP
OP
U

ultimate

Guest
Polska złota jesień. Muzeum narodowe we Wrocławiu.

national-museum-autumn-anna-kowalow-wroclaw-poland-1a.jpg
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
OP
OP
U

ultimate

Guest
Mohendżo-Daro - ofiara broni masowej zagłady?
"Podczas wykopalisk archeolodzy natknęli się na "grupy szkieletów”, których pozycje wskazywały, że w chwili śmierci ludzie ci byli wyraźnie zaskoczeni. Analiza szczątków wykazała też inną niezwykłą właściwość ruin Mohendżo-Daro – duży poziom promieniowania. Ściany niektórych domów były wręcz stopione. Niekiedy warstwy gruzu były rozdzielane stopionym szkłem. Był to taki sam rodzaj szkła jaki powstał na pustyni Nevada, po pierwszych próbnych amerykańskich próbach jądrowych.Oczywiście mamy tak zakodowane w głowach, że wybuch jądrowy w starożytności wydaje się nam czymś absurdalnym"

s02848221.jpg


xgiktkpTURBXy9jNjhiZDNlOGExNDA1YmIwOTYwNzFjYTRmNzYyMzk4My5qcGeSlQMAKc0D6M0CMpMFzQMgzQHC




 
OP
OP
U

ultimate

Guest
Zamek biskupi, Colorado, USA.Nazwa zamku (ang. 'Bishop' - 'Biskup') pochodzi od nazwiska pomysłodawcy i głowy rodziny - Jim'a Bishopa i niewiele ma wspólnego z religią choć w zamku odbywają się liczne uroczystości jak np. śluby. Z małego projektu powstał moloch, który góruję nad okolicą i jest wciąż powiększany o nowe 'dodatki' wedle uznania rodziny Bishop.
filing_images_9791b54a58d0.jpg



http://www.bishopcastle.org/
 

rawpra

Well-Known Member
2 741
5 407
Biskupin osada jest tam 106 domostw


Biskupin_-_gate_and_wall.jpg



Biskupin_chata_wnetrze_kuchnia.jpg





Biskupin_chaty.jpg



Stanowisko_archeologiczne_w_Biskupinie_0129.jpg





Biskupin_widok_z_jeziora.jpg
byłem tam dwa razy, raz w ramach wycieczki klasowej i wtedy to kupiłem sobie drewniany łuk który mam do dziś a później z rodzicami byłem i bardziej mnie żaby z kompleksu żab zielonych żyjące w fosie tej osady interesowały niż archeologia
 
OP
OP
U

ultimate

Guest
Opactwo Cysterskie w Krzeszowie uznane za pomnik historii.

Kościół św. Józefa


Krzesz%C3%B3w%2C_ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82_pw._%C5%9Bw._Jozefa_-Aw58-_15.08.2009_r..JPG



Ambona

Ambona-krzeszow.jpg


Organy

Organy-krzeszow.jpg



Bazylika Wniebowzięcia NMP


2014_Ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82_Wniebowzi%C4%99cia_NMP_w_Krzeszowie%2C_01.JPG



Bazylika – ołtarz główny


Krzesz%C3%B3w_-_ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82_-_o%C5%82tarz_g%C5%82%C3%B3wny.jpg


Bazylika – organy


Krzesz%C3%B3w%2C_organy_-12_IV_2009_r..jpg



Rzeźba Mojżesza na fasadzie bazyliki


Krzesz%C3%B3w%2C_Bazylika_Wniebowzi%C4%99cia_NMP_%28Aw58%29SDC11411.JPG



Cmentarz klasztorny, grupa Ukrzyżowanie


Krzesz%C3%B3w%2C_cmentarz_klasztorny%2C_grupa_Ukrzy%C5%BCowanie_-Aw58-_5.09.2010_r..JPG



Drewniany budynek, skryty w lesie i wybudowany na środku stawu tzw. krzeszowskie Betlejem. Budynek postawił w 1675 r. opat cystersów Bernard Rosa. Dawniej wypoczywali w nim opaci, oddając się medytacjom lub kąpielom.Jego wnętrze zdobią płótna i polichromie Michaela Wilmanna.


krzeszowskie-Betlejem.jpg
 
OP
OP
U

ultimate

Guest
Alhambra – warowny zespół pałacowy w Grenadzie.To najstarszy (XIII-XIV w.) i najlepiej zachowany pałac arabski na świecie, budowany przez władców dynastii Nasrydów.


alhambra_palac_granada.jpg__800x226_q85_crop_subsampling-2_upscale.jpg






3d340332c926b11f7f8d182904609317bbe98781.jpeg




th1_13278_granada__alhambra3.jpg


Spain_Andalusia_Granada_BW_2015-10-25_17-28-47.jpg




WLM14ES_-_Alhambra%2C_Granada_-_julianrdc.jpg
 
Do góry Bottom