Zabytki architektury

OP
U

ultimate

Guest
Mohendżo-Daro - ofiara broni masowej zagłady?
"Podczas wykopalisk archeolodzy natknęli się na "grupy szkieletów”, których pozycje wskazywały, że w chwili śmierci ludzie ci byli wyraźnie zaskoczeni. Analiza szczątków wykazała też inną niezwykłą właściwość ruin Mohendżo-Daro – duży poziom promieniowania. Ściany niektórych domów były wręcz stopione. Niekiedy warstwy gruzu były rozdzielane stopionym szkłem. Był to taki sam rodzaj szkła jaki powstał na pustyni Nevada, po pierwszych próbnych amerykańskich próbach jądrowych.Oczywiście mamy tak zakodowane w głowach, że wybuch jądrowy w starożytności wydaje się nam czymś absurdalnym"

OP
U

ultimate

Guest
Zamek biskupi, Colorado, USA.Nazwa zamku (ang. 'Bishop' - 'Biskup') pochodzi od nazwiska pomysłodawcy i głowy rodziny - Jim'a Bishopa i niewiele ma wspólnego z religią choć w zamku odbywają się liczne uroczystości jak np. śluby. Z małego projektu powstał moloch, który góruję nad okolicą i jest wciąż powiększany o nowe 'dodatki' wedle uznania rodziny Bishop.

http://www.bishopcastle.org/

rawpra

Well-Known Member
2 743
4 905
Biskupin osada jest tam 106 domostw

byłem tam dwa razy, raz w ramach wycieczki klasowej i wtedy to kupiłem sobie drewniany łuk który mam do dziś a później z rodzicami byłem i bardziej mnie żaby z kompleksu żab zielonych żyjące w fosie tej osady interesowały niż archeologia

OP
U

ultimate

Guest
Opactwo Cysterskie w Krzeszowie uznane za pomnik historii.

Kościół św. Józefa

Ambona

Organy

Bazylika Wniebowzięcia NMP

Bazylika – ołtarz główny

Bazylika – organy

Rzeźba Mojżesza na fasadzie bazyliki

Cmentarz klasztorny, grupa Ukrzyżowanie

Drewniany budynek, skryty w lesie i wybudowany na środku stawu tzw. krzeszowskie Betlejem. Budynek postawił w 1675 r. opat cystersów Bernard Rosa. Dawniej wypoczywali w nim opaci, oddając się medytacjom lub kąpielom.Jego wnętrze zdobią płótna i polichromie Michaela Wilmanna.

OP
U

ultimate

Guest
Alhambra – warowny zespół pałacowy w Grenadzie.To najstarszy (XIII-XIV w.) i najlepiej zachowany pałac arabski na świecie, budowany przez władców dynastii Nasrydów.

Do góry Bottom