Wybory 2023

MaxStirner

Well-Known Member
2 732
4 694
Krążą pogłoski na Twitterze że Dziambor łasi sie do TRzeciej Drogi (Hołownia i PSL) czego dowodem ma być to, że Kosiniak Kamysz zapytany w jakimś wywiadze ostatnio o Dziambora zaczął go wychwalać jaki to wartościowy poseł itd. Jeśli to prawda, nie pójde na wybory
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 732
4 694
Z Wolnościowców ostatnio odchodzą działacze, bo podobno panuje tam chaos. Wyciekł mail Sośnierza, że w partii nic nie działa, a Dziambor sie łasi do PSLu. Potwierdza sie wiec to, że wyłamując sie z Konfy nie mieli żadnego planu:

Sytuacja w naszej partii jest trudna i z każdym dniem staje się trudniejsza. Za miesiąc rozpoczyna się kampania wyborcza i trzeba podjąć długo — zbyt długo — odkładane decyzje. Osiągnięcie jednomyślności w ramach Zarządu okazało się niemożliwe, dlatego przedstawiam Wam moje stanowisko i moje propozycje (...).


Dochodzące do Was plotki są prawdziwe. Nasza partia naprawdę negocjuje dla Artura miejsce na listach PSL. Nie wiadomo, do czego te negocjacje doprowadzą, ale dla mnie już same powtarzające się doniesienia, kontrolowane przecieki ze strony PSL i widoczne w mediach umizgi są zdecydowanym przekroczeniem czerwonej linii, za którą kończy się obszar rozsądnej elastyczności koalicyjnej, a zaczyna się polityczna interesowność i sprzeniewierzenie się wyznawanym ideom. Nawet jeśli nic z tego nie wyjdzie, niesmak pozostanie. PSL jest partią antywolnościową, konsekwentnie głosującą w czasie całej kadencji w sposób zwiększający kontrolę państwa nad obywatelem. Granice współpracy powinno wyznaczać to, czy koalicjant chce większego czy mniejszego poziomu regulacji, większego czy mniejszego poziomu zależności od UE, większej czy mniejszej inflacji prawa. I PSL konsekwentnie stoi po stronie większego poziomu kontroli rządu i UE nad nami i taką politykę realizowało wtedy, kiedy było przy władzy (...).


Już ponad pół roku temu stało się jasne, że większość Zarządu poważnie bierze pod uwagę start z list ugrupowań niewolnościowych, takich jak PL 2050, PSL czy nawet PO. Dla mnie taka opcja nigdy nie była możliwa do przyjęcia i wobec tych zamiarów swoją dalszą aktywność w partii uzależniałem od tego, czy takie opcje uda się odrzucić. (...)


Smutna prawda jest taka, że w naszej partii nie działa praktycznie nic. Nie ma żadnej polityki komunikacji z członkami, nie ma jasno wytyczonych celów, w większości okręgów brakuje nawet pełnomocników, partia nie wydaje oświadczeń, nie formułuje postulatów, nie prowadzi kampanii wizerunkowej. Od wielu tygodni zarząd nie zbiera się w żadnej sprawie organizacyjnej, nie odbywają się nawet spotkania z pełnomocnikami (...).


 

The Silence

Well-Known Member
429
2 591
Nie ma w tym nic dziwnego, bo przytulenie się do jakiejś większej partii pokroju PSL jest dla Wolnościowców jedyną szansą na przetrwanie w polityce.

Bez Konfederacji ci ludzie są skazani na popadnięcie w niepamięć zważywszy na to, że większe media coraz rzadziej ich zapraszają. Wolnościowi puryści prędzej zagłosują na jakieś mikropartyjki pokroju Możemy / Libertarianie niż na zbuntowany odłam Konfederacji. Poza tym struktury coraz bardziej im się topią a nikt z ich liderów nie ma wystarczającej charyzmy, żeby przekonać do siebie tłumy.

Patrząc na obecne sondaże Konfederacji ekipa Dziambora musi pluć sobie w brodę jak bardzo zjebali sobie kariery próbując odciąć się od Korwina.
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 732
4 694
Nie ma w tym nic dziwnego, bo przytulenie się do jakiejś większej partii pokroju PSL jest dla Wolnościowców jedyną szansą na przetrwanie w polityce.

Bez Konfederacji ci ludzie są skazani na popadnięcie w niepamięć zważywszy na to, że większe media coraz rzadziej ich zapraszają. Wolnościowi puryści prędzej zagłosują na jakieś mikropartyjki pokroju Możemy / Libertarianie niż na zbuntowany odłam Konfederacji. Poza tym struktury coraz bardziej im się topią a nikt z ich liderów nie ma wystarczającej charyzmy, żeby przekonać do siebie tłumy.

Patrząc na obecne sondaże Konfederacji ekipa Dziambora musi pluć sobie w brodę jak bardzo zjebali sobie kariery próbując odciąć się od Korwina.
Nie zgadzam sie o tyle, że uważalem i na to liczyłem, iż coś chcą budować w dłuższej perspektywie tzn niekoniecznie pod obecne wybory. I mysle, że obaj mieliby szanse. Ale partie - jak to w każdej okołolibowej - rozklada bezład organizacyjny i egoizm. Mieliby wg mnie szanse szczególnie po wypaleniu sie Konfy z Pisem i Mentzem w rządzie, ale to wymagaloby jakies strategii
Edit: Powiem wiecej, z tego wynika, że Sośnierz jednak ma kręgosłup (w co zawsze wierzyłem) i że za nim ludzie by poszli - o ile mialby jakis plan i chcial trwale i mozolnie go budować. Wg mnie gdyby pokazali że dążą do czegos na serio, to ludzie by sie znalezli, szczególnie sieroty po Korwinie
 
Ostatnia edycja:

ckl78

Well-Known Member
1 881
2 035

Ryszard Petru:​


- Uważam, że dużo więcej mógłbym zdziałać, startując do Sejmu w okręgu, gdzie startuje Sławomir Mentzen, żeby było mocne starcie polityczne twarzą w twarz - powiedział Ryszard Petru, pytany o możliwość startu w wyborach do Senatu z Podkarpacia.

Były szef Nowoczesnej w ostatnich tygodniach skupił się na punktowaniu programu gospodarczego Konfederacji. Prześwietla propozycje ugrupowania Sławomira Mentzena i poddaje w wątpliwość ich wiarygodność. W studio radia RMF FM Petru starł się w debacie z Mentzenem i nawet niechętni mu politycy Nowoczesnej chwalili ekonomistę.


Może odpracuje swoje grzechy.
 

Staszek Alcatraz

Tak jak Pan Janusz powiedział
2 790
8 462
Memiczny wakacyjny Janusz wygląda 20 lat młodziej. LOL


F4IhjSXXsAA9iBv
 

Motórhead

New Member
5
1
Nie ma w tym nic dziwnego, bo przytulenie się do jakiejś większej partii pokroju PSL jest dla Wolnościowców jedyną szansą na przetrwanie w polityce.

Bez Konfederacji ci ludzie są skazani na popadnięcie w niepamięć zważywszy na to, że większe media coraz rzadziej ich zapraszają. Wolnościowi puryści prędzej zagłosują na jakieś mikropartyjki pokroju Możemy / Libertarianie niż na zbuntowany odłam Konfederacji. Poza tym struktury coraz bardziej im się topią a nikt z ich liderów nie ma wystarczającej charyzmy, żeby przekonać do siebie tłumy.

Patrząc na obecne sondaże Konfederacji ekipa Dziambora musi pluć sobie w brodę jak bardzo zjebali sobie kariery próbując odciąć się od Korwina.
Tak w zasadzie to Możemici się skleili z odpadami od Kukiza i oddali władzę w partii Szramce który również ogłosił start z list PO
A Dziambor by wystartował z list Trzeciej Drogi gdyby Hołownia nie zablokował jego kandydatury, tak samo zresztą zablokował Kołodziejczaka.
Tusk bierze na listy kogo się da, można to uznać za kontynuację taktyki Schetyny który też na listy wziął opady po PiS i SLD(Kowal, Poncyljusz, Napieralski, Nowacka itd)
 
OP
OP
K

kran

Well-Known Member
703
698

Ryszard Petru:​


- Uważam, że dużo więcej mógłbym zdziałać, startując do Sejmu w okręgu, gdzie startuje Sławomir Mentzen, żeby było mocne starcie polityczne twarzą w twarz - powiedział Ryszard Petru, pytany o możliwość startu w wyborach do Senatu z Podkarpacia.

Były szef Nowoczesnej w ostatnich tygodniach skupił się na punktowaniu programu gospodarczego Konfederacji. Prześwietla propozycje ugrupowania Sławomira Mentzena i poddaje w wątpliwość ich wiarygodność. W studio radia RMF FM Petru starł się w debacie z Mentzenem i nawet niechętni mu politycy Nowoczesnej chwalili ekonomistę.


Może odpracuje swoje grzechy.
w Konfederacji rządzi Wipler teraz
 
OP
OP
K

kran

Well-Known Member
703
698
Nie zgadzam sie o tyle, że uważalem i na to liczyłem, iż coś chcą budować w dłuższej perspektywie tzn niekoniecznie pod obecne wybory. I mysle, że obaj mieliby szanse. Ale partie - jak to w każdej okołolibowej - rozklada bezład organizacyjny i egoizm. Mieliby wg mnie szanse szczególnie po wypaleniu sie Konfy z Pisem i Mentzem w rządzie, ale to wymagaloby jakies strategii
Edit: Powiem wiecej, z tego wynika, że Sośnierz jednak ma kręgosłup (w co zawsze wierzyłem) i że za nim ludzie by poszli - o ile mialby jakis plan i chcial trwale i mozolnie go budować. Wg mnie gdyby pokazali że dążą do czegos na serio, to ludzie by sie znalezli, szczególnie sieroty po Korwinie
Konfa gra nie na te wybory tylko na kolejne za rok.
 

ckl78

Well-Known Member
1 881
2 035
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom