Wolnościowe filmiki, wykłady, propaganda video!

inho

Well-Known Member
1 635
4 511
Peter Shiff u Joe Rogana, odc 1002 [ang]

Cały odcinek jest zbiorem wolnościowej argumentacji w kategoriach: ogólnej polityki, ubezpieczeń, służby zdrowia, edukacji, dyskryminacji, pieniędzy (bitcoin i złoto).

Szczególnie warto zobaczyć około pół godziny dotyczące dyskryminacji - od około 1:32:45.

Ciekawostka: Peter Schiff ma złotą kartę płatniczą zrobioną ze złota: 2.25:20. :)

 

Pestek

Well-Known Member
688
1 876
Schiff już wcześniej gadał u Stefana o Goldmoney, nawet chciałem sobie tam zalozyć konto, bo nie chcę trzymać złota w domu, ale nie przyjmowali jeszcze polskiej waluty. Poza tym były problemy ze stroną. Nie wiem czy to się zmieniło, ale jeśli tak, to Goldmoney z kartą debetową to optymalne rozwiązanie, jeśli prowizje są znośne.
Co do Bitcoina, to Schiff zdaje się nie widzieć jego potencjału. Jakoś mu nie przeszkadza, że ludzie postrzegają dalej dolara jako wartościowego(chociaż nie ma wartości), więc jeśli Bitcoin ma dodatkowe zalety względem dolara, jak możliwość tanich transakcji online, brak centralnego sterowania plus blockchain(np. smart kontrakty), to dlaczego nie optuje za nim?
 

Zbyszek_Z

Well-Known Member
1 021
2 463
Dawno nie ogladałem tego filmu, i nie wszystko już pamiętam, ale mam jedno spore zastrzerzenie.
Autor twierdzi, że reżimy utrzymują poddanych w biedzie konsumując ich dobra, a władza demokratyczna inwestuje w obywateli bo to daje jej długotrwałe zyski. Uważam dokładnie przeciwnie. Jeżeli ktoś miałby myśleć o długotrwałych skutkach swoich działań, to byłyby to przede wszystkim monarchie i reżimy, a krótkiotrwałe demokratyczne rządy promują przejadanie tego co jest. Darmowe programy są raczej sposobem na zdobycie, lub utrzymanie władzy, a nie jakimś długotrwałym planem inwestycji w obywateli.
 
Ostatnia edycja:

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Propaganda antysocjalistyczna i prokapitalistyczna w wydaniu mistrzowskim. Korwin się chowa.


Jak tak dalej pójdzie, to przemysł futrzarski zrobi więcej propagandy prokapitalistycznej w rok, niż JKM w 30 lat.
 

mikioli

Well-Known Member
2 770
5 377
Propaganda antysocjalistyczna i prokapitalistyczna w wydaniu mistrzowskim. Korwin się chowa.


Jak tak dalej pójdzie, to przemysł futrzarski zrobi więcej propagandy prokapitalistycznej w rok, niż JKM w 30 lat.

Nie wiem kto to jest ale jest świetnym :D Przecież on tak daje czadu samymi demagogicznymi zagrywkami jako odwołanie się do ludzi za nim itd, że chyba musi być po jakiejś szkole przemawiania.

[EDIT] To były radiowiec i "człowiek słowa"... wszystko się wyjaśnia, poza tym co on tam robi...

https://twitter.com/miskomarek?lang=pl

rdc_rozdalo_tysiac_drzewek_w_ostrowi_mazowieckiej_zdjecia-412x310.jpg
 

Xynta

Member
107
18
Przecież on tak daje czadu samymi demagogicznymi zagrywkami jako odwołanie się do ludzi za nim itd, że chyba musi być po jakiejś szkole przemawiania.
Jakby chodziło o twój kapitał i twój biznes który ma ulec wykopaniu w kosmos też chwytałbyś się każdych propagandowych zagrywek żeby się bronić. Ja mam nadzieję że ich upierdolą, ale póki tego nie zrobią uzasadnione jest mówienie o polskich obozach zagłady. (norek)
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
ale póki tego nie zrobią uzasadnione jest mówienie o polskich obozach zagłady. (norek)
Zgodnie z taką logiką, to wszędzie jest pełno "Polskich Obozów Koncentracyjnych". No bo niemal w każdym gospodarstwie rolnym są skoncentrowane jakieś kury, gęsi, świnki, krówki czy inne króliki przeznaczone na mięso. Nie wspominając o fermach kurzych czy wieprzowych. Każde blokowisko jest pełne "Polskich Obozów Koncentracyjnych", bo w wielu mieszkaniach są koncentrowane koty do głaskania. Tak "Polskie Obozy Koncentracyjne" dla psów, kotów i innych chomiczków.

Ale ciekawe czy przymusowe przedszkola i szkoły też uważasz za obozy koncentracyjne dla dzieci?
No bo to takie obozy koncentracyjne, gdzie obligatoryjnie dają przepustkę do domu, bo zgodnie z państwowymi regulacjami pojawiać się w tych przybytkach trzeba, pod groźbą kary.

Ja mam nadzieję że ich upierdolą,
A ja mam nadzieję, że kiedyś was, wy marksistowskie dialektyczne pokemony, upierdolą raz a dobrze.
Przeszedł jeden z drugim na vegę, potem poszedł w pedały i jeszcze takiemu mało. Ma niepohamowaną chęć przypierdalania się do innych i nawracania na siłę innych na swą popierdoloną dialektykę.


18208987_754841678023596_5984967414754773844_o.jpg
 
Ostatnia edycja:

Xynta

Member
107
18
@kr2y510
Uznawanie zabijania zwierząt za złe nie jest bynajmniej warunkiem wystarczającym do bycia bolszewikiem (xD) czy marksistą, ale jeżeli tak jest, to z dumą zostanę marksistą.
Zgodnie z taką logiką, to wszędzie jest pełno "Polskich Obozów Koncentracyjnych". No bo niemal w każdym gospodarstwie rolnym są skoncentrowane jakieś kury, gęsi, świnki, krówki czy inne króliki przeznaczone na mięso.
Owszem.
Każde blokowisko jest pełne "Polskich Obozów Koncentracyjnych", bo w wielu mieszkaniach są koncentrowane koty do głaskania.
To jest ryzykowne, ale istnieje taki punkt widzenia z którego również masz rację.
Tak "Polskie Obozy Koncentracyjne" dla psów, kotów i innych chomiczków.
A jakbyś jeszcze się dowiedział, w jakich warunkach hodowane są owe "chomiczki" to wiedziałbyś, że nazwanie tego obozem koncentracyjnym nie jest przesadą. Oryginalnie to w drugą stronę bywało porównywane: że ludzie potraktowali (w obozach) innych ludzi tak jak zwyczajowo traktuje się tylko zwierzęta.


@Wujaszek Ilicz
Bo cały ich biznes jest oparty na powielaniu niepotrzebnego cierpienia i śmierci.
 

Slavic

Wolnorynkowiec
577
1 689
Nie wiem czy był już ten filmik u nas na forum


Ogólnie zawsze byłem negatywnie nastawiony do psychologów ale po tym filmie stwierdziłem, że są normalni psychologowie, Pan Jordan Peterson w świetny sposób opowiada o tzw "Równości płci" itp
 

Pestek

Well-Known Member
688
1 876
@kr2y510
Uznawanie zabijania zwierząt za złe nie jest bynajmniej warunkiem wystarczającym do bycia bolszewikiem (xD) czy marksistą, ale jeżeli tak jest, to z dumą zostanę marksistą.

Owszem.

To jest ryzykowne, ale istnieje taki punkt widzenia z którego również masz rację.

A jakbyś jeszcze się dowiedział, w jakich warunkach hodowane są owe "chomiczki" to wiedziałbyś, że nazwanie tego obozem koncentracyjnym nie jest przesadą. Oryginalnie to w drugą stronę bywało porównywane: że ludzie potraktowali (w obozach) innych ludzi tak jak zwyczajowo traktuje się tylko zwierzęta.


@Wujaszek Ilicz

Bo cały ich biznes jest oparty na powielaniu niepotrzebnego cierpienia i śmierci.
Znamienne, że z całego wachlarza przykadów, które podał krzysio, nie zacytowałeś tego o szkołach i przedszkolach, które akurat jako jedyne odnoszą się do ludzi, i mogą być zakwalifikowane w ten sposób(w stosunku do zabijania zwierząt nie używa się słowa "morderstwo" ani "obóz koncentracyjny"). A można jak najbardziej argumentować, że te instytucje do tej definicji pasują.
Nie mam nic przeciw weganom(sam nim byłem, a teraz ograniczam mięso ze względów zdrowotnych), ale czasami zauważam, że niektórzy przedkładają zwierzęta nad ludzi i im się wszystko zaczyna mieszać.
 

Xynta

Member
107
18
A można jak najbardziej argumentować, że te instytucje do tej definicji pasują.
Zależy jak ogólną definicję przyjmiesz, jasne. W domyśle chodzi o "obóz z kiepskimi warunkami bytowania" albo "obóz w którym jednostki są trzymane w celu niewolniczego wykorzystania ich pracy lub przerobienia na produkty przemysłowe".
czasami zauważam, że niektórzy przedkładają zwierzęta nad ludzi i im się wszystko zaczyna mieszać
KAŻDY weganizm to przedkładanie zwierząt nad ludzi, choćby w takim sensie, że życie zwierzęcia jest ważniejsze niż kaprys ludzi. Cóż, może być też ważniejsze niż więcej niż kaprys, także potrzeba i komfort.
 

rawpra

Well-Known Member
2 741
5 407
Nie wiem czy był już ten filmik u nas na forum


Ogólnie zawsze byłem negatywnie nastawiony do psychologów ale po tym filmie stwierdziłem, że są normalni psychologowie, Pan Jordan Peterson w świetny sposób opowiada o tzw "Równości płci" itp

peterson szanuje szarlatana Junga
moim ulubionym psychologiem jest dr Tomasz Witkowski, i On też nie lubi lewactwa z tego co się orientuję
 

Xynta

Member
107
18
dr Tomasz Witkowski, i On też nie lubi lewactwa z tego co się orientuję
Biorąc pod uwagę że jego blog znajdował się w tej samej przestrzeni memetycznej co nowoczesna razemowa lewica, wysoce w to wątpię.
 

inho

Well-Known Member
1 635
4 511
Biorąc pod uwagę że jego blog znajdował się w tej samej przestrzeni memetycznej co nowoczesna razemowa lewica, wysoce w to wątpię.
via wikiquote:

"Koncepcja twardości i programy służące jej kształceniu brzmią dzisiaj trochę, jak echo epoki wiktoriańskiej, gdzie w akceptowanych systemach wartości kontrolę nad sobą stawiano na jednym z pierwszych miejsc. Propaganda spontaniczności i wrażliwości, która nadal niesiona jest na fali psychologii humanistycznej, odrzuciła już dawno te wartości, nie tylko jako zbędne, ale wręcz hamujące samorealizację i „bycie sobą”. W rezultacie współczesne społeczeństwa cywilizacji zachodniej wychowują „wrażliwych” ludzi, którzy nie radząc sobie z własnymi emocjami „rozładowują” je na przykład strzelając z karabinu maszynowego do przypadkowo spotkanych ludzi w supermarkecie."​

Jakże prawdziwe - również w kontekście dyskusji w wątku o broni palnej i strzelaninach w USA.
 
Do góry Bottom