Wolnościowe filmiki, wykłady, propaganda video!

A

Anonymous

Guest
Wrzucajcie w tym temacie wszelkie wolnościowe filmiki :). Proszę także o przyklejenie tego tematu, jak i tego z linkami.

Na pierwszy ogień genialny John Stossel( jestem jego fanem i muszę zdobyć jego książkę "Mity, kłamstwa i zwykła głupota''):

Niezamierzone konsekwencje
Pomoc rządowa
Zarobki nauczycieli
Nie znasz się na polityce? Lepiej nie głosuj!
Co widać, a czego nie widać
O co naprawdę powinniśmy się martwić?
Podatki dla bogatych
Słonie boją się mysz?
Na świecie kończy się ropa? - Może Trigger Happy wypowie się na ten temat?
Policja spożywcza
Wielkie sieci handlowe
John Stossel vs Michael Moore, czyli jak naprawdę wygląda służba zdrowia na Kubie
Jeden z czterystu
Zawyżanie cen
Konsekwencje płacy minimalnej
Kapitalizm kompradorski
Nieefektywność pomocy zagranicznej
Nieskuteczne regulacje dostępu do broni

Przepraszam, że nie chronologicznie podaję :-(.

http://www.youtube.com/user/odDymarkow - więcej na tym kanale. Jak będziecie przeglądać to wrzucajcie kolejne ze Stosselem, jak i inne wolnościowe filmiki znalezione na necie :).

Alyssa sama w domu - o tym jak 11-letnia dziewczynka z karabinem w ręku, obroniła dom przed trzema włamywaczami :). Rozwaliło mnie to, że karabin ma różowy kolor :p.
 

Kacper Rupiński

Laureat Pokojowej Nagrody Nobla
100
34
Od siebie dodam kanał z wystąpieniami Rona Paula po polsku.

Zarobki nauczycieli

Obejrzałem ten film, bo sam idę na nauczyciela (tak wiem, ciota jestem i się sprzedałem, ale kręci mnie możliwość kształtowania młodzieży w duchu libertariańskim :D) i jeśli oni tam tyle kasy na tym trzepią (w porównaniu z polskimi realiami), to chyba czas się pakować do US.

Tylko jak się dostać do Nowego Świata? Gdzie uczyć? Ile kasy najpierw uzbierać. Może jakieś porady, doświadczenia koledzy strzelą (tylko bez: "idź na prawo", prawo to dziwka) :p

Pozdrawiam!
 

Rattlesnake

Don't tread on me
Członek Załogi
3 591
1 502
Premislaus napisał:
Na świecie kończy się ropa? - Może Trigger Happy wypowie się na ten temat?

Dzisiaj wydobywa się z kanadyjskich piasków 3,5 mln baryłek ropy dziennie, świat zużywa 85 mln baryłek dziennie. Jeśli cena ropy będzie szybować, rynek wyciśnie z tej ziemskiej cytryny ile się da. Piaski mają tę ładną cechę, że już są eksploatowane w przeciwieństwie do np. metanu zawartego w hydratach.

Z ostrożności warto byłoby jednak wprowadzić akap, rynek by sobie poradził :)
 

Nika

Member
32
2
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=PTUY16CkS-k&list=PL6010211C6E617F3A&index=64&feature=plpp[/video]
Kacper Rupiński napisał:
Tylko jak się dostać do Nowego Świata? Gdzie uczyć? Ile kasy najpierw uzbierać. Może jakieś porady, doświadczenia koledzy strzelą (tylko bez: "idź na prawo", prawo to dziwka) :p
Znasz angielski? Jeśli myślisz o opuszczeniu krajowych pieleszy, zostań nauczycielem na Tajwanie. Nie żartuję, jakkolwiek kuriozalnie by to nie brzmiało. Nauczyciele ogólnie bardzo dobrze tam zarabiają, a obcokrajowcy z angielskim też niegorzej. Koszty utrzymania podobne do tych w Polsce.
 
OP
OP
A

Anonymous

Guest
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Kdp6qP7Wp1o&feature=player_embedded[/video]
 

CptKapital

Member
51
0
Gość próbuje zbierać podpisy (wśród "liberalnych" studentów) pod petycją, dotyczącą redystrybucji ocen na jednej z amerykańskich uczelni.

Niektórzy studenci przecież mają nadmiernie dobre oceny, którymi mogą podzielić się z potrzebującymi, słabszymi studentami. Wszystko porównuje do redystrybucji dochodów poprzez podatek progresywny, za którym to owi studenci się opowiadają.

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=lOyaJ2UI7Ss[/video]

Na kanale jest więcej ciekawych filmików z podobnymi akcjami.
 
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ciBY2DXoQqE[/video]

Gość to chyba jasnowidz, momentami gada bardzo koszernie. Zastanawiające, bo przecież BNW to lektura szkolna. Ciekawe, ile lemingów zrozumiało przekaz jej autora.

"Był propagatorem użytkowania środków psychoaktywnych, z których dwóm: meskalinie i LSD-25, poświęcił wiele czasu bezpośrednich badań. Tuż przed śmiercią, na jego własne życzenie żona podała mu domięśniowo 200 mikrogramów LSD-25 w dwóch dawkach po 100 µg."- za polską wiki.
 
Do góry Bottom