Wolnościowe filmiki, wykłady, propaganda video!

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 142
Cantwell się zachwycał też tym - to taka teoria, która wielu porządkuje świat i od razu jest receptą na wszystko.
 

Pestek

Well-Known Member
688
1 876
Cebulski mnie rozwalił tą prezentacją :D. Ale co by nie mówić, fajne to



O ile się nie mylę o tych strategiach r/k mówił też kiedyś Stefan Molyneux?


Tak, mówił i to sporo. Ostatnio przestał i moim zdaniem dobrze, bo więcej się skupia na indywidualnych przypadkach i historiach, zamiast dopasowywać ludzi do teorii.
Sama teoria to po prostu duża inwestycja w dziecko, jak np wilki, lub "spray and pray", czyli dużo dzieci i brak zainteresowania, jak króliki. No i to się przekłada na lewaków, którzy żyją w fantazji deszczu pieniędzy "państwowych", z przeświadczeniem o dużej ilości zasobów i konserwatystów, którzy widzą limity i potrafią racjonować i planować.
W mega dużym uproszczeniu, z tego co pamiętam.
 

kompowiec

freetard
2 568
2 622
Byłby wdzięczny, gdybyś nie streszczał filmików, których nie rozumiesz.
Przecież tam jest właśnie o tym że stado ludzi wierzy w religię zwaną państwem i to dzięki indoktrynacji, zastraszaniu, wymagania posłuszeństwa ludzie zaczynają w to wierzyć. Później jest o tym jak mniej więcej kręci się ta spirala miernot tj. zrzeczenie się swojej własnej odpowiedzialności tymi właśnie słowami to przytoczyłem wyżej i tak dalej, dalej nie będę spoilerował. Czego tu nie zrozumiałem?
 

Doman

Well-Known Member
1 221
4 052
^up

Nie wiem kto jest grupą docelową tego filmu. Ludzie którzy wierzą, że samochód z państwowej fabryki jest lepszy niż samochód z prywatnej fabryki? Mi jako dziecku wystarczyło stanie w kolejkach a potem wizyta w Peweksie. :) Koleś operuje na bardzo elementarnym poziomie. Być może istnieje jakaś grupa docelowa której to otwiera oczy, ale mnie ten filmik wkurwił, a to z tego powodu, że idealizuje kapitalistyczną teraźniejszość.
Ja bym nie zachwycałbym się tak tym współczesnym kapitalizmem, bo np. na rynku medialnym, w Hollywood itd. widać, że kapitaliści promują socjalizm. Już w latach 50 Preston Tucker został wyeliminowany z gry przez kapitalistów, choć miał lepszy produkt. Iphone jest zajebisty i błyszczy. A jakie zasmrodzone prawo patentowe chroni pozycje największych firm? Co to jest do cholery, że Intel ma zagwarantowany monopol na starą listę rozkazów? Psim swędem załapało się jeszcze AMD i to koniec konkurencji w temacie PC.
I last but not least. Kapitalizm jest zdrowy gdy bazuje na akumulacji kapitału a nie na kreacji pieniądza i wtłaczaniu go do kieszeni znajomym królika aby mogli wykupić pół świata nie wysilając się przy tym zbytnio. Normalny przedsiębiorca, nawet najbardziej utalentowany wyrobi ROE na 50%, a jakiś skurwiel zrobi "luzowanie ilościowe" i wtłoczy to do banków a te banki pożyczą "inwestorowi" a ten "inwestor" kupi jego firmę. I kto wygrywa? Kapitaluchy z dostępem do drukarki.
Jasne, że gdzieś tu po drodze pojawia się państwo (prawny monopol banku centralnego, prawo patentowe), ale skoro to państwo jest tak użyteczne dla największych kapitalistów, to oni - mając dominującą pozycję - zawsze sobie państwo zbudują choćby wydając gazety srające ludziom do głów. Wielkie Państwo będzie w tym układzie jak grzyb. Pomalujesz - odrośnie.
 

inho

Well-Known Member
1 635
4 511
^up

Nie wiem kto jest grupą docelową tego filmu. Ludzie którzy wierzą, że samochód z państwowej fabryki jest lepszy niż samochód z prywatnej fabryki? Mi jako dziecku wystarczyło stanie w kolejkach a potem wizyta w Peweksie. :) Koleś operuje na bardzo elementarnym poziomie. Być może istnieje jakaś grupa docelowa której to otwiera oczy, ale mnie ten filmik wkurwił, a to z tego powodu, że idealizuje kapitalistyczną teraźniejszość.
Ja bym nie zachwycałbym się tak tym współczesnym kapitalizmem, bo np. na rynku medialnym, w Hollywood itd. widać, że kapitaliści promują socjalizm. Już w latach 50 Preston Tucker został wyeliminowany z gry przez kapitalistów, choć miał lepszy produkt. Iphone jest zajebisty i błyszczy. A jakie zasmrodzone prawo patentowe chroni pozycje największych firm? Co to jest do cholery, że Intel ma zagwarantowany monopol na starą listę rozkazów? Psim swędem załapało się jeszcze AMD i to koniec konkurencji w temacie PC.
I last but not least. Kapitalizm jest zdrowy gdy bazuje na akumulacji kapitału a nie na kreacji pieniądza i wtłaczaniu go do kieszeni znajomym królika aby mogli wykupić pół świata nie wysilając się przy tym zbytnio. Normalny przedsiębiorca, nawet najbardziej utalentowany wyrobi ROE na 50%, a jakiś skurwiel zrobi "luzowanie ilościowe" i wtłoczy to do banków a te banki pożyczą "inwestorowi" a ten "inwestor" kupi jego firmę. I kto wygrywa? Kapitaluchy z dostępem do drukarki.
Jasne, że gdzieś tu po drodze pojawia się państwo (prawny monopol banku centralnego, prawo patentowe), ale skoro to państwo jest tak użyteczne dla największych kapitalistów, to oni - mając dominującą pozycję - zawsze sobie państwo zbudują choćby wydając gazety srające ludziom do głów. Wielkie Państwo będzie w tym układzie jak grzyb. Pomalujesz - odrośnie.
Nie ma czegoś takiego jak zdrowy i chory kapitalizm – są: kapitalizm i korpo-etatyzm (powiedzmy). Kapitalizm jest wtedy, gdy przepływ kapitału jest determinowany przez naturalne, dobrowolne procesy rynkowe. Etatyzm jest wtedy, gdy przepływem kapitału (między innymi) steruje państwo.
 

tolep

five miles out
8 556
15 441
Co to jest do cholery, że Intel ma zagwarantowany monopol na starą listę rozkazów? Psim swędem załapało się jeszcze AMD i to koniec konkurencji w temacie PC.

10 lat temu to może była prawda. Teraz, mimo tych wszystkich patentów, PC stanowią już ułamek rynku personal computing, a gwałtowny rozwój ARM powoduje, że i x86 jest w odwrocie.
 
Do góry Bottom