Wielka Orkiestra świątecznej Pomocy udaje, że wspiera słabych. chorych i starych

father Tucker

egoista, marzyciel i czciciel chaosu
2 337
6 519
N

nowy.świt

Guest
pieprzysz jak potłuczona

Przecież ma racje - pieniądze idą na publiczne szpitale.

Nie dość, że płacisz 80 % dochodów i czekasz w kolejce jak pies, to jeszcze musisz dopłacać i chyba poczuć się dobrze bo "pomogłeś", kiedy tak naprawdę zafundowałeś urzędnikom nowe limuzyny.

Inicjatywy charytatywne tego typu nie mogą iść na cele powiązanie z budżetem państwa.
 
OP
OP
M

Matrix

Guest
Mądrzejszy od Arłukowicza, inżynier naczelny Służby Zdrowia, konkurs ofert rozpisany.

Decyzje o zakupie (lub nie) poszczególnych urządzeń podejmować będzie Zarząd Fundacji. ( Czyli Owsiak)
Od początku przy organizacji konkursów ofert WOŚP przyświeca nam jedna zasada – zawsze chcemy kupić sprzęt ja najlepszy, jak najbardziej niezawodny, najlepiej dostosowany do potrzeb szpitali, dla których kupujemy wyposażenie, za jak najniższą cenę. Taką właśnie kolejność w ocenie ofert stosują eksperci i Fundacja – najpierw jakość i niezawodność, a na końcu cena.http://www.wosp.org.pl/medycyna/aktualnosci/rozpoczal_sie_40_konkurs_ofert.


Wielki Owsiak zbiera pieniądze a potem je dzieli, a nazywają go społecznikem bez granic.

Nie, że krytykuję, jakże by można, przecież to Owsiak!
 

Kazewski

Member
49
84
Czy to idzie w dobrą stronę ? Mam wątpliwości. A wy nie ? Produkcja inwalidów. Ale Owsiaka nie wolno krytykować, nowej dziedziny nauki neonatologii też.

Nie rozumiem. Jednostka nie musi być przydatna całemu społeczeństwu, libertarianie nie są utylitarystami. Jak dla mnie mogą się rodzić inwalidzi, downy i mutanty i sobie egzystować. Grunt, żeby tylko rodzice/opiekunowie ponosili koszty związane z ich opieką zdrowotną a nie wszyscy ludzie.
 

inho

Well-Known Member
1 635
4 512
ze sprawozdania finansowego 2011:
"pozycja pozostałe koszty uwzględnia wartość zakupionej nieruchomości na biuro Fundacji w kwocie 8.094.258,00"

ze sprawozdania finansowego 2009:
Wartości nabytych obligacji, objętych udziałów lub akcji w spółkach prawa handlowego / Wartość Udział w kapitale % / Nazwa podmiotu / Adres podmiotu

Udziały 1550000,00 / 100 % / Złoty Melon Sp. Z o.o. / Ul. Niedźwiedzia 2a, Warszawa

czyli: 100% udziałów spółki należących do O. powędrowało za 1.5 bańki do fundacji w której 100% udziałów ma O. - obie zarejestrowane na ten sam adres: Ul. Niedźwiedzia 2a 02-737 Warszawa - tak wygląda tania powierzchnia biurowa jak na fundację charytatywną przystało ;)

W sprawozdaniach widać też np. premie dla zarządu typu 100k rocznie, należy to uwzględnić przy ocenie pensji ;)

Osobiście od opublikowania sprawozdania za 2009 rok nie dałem na wośp ani grosza. Od spr. za 2011 uważam, że fundacja jest po prostu oficjalną "lodziarnią".
 
OP
OP
M

Matrix

Guest

Kazewski New Member
Wiadomości:
18
Docenione treści:
20
Nowy

Nie rozumiem. Jednostka nie musi być przydatna całemu społeczeństwu, libertarianie nie są utylitarystami. Jak dla mnie mogą się rodzić inwalidzi, downy i mutanty i sobie egzystować. Grunt, żeby tylko rodzice/opiekunowie ponosili koszty związane z ich opieką zdrowotną a nie wszyscy ludzie.
Niech rodzą skoro tak libertarianie chcą, ale koszt tej całej neonatologi i późniejszej rehabilitacji ponosi podatnik. Wiesz ile kosztuje pobyt wcześniaka niedzolnego do oddychania i innych czynności życiowych miesięcznie ? 90 tys pln. Czyli 3 tys dziennie ! Jest to obecnie najdroższa dziedzina medycyny. Jak kogoś stać proszę bardzo,prywatne kliniki itd, fundacje. Nawet Klinika budzik oparta na fundacjach, domaga się teraz wsparcia NFZ tu, bo sama nie daje rady.


Kochani,
wielka prosba o pomoc małemu Michaiłowi Jurczenko, który urodził się 4.01.2012 r. w 32. tyg. ciąży na granicy polsko-białoruskiej. Jego rodzice wracali właśnie z Polski do domu, kiedy niespodziewanie rozpoczęła sie akcja porodowa. Ojciec dziecka sam przyjął poród w samochodzie, strażnik graniczny wezwał karetkę i małego Michaiła oraz mamę odwieziono do szpitala w Białymstoku, w którym przebywają aż do dziś. Niestety ponieważ mama jest obywatelem Białorusi, musi zapłacić we własnym zakresie za koszty leczenia syna i swojego pobytu w szpitalu. Szpital wystawił rachunek na 24 000 zł. Nie muszę mówić, że ta kwota jest nieosiągalna dla rodziców dziecka. Dlatego zwracam się do wszystkich, których wzruszy ta historia niczym z filmu, o wsparcie rodziców Michaiła przez zrobienie przelewu na konto szpitala. W ten sposób pomożemy zebrać pieniądze potrzebne na opłacenia rachunku. Poniżej podaje niezbędne dane:

WSZ (Wojewodzki Szpital Zespolony)
im. Jana Śniadeckiego w Bialymstoku
ul. Warszawska 15
Bialystok

Nr konta: 72 1160 2202 0000 0001 9934 7409
Tytulem: Pomoc dla Michaila Jurczenko z Bialorusi
20.01.2012
Z każdą kwote z góry serdecznie dziekujemy
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
OP
OP
M

Matrix

Guest
Służba Zdrowia sama nazwa jest już niepoprawna, ludziom nieopłaca się dbać o zdrowie, bo mają służbę, a powinni płacić za leczenie, jak za inne usługi. Dlaczego za wodę i prąd trzeba płacić ? Nie ma litości i odcinają w razie nipłacenia ? W czym jest haczyk ?
 

Nene

Koteu
1 094
1 689
1560698_704849322879442_743131009_n.jpg
 

paranoise

Member
38
11
Przy okazji mogę zapytać skąd taki rozrzut w danych o udziale celów statutowych w finansach WOŚP-u. Tutaj w punkcie drugim i w wielu innych komentarzach wychodzi pięćdziesiąt procent, a w mediach przychylnych Owsiakowi niecałe 10 procent. Sam nie daję na WOŚP, ale z drugiej strony chciałbym wiedzieć skąd dane o tych 50-ciu procentach, skoro w oficjalnym obiegu chodzą wyliczenia, poparte ostatnio jeszcze przez ministerstwo pracy i opieki społecznej o tym, że owsiakowa wersja jest prawdziwa.

A no i od razu... Druga sprawa za którą krytykuje się Owsiaka to to, że kupuje sprzęt dla publicznych szpitali przez co po prostu ministerstwo zdrowia zwyczajnie odlicza sobie ten sprzęt od wydatków, czyli płacenie do puszki to trochę jak płacenie podatków dwa razy. OK, tylko po pierwsze, czemu jeszcze nikt nie zadał pytania gdzie się podziewają pieniądze, które pierwotnie miały być przeznaczone na sprzęt medyczny, po drugie, nawet jeśli możemy się zgodzić, że sposób w jaki WOŚP wspiera służbę zdrowia to idiotyzm, to jaka jest dla niego alternatywa? Jak mając te pieniądze można byłoby to zorganizować żeby funkcjonowało dobrze.
 
Ostatnia edycja:
OP
OP
M

Matrix

Guest
P
OK, tylko po pierwsze, czemu jeszcze nikt nie zadał pytania gdzie się podziewają pieniądze, które pierwotnie miały być przeznaczone na sprzęt medyczny, po drugie, nawet jeśli możemy się zgodzić, że sposób w jaki WOŚP wspiera służbę zdrowia to idiotyzm, to jaka jest dla niego alternatywa? Jak mając te pieniądze można byłoby to zorganizować żeby funkcjonowało dobrze.

No nie ma innej alternatywy Owsiak to ewenement na skalę światową, jego pomysł na zbiórkę pieniędzy to majstersztyk, a że zbiera na sprzęt medyczny nikt go nie ruszy. W tym roku pomysł na 10 letniego Łukasza z chorobą Leśniowskiego- Crohna to mistrzostwo świata.
Ten facet ma niesamowity talent społeczny.
 

paranoise

Member
38
11
Z tym dziesięciolatkiem każdy średniokumaty rozumie, że to cyrk medialny, a po drugie nigdzie nie napisałem, że aprobuję działania Owsiaka. Po trzecie, w żaden sposób nie odpowiedziałaś na moje pytania.
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 860
12 249
Za taką kasę można byłoby też zorganizować całkiem fajny akap.
 
Do góry Bottom